Aktualny czas: 21.11.2017, 00:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Teoria] Admirał Zielony Byk
Autor Wiadomość
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17
[Teoria] Admirał Zielony Byk
Witajcie!

Poniższa teoria zawiera moje przemyślenia nt postaci o której mamy bardzo niewiele danych – trzeciego z „nowych” Admirałów pod rządami Sakazukiego. Poza Kizaru, ze starej generacji, oraz Fujitorą, wspomniany został jeszcze Ryokugyu – „Zielony Byk”. Czas zgromadzić wszystkie informacje i stworzyć teorię na temat jego wyglądu, zachowania oraz mocy. Zapraszam do lektury.

*

Zacznijmy od jego pseudonimu – „Zielony Byk” czyli Ryokugyu, podąża standardową formułką Admirałów (kolor + zwierzę) oraz łączy się z pozostałymi nawiązaniem do słynnej legendy o Momotaro, w której to chłopiec podróżuje z psem, małpą i bażantem a napotykają tygrysa i byka.

To było zbyt oczywiste, więc przenieśmy się do czegoś, co może bardziej zafascynować – wygląd Admirała. Jest rzeczą powszechnie znaną, że Oda bazuje swoich wysoko postawionych dowódców Marynarki na sławnych Japońskich aktorach, a ich wygląd i zachowanie na najsłynniejszych rolach owych aktorów. Gdyby ktoś jeszcze tego nie zauważył, oto rozpiska:

Akainu

Czerwony Pies to Bunta Sugawara, aktor najbardziej znany z filmów gangsterskich. Bardziej konkretny przykład wyglądu Akainu (czerwień, cygaro oraz płaszcz narzucony na ramiona) to postać Ryuta Yabuki z filmu Yokohama Underworld: Machine Gun Dragon (1975)

Przy okazji, Bunta Sugawara podkładał też głos w filmie Spirited Away: w Krainie Bogów, jako Kama-jii, dziadek pracujący w kotłowni.

Aoikiji

Niebieski Bażant to Yusaku Matsuda, a przedstawiona postać to Shuichi Tsujimiya, z serialu kryminalnego Tantei Monogatari (1983) oraz filmu będącego adaptacją. Zgadza się fryzura, ubranie a nawet maska do spania.

Kizaru

Żółta Małpa to aktor Kunie Tanaka. Cały model postaci – garnitur, zachowanie a nawet imię, Borsalino, bazowane jest na postaci z serii filmików komediowych Truck Yaro

Fujitora

Nasz nowy nabytek, Purpurowy Tygrys, to Shintaro Katsu, znany z roli ślepego szermierza. Zatoichi, bo o nim mowa, ma wiele wspólnego z Admirałem: oprócz wspomnianej ślepoty jest również hazardzistą i również posiada shikomizue – miecz ukryty w lasce.

A więc, czas na teorię o Zielonym Byku. Uwaga – werble……….

Ryokugyu

Zielonym Bykiem będzie najbardziej znany z filmów samurajskich aktor, Toshiro Mifune. W jednym z nowszych tomów mangi, Oda – na wewnętrznej okładce – umieścił rysunek przedstawiający Mifune z dodanymi rogami byka [klik]. Najsłynniejszą rolą Mifune był bohater Samurai Trilogy oraz najpotężniejszy samuraj w historii – Miyamoto Musashi (1584-1645), użytkownik stylu dwóch mieczy. patrząc na wygląd Mifune w owym filmie, można podejrzewać że Zielony Byk będzie ubrany w tradycyjne kimono oraz miał włosy upięte w „top knot” i stąd nieco naciągnięty dodatek:

Czy Ryokugyu jest samurajem z kraju Wano? Czyżby był tym czwartym, który towarzyszył Kin’emonowi, Momonosuke i Kanjuro? To już mniej prawdopodobne, choć nie wykluczam takiej możliwości.

*

Skoro ustaliliśmy już wygląd Zielonego Byka, czas się zająć jego mocami i Owocem, ponieważ nie wydaje mi się aby stworzyli Admirała z w stylu Garpa, bez żadnego DF. Każdy Admirał miał moc i był Logią (z wykluczeniem Fujitory, który na 99% jest Paramecią Grawitacji), więc tego schematu będę się trzymał.

Aby zająć się Ryokugyu, musimy najpierw obadać przypadek innej postaci. Pica – jeden z oficerów Doflamingo. Jego Owoc to Ishi-Ishi no Mi czyli Kamie-Kamieniowoc. Pomimo iż nazwa aż krzyczy LOGIA, Pica jest Paramecią. Zastanawiało mnie to – dlaczego Owoc kontrolujący kamienie i skały nie jest Logią? Poza tym, z opisu, Pica nie jest po prostu „Człowiekiem-Kamieniem” (Ishi Ningen) a „Człowiekiem Pochłaniającym Kamienie” (Ganseki Doka Ningen). Dlaczego? Dlaczego Paramecia? Miałem odpowiednią teorię na ten temat: „Oda ma w planach ważną postać z Kamienną Logią.” Brzmiało w porządku, ale później zmieniło się na „Oda ma w planach wprowadzić ważną postać z Logią Ziemi”. Oto kilka punktów potwierdzających ową teorię:

- Ogólna kontrola Ziemi jest potężniejsza niż tylko kamieni.
- Doflamingo wspomniał, że Ryokugyu (i Fujitora) to prawdziwe bestie jeśli chodzi o siłę.
- Ziemia i Grawitacja to potężne siły, współpracujące ze sobą.
- Byk jest symbolem siły, a zieleń to kolor kojarzony z ziemią oraz naturą.

*

Podsumowując, Admirał Ryokugyu to (ewentualnie) samuraj, przypominający Miyamoto Musashiego, a więc używający dwóch mieczy, posiadający moc Logii kontrolującej ziemię.

A wy? Jakie są wasze teorie na temat Zielonego Byka? Podzielcie się ze mną waszymi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej.
08.05.2014 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,665
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: [Teoria] Admirał Zielony Byk
Nie mam nic do dodania, rozpisałeś swoją teorię niemal perfekcyjnie i jestem gotów uwierzyć, że będzie dokładnie tak samo jak mówisz. Jednakże widziałbym inny owoc u Ryokugyu. Skoro Fujitora otrzymał paramecię to wydaje mi się, że moc Byka może również będzie tego rodzaju. Brakowało mi do tej pory w serii postaci, której mocą jest naprawdę potężna kontrola nad roślinnością. Owszem, mamy Usoppa, ale u niego roślinki stanowią bardziej ulepszenie do posiadanych umiejętności strzeleckich. Binsa z kinówki pomijam, gdyż facet był kpiną. Paramecia pozwalająca kontrolować (tworzyć?) rośliny bardzo pasowałaby do twojej teorii o ziemi oraz współgrała z zielonym kolorem piątego admirała. Poza Fujitorą wszyscy admirałowie mieli moc skojarzoną ze swoim kolorem, więc czemu nie?

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
08.05.2014 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Także myślałem nad roślinnością, ale wtedy własnie przyszli mi do głowy Bins i Usopp - nie, przepraszam, BÓG Usopp Wink
W każdym razie, miałem jeszcze jedną opcję, ale Logia Ziemi wydała się bardziej kusząca. Mianowicie - nie mieliśmy jeszcze Admirała z Zoanem (oprócz Sengoku, choć on był Admirałem Floty). Tak więc, przemawiało też do mnie wykorzystanie Ushi-Ushi no Mi, Model: Byk.

edit.: Jak mówiłem, Doflamingo wspomniał że Fujitora i Ryokugyu to prawdziwe bestie, jeśli chodzi o siłę... może w przypadku Zielonego Byka chodziło dosłownie o bestię?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2014 21:58 przez MrJoker94.)
08.05.2014 21:56
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Mieliśmy już Minotaura w Impel Down, można zakładać, że on posiadał Ushi-Ushi no Mi, Model: Byk. Co prawda wyszła cała sprawa ze Smile'ami i nadal do końca nie wiemy, jak działają przebudzone zoany, ale jednak tę opcję bym wykluczył. Prędzej posiadałby jakiś mityczny zoan, ale tu wychodzi mój brak wiedzy na temat mitologicznych parzystokopytnych, poza wspomnianym już minotaurem. Zoan złotego cielca? o_O

Tylko Monika
08.05.2014 21:59
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
To była jedynie figura przedstawiająca boga Apisa (taaa, mitologiczny otaku się kłania~). Co do mitologicznych byków, oprócz Minotaura mógłby być Byk z Krety - jedna z prac Heraklesa, choć mało prawdopdoobne. Poza tym, Minotaurus z Impel Down przypominał bardziej potulną mućkę (o ile się nie wk**wił), niźli byka, więc nadal wydaje mi się, że Model: Byk może istnieć.

Mimo wszystko, głównym punktem zaczepienia pozostaje Logia Ziemi, ew. Paramecia Roślinności.
08.05.2014 22:03
Ponury Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
Poziom ostrzeżeń: 0%
Też pomyślałem o Toshiro Mifune! Skoro już o nim mowa to mam jednak nadzieję, że zielony byk będzie bardziej w stylu Sanjuro. Spokojny, inteligentny strateg z wielką siłą. To by bardzo pasowało do admirała!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
08.05.2014 22:03
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
(08.05.2014 22:03 )Ponury napisał(a):  Spokojny, inteligentny strateg z wielką siłą.

Fujitora? W sumie, nie widzieliśmy u niego części "stratega", ale pozostała dwójka z całą pewnością się zgadza.
08.05.2014 22:05
szogu3 Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 386
Poziom ostrzeżeń: 55%
Mam jedno "ale" w kwestii owocu.

- Mamy logie
- Mamy paramecie

Więc można też rozmyślać nad Zoanem.

"Ja zawsze mam rację, aż mnie to przeraża." - Herkules Poirot
Wierze w pomidory bardziej niz w cokolwiek innego na świecie.

[Obrazek: 317288_405136879557501_1715073538_n.jpg]
08.05.2014 22:07
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Szogu, błagam Cię, czytaj posty powyżej, do diabła...

Na niekorzyść logii ziemi przemawia moim zdaniem to, że mieliśmy już kilka owoców krążących wokół tego motywu. Owoc Crocodile - piasek, jakby nie patrzeć ziemia. Caribou - błoto, ziemia z wodą. Sakazuki - magma, ziemia (a konkretniej skały) w formie płynu. Owszem, ziemi jako takiej nie mieliśmy, ale wydaje mi się bardzo podobna do tego, co już było.

Tylko Monika
08.05.2014 22:10
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
W sumie jest też i Pica, który był fundamentem mojej teorii...
Jednakże w takiej kategorii można łączyć też Buggy'ego i Law'a - Owoce bazujące na "podziale"; Magellana i Caesara - trucizna; czy Aokiji i Monet - zimno. Nawet Ace'a i Sakazuki - ciepło.
08.05.2014 22:14

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama