Aktualny czas: 22.11.2017, 09:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Twory 3D / jubilerowanie
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,866
Poziom ostrzeżeń: 0%
Twory 3D / jubilerowanie
W końcu się zebrałam do zrobienia tematu Tongue Taka mała próbka tego czym zajmuję się w robocie. Oprócz tego, że zasuwam z materiałami w pracowni, to walczę też z Rhino5 i projektuję w czy-de gdy potrzeba precyzji, na którą ręczna robota nie pozwala. Zrobiony projekcik może mieć detale tak cienkie jak 0.2mm. Ostatnio strzeliłam kopię odznaki strażackiej na podstawie tej słit foci:
Spoiler :
[Obrazek: firebadge3_zpse1c8bbd8.png]
Odznaka jest ciut większa od karty kredytowej i jak widać złoto-srebrna Tongue Ja miałam zrobić srebrną 3x2cm Tongue Poniżej widok na skończony już projekcik.
Spoiler :
[Obrazek: vandervelde_zps6f7938cf.png]
Nie ma na nim bobra, bo znaleźliśmy wśród wisiorków w sklepie bobra-starocia, który leżał tam od nastu już lat. Po usunięciu mu kawałków nóżek, pleców, ogonka i łebka nadał się idealnie, co zaoszczędziło sporo czasu Smile Później projekcik powędrował do firmy drukującej woskowe modele, a od nich do odlewni. Stamtąd surowy srebrny odlew wrócił do nas. Chwyciłam za pilniki, papiery ścierne i inne gumy i szczoty polerujące. Przylutowałam bobera i ogniwko. Wykończyłam niektóre elementy diamentowym wiertełkiem i dodałam emalię gdzie trzeba.
Fota, którą cyknęłam przed wyjściem z roboty:
Spoiler :
[Obrazek: badzerS_zps9fdd2fad.png]
Moja wersja siłą rzeczy jest mniej szczegółowa, bo przy herbie i literkach u góry jechałam już na 0.2mm Tongue

A tu jeszcze takie cuś, ręcznej roboty praktycznie wszystko. Mój projekt z piekieł jak to go okrzyknięto Big Grin Te ogniwka są tak naprawdę maluśkie i każde trzeba było ręcznie przylutować palnikiem Tongue Na zmianę żeśmy to robili i rzucali f*ckami w powietrze. Później osadzanie kamieni. Ciąg dalszy f*cków i nawet jakaś *urwa Tongue Ale klientka koniec końców zadowolona, więc misja zakończona sukcesem. Złoto i diamenty:
Spoiler :
[Obrazek: Untitled_zpsc83c8493.jpg]

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.05.2014 03:33 przez okiren. Powód: Poprawiona ortografia)
16.10.2013 03:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
RE: Twory 3D i inne różności
Tego co robiłaś w programie to w ogóle nie ogarniam, ale efekt całkiem niezły. Fajnie jest móc samemu robić takie rzeczy, ale to chyba dużo sprzętów czeba mieć, co?
Projekt z piekieł bardzo ładny, ale nie dziwię się tym wszystkim fcukom (: Więcej biżuterii poka poka! Jestem fanem.

[Obrazek: h3sygn.png]
17.10.2013 01:26
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Ojej, komentarz Heart

No zależy do jakiego typu roboty ten sprzęt - jak ino do wykończenia odlewu z drukowanego wosku, to wcale nie tak dużo Smile No ale zdecydowanie nie są to rzeczy, które przeciętny człowiek trzyma w domu xP U mnie zaczyna się tego robić całkiem sporo ;p

To wrzucam w takim razie więcej ^o^ Nieco lepsze zdjęcie kolii z łańcuszkiem, na którym ostatecznie skończyła:
[Obrazek: IMG_0623_zps60fe6d32.jpg]

I do tego pierścień, też projektowany w Rhino, ale póki co bez screena z programu, bo nie mam na lapku ;p 14K Złoto i diamynty. Przy czym środkowy jest jednym z trzech największych jakie widziałam jak dotąd xp Kupiłby za niego spoko auto ;p
[Obrazek: Artsy-fartsy_zps07e16a1c.png]
Bez bicia przyznam, że kamieni w nim nie osadzałam, ale sam projekt jest jednym z moich ulubionych ^^ Te zawijaski to jakaś grubsza rozkmina i konkretny wzrór (nakładające się inicjały właścicielki, jej męża i dwóch synów czy coś Tongue)

17.10.2013 04:35
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,431
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ten naszyjnik jest piękny! Zakochałam się w nim

Masz bardzo ciekawą pracę i w ogóle to fajnie jest robić coś, co się lubi. Projektowanie 3D widziałam tylko w wykonaniu Usiego, jak jakieś dziwactwa sobie robił. Taką uroczą czaszkę jakiegoś zmutowanego zwierzątka raz robił.

Twój projekt wygląda trochę strasznie, ale nawet rozumiem, o co w nim chodzi. Zapewne każda osoba obeznana z rysunkiem technicznym coś tam jest w stanie zobaczyć (:

Miałaś mi pokazać te klejnoty, na które wydajesz całe pieniądze!

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
17.10.2013 10:24
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
okiren napisał(a):No ale zdecydowanie nie są to rzeczy, które przeciętny człowiek trzyma w domu xP
Żebyś Ty wiedziała, ile ja mam rzeczy których przeciętny człowiek nie trzyma w domu... d;

Pierścień świetny, chociaż sama bym w takim chyba nie chodziła, nie lubię takich dużych rzeczy na palcach. A jakbym miała do wyboru spoko auto albo diament to bym wolała jednak auto (; Ale doceniam projekt, zawijasy bardzo ładne (:

17.10.2013 11:32
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Piękne Heart
Projekty 3D są super... gdybym choć w małym stopniu ogarniała programy graficzne Tongue... to i w takie coś chętnie bym się pobawiła Big Grin

Kolia piękna i pierścień też chociaż osobiście nie chodzę w tego typu biżuterii... i pewnie gdybym miała takie pieniądze wydała na zupełnie coś innego... bo prawo jazdy nie mam i nie zamieram mieć, więc auto odpada ^^

Ale uwielbiam oglądać takie rzeczy i robienie pewnie równie fajne co jak wnioskuję czasem wkurzające Wink

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
17.10.2013 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Jeszcze takie cuś:

[Obrazek: IMG_0950_zpsbebf02d6.jpg]

Te kreski u góry to nie takie zwykłe kreski - to pismo ogamiczne. Chyba z 5 razy sprawdzałam zapis, żeby byka jakiegoś nie zostawić xD Plus celtyckie węzły/krzyże poniżej i moja łapa jako modelka ;p

21.10.2013 00:32
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Wow i się człowiek jeszcze czegoś ciekawego o życiu dowie przy tej biżuterii (:

21.10.2013 02:50
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,431
Poziom ostrzeżeń: 10%
Akurat takie pierściunki mi się nie podobają~

Ale o piśmie Ogamicznym nie miałam pojęcia :0

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
21.10.2013 05:17
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
A mi właśnie takie pierścionki bardzo się podobają Wink i ten z napisem jest świetny, do tego jaka piękna modelka Wink

Z tym pismem to rzeczywiście ciekawa sprawa Okiś będzie ekspertem i będzie nam przesyłać zaszyfrowane wiadomości ^^

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
21.10.2013 09:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama