Aktualny czas: 27.05.2018, 11:32 Witaj! (LogowanieRejestracja)

W końcu pojawia się u nas nowy rozdział Op.rozdział 904

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tom 17
Autor Wiadomość
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 154
Poziom ostrzeżeń: 5%
Tom 17
Nie zauważyłam takiego tematu, więc postanowiłam założyć. Cóż, tym tomikiem jestem trochę rozczarowana. Zawsze pierwszą rzeczą jaką robię to otwieram na stronie końcowej, gdzie są uwagi od tłumacza, a tu nie ma Sad A szkoda, bo się dużo ataków pojawiło i fajnie by było przeczytać dlaczego przetłumaczone jest tak, a nie inaczej. Mam wielką nadzieję, że to tylko w tym tomiku.

Jeśli chodzi o błędy, to wyłapałam tylko dwa, ale to już chyba bardziej zaniedbania korekty niż tłumacza.
SBS, strona 46 - pierwsza wypowiedź czytelnika, zamiast: "PODZIELMY SIĘ" jest "PODZIELNY SIĘ".
strona 131 - ostatni kadr, w wypowiedzi Usoppa są złączone ze sobą niektóre słowa. Ale ogólnie to ten efekt przy jego wychwalaniu się z tym zanikaniem tekstu bardzo fajny. Od razy wyczuło się to, że wszyscy wokół kompletnie go olali.

Co do tłumaczenia... Najbardziej mnie chyba zaintrygowało tłumaczenie "kenpo" jako "kung-fu". Nawet w polskich, nieoficjalnych tłumaczeniach chyba nigdy się z takim przekładem nie spotkałam.

Ale tak ogólnie to świetny przekład i strasznie fajnie się czytało. Do tej pory nie wiedziałam, że Chopper też jest nieźle wyszczekany. No i w końcu akcja przenosi się do Alabasty. Kolejny tomik będzie zabawny. Nie mogę się go już doczekać.
07.12.2012 03:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,624
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Tom 17
Co do posłowia, to na com.pl Paweł wspominał, że się po prostu nie wyrobił z nim, bo mu wypadł jakiś wyjazd. Za to w przyszłym tomiku posłowie będzie podwójne, za ten i 18.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
07.12.2012 03:06
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 154
Poziom ostrzeżeń: 5%
Naprawdę? To fajnie. Tym bardziej zżera mnie ciekawość.
07.12.2012 03:07
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Jakoś mi sie teraz przyjemniej czyta, niż ogląda anime. W anime to było wszystko rozciągnięte, dodatkowe sceny dodane, a w mandze raz dwa. Przed nami Alabasta!!!

Lola jaki cosplay dała. Wow. Podziwiam, nieźle musial sie napracować przy tym. Szkoda, że nie w kolorze zdjęcia.

ech mogliby w JPF zrobić pisemny konkurs, a nie cały czas rysunkowy, no teraz wyjątek cosplay był.
07.12.2012 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
DarkFalcon Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 114
mam do tłumaczenia dwie uwagi. Powinno być "Bon Kurei" a nie "Bon Clay" (to od festivalu Obon), ale ponieważ Bon Clay jest popularniejszym tłumaczeniem nie będę się przy tym upierać i na stronie 46 w SBSach powinno być "...hełmy szweckie szwedzkie, takie z okresu Vendel..." a nie "Verden"

(z całego serca przepraszam, za sianie mojej dysortorafii, przepisywała to z tomika, a w tomiku jest zapisane poprawnie, niestety moja pisownia nie zależy od moich intencji)

moje konto na devie, również fan arty z one piece
mój tumblog (narazie prawie nic tam nie ma)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2012 01:02 przez DarkFalcon.)
11.12.2012 22:34
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,677
Poziom ostrzeżeń: 10%
No "Szweckie" to na pewno być nie powinno...

[Obrazek: giphy.gif]
11.12.2012 23:23
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,722
EDIT.
Ach, nie, jednak, faktycznie.
http://www.mangareader.net/103-2479-1/on...r-372.html
Oops.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2012 08:55 przez Gociak.)
12.12.2012 08:49
Pawel Dybala Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 43
(12.12.2012 08:49 )Gociak napisał(a):  EDIT.
Ach, nie, jednak, faktycznie.
http://www.mangareader.net/103-2479-1/on...r-372.html
Oops.

A niekoniecznie oops. Po pierwsze, w oryginale zapis imienia jest w katakanie i wygląda tak ボンクレー (czyt.: bon kuree). Przedłużenie głoski "e" za pomocą poziomej linii (a nie "i", jak to ma zwykle miejsce w słowach rodzimego pochodzenia) sugeruje, że jest to nazwa obca (podobnie jak sam fakt, że jest ona zapisana w katakanie, która właśnie służy do zapisu tego typu nazw). Tak więc skłaniałbym się raczej ku wersji, że jest to gra słów i nazwa oparta na japońskiej, niż nazwa japońska.
Po drugie, wiadomo, romanizacja oficjalna jest ważna, ale trzeba też pamiętać, że Oda bywa bardzo niekonsekwentny. Nazwy geograficzne w Alabaście (łącznie z samą Alabastą) w samej tylko mandze zapisywane są na różne sposoby i ciężko stwierdzić, który jest słuszny. Nie zdziwiłbym się więc, gdyby gdzieś pojawił się zapis "Bon Clay" czy jeszcze jakiś inny.
Tak przy okazji, wyjaśnienie genezy tej nazwy pojawia się w SBSie w tomie 18.

A zmieniając temat - jakiś czas temu obiecałem, że w kolejnym (18) tomie znajdzie się podwójna dawka posłowia. Okazało się jednak, że tom ten ma tak dużo stron (ponad 220!), że na posłowie została już tylko jedna. Zmieściły się na niej akurat techniki z tomu siedemnastego, natomiast ciąg dalszy (czyli posłowie do 18) będzie w tomie 19. Podobno już na pewno zmieści się tam podwójne : )
14.12.2012 10:59

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama