Aktualny czas: 22.07.2019, 03:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
"Tylko nie mów nikomu" dokument
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,891
Poziom ostrzeżeń: 5%
"Tylko nie mów nikomu" dokument

Dokładnie wczoraj, bo 11 maja, miała miejsce premiera na YT dokumentu Siekielkiego na temat pedofilii w kościołach. Film w całości został ufundowany ze zbiórki internetowej, więc autor mógł zachować swą niezależność. O ile Kler mógł lekko irytować swoim przejaskrawionym przekazem, co bardziej wrażliwe czy wierzące osoby, poruszając ten temat jak i sposób tuszowania, tak ten dokument po prostu pokazuje, że obraz, ukazany w Klerze, wcale aż tak przerysowany nie był, co mnie osobiście zaskoczyło bardzo niepozytywnie.

W filmie zabierają głos faktyczne ofiary pedofilii, dochodzi do konfrontacji między ofiarą, już dorosłą, a jej katem, zniedołężniałym starcem. Ale mamy też urywki z rozmów dla radia Zet czy innej telewizji, gdzie księża manierą polityczną wymigują się od odpowiedzi. Najlepiej było to widać na urywkach z konferencji episkopatu, gdzie padło sensowne pytanie, a księża jakby nie zrozumieli i kręcili, bo wiedzieli, że wprost nie mogą powiedzieć jak było.
Dalej będzie raczej o samym filmie i moich odczuciach związanych z poszczególnymi sytuacjami.

Byłem świadom, że ta pedofilia była i jest, ale nie spodziewałem się, że dochodziło do wielorazowych gwałtów, do kontaktu oralnego z dzieckiem, do jakichś pojebanych wyjazdów ksiądz i dziecko na wczasy. I rodzice na to przyzwalali. Mamy też relację jednej z ofiar, której po wszystkim ksiądz powiedział, żeby nic nie mówił matce, ten powiedział jednak, matka nie uwierzyła, i tamten w ramach wewnętrznego buntu doprowadził się do anoreksji i prawie przypłacił swój bunt życiem.

Historie są przerażające. A najgorszy to chyba ksiądz Cebula albo Srebrzyński był.
Na pierwszej konfrontacji, to ten ksiądz, co "tylko" dotykał dziewczynki, chociaż wyrażał skruchę. Przepraszał. Sam się zgłosił potem, że popełnił przestępstwo. Niewiele to zmienia, pomyślałem sobie wtedy, oglądając to, że w dupę sobie może wsadzić te przeprosiny. A tu mamy takiego księdza, co gwałcił tego Mieczewskiego czy jak mu było, dochodzi do konfrontacji, a tu zero skruchy. Że "sam chciałeś, żeby ksiądz cię popieścił", "że oboje sobie tak dzieliśmy się tym darem" "sam miałeś... apetyt". WTF?! No co on pi***li?! Kurde, w ryja bym chyba dał, no.

Mnie osobiście najbardziej dotknęły te "wyjazdy", no bo wtedy ksiądz w ogóle nie musi się kryć i krzywdzi na całego, to, z jaką traumą zmagają się Ci dorośli już ludzie, trzydziestoparoletni, że życia sobie poukładać nie mogą, oraz to tuszowanie biskupów! No to mnie najbardziej wkurzyło.
Taki ksiądz zaraz powinien zostać odsunięty, a tu nie, biskup wie i przenosi na inną parafię. Albo "ukrywa". Mało tego, okazuje się, że osadzony ksiądz, który ma dożywotni zakaz pracy z dziećmi, jakoś tak się dzieje, że może prowadzić rekolekcje dla nich. No tragedia.

Bulwersująca bardzo, dla nas Polaków, może być końcówka, gdyż tyczy nawet osoby Ojca Świętego Jana Pawła II. Niestety takie są fakty, jakim dobrym człowiekiem nie był, tuszował pedofilię, bo za jego pontyfikatu obowiązywał dekret, że nie należy tego zgłaszać. Pragnę wierzyć, że dekret ten musiał obowiązywać za jego zgodą, bo był zmuszony do tego przez silną presję środowiska Watykańskiego, że gdyby sam mógł się temu przeciwstawić, to by to zrobił, że może czasy inne, ale Franciszek jakoś to zmienił, przeprosił, więc sam nie wiem.

Właściwie to po prostu jest straszne.

Z drugiej strony, boję się, że może ci prawdziwi księża, których jest tak niewiele, no, będą mieli przesrane. Że będą takie nagonki jak w Klerze na postać, którą grał Jakubik, postać dobrego księdza, który niesłusznie był oskarżany o pedofilię. Bo oczernianie ludzi i wysuwanie pochopnych wniosków, naszemu narodowi przychodzi niezwykle łatwo. To może też mieć inny skutek. Ktoś, komu cały czas się coś zarzuca, różnie taką presję znosi.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2019 10:49 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
12.05.2019 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 398
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: "Tylko nie mów nikomu" dokument
Czyli Kler był tylko wstępem, bo tam można było sobie tłumaczyć że fikcja, a tu szach mat.

Ci księża to ofiary religijnego prania mózgu i systemu. To tak jakby kazać ludziom skakać z 10 piętra i wymagać żeby lądowali bez szwanku, bo mind over matter, kij z grawitacją. Popęd płciowy jest naturalny i lekceważenie go kosztem ideałów prowadzi do patologi. Tak jak Łysenko próbował udowadniać w Związku Radzieckim swoje racje.

Wiele zależy od jednostki i jej władzy. Wszędzie znajdą się exploiterzy systemu. To takie jądro ciemności, jeśli jest władza nad kimś to się to wykorzystuje, też naturalna reakcja pewnych cech ludzkich. W kościele była bezkarność przez ponad tysiąc lat. Nagonka na kościół jest, słuszna, potrzeba reform, drugiego Lutra albo w ogóle zepchnięcie całego biznesu w niebyt, na co jedno pokolenie powinno wystarczyć w takiej atmosferze totalnego braku zaufania i ogólnie panującego nihilizmu. Religie w ich starożytno-średniowiecznych formach to już powoli historia.

Mnie jednak zawsze przy wszelkich aferach bardziej ciekawi ile rzeczy nie wychodzi, w ilu środowiskach są akcje, o których nie słyszymy, bo przecież to co przekazują media to może być wierzchołek góry lodowej.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2019 18:55 przez Gosen.)
14.05.2019 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,021
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: "Tylko nie mów nikomu" dokument
Napiszę tylko, że to jest szansa dla katolicyzmu w Polsce. Chrześcijaństwo tego potrzebuje. Jeżeli w przyszłości ma być wojna religijna ( jeżeli ofc.) czy chrześcijaństwo w Europie ma jakąś rolę do odegrania, to kościół musi być silny, musi być godny zaufania, musi bo inaczej dupa zbita.
Jeżeli nie posypie głowy popiołem, nie będzie chciał tego zmienić, to nie ma racji bytu. Głódź ( nie mam szacunku do tego ludzkiego ścierwa) do wywalenia i tyle tematu. Ludzie kościoła, stoją przed wielką szansą z powrotem przekonać ludzi, sceptyków do siebie. Wierzących, ale zniesmaczonych poczynaniami kościoła.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2019 22:37 przez Imithe.)
14.05.2019 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama