Aktualny czas: 21.10.2017, 21:40 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubione historyjki z KD, Gigantów.
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,373
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ulubione historyjki z KD, Gigantów.
Tekst Szczerego o słoiku Braci BB wywołał u mnie poczucie nostalgii, którą aż muszę czymś wypełnić. Pomyślałem, że fajnie byłoby pogadać o historyjkach, które lubiliśmy.

Nie pamiętam wiele, pamięć niestety płata figle, ale są opowieści, które zapadły mi w pamięć.

Jedną z nich była akcja z Kaczora Donalda, jak Donald był na przyjęciu a tuz obok tego budynku, naprzeciw chyba nawet, w błocie bawili się jego siostrzeńcy nieraz przeganiani z tamtego terenu. Nie pamiętam, czy bawili się z małymi siostrzenicami, chyba ta, tej pani, z którą Donald rozmawiał. Najlepsza scena to była dla mnie jak Donald siedzący tyłem do okna mówił o dobrym wychowaniu swoich siostrzeńców, a tu widzimy, jak za oknem wesoło taplają się w błotku.

Nie pamiętam też dlaczego ale zapadło mi w pamięć siedem grzechów z Giganta, bodaj 7 tom ale rok to za ciula nie pamiętam.

Bardzo też lubiłem, jak osadzało się tych bohaterów w innych czasach, innym świecie. Np świetna była dla mnie historia z zamkiem strachów.
Donald rzeźby figurki, uznawany jest za tchórza, wszystko się zmienia, jak siostrzeńcy kradną koszulkę, która ponoć przynosi odwagę. Swoją drogą fajny byłby taki zamek w parku rozrywki, taki realistycznyxD W sumie i zakończenie było ciut nietypowe, nie powiedziałbym, by skończyło się happy endem. Ale pamiętam ten tekst jak mu czarownica zrobiła 2D i do ogniaxD

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

20.07.2012 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,536
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Ulubione historyjki z KD, Gigantów.
Ciekawy temat.

Z Gigantów były dwa komiksy, które wprost uwielbiałem za humor wynikający z zawiązanego sojuszu między dwoma odwiecznymi przeciwnikami tj. Mikim i Czarnym Piotrusiem. Jeden to był "Co ryba zje, nie utonie", nawiązujący do najklasyczniejszej animacji "Parostatek Willie". Drugi zaś to "Mój Osobisty Wróg", w którym Miki za namową małżonki Piotrusia, postanawia pomóc mu uciec z więzienia w którym tenże siedzi wyjątkowo za niewinność, będąc wrobionym przez szeryfa. Obydwa kapitalne i pełne humoru ;]
A z Kaczogrodu zawsze i wszędzie rządził będzie Don Rosa, zwłaszcza jego komiksy o Sknerusie. Koniec tematu.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

21.07.2012 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,247
Jak już w takich tematach, trzeba napomknąć dlaczego Bracia Be są niemożliwi i za jakie sceny ich kochamy:
http://img837.imageshack.us/img837/5468/niemoliwo.jpg
http://img688.imageshack.us/img688/3130/piracibe.jpg

[Obrazek: vYg1BTA.png]
21.07.2012 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,519
Nie powiem, żeby to była moja ulubiona historyjka. Po prostu ją zapamiętałem, a dla mojej pamięci to nie lada wyczyn XD Był to komiks, w którym Donald, Goguś i Dziobas zaproszeni zostali do starego zamczyska. Po przybyciu na miejsce okazało się, że właściciel nieruchomości był ich dalekim krewnym i muszą rywalizować o to, który z nich odziedziczy spadek. Niestety, historia kończy się bardzo stereotypowo. Chociaż nie sądzę, żebym narzekał na to kilkanaście lat temu Tongue Gdyby komuś się kiedyś nudziło, tytuł historyjki to "Dwóch na jednego" (Komiks Gigant 1/98).

Polecam też prawdziwą perełkę pośród kaczych komiksów, "Życie i czasy Sknerusa McKwacza". Jak nietrudno się domyślić, opowiada ona o najbogatszym kaczorze świata. Tych, którzy przywykli do standardowych historyjek z Kaczogrodu, może zaskoczyć dojrzalsze spojrzenie na ten świat i zakończenie komiksu.

(21.07.2012 00:07 )Szczery napisał(a):  A z Kaczogrodu zawsze i wszędzie rządził będzie Don Rosa, zwłaszcza jego komiksy o Sknerusie. Koniec tematu.
Oj tam, oj tam. Barksowi też należą się słowa uznania. W końcu to on jest ojcem takich postaci jak Sknerus, Goguś czy Bracia Be Smile

[Obrazek: Sygnatura.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2012 14:33 przez Hejs.)
21.07.2012 14:32
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Ale tyś sam wspomniał komiks Don Rosy jako prawdziwą perełkę, to z czym masz problem? Tongue Barksa też lubię, oczywiście, ale Barksowskie pomysły rozwija najlepiej Rosa właśnie, i jego komiksy czyta mi się po prostu dużo lepiej.
Nawiasem, jeden komiks Barksa mi się przypomniał, który zawsze lubiłem - Donald zostający piekarzem i z pomocą siostrzeńców muszący sobie poradzić pod nieobecność szefa. Zabawna, przyjemna i bardzo apetyczna historyjka ;]

21.07.2012 14:49
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,519
(21.07.2012 14:49 )Szczery napisał(a):  Ale tyś sam wspomniał komiks Don Rosy jako prawdziwą perełkę, to z czym masz problem? Tongue
Te, Batman, ale ja tylko napisałem, że Barks też zasługuje na wspomnienie Tongue Ja ich stawiam na równi - są mistrzami w dwóch, można by rzec, kategoriach Smile

[Obrazek: Sygnatura.png]
21.07.2012 15:02
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Oczywiście, że zasługuje na wspomnienie, podobnie zresztą jak również bardzo płodny Vicar. Ale dla mnie żaden inny autor Kaczogrodzki nie stworzył tak epickiej i równocześnie zabawnej opowieści, jak Don Rosa właśnie ;] Aaale, to już gadanie o gustach.

21.07.2012 15:12
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 797
Fajny temat ^^

Jak dla mnie komiks namber łan który jednak nie ukazał się ani w gigantach ani w Kaczorach Donaldach to "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" Zapewne nie pojawił się ze względu na spore rozmiary historii. Naprawdę genialny komiks dobrze ukazujący dość dokładnie przeszłość Sknerusa która zresztą nie jest pozbawiona plam.

A jeśli chodzi o historie z gigantów to jedne z moich ulubionych były te które parodiowały znane filmy bądź książki. Jak na przykład "Gwiezdne Boje" gdy Donald i Miki (którzy zdecydowanie się nie lubią xD) przenoszą się do uniwersum przypominające kultowy film. Była też historia "Tam i z powrotem" która nawiązywała do Hobbita. Miejscami była wręcz bardzo poważna jak na komiksy KD. No i o wiele bardziej jajcarski "Władca Sygnetów" i Donald jako Gollum xD

Co do Kaczorów Donaldów to zawsze lubiłem świąteczne historie. Jedna z najlepszych i na swój sposób magicznych była gdy siostrzeńcy chcieli zrobić wielgachne fajerwerki a Donald pracował akurat w straży pożarnej. Zabawy skończyły się spaleniem domu. Historia z naprawdę widocznym morałem. Jeszcze inna była gdy Donald symulował chorobę by bliscy przestali mu zawracać tyłek.

Tak czy inaczej było wiele dobrych opowieści i pewnie jak sobie przypomnę to wrzucę więcej Tongue

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
21.07.2012 18:27
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,373
Poziom ostrzeżeń: 5%
Mi się właśnie przypomniało jak Donald robił za stróża nocnego i siostrzeńcy mu pomagali, by nie zasnąłxD kolce w dupę, kluczyk do gniazdka (to było świetne) a na końcu zasnął jak fakirxD

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

21.07.2012 21:51
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
(21.07.2012 18:27 )Taboret napisał(a):  Jak dla mnie komiks namber łan który jednak nie ukazał się ani w gigantach ani w Kaczorach Donaldach to "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" Zapewne nie pojawił się ze względu na spore rozmiary historii.

Niektóre wybrane komiksy się zdarzały. Na pewno pamiętam, że w KD była historyjka z drugiego tomu Życia i Czasów, o tym jak Magika cofnęła się w czasie do dnia zarobienia przez Sknerusa pierwszej dziesięciocentówki. Mam wrażenie, że coś innego też mogło się pojawić.

(21.07.2012 18:27 )Taboret napisał(a):  Była też historia "Tam i z powrotem" która nawiązywała do Hobbita. Miejscami była wręcz bardzo poważna jak na komiksy KD.

Pamiętam, świetna rzecz. Banda wygłodniałych krasnoludów robiących wjazd na chatę Donalda Big Grin

Historyczne komiksy z Giganta były fajne. Jak ten o Japonii albo z rewolucją Francuską (przez który nigdy już nie zapomnę jak nazywał się przywódca tejże - Robespierre. Nazwanie go w komiksie Robezpierz utrwaliło to w pamięci raz na zawsze ;] )

22.07.2012 18:15
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama