Aktualny czas: 13.12.2017, 14:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wątek zamknięty 
Temat na "maturę"
Autor Wiadomość
Awake Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 21
Temat na "maturę"
Witam wszystkich, mój pierwszy post tutaj.

W moim gimnazjum w 3 klasie mamy coś a la próbna matura z j. polskiego na dowolny temat no i do czwartku mamy zgłaszać propozycje tematów swoich lub wybranego wcześniej jednego z tych zamieszczonych przez nauczycieli, rzecz w tym, że wszystkie ciekawe tematy zostały już zajęte (gimnazjum połączone z liceum, oni też to mają) a do końca tygodnia muszę sobie wymyślić coś własnego. Jako że interesuję się mangą i anime to uznałem, że warto by zrobić coś o tym i teraz wychodzę z prośbą czy moglibyście dać jakieś propozycje tematów związanych z anime i mangą, albo ocierających się o nie? Sam próbowałem coś tam wymyślić ale jakichś ciekawych tematów nie stworzyłem.

Z góry dzięki.
13.12.2009 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,281
Poziom ostrzeżeń: 0%

Cóż mogę powiedzieć, najlepszym sposobem jest wybranie tematu bazującego na tym, co omawiasz w szkole. Do takich tematów najłatwiej o materiały i opracowania, a i notatki z lekcji będą pomocne. No i pytania zadawane w takich przypadkach przypadkach nie wykraczają zbytnio poza to, co było na lekcji.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
13.12.2009 22:01
Awake Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 21

Właśnie, zapomniałem powiedzieć, że tu raczej z lekcjami jest mało wspólnego, do tematów musimy dodać 2 lektury obowiązkowe i z nich głównie są pytania, np. temat z geografii:
"Czy grozi nam kolejna epoka lodowcowa?"
Lit.: T.H. van Andel, Nowe spojrzenie na stara planetę, Warszawa 2001.
Mało mieliśmy o epokach lodowcowych, a cały egzamin polega na prezentacji multimedialnej, opowiadaniu o temacie przez 10 minut a potem odpowiedzi na 2 pytania z tej literatury właśnie. No i warto na taki egzamin opracować temat na którym się zna dlatego chciałem coś z anime i mangą wziąć.
13.12.2009 22:07
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,193

Mam dziś wenę xD. Może coś takiego "Manga a Anime. Porównaj Mangi z ich ekranizacjami i omów na wybranych przykładach", "Manga jako przykład dojrzałej twórczości. Obalamy stereotyp japońskiego komiksu dla dzieci".
Może coś Ci podpasuje xD.

13.12.2009 23:22
Bink Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 86

Mam jednak wątpliwości czy mangi mogą być potraktowane jako teksty źródłowe. Może lepiej wybrać coś co odnosi się do konkretnych lektur, coś jak np "Motywy mitologiczne w animacji japońskiej", ewentualnie można poszukać odniesień do kultury europejskiej. Tutaj dobrym przykładem byłaby manga Hellsing której autor nie dość że czerpał pełnymi garściami z legend o wampiryzmie, to na dodatek bardzo wyraźnie inspirował się powieściami Fredericka Forsytha (nie wiem tylko czy Hellsing spodobałby się egzaminatorom Wink ) Ewentualnie mógłbyś skupić się tu na samym motywie wampiryzmu - miałbyś więcej anime i mang do wykorzystania.

Tak trochę z innej beczki, można napisać wreszcie coś o motywach pirackich w m&a. Jest One Piece, jest Black Lagoon (tak dla kontrastu Smile ), więc problemów z materiałem być nie powinno. Jak wiadomo Oda wykreował wielu bohaterów wykorzystując nazwiska prawdziwych piratów, więc to też jest na plus.
Do całości jeszcze dochodzą takie elementy jak: topos wędrówki, poszukiwania skarbu, poczucie prawdziwej wolności czy rola towarzyszy. Myślę że miałbyś o czym pisać. Smile

[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
14.12.2009 00:32
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama