Aktualny czas: 22.11.2017, 09:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Ankieta: Ocena Wypocin
Poziom Króla Piratów
Poziom Yonko
Poziom Admiralski
Poziom Top Yonko Oficera
Poziom Pirata 500+
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Urouge i Snack uciekli razem z WCI?
Autor Wiadomość
Sibilis Niedostępny
Trololololololol
Pirat

*
Liczba postów: 7
Poziom ostrzeżeń: 0%
Urouge i Snack uciekli razem z WCI?
Jak Urouge udało się ujść z życiem z Tottlandu to rzecz , która nie daje mi spokoju od rozdziału 837, dlaczego?

- Pod wodą są namierzające Den Den Mushi, a po samym Tottlandzie pływają jednostki zwiadowcze Tarte, czy jak to się tam zwało.
- Wypłynięcie z terytorium zajmuje 3 dni.
- Na każdej z wysp są potężni ministrowie
- Sam Urouge był obity po walce z Krakersem, zresztą jego załoga pewnie też.

Krótko "mówiąc" w takich okolicznościach opuszczenie Tottlandu bez wykrycia jest zwyczajnie nierealne, a wiemy prawie napewno, że Urouge nie został wykryty. A załoga BM jest wręcz pewna że nigdy nie opuścił kuszącego lasu, po walce z Krakersem. Przynajmniej to sugerują słowa Brulee z rozdziału 837:
Spoiler :
[Obrazek: QNFuwhBcmtvLQkkcU7RWVQCRsDd1b1o6MI6qRE8W...114691.png]
Wracając jeszcze do moich słów, że opuszczenie tottlandu bez wykrycia jest niemożliwe, ale czy aby na pewno? Jest przecież jeden sposób. Jedna, jedyna bezpieczna droga ucieczki, z której Urouge mógł skorzystać, jedynie dzięki Snack.

Spoiler :
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSLEqeQlG_yiWXeSohWvCC...uqRNA2Hkog]
Pamiętacie mapę którą Pudding dała słomkowym? Była na niej zaznaczona droga wolna od namierzających Den Den Mushi i statków zwiadowczych, droga którą znają tylko dzieci Big Mom. Nie sądzę, żeby ta trasa to była ściema, raczej pokazała im to aby mogli bez kłopotu dotrzeć do WCI, bo zarówno złej jak i dobrej Pudding się to opłacało.

Na ale co to ma do Urouge, tak?

No dobrze przejdźmy więc do sedna, są według mnie dwie opcje:

A). Urouge pokonał Snack w walce, a ta wiedząc co ją czeka za nie wykonanie zadania. Prawdopodobnie utrata duszy, BM nie wybacza o czym mogliśmy się już przekonać, lub sam Krakers chciał ją zabić (Daifuku i Pudding przypominam), więc zdecydowała się zdradzić BM i uciec z Tottland razem z załogą Urouge wykorzystując specjalną trasę.

B). Do walki Urouge ze Snack nigdy nie doszło, albo przynajmniej nigdy nie została rozstrzygnięta. co? No właśnie to, Dowódczyni Snack po prostu zakochała się w Urouge coś podobnego jak w przypadku Don Saia i Baby 5. A są ku temu pewne przesłanki, jak wiecie nasz mnich lubi szerzyć miłośćBig Grin Po za tym wystarczy spojrzeć na taką Praline, która ma BM i całą swoją rodzinkę gdzieś, i nie widzi świata poza Aladdinem. Ale w sumie niema się co dziwić patrząc jaką "sympatią" się darzą bracia i siostry, Daifuku i Pudding to wręcz idealny przykład panującej w rodzince miłej atmosfery. Także jeżeli Snack ma coś w sobie z Praliny to, kopnięcie w "dupę" załogi BM i ucieczka z Urouge, jest prawie na 100% pewna.

No dobra, z chęcią się dowiem czemu napisałem bzduryBig Grin, Zapraszam do dyskusji chętnie się dowiem co o tym myślicie.

Aaaaa, Mam Beke, Usunęłam tylko swoje posty. trzeba było nie dawać 13 latkowi moda
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2017 00:06 przez Sibilis. Powód: Poprawiona ortografia)
12.09.2017 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,866
RE: Urouge i Snack uciekli razem z WCI?
Ciekawa teoria, podoba mi się, tylko jakoś nie odnotowałam w mandze, że Snack była kobietą Tongue
Prędzej bym się spodziewała, że Urouge Snacka nawrócił swoimi mniszymi morałami, niewykluczone, że porażka "słodkiego dowódcy" nie była efektem wyłącznie walki.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
12.09.2017 01:44
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 154
Poziom ostrzeżeń: 5%
Cóż, moim zdaniem Urouge miał jeszcze jedną drogę ucieczki, czyli niebo. Nie jest powiedziane, że nad Totlandem nie sunie sobie podniebna wyspa, a z tego co pamiętam, Urouge'a ostatnio widzieliśmy na takiej jednej i jakby nie patrzeć, był w dość opłakanym stanie.

Co do Pudding... Przecież wszyscy dzięki niej wiedzieli, że Słomkowi są na Totlandzie. Sama Pudding się puszyła przed Mamuśką, że jej plan zwabienia Słomkowych do lasu był świetny. Wydaje mi się, że ta mapa to była ściema, a wszyscy mieli po prostu rozkaz, żeby ich zignorować i pozwolić im dopłynąć do Whole Cake Island.

Co do Daifuku i Pudding... Był, lekko powiedziawszy, wkurzony, ale zabić jej nie mógł, bo Mamuśka by mu chyba w życiu tego nie wybaczyła. Chciał ją uciszyć, bo zawiodła i weszła mu w drogę. Jakoś Galette i jej dwaj bracia nie mieli morderczych zamiarów co do obitego Crackera. Nie mówiąc już jak cała trójka przeżyła śmierć Muscata. Tak samo Katakuri mógł zostawić różowowłosą i pozwolić jej spaść, gdy zamek się rozpadał, a jednak ją uratował. Z Brulee też się przecież mógł rozprawić bez problemu, bo przecież działała na ich niekorzyść. Jasne, nie wszyscy z tego rodzeństwa nie wiadomo jak się o siebie troszczą, ale widać, że śmierć każdego z nich raczej szokuje. Po zawaleniu się zamku, gdy pojawiła się przed nimi Pudding, jakoś specjalnie jej nie zaatakowali. Wręcz przeciwnie. Przystali na jej pomoc.

Wiem, że patrzenie na cienie w anime to w jakimś sensie głupota, ale ten raczej nie pasuje do kobiety xD
[Obrazek: latest?cb=20170723111116]
12.09.2017 19:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,441
Poziom ostrzeżeń: 5%
No właśnie, ten cień. Czytam tę teorie i czytam i w zwłaszcza w opcji B pojawia się coraz więcej znaków zapytania. No bo skąd w ogóle pomysł, że Snack to kobieta? Nie było żadnych ku temu przesłanek. Rozumiem, że w mandze ta postać w ogóle nie była pokazana, ale cóż.
Co do tego cienia, to tak jak mówisz, jakiś bufor trzeba mieć, bo chyba wszyscy pamiętamy Kanjuro, jak wyglądał w wspominkach jako cień, a jak naprawdę, postura to tu delikatnie mówiąc się nie zgadzała.
Gdzie w ogóle i kiedy było powiedziane, że wśród tych słodkich poruczników/dowódców były dwie kobiety i dwóch mężczyzn?

Tak jak też napisała Ayo, rodzeństwo raczej troszczy się o siebie. Przejmuje się sobą. Zdrada Praliny wydaje się tutaj incydentalna wręcz, choć z Chiffon nie jest wiele lepiej. W każdym razie nie zauważyłem, by wśród "tych wyższych" jawił się choćby cień nielojalności wobec Matki.
Trudno mi też uwierzyć, by pokonany Słodki Porucznik nagle zmienił stronę, to nie Fairy Tail. To że poległ nie znaczy, że należy mu się za to kara śmierci, tym sposobem za to, co zrobił Opera też by go spotkała śmierć. Co prawda zginął, ale to był bardziej wynik przypadku.

Nader wszystko nie wiem, albo nie pamiętam, skąd w ogóle teoria, że on wciąż żyje. Ciekawa, moc nawrócenia też brzmi nieźle, ale jakoś ciężko tu o jakieś sensowne wnioski mające podpierać tę tezę.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2017 10:52 przez Komimasa.)
13.09.2017 10:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,767
Poziom ostrzeżeń: 20%
Nie oglądałem anime, ale nawet w mandze cień Kanjuuro był inny niż ostatecznie. Lepszym przykładem tego jak anime sobie dopowiada bylaby np. przepowiednia Shyarly o chłopcu w kapeluszu (anime ewidentnie pokazało Luffy'ego, w mandze był to neutralny cień).

Ja to nawet nie odnotowalem istnienia Snack(a), ani tego że Urogue uciekł z WCI, dopiero po przeczytaniu tej teorii po nadrobieniu 837 to dostrzegłem.

If you died, would anyone care? Would they really care? Maybe they'd cry for a day.
But let's be honest - no one would give a sh*t.
13.09.2017 13:14
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,619
Komi, że Urogue żyje, to my wiemy. Był pokazany bodajże w tej scenie kiedy Kaidou rzucał się z podniebnej wyspy. I chyba faktycznie był tam pokazany ranny, czyli zgadzałoby się, że było to po walce z oficerem Mamy. To, że Brulee gada swoje, to trzeba podzielić przez to, że: 1) Chce zastraszyć Słomkowych, więc przecież nie powie im: "Bardzo go poturbowaliśmy, ale ostatecznie chyba nam uciekł, nie wiemy do końca, co się z nim stało, pewnie teraz gdzieś siedzi w jacuzzi z laseczkami i szerzy miłość, cóż, było minęło." 2) Sama powiedziała, że "Jego zwłoki pewnie gdzieś tu leżą i gniją". Ergo, nie widziała jego ciała, jedynie zakłada że z tymi ranami które odniósł, musiał zdechnąć. My wiemy natomiast, że zdołał zbiec.
I szczerze, to najbardziej do mnie przemawia to, co napisała Ayo. Wniebowzięcie. Urogue urodził się na podniebnej wyspie, ale na niebieskim morzu odnalazł się jakoś bez problemu. Podejrzewam, że posiadł wiedzę o technologii bądź zdolnościach, które pozwalają mu pomiędzy obydwoma "morzami" się przemieszczać, gdy znajdą się w swoim zasięgu. Bo o Knock Up Stream to by chyba Mama wiedziała, że ma taki na swoim terytorium ;P

Teorii z zakochaną Snack nie kupuję niestety, właśnie przez to że płeć tutaj jest mocno domniemana jedynie. Choć przyznaję, byłoby to o tyle ciekawe, że udowodniłoby że córki Big Mom zawsze rozpaczliwie poszukują miłości. Chiffon, Praline, Snack... Lola Big Grin

Nie chcę być też krytykantem strasznym ale... Czy każdy temat jaki założysz, będzie miał tę... osobliwą ankietę? Jak dla mnie to jest całkowicie zbędne, da się zacząć dyskusję bez zabiegania przy tym o ocenę.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

15.09.2017 00:43
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama