Aktualny czas: 21.10.2017, 16:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefomania
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,373
Poziom ostrzeżeń: 5%
Telefomania
W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie życie bez komórki. No o tym, że mamy w niej neta to już nie wspominam. Komórki weszły na stałe do naszego życia, ale czy to zjawisko nie jest przypadkiem zbyt silnie nasilone od ostatniego czasu?

Komórka jest wszędzie, w szkole, w autobusie, tramwajach, na przystanku, podczas spaceru, od tego gówna się uciec nie da.
Niby stały kontakt itd ale czy np wysyłanie ponad 100 sms dziennie to nie przesada? Miałem kumpla co tyle mniej więcej wysyłał. Gada się po kilka godzin ze swoją sympatią. No okej tęskni się czy to raczej jak wynika z moich obserwacji kobieta wymaga, byś nawet udając się do kibla na dłuższe posiedzenie wziął komórkę, bo a nóż zadzwoni a nie odbierzesz to masz grób. Ale dobra bo mnie dziewczyny zlinczują a ja nie o tym.
Kiedyś też były związki, ludzie się kochali i wcale nie musieli być ze sobą w nieustannym kontakcie. Ale miłość i te sprawy odłóżmy na bok, bo tu chodzi o telefomanię. Dzwonimy często i gęsto do wszystkich. Jak masz kogoś numer i się do niego nie odezwiesz przez tydzień to jest dziwne a miesiąc? Pal sześć czas, ale nie złóż życzeń z okazji świąt, to dopiero sobie wtedy ludzi pomyślą. Podczas imprezy sylwestrowej na stałe zagościł krajobraz łapania za komórki i tłuczenia smsów. A najgorzej jak wybija północ, mój telefon wyciszam, a i tak ma limit wiadomości i spokój.

Iytujące jest słuchanie czyichś rozmów np w tramwaju, ale z drugiej strony tam zawsze ktoś musi kłapać gębą, sam jak jestem ze znajomymi gadam więc to normalne. No przecież nie wsiądę z kumpelm i będziemy się 20 minut gapić przez okno... Tylko to wynika z ludzkiej natury inna sprawa czy naprawdę wtedy trzeba dzwonić? O tych wszystkich durnych muzyczkach to już nawet nie wspominam. I to nie tylko młodzi oj nie.
Ale jak weszły te modele co to ma się mikrofon przy kablu to już jest przegięcie. Normalnie jak ktoś dzwonił to trzymał ten telefon i człowiek widział, że ten gada z kimś przez telefon. A teraz tego nie widać. Nie raz już na przystanku miałem wrażenie, jakby ktoś gadał do mnie, no to już jest irytujące. W dodatku zbyt wygodne i ludzie jeszcze więcej gadają, a tak to albo łapa albo ucho zaczyna piec i się kończy i elegancja Francja.
A co wy o tym wszystkim myślicie? O komórkach? O, śmiało można użyć tego słowa, uzależnieniu?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2012 10:17 przez Komimasa.)
28.05.2012 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Telefomania
Orzi, Ty zły człowieku XD

Jakoś nigdy nie czułam w sobie pociągu do tego komórkowego szału. Teraz komórka przydaje mi się w Polsce, żeby ludki mnie mogły łapać, ale zwykle to w sumie potrzebna mi jej przypominajka i tyle XD Więc nie poczuwam się do bycia w gronie uzależnionych. Nie zauważyłam tej przypadłości też u większości moich znajomych.
"O mój borze szumiący, nie mam komórki przy sobie!" *apopleksja* - w sumie nigdy czegoś takiego nie widziałam XD'

Tak, ludki-bez-słuchawek mnie irytują. Może kiedyś wkurzą, jak spróbują zagłuszać mi rozmowę. Póki jednak po środkach lokomocji krążą śpiewający cyganie czy żebracy grający na harmoniach to cała ta hałastra jest dla mnie po prostu tłem, podobnie jak stukot rozklekotanego tramwaju czy piski rozlatującego się autobusu (pisze człowiek ze stolicy, hell yeah, nasza komunikacja jest nie do pozazdroszczenia, jak nic się nie zmieni do Euro to chyba wstyd mi będzie wracać XD).

Generalnie nie uważam tego problemu za tak okropny. Tak, ludzie lubią nowinki. Lubią szpanować.
To taka sama nowina jak stwierdzenie "generalnie nasz gatunek jest ograniczony umysłowo". Ot, stwierdzenie faktu. Było, jest i będzie.

W tej chwili powoli wychodzą coraz wygodniejsze modele telefonów, w końcu dojdziemy do jakichś futurystycznych dziwadeł z jak skautery z DB co będą dzwonić na całą planetę, sprawdzać zdrowie, robić zdjęcia i cholera-wi-co. Będą wygodne, ludzie się szybko do nich przyzwyczają i zanim się obejrzysz - wszyscy je będą mieć.

Bo ludzie lubią wygodę.
Bo wygodnie jest móc się z kimś skontaktować będąc na mieście.
Bo spokojniej się rodzice czują, jak mogą wieczorem zadzwonić do swojego dziecka, zamiast łazić po całym podwórku, wołając i mając serce w gardle, a w głowie mnóstwo przerażających scenariuszy na to dlaczego pociecha (która gra u kogoś na komputerze) nie odpowiada.
Bo ludzie lubią elegancję.
Lubią wielofunkcyjność.
Lubią użyteczność.

Wymieniać można długo.

Czego nie rozumiem, to faktu, że popularność komórek Cię dziwi.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
28.05.2012 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,734
Poziom ostrzeżeń: 20%
Teraz telefony są raczej dla szpanu, zwlaszcza smartfony. Za 3000zł masz 4 rdzeniowego potwora, który niczym nie odbiega od pierwszego lepszego dotykowego (no właśnie, dotykowe...), ale jak powiesz "mam 4rdzenie w telefonie, 2gb ramu. Ty masz gorszego kompa" to niektórym może żal dupe ścisnąć. To wszystko przez dotykowe telefony... W gimnazjach itp. jesteś linczowany za brak dotykowego telefonu.

Ah, to temat o uzależnieniu, a nie od "telefony z bajerami, których nikt nie używa".

Błędem jest zwracanie uwagi tylko na telefony - to samo jest powiedzmy z Internetem (really? Ogarniacie bez niego?). Wszystko to kwestia przyzwyczajenia, a teraz technologia masakrycznie wkracza w nasze życie i nie opuści już go.

[Obrazek: c2DKloo.png]
28.05.2012 13:42
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Dokładnie. Ludzie się uzależnili totalnie od internetu czy komputerów jako takich (ja swój włączam nawet jak nie mam neta - zawsze mogę opowiadanie napisać czy coś, nie?). Telefony to taki gadżet, dodatek. Ale komputer z internetem... to oś życia niektórych.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
28.05.2012 14:42
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Jackie zacytuj mi, bo nie widzę, gdzie ja napisałem, że to jest dziwne? Irytujące to tak ale dziwne? No i zgoda, internet jest wszędzie i go potrzebujemy. Widziałem nawet plany wprowadzenia bodaj w Meksyku maszynek, do których jak wrzucimy psią kupkę to mamy tymczasowy internet. Im większe trofeum tym więcej neta, oczywiście mówimy o 5-10-15 minut. Ale zgodzicie się chyba, że to jak ktoś ja wiem, siedzi w necie na przystanku to trochę co innego jak gada do ciebie nie do ciebie.

28.05.2012 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
Hah, zawsze przy takich tematach mam mojego mężczyznę przed oczyma wyobraźni. Aktualnie ma ultrastarą, już prawie rozsypaną (a to jest niezły wyczyn) nokię, którą dostał ode mnie w spadku... 6 lat temu? I służy mu tylko do porozumiewania się. Bardzo zdrowe podejście.
Ja natomiast jestem gadżeciarą, niespełnioną bo na nic mnie nie stać, ale w końcu dorobiłam się smartfona (najgorszego, bo najgorszego, ale jest). Mam go 3 tygodnie i już go nienawidzę. Pierwszy dotykowy telefon w życiu, mam nadzieję, że ostatni.
I także nie jestem z tych osób, które panikują jak nie mają telefonu. No, może z tego względu, że wolę być przygotowana na wszystko, a wiadomo, jakby jakiś wypadek na drodze się zdarzył, albo nieprzytomna osoba to od razu nikt "nie ma przy sobie telefonu". No, często w każdym razie i rozumiecie o co mi chodzi.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
28.05.2012 17:10
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 588
Nom też panikuje gdy nie mam telefonu w kieszeni Tongue Ale teraz telefon jest potrzebny każdemu kto ma więcej niż 12 lat. No sorki ale wychodzisz z domu i jakoś ktoś z domu musi mieć z tobą kontakt ? Przecież nie wyśle ci listu(SMS) lub cię nie zawoła tak że usłyszysz (Wystarczy że teraz zadzwonisz) Technologia już jest częścią naszego życia i już się tego nie pozbędziemy, taka jest prawda. Co do bajerów też to lubię lecz ostatnio stwierdziłem że jak wynoszę jakiś sprzęt z domu to on już wraca do domu w gorszym stanie, więc wole tego złego wk**wiającego LG (fuuu nie polecam swojego telefonu, ale działa Tongue przypominajka/budzik/telefon i do tego dotykowy Tongue ale jego stan jest już 'Martwy')

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2012 17:53 przez Yoh.)
28.05.2012 17:28
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 867
Komimasa, dlaczego przeszkadza ci, czy ktoś wysyła 100 czy 200 sms? Raczej w ten sposób ani ci nie przeszkadza, ani cię nie ogranicza^
Myślę też, że troszkę generalizujesz, z pewnością nie wszystkie dziewczyny wymagają od swoich chłopaków, by byli 24/7 pod telefonem^
Najwięcej na tym, jak słusznie zauważyła Gociak, korzystają rodzice, bo nie muszą się już martwić o swoje dziecko. Wystarczy jeden telefon lub sms z krótkim pytaniem, by odetchnąć z ulgą. Podobnie jak w przypadku wypadku, choć to co napisała Ryba, jest mocno niepokojące. Sama nie byłam świadkiem takiej sytuacji, więc nie wiem.
Przykre jest to, o czym pisze Devzan, ale ten problem nie tyczy raczej telefonów. Dzieciaki pewnie znalazły by sobie coś innego, dzięki czemu mogłyby zaznaczać swą domniemaną wyższość nad innymi. Po prostu padło na komórki czy te smartfony.
Telefon ma za zadanie ułatwić łączenie z ludźmi. Gdybym była w stałym kontakcie z innymi, zakłócałoby to moją własną przestrzeń. Przynajmniej ja tak na to patrzę^ Dlatego nie przepadam za telefonami komórkowymi^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
28.05.2012 23:31
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 482
Imi, ale komórki też trzeba doładowywać co miesiąc prawda? Więc rodzicom to tez nie jest na rękę. Ja komórki nie posiadam, jakoś mama nie panikuje jak mnie nie ma w domu, jeśli powiem, że wychodzę, więc ja nie mam parcia na kontakt z rodzicami ani oni ze mną. Ale komi ma rację ze stukaniem stu sms dziennie. To nie jest normalne, zamiast pójść i walnąć kolegę piłką i uciekać to stukać smsy typu.
"cześć, co tam?"
"a siema, a nic ciekawego, a u ciebie?"
"a u mnie też spoko"
To samo myślę o gadżetach i najnowszych modelach. Telefon jest do dzwonienia, jak mi będzie potrzebny to sobie jakąś starą cegłe kupię, żeby nie przepłacać, (swoją droga doładowania wolałbym zamienić na cukierki Big Grin). Komi z tymi mikrofonami w słuchawkach masz rację. Stoję ostatnio któregoś dnia w budce z żarciem i facet zza lady zaczyna gadać po arabsku i się na mnie patrzy ja oczy szeroko otwarte i się odwracam za siebie czy nikt nie stoi i potem zobaczyłem, że ma mikrofon i słuchawki -.-

[Obrazek: monkey.png]
28.05.2012 23:56
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
No cieszę się, że niektórzy się ze mną zgadzają, ale nie musicie tak do mnie wracać Smile To nie temat Komi a telefony, chciałem, byśmy sobie pogadali ogólnie o tym zjawisku.

Ale to z tym arabskim to musiało być niezłeBig Grin To jest najlepsze, lampi się na ciebie i gada a ty głupiejesz.

29.05.2012 00:30
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama