Aktualny czas: 24.10.2017, 00:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Tengen Toppa Gurren Lagann
Autor Wiadomość
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,236
Poziom ostrzeżeń: 25%
Tengen Toppa Gurren Lagann
TTGl jedno z nowszych dzieci firmy GAINAX odpowiedzialnej za kultowe NGE, aż mnie dziwi, że firma która zapoczątkowała serie bio-mechów które posiadają najgłębsze fabuły było zdolne do wydania super mecha który został ikoną super mechów i dowodem na to ze Japońce uwielbiają wiertła. Co do fabuły, TTGL opowiada o losach dwójki nastolatków kopacza Simona który jest w swojej wiosce najlepszym kopaczem (wszyscy wykorzystują tam wiertła do kopania bo łopaty i kilofy to przeżytek) no i jego brata nie krwi Kamina. W tym świecie ludzie są zmuszani przez ludzi bestii do życia pod ziemią w przekonaniu ze ponad kopuła nic nie ma. Jedynie Kamina o tym wie bo raz udało mu się wyjść na zewnątrz ale ze strachu wrócił się do koloni, po paru latach próbuje się wraz z Simonem na powierzchnie i dzięki zbiegu przypadków udaje im się wydostać z ich nową koleżanką Yoko która ma smykałkę do obsługiwania wielkich karabinów, od teraz stawiają se za cel pokonanie ludzi bestii. Seria mimo ze jest o super mecha którzy zachowują się jak Japońscy super bohaterowie i zwykle ich fabuła powinna opierać się na pokonaniu złych ale tutaj fabuła jest znacznie głębsza niż powinna być na taką serie co sprawia ze to anime jest jeszcze lepsze. Super efekty specjalne od Gainaxa, extra sceny walki i fabuła sprawiają ze obok tego anime nie można przejść obojętnie.

[Obrazek: a5d45uF.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 19:17 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
01.09.2010 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
RE: Tengen Toppa Gurren Lagann
Kolejny genialny tytuł od Gainaxa. Studio udowadnia, że także genialnie sprawdza się każdej konwencji. Duża dawka akcji, okraszona dobrą fabułą, przyzwoitą kreską i muzyką powinna spodobać się każdemu. Humor w serii także stoi na dobrym poziomie, na co wpływają genialne postacie. Wszystkie są unikalne i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. TTGL przez 27 odcinków nie ma chyba, ani jednego słabszego momentu i trzyma od początku do końca równy poziom. Ze swojej strony serdecznie polecam, bo oprócz dobrej zabawy, dostaniecie także niegłupi scenariusz. W końcu to Gainax, a oni potrafią tworzyć je najlepsze.

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
01.09.2010 15:27
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,377
Poziom ostrzeżeń: 5%
No ja tak dobrego zdania jak kolega wyżej o serii nie mam, aczkolwiek na pewno nie był to stracony czas. Sam w ogóle pomysł zasługuje na uwagę. Trochę mnie irytowały te potwory... były takie infantylne. No i od początku wiadomo było o co chodzi. Obalą króla spiral i po sprawie. Ewentualnie dowiemy się, co nim kierowało, że tak postępował. Humor, ciekawe postaci, to jest to, co mnie trzymało przy tytule. Nie spodziewałem się za cholerę, że Kamiya zginie. Po tym wydarzeniu anime bardzo urosło w moich oczach. Całkiem fajnie było to prowadzone. Spodobało mi się też to, że inne wioski zaczęły się przyłączać. Że Dayaka powrócił i też walczył.

Spoilery
I tu jest coś, czego wcześniej nie widziałem. Pierwszy raz widziałem tak poważny zwrot na lepsze. To jak Death Note tylko, że tam był dobry początek. Nagle mija 7 lat. Rushuu, który nic praktycznie nie znaczył właściwie wspiął się na szczyt, skazując kolegę, by ratować sytuację w mieście. No potem to już oglądałem do samego końca. No szkoda, ze Kitton też umarł. Myślałem że on będzie z Yuko. Drugi facet pocałował ją tuż przed śmiercią.

Biorąc więc jako całość, to ten tytuł jest wart obejrzenia i to zdecydowanie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

14.11.2011 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Korosław Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 138
Dzieło to było moim powrotem do mecha i się nie zawiodłem. Oczywiście zainteresowałem się tym widząc fajną amv-ałke z Yoko w roli głównej. Tongue No ale Yoko to nie wszystko. Były i inne fajne dziewczynyBig Grin No dobra Kaminę polubiłem już od samego początku. Jego śmierć była czymś co mi się bardzo nie spodobało. Miałem za złe tak jak i Komi, twórcy ze jak tylko Yoko kogoś pocałuje to ta osoba umiera:/. Biedna YokoSad. No nic ale ogólnie całość mi się bardzo podobała jak na mecha. charakterystyczni bohaterowie. Fajna fabuła no i oczywiście heapy end. Mam kilka doczepień do zakończenia ale to nic. I tak fajnie się skończyło.
30.11.2011 15:26
Xard Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 80
Poziom ostrzeżeń: 0%
Dzisiaj skończyłem to epicki nie to za mało powiedziane "To przebijające galaktykę i tworzące własną ścieżkę" anime. Po obejrzeniu go nie wiem ale czuję się zaszczycony mogąc oglądać tak świetną serie. Na początku myślałem że będzie słaba końcówka ale jednak końcówka jak i całe anime trzyma bardzo wysoki poziom rzadko, które taki prezentuję. Dla mnie osobiście jest to po prostu genialna perełka i dziękuje tym, którzy mi to polecili. Jak dla mnie ten tytuł mogę przyrównywać do Clannada chociaż są w całkowicie innej klasie to mają w sobie to coś nie potrafię napisać co bo tego chyba nie da się opisać słowami. Wiem tyle, że po skończeniu go na mojej twarzy zagościło wielkie zadowolenie i chęć oglądania większej ilości takich anime. HAHAHAHA jestem pojebany i już xD. Jeżeli to czytasz i nie oglądałeś to przestań bo to co teraz piszę to jeden wielki spojler !!!!

Spoiler :
Co do fabuły szkoda mi Kaminy, Kittana, Nii i reszty z hiper galaktycznego Dia-gurendana którzy zginęli albo raczej oni żyją z całym pokoleniem które nastało po nich. Szkoda, że Simon potem nie zeszedł się z Yoko, ale w sumie dzięki temu też było takie zakończenie takie o! Znowu nie wiem jak to powiedzieć Tongue

[Obrazek: Xard.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2012 01:49 przez Xard.)
09.05.2012 01:29
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Komi zabiję cię!!! Zatłukę jak bóg mi świadkiem za tego spoilera !!! ZABIJĘ !!! Chciałem poznać opinie ludzi a nie całe zkaończenie i taki spoiler !!! Nim do mnie dotarło co przeczytałem to już tkwiło w mojej głowie... gad dam you !!!

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
18.05.2012 21:36
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 215
Rewelacja.Już od Bóg wie ile czasu, żadne anime nie wyzwoliło we mnie tylko pokładów pozytywnej energi.I pomimo bardzo schematycznych walk,a także ogromnej kiczowatości mech'ów (które z drugiej strony perfekcyjnie wtapiają się w mega abstrakcyjne walki) Gurren Lagann na długo pozostanie w mojej pamięci.

A, no tak ...

Yoko <3

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
[Obrazek: tumblr_my7in7d_YYe1rlfzfyo1_500.jpg]
25.06.2012 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Cytat:a także ogromnej kiczowatości mech'ów

Ta kiczowatość wynika chyba z tego, że Gainax chciał sparodiować wszystkie te anime o mechach. ; ) Nawet ich NGE dostaje częściowo po dupie.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
25.06.2012 23:07
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,171
Dla mnie jest to póki co najlepsze anime jakie kiedykolwiek widziałem (a ilość zobaczonych przeze mnie tytułów zbliża się powoli do 100). Świetni bohaterowie, niesamowite emocje, piękne wykonanie graficzne, zajebista muzyka. Jednak najbardziej mi się w tej serii podobało to, że za każdym razem gdy myślałeś, że to już koniec to pojawiało się coś co rozpierdzielało mózgownice! Jeśli ktoś tego nie widział to koniecznie musi nadrobić. Ja zawsze odnoszę tę serię do jednego słowa, które w słownikach się jeszcze chyba nie pojawiło ale w języku już funkcjonuję. Chodzi o słowo epickość ta seria jest dla mnie definicją tego słowa i to bynajmniej nie ze względu na ilość odcinków.
A i chyba warto wspomnieć, że niespecjalnie lubię mechy.

20.08.2012 14:46
LaTherionDe666 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 94
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ta seria jest po prostu genialna. Tak jak kolega wyżej niezbyt lubię mechy, ale tutaj świetnie się wpasowały. Fabuła zaskakująca i dobrze przemyślana, emocje we wszystkich możliwych barwach... kreska też dobra, co do muzyki - oglądałam tą serię już dość dawno(przydałoby się chyba niedługo zrobić to ponownie) i niezbyt muzykę pamiętam, ale zdaje mi się, że nie gryzła, ale jakimś geniuszem też nie była. Świetna seria, chociaż "druga część" całej akcji była dla mnie leciutko naciągana - ale tylko tyci tyci - i mniej mi się podobała, niż sam początek.

We're a second in time. We're the last in the line of the prey that walks the earth; good and evil combined.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2012 17:09 przez LaTherionDe666.)
20.08.2012 17:09
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama