Aktualny czas: 22.11.2017, 09:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Tworzymy fika i uczymy się zasad.
Autor Wiadomość
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
RE: Tworzymy fika i uczymy się zasad.
Baju, baju baja była sobie baja. Wink
Jutsu napisał(a):Okej zakładam ten temat bo sam chcę się uczyć jak pisać dobrze. Tu młode wilczki (np ja wręcz od razu po narodzinach), mogą zapytać stare wilki co i jak.

Dobry pomysł z tym tematem. Jako, że jestem tu nowa, to mogę tu wnieść nowy świeży wiatr, który powieje od morza. Dawno, dawno temu byłam na jednym forum, na którym pisaliśmy fika. Wspólnego fika. Pisali go wszyscy chętni. Zarówno bardziej doświadczeni jak i amatorzy. Jedni drugi poprawiali. A przecież wiadomo, najlepiej uczyć się poprzez praktykę. Tak sobie pomyślałam, że może i by tu coś takiego założyć. Pisanie wspólnego fika, przez wszystkich którzy chcą. Błędy od razu wychodzą na wierzch i jedni, drugich by prostowali. Jest to naprawdę świetna zabawa, a długość fika byłą łooooo ogromna i dłuższa od WW. Może i warto by tutaj coś takiego spróbować?
06.09.2009 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192

Komimasa napisał(a):Co do wypowiedzi Syrenka:

Na com.pl wcześniej próbowaliśmy. Pewnie gdzieś tam to jeszcze jest. Pisałem ja i DonB i na zmianę... Nikt inny się nie przyłączył a szkoda. Możecie spróbować nie widzę problemuSmile
Ja raczej nie wezmę udziału, zniechęciłem się po tym jak wtedy tak dobrze mi się z DonB pisało, a nagle przestał bo inni nie brali udziału... i dupa... Nie lubię jak coś się zaczyna i nagle ucinamy. A ludzie mają do tego tendencję. Ja swoje wiem, ze póki żyję to będę pisał. Raz częściej raz rzadziej ale kiedyś skończę.

Komi nie wiem jak na com.pl wyglądał ten wspólny fik, nie wiem po ile stron pisaliście jednorazowo, ale myślę że jakby dać np. że każdy pisze 1-2 strony w Wordzie, to może było by więcej chętnych. Jak dla mnie ten pomysł jest bardzo dobry i z chęcią czasem coś bym od siebie do takiego fika dorzucił. Może z tego wyjść całkiem niezła historia. Dodatkowo nawzajem pomożemy sobie w rozwoju stylu. Teraz pytanie ile osób chciało by w czymś takim brać udział. Jeśli zgłosi się wiele osób to można śmiało zacząć taki projekt.

Ten post będę aktualizował. Lista osób chętnych na taką zabawę:
-RdR
-Syrenka
-Jutsu

06.09.2009 13:09
Jutsu
Unregistered

Szczerze mówiąc miałem mieszane uczucia ale każdym się podzielę.
Z początku pomyślałem tak. Będąc brutalnie szczerym widzę tu tylko 4 osoby( ośmielam się wliczyć między Vampi, Najucha i Komiego bo RdR przestał a Wąski o może jeszcze Wąski) które piszą więc jest to trochę mało. Poza tym mamy inne style.

A potem myślę sobie tak. Kurde cóż za dziwny pomysł? Łączenie tak dobrych stylów Najucha i Vampi z słabymi stylami?

A potem tak. Kurde co to z tego wyjdzie. Ale moze i inni np BlackKuma, Grigorij może Hans14 ( Hans jak nie chcesz tej cyfry to poproś o jej wywalenie po prostu ;-) )
Z tego może wyjść niecodzienna hybryda. Tzn Komi zaczął już pracować nad stylem i pewnie i Najuch poświadczy że nie jest źle. Ale u mnie... Mam inne pojęcie podejście, ale rzucę to chyba w kąt. Na niczym tak nie wychodzi jak na praktyce. Zawsze można spróbować i porzucić projekt. Jednak fajnie by było jakby błędy były zaznaczane czy coś.
Cieszy mnie, że taka użytkowniczka zaszczyciła ten temat swą obecnością. Czytałem twą reckę u Naja i zdziwiła mnie wzmianka, że "waliłaś głową w klawiaturę" (albo pięścią) wszak myślałem że styl to on już ma perfekt.
Osobiście u mnie występuje cofniecie stylu ( jak to również Naj zauważył) wiec czas wrócić do korzeni, ba piąć się jeszcze dalej. Czekam na zdanie innych ale ogółem bardzo podoba mi się ten pomysł. jestem ciekaw tej hybrydy. ( zawsze się zastanawiałem co mogłoby wyjść z takich przedsięwzięć)

RdR dzięki wielkie. Razem uczmy się polskiego :mrgreen:
06.09.2009 13:14
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Temat zdecydowałem się podzielić (nie tak hopsiup tylko namyślałem się) jako że zapomniałem o przeniesieniu swojej wypowiedzi to byłem zmuszony ją zacytować i RdR jest przede mną. Nazwę tematu Syrenko możesz ustalić jak chcesz. Czy np podedytować pierwszy post. ;-) Myślę, że w miarę dobrze i ten podział wyszedł i wszystko najważniejsze jest po obu stronach. Po prostu głupio tak łączyć dwie rzeczy, mimo iż częściowo na temat to jednak, myślę że ta kwestia jest warta nowego tematu. Mam nadzieję, że nie zlinczujecie :-(
06.09.2009 14:59
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*

Może ustalimy jakieś zasady, ile stron minimalnie powinno się napisać, czy jakaś rezerwacja i ogólnie jak to powinno wyglądać.

06.09.2009 15:02
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*

Kuma pisał coś, że nie wie jak będzie z kompem na studiach. To nie jest tak, że jak się "zapiszesz" to musisz obowiązkowo pisać. Myślę, że będzie to działać na takiej zasadzie, że piszesz kiedy chcesz, możesz nic nie dodawać przez pół roku albo dodawać codziennie. Więc najwyżej napiszesz jak wrócisz ze studiów do domu xD.

06.09.2009 15:10
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872

RdR napisał(a):Może ustalimy jakieś zasady, ile stron minimalnie powinno się napisać, czy jakaś rezerwacja i ogólnie jak to powinno wyglądać.

Zasady? Nie ma żadnych zasad i to jest w tym wszystkim najlepsze.
Rezerwacji niema. Nie żyjemy w komunie, żeby jakieś kolejki robić.
Ile min. stron - nie ma żadnego minimum. Każdy pisze ile chce. Może to być pół strony, może to być i 20 stron, czy nawet jednozdaniowe posty. Nie jesteśmy w szkole, żeby pisać jakieś obowiązkowe wypracowania na x stron z użyciem x słów. Nie, żadnego min. bo inaczej jak zabraknie komuś pomysłu to będzie takie naciągane.

Ogólny wygląd. Oto przykład:

Użytkownik Syrenka post:
...... słońce już zaszło. Wieczór był cichy i ciepły. Brzegiem piaszczystej plaży szła zamyślona nawigatorka. Nie zważała na to co się dookoła niej dzieje i nawet nie zauważyła jak naprzeciw niej pojawił się Sanji. Jej nastrój diametralnie uległ zmianie. Zmrużyła złowrogo oczy, a od całej jej postawy bił chłód. Podekscytowany kucharz nie zauważył tej zmiany, tylko beztrosko zaczął świergotać i wić się przy tym jak wąż.
- Nami - swan wyglądasz jak bogini morska...
- Zamknij się! - przerwała mu. Swoje dłonie zacisnęła w pięści i przybrała postawę gotową do ataku.....

Użytkownik Jakoś Się Zwący post: (zaczyna od tego momentu w którym skończyła osoba wyżej, bądź nawiązuje do jakiś innych wydarzeń wymienionych w postach wyżej, lub zaczyna jakiś nowy wątek. Przykład)

- Zamknij się! - przerwała mu. Swoje dłonie zacisnęła w pięści i przybrała postawę gotową do ataku.....
Sanji nie wiedział co się dzieje, sądził, że Nami żartuje.
- Nami- swan co się stało? - zapytał beztrosko, a w następnej chwili co zobaczył to zbliżająca się pięść nawigatorki......

To tylko przykład i propozycja.
06.09.2009 15:32
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620
Poziom ostrzeżeń: 0%

W takim wypadku i ja się piszę na to, dodam trochę hentai'a w tym fiku, bo czuję się do tego zobowiązany Big Grin

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
06.09.2009 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Syrenka napisał(a):Podekscytowany kucharz nie zauważył tej zmiany, tylko beztrosko zaczął świergotać i wić się przy tym jak wąż.

Jako że dużo zauważyła to może " nie dostrzegł tej zmiany" ;-)
06.09.2009 16:16
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912
Poziom ostrzeżeń: 0%

Dobra, macie mnie, o ile nie będzie to na tyle czasochłonne, że będę to robił kosztem WW.

Ale nie sądzicie, że wypadałoby ułożyć wobec tego jakąś linię fabularną? Taką cokolwiek ogólną, bo jeśli tego nie zrobimy, może nie być żadnych wątków i wyjść kaszana zdalnie sterowana.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
06.09.2009 17:01
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama