Aktualny czas: 21.10.2018, 17:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się zaległy odcinek 856 jak i od razu 857!
Zapraszamy do oglądania i komentowania:)
Odpowiedz 
Umarł Król, niech żyje Król
Autor Wiadomość
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 622
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Umarł Król, niech żyje Król
Ano mam. Co do doliny muminków sprawa jest podejrzana, ponieważ tatę muminka stać na utrzymanie rodziny, a nikt nigdy nie widział jak pracuje... xD
17.09.2015 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kokos Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 42
Wasza wysokość, waćpanny i mości panowie,
pora już zaczynać i niech każdy się dowie,
iż nie styl wypowiedzi jest naszym priorytetem,
a ubicie zdrajców, czy to młotem czy sztyletem.
Przejdźmy więc do rzeczy, jeśli pozwolicie.
Poszukajmy razem szansy na kmiota wykrycie.
By Jego Wysokości osąd umożliwić
zadam kilka pytań. Nie ma co się dziwić.
Ajinuriuszu, będziesz zdradzać znów swe ideały?
Czy tym razem w postanowieniach będziesz wytrwały?
Skibencjuszu, czy dłoń pomocną wyciągniesz do miasta?
Czy tylko grę uprzykrzać będziesz, bo tak i basta!?
Mam na myśli zgryźliwość co do każdego aspektu.
Nie można wyrazić opinii bo do bitki szukasz pretekstu.
Bawić się przyszedłem, a przy okazji wygonić hołotę
lecz Twoje podejście odbiera mi na to ochotę,
ale dość już o Tobie. Do Jego wysokości przyszło mi się zwrócić
Czy planujesz Miłościwy Panie prawo pierwszej nocy przywrócić?
Pytanie nieco zbędne, więc przejdę do innego
Jak sposób obrałeś na znalezienie winnego?
Będziesz się sugerował głosem ludu swego
czy na własną rękę szukał zbója przebiegłego?
17.09.2015 11:09
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 782
No proszę nie wiedziałam, że nasza akademia otworzyła wydział trubadurstwa...( miły uśmiech), ale wy tam wszyscy hippisi jesteście. Każdy wie, że jak po zaopatrzenie w fajkowe ziele, to wystarczy zaczepić pierwszego lepszego woźnego czy studenta. Sam Pan rektor widzę, również w śpiewającym nastroju... ależ nie, nie, proszę się nie wtydzić i nie gasić tego "papierosa", chętnie się poczęstuję. Ja raczej chciałam zwrócić uwagę, Waszej Wysokości, na środki z których otworzono nowy wydział. Jako jeden z darczyńców Akademii, mam wgląd w wasze księgi... nigdzie jednak nie dopatrzyłam się, zaksięgowanych nagłych wpływów gotówki...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.09.2015 11:42 przez Rudzish.)
17.09.2015 11:41
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 622
Lordzie Kokolini, czymże ja Ci tu winię? Toć nikomu nic nie robię! Ręki pomocnej miastu podać nie mogę, bo sam w mieście jestem, jedyne co mogę się zjednoczyć z braćmi w zieleni. Jedyne co, to nasz Król może podać nam pomocną dłoń i ubijać czerwonych waszmościów.
O celu naszego spotkania nikt nie zapomniał, jeno się zgadujemy, coby innym nie kłuć w zęby.
17.09.2015 13:39
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,213
Drodzy lordowie, pytaniami mnie zasypujecie, osądu oczekujecie. Zatem powiem wam jak się sprawa wasza ma:

Ajinuriuszu oczyszczam Cię z zarzutów, dowiódł żeś, iż w Dolinie Muminków Zieleń panuje. Próba dojrzenia szkarłatu w koronie, to coś czego sam szkarłat nigdy by nie uczynił bo wiedzę w tym temacie posiada. Przyjmuję twe dary i liczę na twą pomoc w schwytaniu złoczyńców.

Drogi Wochmistrzu jak możesz mieć czelność sugerować mi powstrzymanie się od linczu? Jeśli nie osądzę nikogo na czas to w blasku księżyca mogę stać się ofiarą. Każdy chce położyć łapska na Małej Mastodonii. Człowiek z Jaszczurem w herbie się nie waha! Nawet gdybym pomyłki miał dokonać, szansy na zwycięstwo nie odpuszczę. Zatem powiadam Ci żeś Wochmistrzu w mych oczach szkarłatem zaczął się jawić.

Skibencjuszu i Rudosławo interesy zdają się wam przesłaniać zdrowy rozsądek, mamicie nas sprawami, którymi zająć się należy dopiero gdy złoczyńców wytropimy. Rudosławo po słowach Ajinuriusza mocno stonowałaś, czyżbyś zapomniała, że za koroną zarówno szkarłat jak i zieleń mogą się kryć? A może już wiesz?
Co tyczy się Ciebie Skibencjuszu, czemuż miastu ręki pomocnej podać nie chcesz? Chcesz znaleźć zielonych braci, a to wiąże się z działaniem w interesie miasta.

Enaido czemuż żeś tak nagle ucichła? Czyżbyś coś przed nami skrywała? Na milczenie twe dwie opcję widzę, sekrety lub wrogość naszej sprawie, co szkarłatem się jawi.

Lorencjuszu, Król w swoim życiu komplementów słyszy sporo. Zapamiętaj lepiej, że za łechtaniem mego ego nie ukryjesz celu swego.

Kokolini, pozwól, iż na pytanie twe odpowiem. Winnego szukam cały czas, dogłębną analizę każdego z was przeprowadzam, jednak jeśli będzie trzeba na wolę ludu się zdam, jednak jedynie tego zaufanego. Wierszem dużo mówisz, jednak czemuż sądzisz, iż Ajinuriusz zdradzić może swe ideały?

Drodzy lordowie jeśli nasza sprawa ma zwyciężyć to wszyscy musimy w tym aktywnie uczestniczyć. Na jutro od każdego analizy sytuacji zażądam z wskazaniem winnych oczywiście.

17.09.2015 15:00
Wochu
Unregistered

Przede wszystkim to ja Ci Wasza wysokość nic nie sugerowałem, tylko zadałem pytanie. Wymaga od nas Wasza wysokość analizy, a czy sam podzieli się z nami swoją analizą?
17.09.2015 16:11
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,213
Lordzie Wochmistrzu, przecież wszystkie wnioski które są na obecną chwilę dla mnie znane, podałem wyżej, to moja analiza. A Czy było to pytanie czy sugestia nie ma znaczenia. Brak osądu w mym królestwie oznacza ogromną przewagę złończyńców, więc samo pojawienie się takiego pytania/sugestii jest hańbą!

17.09.2015 17:05
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 492
Wnioski po dwóch stronach xD
+1
Nagle ucichłam? Bo nie spamuję bezsensownymi postami o treści mało istotnej dla gry? Skoro Wasza Wysokość tak twierdzi...
Sorry, ale nie umiem się wczuć w ten klimat, więc mam utrudnione zadanie z komunikacją podwójne - bo czytanie tego mnie męczy, a i niełatwo w takim razie cokolwiek napisać.

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
17.09.2015 17:16
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 782
Wasza, wysokość zebrałą się dziś na tej uczcie cała rada. Niewątpliwie, niektórzy z nas tu obecnych nie są naszemu miastu życzliwi, świadczą o tym ostatnie podpalenia, dewastacje i ogólne szkody które burmistrz raczył spisać, na tym oto pergaminie. Proszę się przyjrzeć, a ja w tym czasie pogawędzę

-rzeka regularnie jest podtruwana i nie skarżę się już nawet, że mój własny interes na tym traci, ale przez śnięte ryby sporą liczbę najuboższych dotyka głód. O koszmarnym smordzie w porcie nawet nie będę wspominać, bo musiałam przenieść siedzibę z dala od rzeki, bo wytrzymać się nie dało, spalono także nasze dwa pomniejsze okręty ostatniego miesiąca, a nasze miasto winno być dla nas w końcu najważniejsze!

-bratu memu Wochumistrzowi do świętości daleko i choć sercem pragnęłabym szczęsliwości dla niego, rozsądek cały czas mój dziwuje się, że tak mu się dobrze wiedzie, pomimo problemów z transportem rzecznym. Nie oskarżam Cię mój miły, chiałabym tylko, żebyś wreszcie przyjechał na ten proszony obiad, bo już matce naszej nie wiem jak cię tłumaczyć

-Skibencjuszu, od lat zwę cię przyjacielem, ale wiem do stu piorunów, że to z twoich browarów ten syf spływa do rzeki. Unikasz, również tego tematu ilekroć o nim wspomnę, odwracając wciąż naszą uwagę, kierując ją na innych

-Wielebna Matko Enaido, dużo milczysz, od czasu pochamowania naszych zapędów organizatorskich podczas uczty, nie wiemy nawet jak się wiedzie świątyni, wszak nikt prócz ciebie nie ma nad nią kontroli. Wiemy, że nasze dysputy nie są ci miłe i odnoszę wrażenie, że najchętniej opuściłabyś nasze towarzystwo

-Mistrzu Lorencjuszu, dziękuję za proszki na bóle stawów, są beznadziejnie, ale skutecznie zadziałały na ciężkie obstrukcje mego stryja Grigorija. Cieszę się, że wasze badania i laboratoria rozwijają się pełną parą, to bardzo ważne dla miasta, zakupiłeś też osatnio nowwy piękny powóz. Naprawdę się cieszę. Może podzieliłbyś się swymi uwagami i podejrzeniami?

- Tajemniczy z ciebie osobnik Ajinariuszu. Mądre uwagi i spostrzeżenia wygłaszasz, ale tajemnicą twa Dolina owiana, co wy tam tak właściwie robicie?

-No i nasz egzotyczny Uczony. Co ci miałam rzec rzekłam Panie rektorze, nic dodać nic ująć, czy coś odpowiesz, by nieco mroki NAszemu władcy rozjaśnić?

Tak jest wasza wysokość, bliski jest czas miecza i topora. Wybór nie jest łatwy i chętnie pozostawię go na twej głwie, gdyż milczący ci twoi radni. Mówią mało czy to w oskarżeniach czy w obronie.

( Ja nie rozumiem czegoś, czy osąd w tej grze polega na tym, ze nie lubimy kogoś za coś co mówi ogolnie i jak mówi, czy w konwencji tematyki gry staramy sie stworzyc jakas namiastke fabuły i w oparciu onią rozgrywamy politycznie i tematycznie, bo jeżeli to co napisałam powyżej to jest spam, a to co pisze tutaj, to wlasnie post na podstawie ktorego sie rozgrywa gra, to ta gra jest glupia, a wymyslanie do niej postaci mija sie totalnie z celem)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.09.2015 18:03 przez Rudzish.)
17.09.2015 17:55
Lorek Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 26
Nie śmiałbym wkupywać się w łaski Waszej wysokości słowem, liczyłem jeno na uśmiech obecnych tutaj dam na skutek ślicznego słowa pasującego do kobiecych uśmiechów,

Co do podejrzeń ciężko mi wysuwać je na podstawie tych kilku słów, które padły na sali. Nie wiemy ilu czai się ukrytych wrogów. Jakąś liczbę musimy jednak założyć, 1 to za mało, 2 też się wydaje mało, ale znów 3 brzmi za dużo. Najbezpieczniejszym wyjściem jest założyć, że jednak jest 3 zdrajców królestwa (chociaż osobiście skłaniam się do dwóch). To zostawia nas w sytuacji, że 5(lub 6) pozostaje wiernych królestwu, ponieważ w tych ciężkich czasach ciężko zaufać koronie.
Dla kontrastu, zakładam, że w naszym gronie również będzie 2 albo 3 bohaterów, co przy egzekucji zostawia troszkę niepewności. I tutaj również skłaniam się do dwóch.
W podsumie dawałoby to 2 zdrajców, 2 bohaterów oraz 1 herolda.

To są wnioski, które mogę na podstawie chłodnej oceny wynieść, co do przeczucia to lord Skibencjusz jest dla mnie podejrzany. Pisze troszkę więcej, niż tutejsze małomówne towarzystwo, ale również nie najwięcej. Jednak jest to czcze podejrzenie, nie podparte żadnym faktem.
17.09.2015 19:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama