Aktualny czas: 19.09.2017, 15:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Tomik 45.
Autor Wiadomość
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Liczba postów: 3,094
Poziom ostrzeżeń: 0%
Tomik 45.
Czas na kolejny tomik "ONE PIECE", już (dopiero?) 45. Pora na post-Enies Lobby arc i zakończenie sagi Water 7. Na okładce, więc i w środku, same osobistości, więc atrakcji podczas lektury nie zabraknie. Tomik nosi tytuł Najszczersze wyrazy współczucia i zawiera 10 rozdziałów: 431-440. Do preorderów (wysyłka jutro) dołączana jest karta o Going Merry. Kolejny tom planowany jest na 16 sierpnia. Wiecie, co się robi w tym temacie Wink

[Obrazek: e8hMWBH.jpg]

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
07.06.2017 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,246
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Tomik 45.
Co mogę powiedzieć, tomik wart zakupy. Paweł powiedział, że to był jeden z cięższych tomików, jakie tłumaczył w ostatnim czasie, całkowicie się z nim zgadzam, bo sama moja robota trwała 15 godzin.

Wszystko za sprawą ogromnej ilości tekstu, jaka występuje właściwie w każdym rozdziale. Dowiadujemy się masę rzeczy, a w tomiku mamy okazję prześledzić jeszcze raz w jaki sposób Franky dołączył do załogi, czy jak to było z przeprosinami Usoppa. Tutaj świetnie wypadł Zoro, który pierwszy raz od dawna postawił na swoim.
No i oczywiście Garp, ale kto go nie lubi?XD

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2017 19:16 przez Komimasa.)
07.06.2017 19:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Tak czekałam na ten tomik, że pierwszy raz od dawna preodrer zamówiłam Big Grin Chcę już Sad

07.06.2017 19:31
Tensa Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 13
Miałem kupić dopiero za 2 tygodnie, ale jak zobaczyłem że na karcie jest merry, to od razu zamówiłem Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2017 20:13 przez Tensa.)
07.06.2017 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Wanted Team

*
Liczba postów: 1,020
Merry na karcie nieźle zaskakuje Big Grin tomik miałam zamówiony już dawno, tak więc lada moment wpadnie w moje łapki Big Grin
07.06.2017 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Lubię ten tomik Smile Prawie pół przeczytałam na wyrywki przeglądając sobie sceny po wyjęciu z paczki Tongue Ale znowu nie ma posłowia Sad Tyle miejsca na notatki ostatnimi czasy dostajemy. Cieszy mnie, że zostaliśmy przy tłumaczeniu "czterech imperatorów" dla "yonkou" Smile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.06.2017 15:47 przez Murgrabia.)
12.06.2017 15:47
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,246
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wcale mnie nie dziwi, że tego posłowia nie ma. Chyba widzisz, ile tam było tekstu. Nawet Ace VS Czarnobrody to była pogadanka. Mnie też cieszą imperatorzy.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

12.06.2017 18:09
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Przejrzałam parę scen, to ilości tekstu jeszcze nie oceniałam. Smutno. Drugi tom bez posłowia i dalej nie wiem, co z tą Brzytwą Tongue

O, widzę, że przy Dadan mamy od razu zdradzoną jej płeć, a Nami została "Złodziejką", a nie "Kocią złodziejką". w ogóle siadłabym w końcu i przeczytała tomik jak należy, a nie skaczę po stronach w przerwach obrabiania grafik...

e: Dobra, tomik przeczytany. Najbardziej lubię właśnie te informacyjne Smile Na kolejny "mój" przyjdzie mi trochę poczekać, bo do Sabaody jeszcze daleko. Pojawia się paru wrogów przyzwyczajeń, no ale to kwestia przyzwyczajeń właśnie. Mamy Piąchę, Złodziejkę, Diablicę, wioskę Shiroppu. Jeden dymek przy przemowie Garpa o Imperatorach coś nie zgrał mi się stylistycznie czy gramatycznie z pozostałymi i jakieś przeniesione "i" z końca wyrazu się trafiło, ale ogólnie tłumaczenie czytało się dobrze. Chociaż w pewnym momencie zaczęła mnie drażnić liczba podkreślonych/wyszczególnionych wyrazów. Niekiedy bardzo mi to wyszczególnienie pasowało, ale były momenty, że tylko mi przeszkadzały. I chyba pierwszy raz w przypadku OP przeszkadzała mi interpunkcyjna polityka JPF-u. Zwykle czyta mi się go na tyle płynnie, że nie zwracam uwagi na brak znaków na końcu dymków, tym razem zdarzyło się parę, gdzie miałam ochotę wziąć ołówek i je sobie podopisywać, bo ich brak zaburzał mi płynność czytania. Do "Srebrnego Trójkąta" jeszcze drugiego podejścia nie zrobiłam, mimo że już prawie 1,5 roku minęło, ale tam to sama wizja ponownego ścierania się z tym brakiem znaków mnie przeraża, skoro z czytaniem paru stron się męczyłam.

Tyle fajnych, starych i nowych postaci tu dostajemy <3 Lubię coś czytać znając dalsze wydarzenia. Tu taki plus pojawił się przy zapowiedzi Trójkąta Floriańskiego i statku widmo pełnego umarlaków czy też ochoty Luffy'ego na spotkanie kościotrupa Smile

Swoją drogą, z Ody jest niezły żartowniś. Log Pose wskazuje Wyspę Ryboludzi, płyniemy na Wyspę Ryboludzi, tyle zapowiedzi tego morskiego raju i co? To kiedy ten 62. tom? XD Zanim popłyną za logiem zwiedzą w sumie jeden statek i... 12 wysp? XD

Z SBS-ów wynika, że jesteśmy w połowie, 10 lat w plecy. 30-lecie Kochikame, 10-lecie OP.

I w tym oto tomie pada Twój piękny spoiler z karty o Buggym, Komi Wink Miło ponownie zobaczyć Shanksa <3

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2017 16:23 przez Murgrabia.)
13.06.2017 16:23
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama