Aktualny czas: 25.11.2017, 13:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Teoria] Monkey D. Dragon
Autor Wiadomość
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17
[Teoria] Monkey D. Dragon
Witam ponownie!

Niedawno natknąłem się na ciekawy film na YT, autorstwa Double4anime, w którym rozwodzi się on na temat dlaczego Monkey D. Dragon jest "najgroźniejszym człowiekiem na świecie", z całą pewnością było wielu silniejszych od niego - Białobrody czy obecni Yonko (wyłączając Teacha). Oto moje wolne tłumaczenie wraz z dodanymi teoriami i tłumaczeniami:

*

To, że Dragon jest "najbardziej niebezpiecznym" człowiekiem w One Piece nie ulega wątpliwości - zostało potwierdzone przez wiele postaci. Ale właśnie dlaczego? Najprostsza odpowiedź to: "Bo jest przywódcą Rewolucjonistów i działa przeciwko Rządowi." No dobrze, ale co - tak naprawdę - dało mu tytuł "najgroźniejszego"? W końcu "Czarnobrody" Teach, przez całą swoją działalność, zapewne narobił tyle samo szkód co on. Dragon, póki co, nie zrobił nic - nie wystąpił otwarcie przeciwko Rządowi, cały czas tylko zbiera swoją armię, podczas gdy Teach zdążył już się rozpanoszyć wystarczająco, by zyskać tytuł Yonko. Mimo wszystko, tytuł najbardziej niebezpiecznego nadal trzyma ojciec Luffy'ego. Dlaczego? Musiał wyrobić sobie odpowiednią reputację. Ale gdzie, skoro przez ostatnie lata pracuje w cieniu i trzyma się na uboczu?

Odpowiedź jest prosta - w Marynarce!

Tak, Monkey D. Dragon był kiedyś żołnierzem Marynarki. Pierwszą podpowiedzią jest fakt, gdy uratował Luffy'ego od Smokera w Loguetown. Dragon znał imię Smokera, a ten wiedział że się zbliża zanim jeszcze się pojawił a ich interakcje wskazywały na wspólną przeszłość. [tu się akurat nie zgadzam, bo to oczywiste że żołnierz słyszał o "Rewolucjoniście" Dragonie, a i Dragon jest na tyle inteligentny, by znać "Białego Łowcę" Smokera - przyp. tłum.]

Dodatkowo, ojcem Dragona jest "Pięściarz" Garp - V-ce Admirał na tyle potężny, że wielokrotnie oferowano mu pozycję Admirała, oraz swego rodzaju misjonarz: namawiał ludzi do wstąpienia w szeregi Marynarki. Tak jak w przypadku Luffy'ego i Ace'a, chciał by jego wnukowie zostali marines. Ale jeszcze przed nimi, postanowił zrobić to samo z własnym synem - i udało mi się! Monkey D. Dragon był kidyś w Marynarce, ale nie zwykłym żołnierzem.

Monkey D. Dragon był Admirałem!

Podczas poszukiwań symboliki smoka, jako że mangacy często wykorzystują mitologię do swoich prac, natknąłem się na ciekawy wątek. W mitologii chiskiej istnieją cztery morza (symbolizujące granice Chin): Północne, Południowe, Wschodnie i Zachodnie - jak cztery morza w One Piece.
Cztery Morza reprezentują Cztery Kolory: Żółty, Niebieski, Biały i Czerwony. Dodatkowo, często owe morza reprezentowane są w postaci zwierząt: Małpa, Ptak, Smok oraz Pies. To już samo w sobie krzyczy:

Północne Morze z Żółtą Małpą = Admirał Kizaru
Południowe Morze z Niebieskim Ptakiem = Admirał Aokiji
Zachodnie Morze z Czerwonym Psem = Admirał Akainu

Pozostaje nam Wschodnie Morze z Białym Smokiem = Admirał Shiroryu. Skąd pochodzi Dragon? East Blue.

Teraz, dlaczego Dragon odszedł z Marynarki, to już osobne zagadnienie, ale odpowiedź można znaleźć w retrospekcji Sabo. Dragon nienawidził Tenryuubito, ich zachowań i przepuszczalnych wybryków. Jednakże, jako Admirał musiał im podlegać bezapelacyjnie. I być może zdarzyło się coś, za sprawą Tenryubito, co sprawiło że Dragon pękł i opuścił Marynarkę [moja teoria, Tenryuubito zabili jego żonę a matkę Luffy'ego - przyp. tłum]

Jest też sprawa tajemniczego Owocu Dragona. I tu znów musimy cofnąć się do mitologii - w chińskich opowieściach, smoki podróżujące po niebie, miały zdolność kontroli prądów powietrzynych i pogodowych, zsyłając dobrodajne deszcze lub niszczycielskie burze. Brzmi znajomo? Loguetown i Sabo.
Jednakże, czy jest to Logia Wiatru? Logia Burzy? Paramecia Wiatru? Tu już można się kłócić, jednak według mnie wszystko nadal łączy się z faktem bycia w Marynarce.

Dragon, z racji bycia Admirałem, miał sporą władzę i, być może przez dostęp do tajnych archiwów, prawdopodobnie dowiedział się o istnieniu Poneglifów i całego Pustego Wieku - tajemnicy, którą Rząd chce ukryć (istnieje też wersja, że rozmawiał na ten temat z Gol D. Rogerem). Dowiedział się też o Starożytnych Broniach: Plutonie, Uranosie i Posejdonie. Wobec czego, postanowił odszukać pozostałe Poneglify i poznać Prawdziwą Historię (wyjaśnia czemu na Tequila Wolf chciał porozmawiać z Robin - potrzebował kogoś, kto je odczyta). Dragon wierzy, że poznanie Prawdziwej Historii pozwali ukazać kłamstwa Światowego Rządu i, w rezultacie, pozbawić władzy ich oraz Tenryuubito.

Dlatego także Garp niechętnie mówi o swoim synu, unika tematu - syn, który był jego dumą, wielkim Admirałem, odstąpił od stanowiska, by stać się "kryminalistą jak reszta rodziny" (istnieje też teoria, że Garp i Roger to bracia i to właśnie Pięściarz jest "czarną owcą" rodziny Monkey D.)

*

Teraz czas na mój własny dodatek odnośnie mocy Dragona.

Owszem, uważam że jest to Owoc, jednakże nie wydaje mi się, by był ani Logią ani Paramecią. A więc czym, Zoanem Wiatru/Smoka? Nie - też nie.
Przypomnijcie sobie (conajmniej) trzy Starożytne Bronie: Pluton - niezwyciężony statek bojowy (inna teoria głosi, że Thousand Sunny została zbudowana na planach Plutonu z pamięci Franky'ego); Posejdon - kontroler Królów Morskich oraz tajemniczy Uranos. No właśnie - a kim był Uranos w mitologii? Przedwiecznym Bogiem Nieba; najwyższym władcą nieba i pogody.

Tak, moją teorią jest, że Uranos to najpotężniejszy Devil Fruit w historii. Jest on Owocem Burzy i posiada podobne właściwości jak Logia Czarnobrodego - ogromna moc, jednak podatność na obrażenia i brak zmiany w żywioł. Wyjaśnia to różne zdolności Dragona, jak kontrola wiatru oraz błyskawic, co jest połączeniem już co najmniej dwóch Logii. Nie chcę tu tworzyć drugiego Teacha z wielokrotnymi mocami więc zrozumcie mój tok myślowy:

Jeśli Starożytną Bronią może być statek (Pluton), osoba (Otohime -> Shirahoshi) to dlaczego nie może nią być najbardziej charakterystyczny element całej serii - Diabelski Owoc?

I z tą myślą was zostawiam, licząc na komentarze! Big Grin
08.05.2014 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: [Teoria] Monkey D. Dragon
Kolejny raz wyskakujesz z naprawdę ciekawą teorią. Jak w przypadku tej o Zielonym Byku - muszę się zgodzić, brzmi przekonująco, zwłaszcza ten fragment z admirałem. Po prostu trudno uwierzyć, że Garp nie próbował skaptować syna do Marynarki. Jednakże nie wydaje mi się, aby Dragon do tej pory ograniczał się jedynie do zbierania armii i pogróżek w stronę światowego rządu zza kulis. Wydaje mi się, iż było wspomniane, że rewolucjoniści do tej pory oswobodzili już kilka krajów z łanpisowego odpowiednika Unii Europejskiej, a wydarzenia pokazane w mandze mogą nas o tym utwierdzić. Bo jak inaczej interpretować ich interwencję w Tequila Wolf? Albo
Spoiler :
to, co się dzieje obecnie na Dressrosie
? Z punktu widzenia rządu nie ma gorszej zbrodni, niż zagarnięcie części ziem państwa, a właśnie to w ich mniemaniu Dragon robi. Dlatego też jest moim zdaniem najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie, jako osoba kawałek po kawałku zabierająca ziemię niepodległej konfederacji i nie mająca zamiaru przestać.

Co do owocu jednak zostałbym przy zwykłym owocu pozwalającym kontrolować pogodę, Uranosa bym w to nie mieszał. No chyba, że będzie mógł dzięki temu zamieniać ludzi w ślimaki.

[Obrazek: giphy.gif]
08.05.2014 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Prawda, być może i wyzwolił kraje ale nie wątpie iż miał w tym inny cel - podejrzewał, że w owych ziemiach znajdują się Poneglify - Robin została wysłana na Tequila Wolf przez Kumę, ponieważ "chciała" się tam znaleźć (jak twierdzi Misiek), a czemu? Bo tam znajdował sie fragment Historii. I Dragon też o tym wiedział, dlatego nawiązał współpracę z Robin - obustronna korzyść.

Fakt, teoria z Uranosem jest nieco naciągana, ale Dragon kontrolował zarówno wiatr (Sabo, Loguetown), deszcz jak i błyskawicę (To on zniszczył rusztowanie Rogera). Można podpiąć teorię O Paramecii lub Logii Burzy, ale jednak nie uważam tego za prawdopodobne.

Przy okazji, dziękuję za komplement~ Mam jeszcze sporo teorii w zanadżu. Zapraszam wkrótce na kolejną - Siódmy Shichibukai.
08.05.2014 23:21
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Poziom ostrzeżeń: 0%
Nigdy wcześniej nie zastanawiałem się na temat Dragona. Twoja teoria rzeczywiście mnie zainteresowała na jego temat. Wszytko co napisałeś jest poparte bardzo dobrymi argumentami, więc trudno się nie zgodzić. Podoba mi się fragment z jego opuszczeniem marynarki. Również podejrzewam że Tenryuubito mają z tym coś wspólnego

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
08.05.2014 23:22
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
MrJoker94 napisał(a):Prawda, być może i wyzwolił kraje ale nie wątpie iż miał w tym inny cel - podejrzewał, że w owych ziemiach znajdują się Poneglify - Robin została wysłana na Tequila Wolf przez Kumę, ponieważ "chciała" się tam znaleźć (jak twierdzi Misiek), a czemu? Bo tam znajdował sie fragment Historii. I Dragon też o tym wiedział, dlatego nawiązał współpracę z Robin - obustronna korzyść.

Z tym mimo wszystko nie zapuszczałbym się aż tak daleko. Dragonowi serce się kraje, że aż tyle krajów zrzeszonych w konfederacji Światowego Rządu to tyranie nie liczące się z podstawowymi prawami swoich obywateli. Poneglyphy będą raczej jedynie środkiem do osiągnięcia celu, którym jest rozbicie tej tyranii, a nie celem samym w sobie.

08.05.2014 23:26
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
(08.05.2014 23:26 )Orzi napisał(a):  
MrJoker94 napisał(a):Prawda, być może i wyzwolił kraje ale nie wątpie iż miał w tym inny cel - podejrzewał, że w owych ziemiach znajdują się Poneglify - Robin została wysłana na Tequila Wolf przez Kumę, ponieważ "chciała" się tam znaleźć (jak twierdzi Misiek), a czemu? Bo tam znajdował sie fragment Historii. I Dragon też o tym wiedział, dlatego nawiązał współpracę z Robin - obustronna korzyść.

Z tym mimo wszystko nie zapuszczałbym się aż tak daleko. Dragonowi serce się kraje, że aż tyle krajów zrzeszonych w konfederacji Światowego Rządu to tyranie nie liczące się z podstawowymi prawami swoich obywateli. Poneglyphy będą raczej jedynie środkiem do osiągnięcia celu, którym jest rozbicie tej tyranii, a nie celem samym w sobie.

Jednakże, taka działalność ma sens - rozpocząć od krajów, w których znajdują się Poneglify (a przynajmniej wyprawić się tam osobiście); zebrać jak najwięcej ukrytych i strzeżonych informacji; upowszechnić te dane dla całego świata -> ludzie z własnej woli podążą za Rewolucjonistami w celu obalenia Rządu.
08.05.2014 23:30
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Co nie zmienia faktu, że to środek, a nie cel. Smile

Swoją drogą już zupełny offtop - skoro każdy admirał do tej pory miał jakiś związek z kolorem/zwierzęciem, to kim wg. Ciebie mógł być Zephyr "Z"? Wiem, że to postać fillerowa, ale Oda miał jakiś wkład w tworzenie tego filmu i fabuły.

08.05.2014 23:32
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
O proszę, dałeś mi wyzwane~ Ale dobrze, spróbuję się go podjąc Wink

Zephyr, jako Admirał, ubierał się na fioletowo, więc możemy już mu dodać kolor - nikt nie powiedział, że kolory Admirałów nie mogą się powtarzać, a fakt że Z jest postacią nie-kanoniczną, jeszcze przemawia za tym.

Zephyr znany był ze swojego Busoshoku Haki, które dawało mu zarówno siłę fizyczną, jak i mocną defensywę. Zapamiętajmy, że kolor Busoshoku Haki to czarny.

W mitologii zarówno chińskiej jak i japońskiej, istnieje Czarny Żółw - Genbu, mieszkający w jednym z Czterech Mórz, posiadający niezniszczalną skorupę.

Wobec tego, z racji fioletowego garnituru (późniejszego czarnego płaszcza) i Busoshoku Haki twardego jak skóra Genbu, ochrzciłbym Zephyr'a Fioletowym Żółwiem - Shigame.
08.05.2014 23:43
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Ew. Kurogame, bo tego czarnego też się nazbierało, a tak pasowałoby bardziej do mitologii. Dzięki za odpowiedź, czekam na kolejne teorie!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2014 23:47 przez Orzi.)
08.05.2014 23:47
Weather Online
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,249
Poziom ostrzeżeń: 20%
Nie wiem czemu niby owoc Dragona miałby być jakimś nowym typem, jak dla mnie to paramecia która pozwala kontrolować pogodę. Mamy takie paramecie co potrafią kontrolować i produkować wosk i truciznę, dla mnie jego owoc jest na takim samym poziomie jak owoc Białobrodego czy ślepego admirała, wstrząsy, grawitacja, pogoda. Klasa owoców które mogą rozpierdzielić świat w drobny mak......Huh, jakoś nie pomyślałem o tym do tej pory, z tym jak bardzo podobne są te owoce. Choć kto tak wie z tymi owocami, head admirał się zmieniał w pitolonego budde, ale dla mnie paramecie mają najbardziej zróżnicowane moce, na pewno był to pierwszy typ diabelskich owoców, potem pojawiły się takie typy jak zoan i logia, które się skupiały na zwierzętach i zmianie ciała w dany element.

[Obrazek: a5d45uF.png]
08.05.2014 23:56

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama