Aktualny czas: 26.09.2017, 04:00 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Ta dzisiejsza młodzież...
Autor Wiadomość
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 783
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ta dzisiejsza młodzież...
Parę dni temu zawiązał się na spamiliadzie temat o YT i o tym jak różne jutubowe patologie wpływają na młodzież. Nie pierwszy raz w historii internetu inernetowa drama stała się tematem wręcz medialnym (Ator vs Gimper chociażby). Wszystko zaczęło się od pojawienia się na portalu YouTube tak zwanych "patusów", których kontent polega zwykle na pokazywaniu swojego dysfunkcyjnego, codziennego życia i tworzeniu show typu "za 1000 złotych rozwalamy krzesło od kompa, drzwi, robimy ognisko w domu" - nie koloryzuję takie rzeczy serio się zdarzały.

Do czego jednak zmierzam, bo raczej nakamowiczów nie obchodzą zbytnio starcia na YT. Można powiedzieć, że ostatnie wydarzenia na YT uwidoczniły innym jak wielki wpływ na dzieciaki mają ich jutubowi idole. Nie jest to jednak coś nowego. Ludzie którzy pod publiczkę robili z siebie debili byli zawsze, wręcz połowa z tych topowych kanałów, gdzie ludzie zachowują się infantylnie robią to dla swoich widzów i często w realu są normalnymi ludźmi. Problem pojawia się, gdy oglądają to dzieci i próbują takie osoby naśladować, chociażby taki Isamu, który wprost mówił swoim widzom, by wyzywali innych graczy że "ruchają im matki", Wynik? Counter-Strike ma obecnie tak spieprzoną społeczność, że wielu dojrzałych graczy, którzy od lat w niej byli opuścili ją, bo mieli dość toksycznej atmosfery. Choć pod jednym względem się z nim zgadzam, czasy Minecrafta były piękne, bo choć też zdarzały się dramy, to jednak społeczność była bardziej zjednoczona nie było ciągłych tarć które teraz są już na porządku dziennym. Albo Gimper, który w swoich materiałach wprost promował szkalowanie i dokuczanie innym, nawet jeśli takie osoby nie mówią tego na serio to taki 10-latek weźmie to za dobrą kartę i zacznie takie szkodliwe zachowania małpować. Sam na YT jestem prawie od jego powstania i wiem jaka to kiedyś była piękna społeczność. Wracając jednak do tematu młodzieży to dzieciaki naśladując swoich idoli z internetu stali się strasznie bezczelni. Naprawdę jak widzę gdy 10-latek klnie mocniej ode mnie to mi się niedobrze robi. Wynieśli też część złego zachowania. Nie mówię, że cała młodzież jest już przegrana bo wciąż wbrew temu co mówią niektórzy dzieciaki wciąż bawią się na dworze, grają w piłkę itp. Dla nich zmieniły się tylko zabawki. Teraz mają też dostęp do internetu i często chcą naśladować swoich ulubionych jutuberów samemu nagrywając materiały, które są delikatnie mówiąc kiepskie. Internet w pewnym sensie uwidocznił nam lepiej ich złe wychowanie. Jak to mówił Stanisław Lem "przed wynalezieniem internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Nie należy jednak całej winy zwalać na internet i jutuberów. Wina leży też po stronie rodziców których nie obchodzi nie raz co ich pociechy robią na swoich komputerach, smartfonach i tabletach. Afera z niebieskim wielorybem (pomimo tego, że sama gra była zmyśloną creepypastą) unaoczniła przerażonym rodzicom na jakie zagrożenia są nastawione maluchy w internecie. Problemem jest też to, że często rodzice sami nie wiedzą jak je chronić, bo po prostu ten temat jest im kompletnie obcy. Alternatywą do nauczania "netykiety" mogą być lekcje informatyki w szkole, ale tutaj następnym problemem są niekompetentni nauczyciele. Rzadko kiedy nauczycielami od informatyki są prawdziwi informatycy, bo tym nie widzi się praca jako nauczyciel za lichą pensję, gdy ze swoim wykształceniem mogą zarabiać znacznie więcej. Jest to problem naprawdę trudny do rozwiązania.

Może jednak ostatnie wydarzenia faktycznie pokazały rodzicom, by zaczęli się bardziej interesować tym co oglądają ich dzieci. A wy co na ten temat sądzicie? Czy faktycznie obecne młode pokolenie jest takie złe?

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2017 00:19 przez Taboretto.)
29.04.2017 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 326
RE: Ta dzisiejsza młodzież...
Ludzie są z natury źli. Wszystko zawsze było, teraz po prostu są nowe środki przekazu, przez co powyższe rzeczy są bardziej widoczne.

Ostatnie badania pokazały, że rasizm pojawia się już u sześciomiesięcznych dzieci. Rodzice zamiast interesować się tym, co oglądają ich dzieci powinni edukować je tak aby pilnowanie nie było potrzebnie. Pewne zachowania i poglądy muszą zostać nauczone, bo moralność nie leży w naturze człowieka.

Jednak zbyt wiele nieodpowiedzialnych osób rodzi dzieci aby to było możliwe. Ponadto statystycznie populacja jest na tyle duża, że siłą rzeczy odchylenia pojawiać się będą. Odchylenia rzadkie, jak w świecie surowców złoto, dlatego tak pożądane (tu jako rozrywka). Mem się rozmnaża i coś co było pojedynczym przypadkiem staje się czymś występującym szerzej.

Każde pokolenie jest tak samo złe, jedno natomiast miało kamienie, a drugie bomby atomowe. Historia pewno powie, że atomowe było gorsze, dla mnie oba ścierwo.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2017 00:55 przez Gosen.)
29.04.2017 00:54
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,077
Cytat:Co się stało z naszą młodzieżą? Nie szanują starszych, nie są posłuszni względem swoich rodziców. Nie przestrzegają prawa. Hulają po ulicach rozpaleni dzikimi żądzami. Ich moralność jest w rozkładzie. Na co oni wyrosną?
Platon

Cytat:Nie widzę nadziei dla przyszłości naszego narodu skoro polegamy na bezmyślnej dzisiejszej młodzieży, bez wątpienia wszyscy młodzi są lekkomyślni ponad wszelką miarę... Gdy ja byłem młody, uczono nas dyskrecji oraz szacunku dla starszych, ale dzisiejsza młodzież jest coraz bardziej pogardliwa i nie zna umiaru.
Hezjod

Cytat:Dzieci w dzisiejszych czasach uwielbiają luksusy. Mają złe maniery, lekceważą autorytety, gardzą starszymi. Nie wstają już, gdy starsi wchodzą do pokoju. Sprzeczają się z rodzicami, zajmują się plotkowaniem, opychają się łakociami i tyranizują swoich nauczycieli.
Sokrates

Cytat:Młodzież nie myśli dziś o niczym, zajmuje się tylko sobą, nie ma uszanowania dla rodziców i starszych; młodzi nie mają w sobie żadnej pokory, wypowiadają się tak, jakby wszystko wiedzieli, wszystko to, co my starsi uważamy za ważne, oni nazywają głupim. Nasze dziewczęta są próżne, nieroztropne oraz lubieżne, nie zwracają uwagi na to, co mówią, jak się ubierają i jak żyją.
Piotr Eremita

Także tego ^^ jak widać, młodzi zawsze byli głupi, a kiedy tylko trochę podrośli zaczynali czuć się lepsi i mądrzejsi od "dzisiejszej młodzieży". Jak napisał Gosen, zmieniają się czasy, dostępne środki i możliwości, ale ludzie z grubsza zostają tacy sami. Tylko tych głupich lepiej widać.

Podejście że "młodzież jest zła" wynika też ze skupiania się na negatywach, a nie dostrzeganiu pozytywnych zmian. Na przykład kiedy ktoś mówi że "teraz dzieciaki nie siedzą tyle na dworze co kiedyś", nie bierze pod uwagę tego, że obecnie mamy do wyboru masę zajęć dodatkowych, gdzie możesz się uczyć i robić co tylko Cię interesuje i jest to dużo ciekawsze niż siedzenie na trzepaku i nie sądzę by to było źle. (O ile rodzice nie przesadzają z zapisywaniem dzieci na wszystko)

No i narzekanie na młodych tez jest strzałem w stopę, bo kto tych młodych wychowuje jak nie ci starzy, narzekający? ^^

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2017 09:47 przez Chlor.)
29.04.2017 09:46
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
Temat powinien się nazywać "YT drama VS Młodzież" XD

Ja już w spamiliadzie pisałem, że czasy się zmieniły i młodzież też się zmieniła.
Gadka typu "czasy się zmieniły, a młodzież jest taka sama" wywołuje u mnie oczopląs ;P
Tak samo jak powiedzmy sto lat temu czy przy wynalezieniu czegokolwiek ułatwiającego/uprzyjemniającego życie.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
29.04.2017 11:16
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,077
Oczywiście że się zmieniła, ale to nie znaczy, że jest gorsza niż młodzież ileś lat temu. Jakieś rzeczy poszły na plus a inne na minus i chociaż używamy innych sprzętów i inne zachowania sa na topie, to z grubsza ludzie pozostają tacy sami czy tego chcesz czy nie (:

[Obrazek: h3sygn.png]
29.04.2017 11:32
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
Właśnie o to "z grubsza" mi chodzi. Po prostu nie lubię uogólniania ;P
Ciągły rozwój świadomości społecznej i technicznej zmienia nas nieodwracalnie.
Gdyby wszystko to padło, to nie wszyscy by się przystosowali do nowej sytuacji, albo było by to trudne.
Zmierzając do puenty...
Człowiek zmienia się, a ludzie pozostają tacy sami XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
29.04.2017 11:49
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 388
Poziom ostrzeżeń: 5%
Dzisiaj jest więcej zachowań typu tego, że smarkacz z dobrego domu powie do rodzica, żeby wyp****lał bo ten gra w CSa, albo tłukł matkę taboretem, bo ta mu grę online wyłączyła, bo przecież dzisiaj nawet klapsa nie można dać...Na szczęście znam przypadki, gdzie matka krótko trzyma syna, mimo że ten i tak jak na 12 lat, przeklina gorzej niż ja 31 latek xD

Pewnie były kiedyś podobne przypadki, ale przekaz był mniejszy, bo nie było dostępu do internetu, a dzisiaj z niego biorą wzorce, lecz nie można powiedzieć że jakiś youtuber jest be, bo on tak robi, równie dobrze można zabronić TV, gdzie jest znaczek 18+, a i tak 12-14 latek będzie to oglądał i brał wzorce.

Owszem wychodzą na dwór, ale często gęsto siedzą na murkach i grają w swoje przenośne gry, czasem tam słysze te młodsze, że ganiają się itp. ale jednak to nie to samo co kiedyś.

Trza przyznać, że jesteśmy już starzy xD naszym starym, też coś nie odpowiadało Tongue taki cykl życia

[Obrazek: 205ee7p.png]
29.04.2017 12:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 83
Taboretto napisał(a):Jak to mówił Stanisław Lem "przed wynalezieniem internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Kiedyś szukałem z ciekawości czy ten cytat rzeczywiście pochodzi od niego i wyszło, że nie, bo nikt nie mógł znaleźć rzeczywistej wypowiedzi pisarza z tym cytatem. Nie ustalono też kto mu go przypisał, także autor nieznany jak coś.

Taboretto napisał(a):Problemem jest też to, że często rodzice sami nie wiedzą jak je chronić, bo po prostu ten temat jest im kompletnie obcy.

To rzeczywiście jest problem. Jedna sprawa, że wielu rodziców nie ma kwalifikacji by nimi być (ale to temat na inną dyskusję), często jest zapracowana tak bardzo że nie ma czasu by sprawdzić co ich pociecha ogląda i skrycie ciieszy się że siedzi przed kompem zamiast platać im się pod nogami. Problemem jest to że dzieciaki mają większą wiedzą o technologiach niż ich rodzice. Nawet jeśli rodzic za młodu miał kompa i nadal z niego korzysta, szybki postęp technologiczny sprawia, że ciężko nadążyć za urządzeniami z których korzystają jego dzieci. Nie widzę na to rozwiązania. Każdy rozpatrzy to indiwidualnie. Jeden rodzic będzie potrafił przypilnować dziecko a drugi nie. Czyli w tej kwestii jest tak jak było od zawsze, niezalężnie od epoki, w której aktualnie żyjemy.

Gosen napisał(a):Ludzie są z natury źli. Wszystko zawsze było, teraz po prostu są nowe środki przekazu, przez co powyższe rzeczy są bardziej widoczne.

O to, to, to. Internet obnażył ludzkośc bardziej niż cokolwiek wcześniej. Pewne zachowania ktore kiedyś pojawiały się sporadycznie i często były ukrywane, dziś z pomocą neta szerzą się jak wirus. Ja wychodże z załozenia, że inteligencja i charakter, są przynajmniej częściowo, wrodzone. Idąc tym tropem, głupi dzieciak mający choć troce oleju w glowie, w końcu zmądrzeje, a ten głupi stanie się jeszcze głupszy.

Głupota, arogancja i lekkomyślność są przywarami każdego młodego pokolenia i to jest niezmienne. Wystarczy sobie przypomnieć gdy sami byliśmy nastolatkami i może się okazać że nie byliśmy tak różni od naszych pociech.

Nie zmienia to faktu, że szacunek wobec, bliźniego, zasad i czegokolwiek zanika. Dla przykładu, parę dni temu, dowiedziałem się, iż moja 14-letnia siostrzenica oświadczyła swojej matcę że nie będzie chodzić do kościoła "bo na mszy jest nudno". Nie powiedziała, że jest ateistką czy coś tylko, że to nudne, więc wg niej to strata czasu. Nie mogę powiedzieć że jej nie rozumiem, ale widać, że nie doświadczya jeszcze sytuacji gdy robi się coś, mimo, że nie ma się na to ochoty.

Może to zabrzmi źle co powiem, ale na pewno nie pomogło tzw. "bezstresowe wychowanie", usunięcie kar cielesnych ani to że rodzice uważają swoje dzieci za absolutnie wyjątkowe i uczą je by tak siebie postrzegały. Potem taki dzieciak zderza się z rzeczywistością i jest niefajnie. Trudno się potem pozbieraći w ogóle ciężko zaakceptować, że nie jest się geniuszem. Albo gorzej, gdy się z tego nie wyrasta i mamy narcyza przekonanego o własnej wyjątkowości.

Dzieciak musi mieć też jakieś granice. Mimo że byłem najmłodszym dzieckiem i ulubieńcem rodziny, to jak zasłużyłem to mama potrafiła mi przylać i dziś jestem jej za to wdzięczny. Oczywiście potępiam nadmierne bicie i znęcanie się, ale kara musi być i to bolesna, bo często tylko to skutkuje. Uważam też że jeśli dziecko nie doświadczy pewnych rzeczy, takich jak stres, we wczesnycm dzieciństwie to w dorosłym życiu może nie umieć sobie z nimi poradzić. Widziałem takich dorosłych, których w dzieciństwie nie karano i rozpieszczano. Niestety większość z nich to niedorajdy, które nie umieją sobie radzić w życiu. Jest to szczególnie widoczne u dziewczyn, które mają potem problemy we własnych małżeństwach. Np. żona mojego brata, tak wychowywana, po ślubie potrafiła tylko zagotować wodę. Z czasem oczywiścoe się ogarnęła i brat nie narzeka, ale łatwo nie było.

Z drugiej strony, dziś mamy sytuacje, że dziecko ma więcej praw, obowiązków oraz jawną przewagę nad nauczycielem i dorosłym. Dla przykładu, kiedyś wspomniana siostrzenica powiedziała mojej siostrze, że jak ją uderzy to ta zglosi to do opeki społecznej. Miała wtedy 10-11 lat. Siostra do dziś nie wie czy mówiła serio, czy żartowała...

Podsumowując, ja obwiniam po równo społeczeństwo i rodziców. Nie ma na to rozwiązania, możemy tylko zaakceptować sytuację i jakoś z nią żyć oraz starać się by nasze dzieci wyrosły na dobrych, porządnych i zaradnych życiowo ludzi. Nic więcej zrobić nie możemy.

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2017 22:50 przez Jarek Bachanek.)
29.04.2017 22:42
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 326
Cytat:Nie mogę powiedzieć że jej nie rozumiem, ale widać, że nie doświadczya jeszcze sytuacji gdy robi się coś, mimo, że nie ma się na to ochoty.
Ja też nie Smile

Cytat:Może to zabrzmi źle co powiem, ale na pewno nie pomogło tzw. "bezstresowe wychowanie", usunięcie kar cielesnych ani to że rodzice uważają swoje dzieci za absolutnie wyjątkowe i uczą je by tak siebie postrzegały. Potem taki dzieciak zderza się z rzeczywistością i jest niefajnie. Trudno się potem pozbieraći w ogóle ciężko zaakceptować, że nie jest się geniuszem. Albo gorzej, gdy się z tego nie wyrasta i mamy narcyza przekonanego o własnej wyjątkowości.
Kiedy każdy jest wyjątkowy i w tym prawda jest, i tego należy uczyć, natomiast jest to odbierane że "ja jestem wyjątkowy", a nie "każdy jest wyjątkowy". Gdyby zostało rozumiane to drugie powinno być wówczas więcej tolerancji.

Cytat:Uważam też że jeśli dziecko nie doświadczy pewnych rzeczy, takich jak stres, we wczesnycm dzieciństwie to w dorosłym życiu może nie umieć sobie z nimi poradzić. Widziałem takich dorosłych, których w dzieciństwie nie karano i rozpieszczano. Niestety większość z nich to niedorajdy, które nie umieją sobie radzić w życiu. Jest to szczególnie widoczne u dziewczyn, które mają potem problemy we własnych małżeństwach. Np. żona mojego brata, tak wychowywana, po ślubie potrafiła tylko zagotować wodę. Z czasem oczywiścoe się ogarnęła i brat nie narzeka, ale łatwo nie było.
Dzień dobry! Pamiętaj tylko o tym, że każdy jest wyjątkowy i nie na każdego wychowanie o którym mówisz zadziała dobrze. Są ludzie z wrodzoną słabą psychiką, które takie wychowanie tylko jeszcze bardziej pogrąży. Nie ma jedynej, słusznej metody. Dlaczego jest bezstresowe wychowanie? Bo pokolenie naszych rodziców uważało, że metody ich rodziców nie były najlepsze, więc wybrali własne. Nasze pokolenie, mam nadzieję że nie wróci do korzeni, tylko będzie szukać dalej. A twój brat sam sobie wybrał taki los, więc niech nie narzeka Tongue Moja siostra ma podobnie, ale ona bardziej chyba nie chce niż nie umie, bo pewnych podstaw można się szybko wyuczyć.

Cytat:Nic więcej zrobić nie możemy.
Nie rodzić dzieci i pozwolić umrzeć ludzkości. To jest mój ideał.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.04.2017 00:15 przez Gosen.)
30.04.2017 00:12
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 83
Gosen napisał(a):Kiedy każdy jest wyjątkowy i w tym prawda jest, i tego należy uczyć, natomiast jest to odbierane że "ja jestem wyjątkowy", a nie "każdy jest wyjątkowy". Gdyby zostało rozumiane to drugie powinno być wówczas więcej tolerancji.

To akurat jest świetny argument i zgadzam się z nim w 100%.

Gosen napisał(a):Dzień dobry! Pamiętaj tylko o tym, że każdy jest wyjątkowy i nie na każdego wychowanie o którym mówisz zadziała dobrze. Są ludzie z wrodzoną słabą psychiką, które takie wychowanie tylko jeszcze bardziej pogrąży. Nie ma jedynej, słusznej metody

Dobry wieczór? Jasne masz rację i tu wracamy to bycia dobrym lub złym rodzicem. Dobry rodzic dostrzeże jaką psychikę ma jego dziecko i zastosuję kary, które mu pomogą i czegoś nauczą zamiast zaszkodzić. A zły ? No cóż niezależnie od wszystkiego, spieprzy swojemu dziecku życie. I nic się na to nie poradzi.

Gosen napisał(a):Nie rodzić dzieci i pozwolić umrzeć ludzkości. To jest mój ideał.

No cóż to twój pogląd na sprawę i masz do niego prawo, tak samo jak ja mam prawo się z nim nie zgadzać. W tej kwestii nie dojdziemy do porozumienia więc lepiej się w to nie zagłębiajmy.

Trochę zeszliśmy z tematu, bo temat jest o stanie dzisiejszej młodzieży a nie o sposobach jej wychowywania. To częściowo moja wina, więc postuluję o powrót do głównego tematu.

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.04.2017 00:27 przez Jarek Bachanek.)
30.04.2017 00:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama