Aktualny czas: 26.09.2017, 18:28 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
The Library of Ohara: Chapter Secrets
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,335
Poziom ostrzeżeń: 5%
The Library of Ohara: Chapter Secrets
Dziwi mnie trochę, że Ayo jeszcze nie założyła tego tematu, ale pewnie ma jakąś... BARIERĘXD
Nie ma jak dobry suchar z rana.

A teraz o co chodzi z tą biblioteką. Jest sobie taka przyjemna strona: https://onepiecethenewworld.wordpress.com/

Gdzie można znaleźć różne ciekawostki ze świata OP, ale przede wszystkim znajduje się tam też taki dział "Chapter secrets". Znajdują się dokładne analizy kilku rozdziałów wstecz, najnowszy tyczy 856.

Mamy masę zdjęć i przy nich jakieś krótkie komentarze. Tyczą one nie tylko uwag, ale też nawiązań.
Np niedawna scena w anime, gdy Luffy klepał Nami w plecy. Autor zauważa, że to samo miało w 61 odcinku, tylko że wtedy ofiarą padł Sanji.
Wszędzie też mamy natłok informacji, kto jak się nazywa.
Co więcej, autor tej strony prowadzi wnikliwą analizę każdego rozdziału, robiąc zbliżenia każdej małej pierdółce, jaką znajdzie w rozdziale, które większość z nas nawet pewnie nie zauważa.
Dobrym na to przykładem jest choćby analiza skrawku w gazecie, która pojawiła się w rozdziale 820.

[Obrazek: chapter-820-2.png?w=370&h=&crop=1]

Osobiście, zacząłem tam zaglądać, gdyż mam tam na tacy podane różne ciekawostki, których mógłby nie zauważyć, a dodatkowo można sobie pewne rzeczy utrwalić.
Warto też dodać, że przekładaniem tego na nasz rodzimy język zajmuje się nasza użytkowniczka, Ayo3 a jej prace możecie znaleźć na Uminonogatari:

[Obrazek: JMp913C.png]

Generalnie bardzo fajna sprawa z tymi ciekawostkami. Ktoś może już to śledzi?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2017 11:41 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
24.02.2017 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,482
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: The Library of Ohara: Chapter Secrets
Śledzę, ale dość pobieżnie. Doceniam wysiłek, dociekliwość i spostrzegawczość Artura (oraz pracę Ayo jako tłumaczki), ale nie odpowiada mi trochę forma, w jakiej prezentowane są te ciekawostki. Wiem, że przeciętny internauta lubi oglądać obrazki, ale do najwygodniejszych rozwiązań to nie należy. Zwłaszcza w przypadku miniaturek, które trzeba osobno otwierać i zumować. Dodatkowo automatycznie wyklucza to opcję Ctrl+F, która bardzo przydaje się przy przekopywaniu ton tekstu.

Ergo, lubię, ale lubiłbym bardziej, gdyby było w formie tekstowej XP

[Obrazek: Sygnatura.png]
24.02.2017 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,701
Poziom ostrzeżeń: 20%
Łoo, strasznie fajna i przydatna ta strona ;3 Lubię tego typu porcje ciekawostek/teorii.

W niektórych przypadkach te infografiki są strasznie chaotyczne, ale nadal czytelne, a to ważne.

[Obrazek: hCuLxPa.png]

24.02.2017 17:11
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Ciekawostki i co najważniejsze TEORIE <3 Dopiero co dzisiaj słuchałam filmiku z podobną teorią odnośnie tych cienistych postaci i ich powiązania z Caponem Smile
Spoiler :
To była część większej całości, łączyło się dodatkowo z plottwistem: czerwone wesele było od początku w planach, ale to nie rodzina mamy, a Vinsmoke'owie je chcieli urządzić. Mama dowiedziała się o tym dzięki homiesom i postanowiła pokonać rodzinkę Sanjiego ich własnym zagraniem. Wierzę w to szczerze, bo dałoby to powód na sprawdzenie się później teorii, że Mama ma ludzką twarz oraz pozwoliłoby wrócić do łask Pudding: usprawiedliwiałoby ich niecne plany wobec Vinsmoke'ów i to, że Sanji został z rozpędu wrzucony do jednego wora.
Zacny link, mam nadzieję, że będą się tu dyskusje toczyć co tydzień <3

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
25.02.2017 08:43
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,482
(25.02.2017 08:43 )okiren napisał(a):  Ciekawostki i co najważniejsze TEORIE <3
Jep, i co jeszcze ważniejsze, SENSOWNE TEORIE. W przeciwieństwie do tych, którymi jak z rękawa sypie na przykład OnePieceGold, gdzie ludzie na siłę próbują połączyć wszystko z wszystkim, żeby powstała jakaś trzymająca się kupy, teoria.

Słowo "kupa" nie zostało użyte przypadkowo

[Obrazek: Sygnatura.png]
25.02.2017 13:49
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 145
(24.02.2017 11:36 )Komimasa napisał(a):  Dziwi mnie trochę, że Ayo jeszcze nie założyła tego tematu, ale pewnie ma jakąś... BARIERĘXD
Nie ma jak dobry suchar z rana.
Spoiler :
[Obrazek: p005_zps7wkkhotx.jpg]
A tak serio to nawet przez myśl mi nie przyszło, żeby założyć o tym temat xD A nawet jeśliby przyszło... No dobra, w tym miejscu miałbyś rację xD

(25.02.2017 08:43 )okiren napisał(a):  Ciekawostki i co najważniejsze TEORIE <3 Dopiero co dzisiaj słuchałam filmiku z podobną teorią odnośnie tych cienistych postaci i ich powiązania z Caponem Smile
Spoiler :
To była część większej całości, łączyło się dodatkowo z plottwistem: czerwone wesele było od początku w planach, ale to nie rodzina mamy, a Vinsmoke'owie je chcieli urządzić. Mama dowiedziała się o tym dzięki homiesom i postanowiła pokonać rodzinkę Sanjiego ich własnym zagraniem. Wierzę w to szczerze, bo dałoby to powód na sprawdzenie się później teorii, że Mama ma ludzką twarz oraz pozwoliłoby wrócić do łask Pudding: usprawiedliwiałoby ich niecne plany wobec Vinsmoke'ów i to, że Sanji został z rozpędu wrzucony do jednego wora.
Spoiler :
Hmm... W sumie ciekawe, ale coś mi się wydaje, że sensei będzie chciał w tym wszystkim pokazać bardziej ludzką twarz Jajjiego niż Mamy. Od kilku rozdziałów mam wrażenie, że to prowadzi do zaakceptowania Sanjiego przez męską część rodzinki. Może nie tyle zbratania się z nim nie wiadomo jak, ale w jakimś stopniu tolerować.
Wydaje mi się, że Mamuśka od początku planowała przejąć technologię Germy. W końcu na ich statko-ślimakach nie ma ziomeczków, a ona już na samym początku arku śpiewała o dżemie z krwi i ofiarach złożonych w trakcie ślubu. To już był zwiastun rozpierdzielu i konfliktu bardziej ze strony Yonkou. Chociaż nie usprawiedliwiam Vinsmokeów, bo oni na pewno mają coś za uszami i też coś planują.
Co do Capone'a. Nie zdziwiłabym się, gdyby on i Vinsmokeowie razem coś kombinowali. I tak już na samym początku podejrzana była postać Vito, który ujawnił, że jest wielkim fanem Armii Zła. Poza tym jakoś w ogóle strzelców u BM nie przyuważyłam. Byłyby jaja, jakby to właśnie załodze Capone'a przypadło rozstrzelanie Vinsmokeów, a oni po prostu wymierzyliby broń w inną stronę. Capone w przeciwieństwie do Luffy'ego wygląda na osobę, która wie co nieco o swoich przeciwnikach i o tym, co dzieje się na świecie, więc dodatkowe zamieszanie ze strony Słomkowych byłoby mu na rękę. Ba! Nawet by mógł uniknąć bezpośredniego starcia z BM. Dlatego też opcja zostawienia Sanjiego na Zou, tak jak chciał Pekoms, nie wchodziła w grę, bo to było jedyne rozwiązanie by ściągnąć na Whole Cake Luffy'ego.
25.02.2017 19:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Ayo, wyborna wizja, taką też bym nie pogardziła! Pewnie trzymam się tak kurczowo dobrej Pudding i nie do końca złej mamuśki, bo Sanji zdobywający dziewczynę był moim osobistym wątkiem marzeń i PRAWIE go dostałam, po czym takie coś.... nadzieja umiera ostatnia xd

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
25.02.2017 20:31
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 145
Wiesz, Kapitanie, już jednego warna mam za spoilerowanie xD Wolałam to ukryć xD

Oj, ja też ufałam bardzo Pudding. A Reiju za to nie za bardzo (jakoś ten jej uśmiech mnie wkurzał) xD Nawet po retrospekcjach. No i się przejechałam. Miałam mega wizje z Sanjim i Pudding na końcu. Chciałam też, żeby się hajtnęli, bo ona tak bardzo przypadła mi do gustu. I na końcu byłaby taka świetna scena jak on wypływa, a ona zostaje i jego obietnica, że wróci. No i umarłby gdzieś tam na wojnie z jej imieniem na ustach. Umarłabym z rozpaczy! Ale serio, chciałabym tego. Jednak cóż poradzić, Pan Oda ma najwyżej inne plany Smile (Chociaż i tak najromantyczniejsza scena w OP moim zdaniem należy do nich.) Nic mi nie pozostaje tylko mu zaufać, bo na pewno rozwiąże wszystko genialnie jak zwykle.
Chociaż dalej uważam, że Pudding też nie jest do końca zła i nas jeszcze zaskoczy.
25.02.2017 20:57
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama