Aktualny czas: 24.11.2017, 22:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Umarł Król, niech żyje Król
Autor Wiadomość
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 230
Poziom ostrzeżeń: 0%
Umarł Król, niech żyje Król
Sorry, że tak długo, ale nareszcie można zaczynać!

Ślijcie wici! Straszne czasy nastały w tym pięknym państwie znanym niedawno jako Republika Ugabuga! Na skutek spisku zrodzonego na skutek działań jakichś psisynich lordów, całe państwo podupadło i gospodarczo i edukacyjnie i psychicznie i duchowo. Hołota rozpleniła się na ziemiach tej wspaniałej krainy, depcząc i szczając na wszystko co popadnie. Kiedyś płynęło tu miód i piwo, teraz płynie mocz i Barsleye. Nie można tego dalej ukrywać - demokracja jest do dupy! Tako rzeczę ja - bóg Chłoposzczot, patron strapionych i sierot - zwłaszcza tych sierot co nie potrafią porządnie zarządzać państwem! Do roboty, sarmackie obżartuchy! Nieraz chwaliliście się jakie to reformy przeprowadzilbyście gdyby to w waszych brudnych łapskach leżała władza absolutna. Teraz macie szansę to udowodnić. Swym boskim wyrokiem wybrałem niezwykle odpowiedzialnego Herolda, który to co dnie Król nowego ma mianować, aby mógł z państwa robactwo wyplenić i porządek nowy wprowadzić! Niech nastanie Królestwo Ugabuga!

I oto wygrali Spiskowcy
-Redrejmistrz Promienny herbu "Kalafior, Ogórek, Jaszczur" (Arbuz się nie zmieścił) z Małej Mastodonii (piękny region o niebagatelnym znaczeniu rolniczym, zwłaszcza kartoflanym) - Spiskowiec przejął władzę dnia drugiego
-Enaida Różowa herbu "Świńskie Jagody" z Czarciego Rogala (miejsce pielgrzymek religijnych, z piękną świątynią na moją cześć) - Spiskowiec przejęła władzę dnia drugiego
-Rudzisława Chybaruda, siostra Wochumistrza herbu "Ch*j, Dupa i Kamieni Kupa", z Karpipyska Wargi Górnej (znakomity obszar rybacki i portowy) - Bohater wtrącona do lochu dnia drugiego
-Skibencjusz Zakurzony herbu "Pijany Niedźwiedź" z Kratowa Szcześciopakowago (najznamienitsze browary po tej stronie rzeki Barsleya) - Miasto zabity przez spiskowców nocy pierwszej
-Wochumistrz Teżchybarudy, brat Rudzisławy, herbu "Ch*j, Dupa i Kamieni Kupa" z Karpipyska Wargi Dolnej (obszar turystyczny, a włosy Wochumistrza jego największą atrakcją) - Miasto wtrącony do lochu dnia drugiego
-Lorencjusz Prostokątnowłosy herbu "Placki" z Implantów (niezłe szpitale, choć czasem zamiast nerek przeszczepiają langosza) - Miasto
skazany na śmierć przez Króla Redrejmistrza Promiennego dnia pierwszego
-Ajinuriusz Włóczykij herbu "Buka" z Doliny Muminków (przemysł tak ciężki, że lord musiał zaprząc do pracy trolle hipopotamie) - Herold wtrącony do lochu dnia drugiego
Kokolini Kokomiej herbu "Brązowy Kokos, o ja pierdolę" z Kotliny Kokodżambo (oświatę wbiją ci kokosem do głowy) - Miasto zabity przez Rudzisławę dnia drugiego

Na dzień pierwszy nowych rządów niniejszym ogłaszam, że nowym Królem został Redrejmistrz. Oby sprawował godnie swe obowiązki.

I tak oto prezentuje się fabuła naszej gry. Zasady można przeczytać w temacie o tutaj: http://forum.onepiecenakama.pl/watek-kro...ywki--3874

Tylko Król ma jedyny, decydujący skazujący głos. Aby skazać jakąś osobę na śmierć, Król musi napisać jej imię pogrubioną czcinką. Głos jest nieodwołalny, dlatego trzeba się dobrze zastanowić. Porządny Król zawsze słucha tego co mają do powodzenia poddani (no, przynajmniej Ci zamożniejsi). Pamiętaj, że jak wskażesz bohatera - zginiesz bez względu na to po czyjej jesteś stronie.

Po poście w którym Król wydał wyrok nie ma prawa pisać nikt oprócz mnie. Jednocześnie kończy on fazę dnia.

Uznałem, że ciekawiej będzie jeśli nie powiem Wam ilu jest mafiozów czy bohaterów (choć pewnie i tak się domyślicie)

Faza dnia I potrwa wyjątkowo 3 dni, żeby zobaczyć jak sprawnie będzie to szło. Król ma więc czas do soboty, godz. 21:00, aby skazać pierwszą osobę. Oczywiście dzień skończy się szybciej, jeśli wyrok zapadnie wcześniej. Myślę, że 24 godziny wystarczy na fazę nocy, zwłaszcza że nie ma dużo nocnych ról (tylko mafia i herold).

Wszelkie wątpliwości piszcie w roomie lub na priv. No to powodzenia!

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2015 00:42 przez Guybrush T. Wood. Powód: Poprawiona ortografia)
16.09.2015 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 718
RE: Umarł Król, niech żyje Król
Gramy fabularką, czy tak ot sobie gadamy po prostu?
16.09.2015 21:34
Lorek Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 26
Lorencjusz strzepnął niewidoczny kurz z ramienia swego karminowego żupanu, przepasanego złotą wstęgą w pasie, z prawie niewidoczną naszywką na lewej piersi dwóch złotych, okrągłych, soczystych, placków z pojedynczą błyszczącą niczym poranna rosa, czerwoną wiśnią w centrum każdego. Oddał delikatnie giermkowi brązową czapkę z wpiętym pawim piórem i gestem kazał się oddalić. Wygładził kruczoczarne włosy, podniósł wysoko brodę i rozejrzał się po sali.
Najpierw lekkim ukłonem pozdrowił króla, z szacunkiem ale również z pamięcią, że i król może złej sprawie służyć. Następnie jego główna słabość pokierowała jego wzrok na dwie urocze niewiasty, gdzie również jego słabość podpowiadała mu ich niewinność. Zezując natychmiast się opamiętał i kolejno szybkim wzrokiem zmierzył każdego z zasiadających dostojników, zachowując milczenie i czekając na rozwój sytuacji.

(Ja się tam będę bawił, niewiele mam czasu przed 16, to po dam z siebie wszystko)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2015 21:35 przez Lorek.)
16.09.2015 21:34
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 718
( Mnie fabularka pasuje bardziej, nie tylko jako tło, a czat mi nie działa, zreszta ja nigdy nie grałam w mafie, poczekam jak tam inni sie wypowiadają)
16.09.2015 21:51
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 466
Plz, nie męczcie fabularką :v Serio, szybko się Wam znudzi, a i problem będzie ze zrozumieniem, bo sens zgubi się w bezsensownych opisach :/
FABULARCE MÓWIĘ NIE!

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
16.09.2015 21:51
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192
Jako iż mi przypadło wydać wyrok w tej turze, a póki co nikt nie stara się mi niczego wskazać zacznę sam. Zacznę od podstawowego pytania
Skiba, będziesz lurkował czy nie?
I może kilku kolejnych:
Lorku czemuż chcecie ukryć sens swoich postów w zawiłej i niezrozumiałej fabularce?
Rudzish jaki czat Ci nie działa? Czyżby Guybrush zlinkował dla mafiozów zepsute narzędzie komunikacji?
Eno, czemu nie chcesz fabularki, boisz się że przy produkcji zawiłego posta możesz przypadkowo oś sypnąć?
Ajinurze czy mogę Ci ufać?

16.09.2015 22:22
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 616
Ty to zawsze masz coś do fabularek. Jeśli nie będą zbyt obszerne i czasem konkretne lub śmieszne, to nic się chyba nie stanie? Rozumiem, jakby ktoś wygłosił fabularkę na 50 wersów z opisem samej swojej krainy, ale delikatna, klimatyczna, może być fajna Smile
16.09.2015 22:24
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 230
Jedynym fabularnym wymogiem jakim chciałbym Wam narzucić to żeby do Króla zwracać się "Wasza Wysokość". Tego nakazuje etykieta.

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
16.09.2015 22:29
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 466
Za fabularką łatwo się będzie mafiozowi ukryć. Poza tym, nie każdy włada piórem jak Bułhaków, więc najczęściej męczę się czytając fabularki. Oczy mi krwawią i takie tam :v

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
16.09.2015 22:32
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 616
Ena, dlatego pisałem, że treściwe mają być Smile A kto nie chce nie musi przeto pisać jak Mickiewicz.
Wybacz Królu, ale twe pytanie zobaczyłem, po swej pierwszej wypowiedzi. Dlatego uroczyście klnę się na piwo i wódkę, że lurczyć nie będę.
Ena, teraz to żeś dała z tą mafią. To teraz zamiast każdy pisać ociupinę fabularki wszyscy mafiozo będą pisać treściwie, coby nie było na nich nagonki. O ile sama tam nie jesteś.
16.09.2015 22:52
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama