Aktualny czas: 24.11.2017, 16:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Trzecie oko - obrazy trójwymiarowe (stereogramy)
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Trzecie oko - obrazy trójwymiarowe (stereogramy)
Przy okazji zajęć z percepcji znów polubiłem "odnajdowanie" obrazu 3D w obrazie 2D. Dla mnie jest to bardzo przyjemny, miły widok, nieraz też zachwycający swą głębią i pomyślałem sobie, że może macie jakieś obrazki, które szczególnie Wam się spodobały czy coś. Nie chodzi by podawać strony, ale raczej grafiki. Możemy też w ogóle o tym porozmawiać.
Ja np jako dzieciak miałem taką książeczkę, gdzie właśnie doszukiwałem się takich obrazów, wtedy to się chyba nazywało "magicznymi obrazami". Bardzo miło to wspominam i po części mi teraz żal, że się zagubiła. Oczywiście na początku było "ja nic nie widzę" ale potem już bez tego stopniowego oddalania wzroku od obrazu mogłem go dostrzec, jak zresztą pewnie każdy, kto nabrał wprawy.
Przyznam, że dziś rano właśnie siedziałem w necie i podziwiałem te obrazy. W sumie zgodziłbym się, że jest w tym coś magicznego, niestety nie brakuje obrazów, które powiedzmy sobie szczerze nie powalają wykonaniem i głębią wymiaru. Są jednak też perełki.

Mnie osobiście podoba się nie tylko jak jeden obraz powstaje, ale jak np cały obraz nabiera głębi.

Obrazek:
Spoiler :
[Obrazek: b1123c78f92c3fad.png]
Opinia:
Spoiler :
Np ten obrazek, taki trochę jakby szmaragd, śliczna głębia.

Albo to:
Spoiler :
[Obrazek: M_eabarRHz_YZ_NI5WgBNllZXYBjjSHdPREv3c1G...-Mxtc=h900]
Spoiler :
Ślicznie prezentuje się ten króliczek na tle lasu.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2015 14:48 przez Komimasa.)
25.03.2015 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Trzecie oko - obrazy trójwymiarowe (stereogramy)
Dałbym głowę, że wśród liści widzę jakiś napis :O

[Obrazek: giphy.gif]
25.03.2015 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Jak tak o nim wspomniałeś to w sumie fakt (od razu rozpraszałem spojrzenie, więc nie dostrzegłem tegoxd) Może ten zabieg tworzy obrys ukrytego obrazu albo coś (niestety przegapiłem zajęcia, gdzie była o tym mowaSad).

25.03.2015 14:47
Sturmir Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 278
Poziom ostrzeżeń: 0%
Mi się wydawało, że takie obrazki stereogramowe służa tylko do oglądania fajnych kształtów (boobs!) w 3d na własnym komputerze XD

Może wrzucę coś jak wygrzebię z czeluści swojego komputera :X

[Obrazek: spla9003_by_sturmir-d83j2m9.jpg]
http://sturmir.deviantart.com/
https://www.facebook.com/sturmirarts
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2015 16:26 przez Sturmir.)
25.03.2015 16:25
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 912
O! Jak byłam mała to u cioci była ogromna księga z takimi obrazkami. Całe wieczory ją przeglądałam, aż się wszystkiego na pamięć nauczyłam. Tongue Chociaż ja osobiście nie przybliżam i oddalam, tylko robię zeza, kalibruję obraz i mam to, co jest tam ukryte. Tongue

[Obrazek: D2kDFZK.png]
25.03.2015 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zura Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 72
O rety, stereogramy, już tak dawno tego nie widziałam. Mam ich gdzieś pełno w domu i pamiętam, że mi najdłużej zajęło czasu zanim nauczyłam się odpowiednio "patrzeć". Teraz też musiałam trochę przyzwyczaić wzrok, ale w necie jest pełno tych obrazów i jak już się nabierze wprawy to można fajnie przy tym posiedzieć

Takie znaki powinni stawiać Tongue
[Obrazek: stop.jpg]
27.04.2015 09:16
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Bardzo fajny motyw z takimi obrazeczkami Smile Niestety należę do osób które nie mają obranej techniki spoglądania na nie. Póki co widzę czegoś zarys, ale nie mogę określić czego(choć napis na liściach udało mi się spostrzec). Czas nabrać jakiejś wprawy, żeby nie omijały mnie takie rzeczy Big Grin

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
27.04.2015 10:20
Zura Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 72
Chodzi o te liście gdzie w tle są też drzewa? Szczerze mówiąc ja nie widzę tam żadnego napisu, wydaję mi się, że jest tam wielki przykucnięty królik z głową skierowaną na dół i ogonkiem do góry. Za to z tym pierwszym obrazkiem, który wrzucił Komimasa, to już nie jestem pewna, nie wiem czy jest tam jakiś kształt, bo widzę tylko tak jakby wypukły kawałek ze środka i robi to taki efekt ładnej głębi ^^ Na obrazku z tym znakiem, który podałam, ukryty jest duży napis STOP.

KuroWolf, ćwicz, bo to fajna zabawa i szkoda tracić Big Grin Też nie mam jakieś specjalnej techniki i czasem odgadnięcie kształtu zajmuje mi dłuższą chwilę. Przybliżanie i oddalanie obrazka kiepsko mi wychodzi, zazwyczaj staram się tak jakby "rozmywać" wzrok i patrzeć w głąb obrazka

A tu rekin Big Grin
Spoiler :
[Obrazek: rekin.jpg]
27.04.2015 14:47
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Na dole liści jest takie P, P, P jeszcze zanim rozmyjemy obraz, co jakby w sam obraz 3d się nie wplicza, ale chyba o to Orziemu chodziło wtedy. Mnie jak najbardziej o króliczka~
No a na tym zielony jest ta kopuła z takiej siateczki, bardzo mi się podoba.

Zura, skąd Ty bierzesz te obrazi?xd Z tym znakiem STOP miałem nie mały problem, by go odnaleźć aż w kończy przybliżyłem się do kompa i stopniowo oddalałem, bo zwykłe rozmywanie wzroku nie pomagało.
I tutaj teżxd Tylko z kolei ja tam widzę te płetwy jakby na dwóch planach, ale jako tako całego rekina tonie, tylko właśnie tę charakterystyczną płetwę wystająco z wody razy x.

27.04.2015 15:11
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Nic nie widzę ;___;

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
27.04.2015 15:18
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama