Aktualny czas: 21.11.2017, 00:37 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szacun Tropików- kampania społeczna
Autor Wiadomość
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
Szacun Tropików- kampania społeczna
Nie wiem ile osób spotkało się już z aukcją na Allegro Oleju* do opalania "Szacun Tropików", ale dla wszystkich którzy nie mieli okazji oczywiście podaje link
*prawdziwi mężczyźni nie zdrabniają

Zanim przeczytasz ten temat zajrzyj na aukcję i poczytaj co oferuje nam firma Brawurex

Według mnie jest to dość ciekawy sposób na kampanie społeczną w miejscu gdzie jeszcze tego typu akcji nie było, a dość spora część społeczeństwa korzysta z tego portalu.
Ja akurat nie skaczę do wody i ogólnie boję się pływać więc pływam tylko w miejscach gdzie jestem w stanie dotknąć dna nogami... inaczej się topię. Ale jest wiele osób które jak są nad wodą z kumplami czy kumpelami to tracą kompletnie głowę i pokazują jacy to oni nie są, co bardzo dobrze obrazuje ta akcja "EFEKT 3S- Szyk, Szpan, Szacunek"
Właściwie nawet jak się nie czyta tekstu wystarczy przeskrolować w dół i przekaz jest jasny. A co wy myślicie o tego typu akcji?

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2014 16:07 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
10.08.2014 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
RE: Szaczun Tropików- kampania społeczna
Cholera, już się napaliłam na olej do opalania o zapachu i smaku ciepłej wódki, jest mi taki bliski :<

A tak na serio - nie spotkałam się wcześniej z tą akcją i mocno mnie wmurowało, jak śmiejąc się ze wszystkiego, co wczesniej było przygotowane, przewinęłam i zobaczyłam o co właściwie chodzi.
Kampania jak najbardziej potrzebna. Co z tego, że mówi się o tym od zawsze - ludzie są i będą idiotami i tego się nie zmieni, ale można mówić o tym jeszcze głośniej i jeszcze więcej.
Ja skakać na główkę nie boję się tylko w miejscu, które dobrze znam. A że jest tam też przy okazji ratownik, to inna kwestia. Jeżeli mamy się już ze znajomymi bawić w taki sposób na wodach których nie znamy (a to rzadko - bo 15 jezior w granicach miasta to wystarczająco dużo, mimo że tylko połowa z nich nadaje się do pływania), to zawsze wysyłamy wpierw kogoś, żeby sprawdził, jak wygląda dno i jak do niego daleko.
To, że zdarzyło mi się prawie utopić kiedy wodę miałam do pępka, to już na inną historię Wink

Co jeszcze do samej kampanii to to, że przekaz jest jasny i bardzo trafiający. Nie jest to coś, o czym za chwilę zapomnę, mam nadzieję.

Ah, szkoda że ten olej to nie dla nas, w aukcji jest napisane że "nie dla frajerów" :<

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2014 16:07 przez ryba.)
10.08.2014 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,665
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Szacun Tropików- kampania społeczna
ryba napisał(a):Kampania jak najbardziej potrzebna. Co z tego, że mówi się o tym od zawsze - ludzie są i będą idiotami i tego się nie zmieni, ale można mówić o tym jeszcze głośniej i jeszcze więcej.
Mam zupełnie inny pogląd na ten temat. Skoro ludzie są idiotami, a mówienie o niebezpieczeństwach nic nie zmieni, to po cholerę o tym mówić? Kilku idiotów mniej mi nie szkoda, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by było przeznaczyć na inny, bardziej doraźny, cel społeczny (pierwsze-lepsze - zabawki do sierocińca). Każdy człowiek ma własną wolę i rozum i nie widzę potrzeby tłumaczyć debilom, że ogień jest gorący.

Sama reklama bardzo fajna, aczkolwiek przydługi, żartobliwy wstęp jednak zbyt luźno jest powiązany z końcową wizualizacją skoku do wody.

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
10.08.2014 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,440
Poziom ostrzeżeń: 5%
Orzi napisał(a):Mam zupełnie inny pogląd na ten temat. Skoro ludzie są idiotami, a mówienie o niebezpieczeństwach nic nie zmieni, to po cholerę o tym mówić? Kilku idiotów mniej mi nie szkoda, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by było przeznaczyć na inny, bardziej doraźny, cel społeczny (pierwsze-lepsze - zabawki do sierocińca). Każdy człowiek ma własną wolę i rozum i nie widzę potrzeby tłumaczyć debilom, że ogień jest gorący.

Sama reklama bardzo fajna, aczkolwiek przydługi, żartobliwy wstęp jednak zbyt luźno jest powiązany z końcową wizualizacją skoku do wody.

Orzi napisał chyba wszystko to, co ja chciałem napisać. Po to ludzie mają rozum, żeby go używać, a jak komuś brak wyobraźni to sam się prosi o karę. Może jeszcze ostrzegajmy, by nie chodzić po grzymsach, bo można spaść.
Tak jak kolega zauważył wstęp był niepotrzebnie zbyt długi. Dodatkowo mogę powiedzieć, że dla mnie osobiście przeróbka "trzy razy tak" z referendum ludowego nie przypadła do gustu. Szpan, szacun okej. Ale szyk? Za bardzo naciągane. Pomijając to niedociągnięcie, sama forma jest bardzo przystępna, co się z pewnością chwali twórcom. Tylko co? Może teraz mam to dodać na tablice na fejsie? Litości.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

10.08.2014 17:57
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Sposób by trafić do ludzi jest ciekawy. O takich akcjach się mówi. Lecz ich wpływ jest tak naprawdę zerowy. Jednak moim zdaniem takie inicjatywy są potrzebne. Trzeba mówić o takich sprawach nawet nie licząc na efekty takich działań. Do idiotów może kiedyś uda się dotrzeć. A reszta niech robi co chce. Płakać nikt po nich nie będzie.

Prezentacja jest ciekawa ale mogłaby być trochę krótsza. W pewnym momencie człowiek chce już to wyłączyć.

Promowanie takich problemów w internecie jest właściwie darmowe więc dlaczego nie próbować? Płatne kampanie, wielkie bilbordy itp dla mnie w większości mijają się z celem. Ale coś takiego jak najbardziej jestem za.
10.08.2014 19:05
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Orzi napisał(a):Kilku idiotów mniej mi nie szkoda, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by było przeznaczyć na inny, bardziej doraźny, cel społeczny (pierwsze-lepsze - zabawki do sierocińca).
Zaoszczędzone pieniądze? Pewnie poszły by na leczenie tych idiotów... a możne dzięki takiemu działaniu będzie ich choć trochę mniej i pieniądze które poszły by na leczenie idiotów zostałyby przeznaczone na leczenie chorych dzieci czy inny medyczny cel.

A jeśli chodzi o zabawki dla sierocińca to po co kupować jak można zrobić zbiórkę wielu ludzi chowa po piwnicach zabawki w bardzo dobrym stanie, więc po co mają się marnować i niszczeć jak mogą zostać oddane w dobre ręce

Orzi napisał(a):Każdy człowiek ma własną wolę i rozum i nie widzę potrzeby tłumaczyć debilom, że ogień jest gorący.
Niestety trzeba, z debilami jest jak z dziećmi póki nie zobaczą nie przekonają się np. na przykładzie kolegi nie zrozumieją.

Z takim podejściem każda kampania jest dla debili bo jak można nie wiedzieć, że nie powinno się przekraczać prędkości czy jeździć nieprzepisowo, bo można wywołać wypadek?

Edit.
(10.08.2014 17:57 )Komimasa napisał(a):  Może teraz mam to dodać na tablice na fejsie? Litości.
A myślisz, że skąd ja to wzięłam... szukałam oleju* do opalania na allegro?
Miejsce gdzie informacja rozprzestrzenia się najszybciej... facebook... każdy umieszcza tam co chce, to jego decyzja, a tobie nikt nie każe tego robić.

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2014 20:00 przez Hotarubi.)
10.08.2014 20:00
Wochu
Unregistered

Ja osobiście widziałem to już na facebook i mi się akcja bardzo podoba jest ciekawa i inna niż dotychczas dotyczących tej sprawy. Co prawda jest trochę za długo i nie wszyscy moga dotrwać do końca, ale uważam że takie akcje są jak najbardziej na miejscu bo takie wypadki bardzo często kończą się kalectwem gdzie są później wypłacane renty z naszych pieniędzy więc jak będzie mniej takich osób to duży plusSmile
10.08.2014 20:26
Odpowiedz cytując ten post Return to top
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Reklama jest genialna. Ale generalnie zgadzam się z Orzim i Komim.
Zresztą kampanie tego typu pojawiają się dość często i przeważnie nie odnosiły skutku.
Jak taki "idiota" chce zaszpanić to musi wiedzieć, że może ponieść konsekwencje ! Nie jest mi szkoda takich ludzi, jak wcześniej było napisane, każdy ma swój rozum i rozsądek. Jedni z tego korzystają, a drudzy nie. Jeżeli skończą na wózku inwalidzkim jest to ich problem. Chcieli być "fajni", nie postąpili rozsądnie i spotkała ich kara.
Też lubię poskakać do wody na główkę czy wypływać na środek jeziora, a czasami nawet na drugą stronę, ale zawsze upewniam się czy jestem na siłach i czy miejsce jest na tyle bezpieczne by można było poszaleć.
Ostatnio chociażby mój kumpel dość porządne rozciął sobie palca i skończyło się na szyciu. Co jest dziwne zrobił to na strzeżonej plaży miejskiej... Wszędzie trzeba sprawdzać teren !

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
10.08.2014 20:40
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
LOL Robią to, bo nie myślą o konsekwencjach Tongue Czy tak trudno to zrozumieć?
Jak się kilka razy powtórzy to może wbije się takiemu do głowy związek:
skok do wody--> trzeba uważać. Tongue

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
10.08.2014 21:40
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Cytat:Z takim podejściem każda kampania jest dla debili bo jak można nie wiedzieć, że nie powinno się przekraczać prędkości czy jeździć nieprzepisowo, bo można wywołać wypadek?

Z ekonomicznego punktu widzenia koszty leczenia wariatów drogowych są dużo większe, niż koszty rekonwalescencji ofiar skoków do wody. Zasadność takich akcji to całkiem inna para kaloszy, bo trzeba sobie po prostu odpowiedzieć na pytanie na czym nam zależy.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2014 18:14 przez Zangetsu2.)
13.08.2014 18:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama