Aktualny czas: 25.09.2017, 13:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Wątek zamknięty 
Sygny
Autor Wiadomość
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%
Sygny
Proszę państwa, nie wielu z was wie i pamięta, ale sprawa sygn była dłuuugo omawiana. Stąd trochę szkoda czasu to powtarzać. Sygna może mieć max wysokość 150. Nie może być podwójna, bo przecież wtedy zajmuje więcej miejsca. Dopuszczalne są oczywiście również podpisy, ale to powinno zachowywać pewną normę, natomiast u wielu widzę podwójne sygny. Proszę nie naginać pewnych zasad, skoro sygna miała mieć 150, to proszę się tego trzymać. Bo tak to niepotrzebnie się bardzo wydłuża strona. 3 linijki tekstu a obrazek jak 12 no...

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

04.02.2010 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Sygny
O proooszę. Kiedyś nawet o tym temat był. Jak to się zabawnie składa.

Słuchać uważnie, bo nie będę powtarzać.

Obrazek w podpisie ma mieć maksymalnie:

150px wysokości

i

600px szerokości.

Mam już dość pisania do każdego oddzielnie, żeby poprawił sygnę.
Hazama i fuszi pewnie mnie już uważają za dręczyciela.

Jeśli na tydzień od zamieszczenia tego posta nie zobaczę, że wszyscy mają grzecznie mniejsze sygnaturki, to zacznę je Wam własnoręcznie usuwać!

Rzekłam.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
14.04.2013 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Online
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,607
Poziom ostrzeżeń: 10%
Uważam, że ten limit jest bezsensu i w ramach buntu obywatelskiego wzywam do niestosowania się do zmniejszania sygnatur. Chyba, że władza przekona mnie, iż stanowione przez nią prawo jest dobre, konieczne i przydatne oby... użytkownikom. Innymi słowy - po co? Nie widzę najmniejszego sensu w tym limicie, bo nikt nie wrzuca sygnatur rozwalających forum, hostowane są one przez serwery wewnętrzne więc nie zżera pamięci serwera Nakamy i, bądźmy szczerzy, przez tyle miesięcy dopóki Gocia sie nie odezwała nikomu to nie przeszkadzało. A władca nie powinien tworzyć niepotrzebnego prawa, utrudniającego życie obywatelom i nie przynoszącego żadnych korzyści. Wnoszę więc o zniesienie tego limitu albo przynajmniej znaczne powiększenie dopuszczalnego rozmiaru sygny.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
14.04.2013 09:42
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Okay, jako mod odpowiedź moja brzmi tak:
Małe sygnatury ułatwiają przeglądanie forum osobom ze słabszym internetem - dzięki temu forum im nie "skacze" kiedy próbują czytać posty. Narzucona jest nie tylko szerokość i wysokość, ale i waga. Zwykle im większe, tym cięższe. 150x600 są zwykle optymalne.
Cytat: hostowane są one przez serwery wewnętrzne więc nie zżera pamięci serwera Nakamy
I dlatego nikt nie sprawdza ich "wagi", bo nie przeszkadzają w działaniu serwera. Niemniej wciąż muszą się wczytać.
Cytat:przez tyle miesięcy dopóki Gocia sie nie odezwała nikomu to nie przeszkadzało
Bo ostatnio się po prostu, psiakrew, zaroiło od nich. Dlatego co większym zaczęłam zwracać uwagę, zwłaszcza tym, pod którymi musiałam pisać posty i wpadli mi w oko.
Przypominam też wszystkim, którzy wstawią sobie z powrotem swoje za duże sygny po tym jak im je usunę - za permanentne łamanie regulaminu grozi ban. Jeśli ktoś nie wie, jak sprawdzać wysokość avka czy sygny, to proszę PMkę do mnie, pomogę znaleźć.

A teraz odpowiadam jako Gociak i jako user:
Ustalmy jedno, dobrze? TEŻ UWAŻAM, ŻE TO JEST BEZ SENSU. NIKT teraz już nie ma tak wolnego internetu (łapki w górę proszę, jeśli się mylę), żeby mu to przeszkadzało. Już niektóre posty bardziej rozsadzają forum (jak post Grzesia pod ogłoszeniem Szoguna, że Feliksin będzie dostępny z Szogunem we własnej osobie gratis - ale kto by go winił za ten wybuch radości?) i póki sygna nie jest szersza od forum i ciężka tak, że faktycznie trzeba chwilę dłuższą czekać na wczytanie, to mam to gdzieś, jakie ma wymiary!
ALE! I mówię to z pełną świadomością faktu, że jest to niepoprawne politycznie i kompletnie niewychowawcze. Ponieważ jako mod mam dawać dobry przykład (*tu wstawcie zgrzyt zębami*), to sama muszę grzecznie przestrzegać regulaminu. TYLE RYSUNKÓW mi przepadło z sygny tylko dlatego, że w wysokości 150px wyglądały idiotycznie.
Skoro ja mam go przestrzegać i daję jakoś sobie radę, to Wy też dacie. Będziecie cierpieć razem ze mną! MUAHAHAHA!
Chyba, że uda Wam się jakoś przekonać administrację, żeby zmieniła regulamin. Szanse na to są marne, bo się nasiedzieli nad nim, ale spróbować można.

14.04.2013 09:57
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,131
A moim zdaniem limit do 150 wysokości to bardzo dobry limit Smile
Oczywiście bez czepialstwa, jakby ktoś miał np 155, ale takie sygnatury są nawet bardziej estetyczne, niż te wielgachne~

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
14.04.2013 10:05
Orzi Online
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,607
Poziom ostrzeżeń: 10%
Cytat:Chyba, że uda Wam się jakoś przekonać administrację, żeby zmieniła regulamin. Szanse na to są marne, bo się nasiedzieli nad nim, ale spróbować można.

Nad ustawami w sejmie i kodeksami też się siedzi nie lada sporą ilość czasu, co nie zmienia faktu, że gdy stają się przestarzałe albo w trakcie ich obowiązywania wychodzi, że można je ulepszyć - są zmieniane bez większych oporów, nawet kilka razy w roku. Trzymanie się niepraktycznego, utrudniającego życie regulaminu tylko dlatego, że "przecież tak długo nad nim siedzieliśmy" byłoby błędne i niedojrzałe ze strony administracji. Czasy się zmieniają, i prawa powinny być dostosowane pod aktualny stan faktyczny. Inaczej ciągle płacilibyśmy pańszczyznę, albo jak ten student z Wielkiej Brytanii, żądali butelki wina i bażanta na początek egzaminów.

W każdym razie nie zamierzam zmieniać sygny, dopóki nie pojawi się przekonujący argument nad sensem tego zapisu w regulaminie. Ten o wolnych łączach sama Gocia ładnie skontrowała - to nie epoka modemów. Z kolei wersja komórkowa w ogóle nie wyświetla sygnatur, więc dla użytkowników androida to też nie jest problem.

EDIT: Estetyka to subiektywny pogląd na wygląd sygnatur, nie argument na istnienie prawa.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2013 10:06 przez Orzi.)
14.04.2013 10:05
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,700
Poziom ostrzeżeń: 20%
No, z moim netem ładowanie czasem potrafi być męczące, ale tylko z powodu skakania posta to w górę (geez, dlatego nie jestem w stanie od razu przeglądać tematu z kolektywną galerią xD). ACZKOLWIEK, jedyne co mi przeszkadza w sygnach to to, że wydłużają stronę (którą i tak mam długą, bo 30 postów na stronę) co powoduje więcej scrollowania.

No, a poza tym jestem fanem minimalizmu to też nie lubię przesytu. Na innym forum (moja sygna xd) jest taki bajer, że jest X wysokość na sygnę, a jak się ją przekroczy, to po najechaniu myszką pojawia się scrollbar i można scrollować sygnę. I to jest ok, ale tutaj to raczej nie wykonalne (i w sumie nie potrzebne).

[Obrazek: hCuLxPa.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2013 11:34 przez Devzan.)
14.04.2013 11:32
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
E, nie, takie coś IMO raz, że rozwala sygnę (jak człowiek dobrze wymierzy szerokość, a nagle wysokość okaże się za duża i pojawi z boku suwak, to najedzie on na sygnę i kolejny suwak pod spodem gotowy... beznadzieja...), a dwa - zachęca ludzi do niekończących się sygn (bo w sumie co za różnica, skoro już jest suwak?), co mnie z kolei mocno odstręcza.

14.04.2013 11:36
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,700
Poziom ostrzeżeń: 20%
Właściwie, jest to dość praktyczne o ile sygna nie jest jakoś przesadzona. Chyba, że ktoś wstawi sobie jakiś obrazek wysoki i go utnie w połowie.

Prezentuje to się tak (screeny z losowego posta):
Spoiler: cztery obrazki
[Obrazek: vie3is.jpg]
[Obrazek: 21kcdwo.jpg]
[Obrazek: 2mqt2cy.jpg]
[Obrazek: 2mn3amf.jpg]
Ale wracając do samego tematu, też jestem za tym, żeby wprowadzić jakieś limity obrazków.

[Obrazek: hCuLxPa.png]

14.04.2013 11:43
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ja też musiałem zmienić sygnę choć stękałem nad nią trochę.
Ale może z tym nie stosowaniem się do regulaminu w kontekście sygny i zagrożeniu banem to nie przesadzaj JackieTongue

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

14.04.2013 11:44
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama