Aktualny czas: 20.08.2017, 13:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 
To Boldly Flee i inne rocznicowe filmy Channel Awesome
Autor Wiadomość
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,067
To Boldly Flee i inne rocznicowe filmy Channel Awesome
Właśnie jestem po seansie ostatniego odcinka najnowszej mini serii Channel Awesome (Nostalgia Critic, Angry Joe etc ) i powiem wam... jak na amatorszczyznę, film jest fenomenalny, jest przezabawny, jest prze epicki, a do tego wszystkie ich produkcje tworzą obecnie razem coś w rodzaju trylogii, która została zdecydowanie zamknięta.

Polecam wszystkim fanom tej krytykowej bandy, filmy można obejrzeć na thatguywiththeglasses.com lub pl (brakuje już tylko napisów do ostatniej części)

Pozostałe tytuły filmów to pierwszy Kickassia, i drugi Suburban Knights (Rycerze z przedmieścia)

Na polski tytuł To Boldly Flie przetłumaczono jako By Zwiewać Śmiało Smile

Naprawdę gorąco polecam

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
14.09.2012 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,030
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: To Boldly Flee i inne rocznicowe filmy Channel Awesome
Pierwszym rocznicowym filmem była ta wielka burda recenzentów przecież. Acz nie dziwię się, że nie zaliczasz go do tego grona, bo w jego przypadku ciężko mówić o jakiejś fabule nawet.
Kickassię uwielbiam całym sercem i duszą, Rycerzy jedynie lubię. Wczoraj zrobiłem sobie tych ostatnich powtórkę, więc na dniach będę brał się z pewnością za To Boldly Flee.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2012 12:41 przez Szczery.)
14.09.2012 12:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 181
Lubię klasyczne odcinki Critica i reszty, do rocznicowych filmów jakoś mnie nie ciągnie aczkolwiek widziałem początek Rycerzy i byli całkiem spoko, ale nie dokończyłem, jakoś straciłem zapał. W najbliższym czasie albo dokończę Rycerzy, albo zobaczę Kickassię. To Boldly Flee na razie sobie odpuszczę, ale też trza będzie obczaić.

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
14.09.2012 17:59
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,030
To Boldly Flee.... Cóż ja mam uczynić z tym filmem... Mam wobec niego tak ambiwalentne odczucia, jak rzadko kiedy. Bo owszem, historia mi się podobała (choć nie cała, były pewne rzeczy co do których bym się doczepił, głównie zdziwiła mnie końcówka w której NIKT nie wspomina ANI SŁOWEM o Criticu, jakby to wszystko się nie wydarzyło... Ok, może to miało być ciche pożegnanie, ale strasznie mi to zgrzytnęło jak wszyscy się niepokoili o Spoony'ego, a o Criticu nikt nie pomyślał. No, ale do rzeczy) ale mam wrażenie, że w tym filmie w końcu treść przerosła formę. Bo oto zobaczyłem grupę ludzi którzy naprawdę ciężko napracowali się nad tym filmem, stworzyli epickie, zabawne dzieło które... Jest ściągane bezlitośnie w dół przez fakt, że jest to produkcja amatorska. W tym nie ma nic złego, dopóki po prostu dzieło nie przerasta swej formy. Dlatego uwielbiam Kickassię, to jest amatorszczyzna, ale wielce udana, przy której widać, że członkowie grupy dobrze się musieli bawić i nikt nie próbował uczynić z tego nie wiadomo jakiego dzieła. Rycerze za to mieli już trochę przerost formy nad treścią dla odmiany, bo poza pierwszym i ostatnim odcinkiem scenariuszowo była to amatorszczyzna całkowita, podczas gdy dało się zauważyć, że grupa do jego realizacji podeszła już profesjonalniej. I mam wrażenie, jakby Doug i Rob wszelkie błędy swoje z Rycerzy chcieli naprawić, tworząc naprawdę solidny, mocny scenariusz który... mógł się okazać odrobinę za dobry, bo choć widzę, że włożono KROCIE wysiłku dosłownie wszystkich (czego nie mogę powiedzieć np. o Rycerzach, gdzie pewne osoby zdawały się zostawać w tyle), to amatorszczyzna często po prostu bije po gałach. Może to wina budżetu, może braku fachowych umiejętności, ale fakt faktem - utrudniało mi to wczucie się w film niesamowicie.

Ale "Distraction" jest niesamowite Big Grin Uwielbiam zawsze w filmach takie sceny, jak czyjś śpiew jest przemieszany z pokazywaną akcją (jak np. w Shreku 2 czy początku Bubblegum Crisis)

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2012 20:58 przez Szczery.)
18.09.2012 20:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,032
Ja niedawno obejrzałam "By zwiewać śmiało" i powiem, że jest epicki w polskim znaczeniu tego słowa, czyli po prostu strasznie dłuuuuugi. Za długi. Rozumiem, że każdy z bohaterów chciał mieć tym razem swój własny wątek, ale jak dla mnie jest ich za dużo.
Momentami się nudziłam, choć podejrzewam że często były to momenty w których nawiązywali do czegoś czego nie znam i po prostu nie skumałam żartu. Bo nawiązań było strasznie dużo (zresztą tak jak w poprzednich filmach) i jeśli się nie kojarzy ani filmów/gier/czego tam co jest właśnie parodiowane; ani nie zna się recenzentów, ich dokonań i relacji to dużo rzeczy może umknąć.

I właśnie stwierdziłam, że nie cierpię motywu (wezmę w spoiler żeby nie zdradzać jak ktoś nie oglądał To Boldly Flee)
Spoiler :
postać spotykająca swojego autora. Drażni mnie to strasznie! Nie wiem właściwie dlaczego tak jest, ale czuję przy tym wewnętrzny zgrzyt i wstyd za twórcę d; Mam wrażenie jakby po prostu wtedy myślał "o rany to już się robi zbyt dziwne, nie mam pojęcia jak z tego wybrnąć... Ha! Może spotkam się ze swoimi postaciami i jakoś wtedy da się wszystko wytłumaczyć, skrócić i popchnąć akcję do przodu."
No dobra, nie za każdym razem tak jest, ale w tym przypadku nie podobało mi się bardzo.

Moim ulubionym filmem z tych trzech są "Rycerze z Przedmieścia". Uwielbiam przebieranki i jeśli dodatkowo jest w tym fantasy to wiadomo, że będzie mi się podobać. Dla mnie akurat ta część była najzabawniejsza, właśnie w dużej mierze przez kostiumy i role w jakie wcielali się bohaterowie oraz nawiązania do fantastyki.

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.09.2012 17:41 przez Chlor.)
19.09.2012 17:39
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama