Aktualny czas: 21.11.2017, 00:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Ankieta: Jaki reżim polityczny najbardziej by Ci odpowiadał?
demokracja
republika
teokracja
monarchia
totalitaryzm
anarchia
autorytaryzm
komunizm
inny
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustrój/reżim polityczny
Autor Wiadomość
Ponury Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ustrój/reżim polityczny
Jaki, według was, ustrój/reżim polityczny jest najlepszy i dlaczego?

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2013 21:33 przez Ponury. Powód: Nowe informacje)
06.10.2013 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,430
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Ustrój/reżim polityczny
Monarchia! Jakby się trafił jakiś dobry Król, co by się porządnie za lud wziął... Tylko w tym ustroju pojawia się jeden, bardzo, ale to bardzo poważny minus. Z reguły mamy dynastie i tytuł jest dziedziczony. Więc mamy potężnego króla, który stawia na nogi całe państwo, mocno je rozbudowuje, a potem wchodzi na tron jego syn, który wszystko obraca wniwecz. Oczywiście, jest również Monarchia Elekcyjna, ale patrząc na historię Polski, wydaje się to być cholernie złym pomysłem. W dodatku jakoś tak się zawsze składa, że przy monarchii występuje szlachta... A jak powszechnie wiadomo, szlachta to wielkie zło.

W ogóle to ja się nie znam na polityce i takie tam, ale od zawsze zastanawiała mnie jedna rzecz. Według Wikipedii republika to: Ustrój polityczny, w którym władza jest sprawowana przez organ wyłoniony w wyniku wyborów na określony czas. Natomiast demokracja ma taką definicję: Ustrój polityczny i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli. Więc dlaczego w Polsce jest niby demokracja, skoro ludzie wybierają innych ludzi, żeby potem nimi rządzili, a jak już sobie ich wybiorą, to nie mają nic do powiedzenia? Tak mnie to od podstawówki nurtowało, no. Nie lepiej nazywać rzeczy po imieniu?

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
06.10.2013 21:51
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Władca nie ma być dobry, władca ma być twardy! Monarchia nie jest zła, jeśli król jest tyranem. Dyktatura to najlepsza rzecz, jaka mogła spotkać ludzkość. Na czele staje facet wprowadzający zamordyzm i prowadzący solidną politykę mającą na celu ustabilizowanie państwa i wzmocnienie jego wpływów - bez względu na to, czy chodzi o okres wojenny (niech się nas boją! niech nas szanują!), czy pokoju (niech się boją nam postawić, lepiej z nami nie zadzierać).
Historia udowodniła, że tyran-debil zwykle szybko doprowadza swój kraj do ruiny a ludzi do buntu i bardzo szybko zostaje zabity przez kogoś bardziej ogarniętego od siebie.
Samonaprawiający się system.

Anarchia nie sprawdziłaby się o tyle, że ludzkość to banda kretynów, która nie powinna mieć możliwości rządzenia o sobie. Już samo to, że stworzyliśmy sobie niezliczone rzesze bogów świadczy o tym, że pragniemy hierarchii w naszym życiu, potrzebujemy świadomości, że istnieje coś, co ma nad nami władzę. Anarchia wprowadza niepotrzebny zamęt.

Ale zbyt wielu ludzi u władzy też powoduje chaos. A demokracja to albo rządy głupców, jeśli się jej przestrzega, albo jeden wielki cyrk udawania, że ludzie mają coś do powiedzenia (jak to jest m.in. w Polsce czy Rosji).

Jeden człowiek u władzy to jest wszystko, czego ludzie potrzebują. Ale ma być bezwzględny.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
06.10.2013 22:09
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,925
Poziom ostrzeżeń: 15%
Demokracja, ale tylk odaltego bo lepszego nie wymyslono... Jak to ktoś ładnie powiedział: Demokracja to najgorszy ustrój, ale lepszego nie wymyslono (jeśli źle zacytowałem przepraszam)

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
06.10.2013 22:10
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Jakby spojrzeć na historię to monarchia i autorytaryzm najlepiej Polsce wychodziły. Później nieco przekształciliśmy monarchię na monarchię z elementami demokracji z tą różnicą że nie wszyscy mieli prawo głosu no ale wystarczy spojrzeć na USA gdzie nie mogli głosować niewolnicy (czyli najczęściej czarni), kobiety a zwyczajni obywatele nie mogli też chyba być bezdomnymi włóczęgami i mieć określoną pozycję w społeczeństwie ale głowy to ja nie dam. Oczywiście z krajem bywało różnie za czasów monarchii bo byli królowie porządni jak Sobieski - pogromca Turków czy Zygmunt IV Waza za którego panowania polskie wojska zajęły Moskwę co żadnemu innemu narodowi się później nie udało aż do tej pory. Byli też władcy beznadziejni jak - August III Sas który był chyba najbardziej bezużytecznym władcą w historii Polski albo Bolesław Krzywousty który doprowadził do rozbicia dzielnicowego. Może chciał dobrze ale wyszło kiepsko.
Co do autorytaryzmu to nie zapominajmy o Piłsudski który był jaki był, może nie był idealny ale to dzięki niemu Polska pojawiła się znów na mapie i urosła w siłę. Tak naprawdę gdyby nie 2 wojna światowa która zrujnowała kraj to może dzisiaj nie odstawalibyśmy zbytnio od takiej Anglii czy Niemiec. W 2 Rzeczpospolitej nasza armia wynosiła ponad 1 milion żołnierzy dla porównania teraz jest ich 100 000. Była ona tylko miejscami przestarzała - czyli w sumie pod tym względem nic się nie zmieniło xd Dlatego też wybrałem autorytaryzm - potrzebujemy nowego Piłsudskiego by kraj podniósł się z letargu. Jak się w czymś pomyliłem to czekam na poprawianie Tongue

(06.10.2013 22:10 )fuszioms napisał(a):  Demokracja, ale tylk odaltego bo lepszego nie wymyslono... Jak to ktoś ładnie powiedział: Demokracja to najgorszy ustrój, ale lepszego nie wymyslono (jeśli źle zacytowałem przepraszam)

To bodajże Winston Churchill powiedział ;p

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2013 22:41 przez Taboretto.)
06.10.2013 22:40
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Odpowiedź jest prosta, taki, w którym władze sprawuje ja, wszystko jedno jaki to system Smile

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
07.10.2013 04:58
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,925
Poziom ostrzeżeń: 15%
Już bym wolal władzę Grigorija nad światem i naszej spółki zła Big Grin

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
07.10.2013 20:40
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Dwie opcje:
- demokracja bezpośrednia w stylu Szwajcarii, gdzie po kilkunastu latach byłaby szansa, że społeczeństwo mając na głowie referenda zaczęłoby interesować się pojęciami związanymi z gospodarką i ekonomią, co mogłoby solidnie zaprocentować świadomością dokonywanych wyborów. Sprawy światopoglądowe idą tutaj w odstawkę, ponieważ piorytet zawsze powinna mieć gospodarka. Wszelkie dysputy polityków i etyków zwykle służą jako pożywka dla różnych grup społecznych, aby obrzucać się błotem. Jeśli chodzi o skład osobowy rządu to coś w stylu technokracji. Polityków wyjebać i dać zakaz zbliżania się do spraw związanych z ekonomią i edukacją,
- oligarchia na wzór tej ze starożytnego Rzymu. Chodzi mi głównie o to, że istniałby odpowiednik dawnej arystokracji, która rodowo rządziłaby państwem. Osoba wychowywana i edukowana od dziecka do roli przyszłego przywódcy miałaby o wiele większe szanse na przyswojenie cech niezbędnych do efektywnego rządzenia krajem. Najogólniej i najkrócej mówiąc byłaby to solidnie zmodyfikowana republika rzymska.

Zdecydowany sprzeciw dla doktryn związanych z teokracją, totalitaryzmem i anarchizmem do spółki z komunizmem (ogólnie większość nurtów lewicowych ma u mnie bana).

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2013 20:44 przez Zangetsu2.)
07.10.2013 20:42
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Tak siedzę i myślę, który byłby najlepszy... i doszłam do wniosku, że żaden... czemu, bo gdy pozwala się rządzić człowiekowi, to nic dobrego z tego nie wyniknie, więc każdy system jest skazany na porażkę.
Człowiek choćby był silny zawsze będzie tylko człowiekiem i przede wszystkim kierować będzie się swoim dobrem, tym bardziej jeśli pozwoli mu się rządzić Tongue
Czyli przy moich założeniach człowiek/system, zawsze będzie skazany na porażkę XD
Poza tym każdy ma swoje minusy i plusy... ja w politykę nie wgłębiam się za nadto, więc nie będę się rozwodzić co do każdego z osobna lub tego jedynego wybranego przeze mnie bo takiego nie ma i nigdy nie będzie XD ;P

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
07.10.2013 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,440
Poziom ostrzeżeń: 5%
Na pewno lepiej by było, by władza była dziedziczona. Wtedy panujący władca stara się, by w kraju było dobrze, bo potem przechodzi to na syna itd. A przy demokracji to każdy tylko dorwać się do koryta i nachapać, a kraj mają w dupie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

08.10.2013 03:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama