Aktualny czas: 22.08.2019, 01:32 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Wolf Among Us - UWAGA SPOILERY
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,089
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: The Wolf Among Us - UWAGA SPOILERY
Spoiler :
(11.04.2014 22:49 )Guybrush T. Wood napisał(a):  
Spoiler :
1. Czy przerwaliście Śnieżce przemowę na pogrzebie?
2. Które miejsce zbadaliście najpierw?
3. Czy zawarliście umowę z Jackiem? (nie wiem czy nie było to zależne od poprzedniego wyboru)
4. Czy spaliliście wiedźmie krzak mary... to znaczy drzewko?
5. Czy zabiliście jednego z grubasów?

1. Nie. Nie chciałem, żeby Holly i reszta mieli o mnie jeszcze gorsze mniemanie, niż mają. Cierpliwie poczekałem, oglądając kartki pożegnalne. Ta od Holly smutna była.
2. Ciągle miałem cień podejrzenia, że braciszkowie pracują dla Sinobrodego, nie chciałem więc aby on przeszukiwał ich biuro, sam tam poszedłem.
3. Nie wiem nic o Jacku w tym odcinku. Trochę mnie zaskoczyło i wolałbym nie wiedzieć tego Sad
4. Nie, dałem jej robotę Big Grin Nie wiem jakim prawem, ale tak wyszło. Niech odkupuje winy pracą na rzecz Baśniogrodu.
5. NIE! Miałem na ten temat już grubą dyskusję z Weatherem, który postąpił zgoła inaczej, ale ja bym nie chciał przekreślić ciężkiej pracy Bigby'ego aby być godnym nazywania stróżem prawa, przez jeden wyskok który jest całkiem zbędny. Rozbrojony, pobity, co mógł mi grubasek zrobić? Nic. Puściłem go. Nie po to przekonuję ludzi od lat, że nie jestem już żądną krwi bestią, żeby teraz bez powodu to rujnować.

Generalnie, co do fabuły - fajno, bo sprawdziła się część mojej teorii, że bracia zostali wynajęci do odzyskania od Faith czegoś, co zostało skradzione - i stąd ich zainteresowanie okolicznościami jej śmierci. Co do postaci jakie się pojawiły.... Krwawa Mary! Świetny pomysł na postać, naprawdę, i jest dobrze zrealizowana - z lekkim odchyłem psychicznym, ale twardo stąpająca. Oprócz tego mamy dwie postacie znane nam z komiksu - Doktor Swineheart i Muchołap. Ich przedstawienie dla mnie wypada trochę kontrowersyjnie. Swineheart wygląda i brzmi jak dobry wujcio - podczas gdy w komiksach, z charakteru i wyglądu bardziej wyglądał mi na zarozumiałego, zadufanego snoba.
Flycatcher... Jedna z najciekawszych postaci serii komiksowej. Świetnie go było zobaczyć, ale w jego wyglądzie jedno mi średnio podeszło. Jest to design późno-Fablesowy. Gdy seria komiksowa się zaczyna (a przypominam, że gra jest jej prequelem), Muchołap ma dużo krótsze włosy i nie ma zarostu - rosną mu one wraz z serią. Dlatego dziwi mnie, że ten początkowy wygląd nie został zastosowany w grze, która ponoć opisuje wydarzenia wcześniejsze. Wiadomo, mógł oczywiście mieć taką stylizację wcześniej, a potem przed pierwszym tomem Fables się ogolić i ściąć - ale jest to na tyle identyczna kopia najpopularniejszego wyglądu tej postaci, że nie odeprę od siebie wrażenia, że po prostu wzięli gotowy taki wygląd który się najbardziej wbił w pamięć.
Głos Muchołapa... też mi trochę nie podszedł. Z Jackiem trafili w dziesiątkę, ale z Flycatcherem jak dla mnie słabo, wolałbym głos który brzmi trochę starzej niż dziewiętnastolatek, i może trochę bardziej skrzekliwy? (mówimy tu o księciu który był zaklęty w żabę). Ale z drugiej strony, ten głos odpowiada łagodnej naturze Muchy, więc może zdołam go polubić i przywyknąć.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2014 23:45 przez Szczery.)
11.04.2014 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Dla posiadaczy Ps3 - Season Pass znajduje się w ofercie świątecznej wyprzedaży PSN, w niezłej cenie ok. 40 zł. Jeśli ma się dodatkowo ps+, z dodatkową obniżką wychodzi niecałe 30 zł.

12.04.2014 20:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 233
Spoiler :
Sorry Szczery, za tą wzmiankę, ale to kolejny dowód na to jak genialnie rozegrali to twórcy. Bo widzisz, ja z kolei nic nie wiem o żadnym Muchołapie. Najwyraźniej w zależności od tego w którą stronę się poszło, spotykało się różnych ludzi i dowiadywało innych rzeczy. Fajnie, to chyba pierwsza większa nieliniowość w przygodówce Telltale.

Cry, którego obserwowałem dokonał następujących wyborów:
1. Pogrzebu nie przerwał (ja też bym tego nie zrobił, to by było skrajne chamstwo). Spędził za to czas na czymś innym niż oglądanie kartek (czymś na co wpływ miały poprzednie wybory, więc nie będę zdradzał)
2. Miejsca śledztwa... no już wypaplałem, że spotkamy tam Jacka, więc nie powiem gdzie, choć pewnie już i tak się domyśliliście. W każdym razie ja poszedłbym raczej do baru Holly, w myśl zasady "o oprawcy najwięcej powie ci ofiara". W ogóle zarówno Holly jak i Grendel znacznie zyskali na sympatii, mojej i wielu graczy, patrząc na komentarze. Prawda, bywają szorstcy i nie przyjemni, ale to tak naprawdę bardzo zależy im na ochronie bliskich im osób. Z odpowiednim nastawieniem, z czasem zaczynają doceniać naszą pomoc.
3. Ciekawa, czy Muchołapem też związany był jakiś dylemat?
4. Trochę głupio ta babcia rozegrała sprawę z Wilkiem i Śnieżką. Jako mała dziewczynka, miała szeroki zestaw patentów, żeby nas spławić: od klasycznego "nie wolno mi rozmawiać z nieznajomymi" po hiperhisterię. A ta nas wpuściła i jeszcze ten urok tak głupio na wierzchu zostawiła. A drzewka raczej też bym nie spalił, ale nie wiem czy dałbym jej robotę. Chociaż w sumie czemu nie.
5. Za zabójstwem Grubego byłyby takie argumenty: - nikt go specjalnie nie lubił, a już na pewno nie Holly i Grendel, w końcu sami chcieli go poćwiartować, więc raczej szacun by był, przynajmniej wśród trolli, - może gdyby Bigby go rozwalił, nakręcił by się jeszcze trochę bardziej i starczyło by mu sił na dokopanie Zakrwawionej Ścierce. Chyba nawet była w czasie walki opcja, aby rzucić grubasem w jej stronę. Pewnie by odskoczyła, ale za to pokiereszowalibyśmy trochę autko Złamasa.

A ktoś wie kim jest ta krótkowłosa kurtyzana? Ta, która oprócz syrenki była na pogrzebie?

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
12.04.2014 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Ona prowadziła nas do szefa w drugim odcinku.
I tak, da się nim rzucić, ale ona odskakuje. Nie da się nic jej zrobić.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2014 22:34 przez Szczery.)
12.04.2014 22:33
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Czwarty odcinek już się pojawił. Powiem, że osobiście jestem rozczarowany tym, jak mało swobody w nim dostajemy. Tęsknię za sytuacjami z pierwszego odcinka, gdzie było też mało eksploracji, ale bez porównania więcej, niż tutaj :/ Sama akcja przez połowę odcinka się wlecze, zaczyna się rozkręcać dopiero pod koniec, ale za to z cliff-hangerem który zachęca do kontynuowania zabawy. Niemniej jednak trochę dziwnie czuję się z myślą, że został tylko jeden odcinek. Poprzednie były takie krótkie, zdążyło się wydarzyć tak niewiele, że człowiek ma wrażenie, że historia powinna być gdzieś dopiero w połowie, a nie pod koniec.

29.05.2014 16:36
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 233
No dobra, piąty epizod już za nami, to może byście trochę opowiedzieli, jak poradziliście sobie ze złem i występkiem trawiącym Fabletown.

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
22.07.2014 19:32
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,779
Poziom ostrzeżeń: 10%
I skończyłem Wilczka.

Cóż mogę rzec na szybko... To moja pierwsza gra (a może raczej interaktywny film?) od Telltale i jestem zachwycony formułą. Przyjęta konwencja między filmem, a przygodówką naprawdę pozwala mocno wczuć się w postać, dawno nie przeżywałem jakiejś historii tak mocno w żadnym filmie czy grze. Zabieram się za resztę gier z tego studia.

Moje wybory:
Spoiler :
Dałem Faith pieniądze
Zdecydowałem się nie mieszać w sprawy Pięknej i Bestii
Poszedłem najpierw pomóc Toadowi
Nie zapobiegłem śmierci Lawrenca
Pierwszymi podejrzanymi byli Tweedle
Aresztowałem Tweedle'a Dee
Uciszyłem Crane'a w sprawie śmierci Śnieżki
Udało mi się namówić Tweedle'a do mówienia
Zostawiłem Śnieżce wybór co robić
Nie uderzyłem George'a
Nie uderzyłem Bestii drugi raz
Nie przerwałem Śnieżce

Więcej napiszę jutro, bo nie chce mi się przepisywać Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2015 22:29 przez Orzi.)
12.10.2015 22:29
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,239
Przeszedłem i mam tylko jedną prośbę do was. Link to komiksów online w wersji polskiej, z góry dziękuję Wink

15.09.2016 14:15
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Cos takiego chyba nie istnieje, Redreyu. Na Chomiku są cztery tomy w pl, reszta chyba tylko eng.
Komiks jest wydawany u nas, więc nikt chyba tego nie tlumaczyl fanowsko.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.09.2016 15:36 przez Szczery.)
15.09.2016 15:32
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Dla większości to już chyba nie jest nowa informacja, ale sam ten teaser obejrzałem dopiero teraz, bardzo fajną formę przyjęli Big Grin
Także tego... TWAU wraca!

31.10.2017 19:15
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama