Aktualny czas: 25.11.2017, 00:21 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wątek zamknięty 
Uważam, że miało miejsce skopiowanie pomysłu.
Autor Wiadomość
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Uważam, że miało miejsce skopiowanie pomysłu.
Hejka , ja wiem, że dawno temu powiedziałem sobie nigdy więcej włazić w ten spór między dwiema stronami, ale to on wlazł na mnieSmile A dokładnie od pewnego czasu wszyscy wiedzą, że pracuję nad pierwszym w pełni profesjonalnym PBFem na podstawie fandomu w Polsce. Oczywiście o ile na początku wszyscy na to patrzyli sceptycznie projekt zaczął nabierać barw, przybrał pewne kształty a z wybraną załogą gramy już aby sprawdzić przedsmak i konsekwencje podjętych decyzji. No wiecie w ramach takich beta testów. No i pewna osoba z tej drugiej strony od pewnego czasu dość nadgorliwie interesowała się tym co robię. Jedyna odpowiedź jaką ode mnie uzyskała było to, że stworzę dla nakamy coś czego jeszcze żaden portal fandomowy w Polsce nie miał. Na chwilę nastał spokój. Aż dziś dostrzegłem na tej drugiej stronie pewnego newsa którego treść mnie ostro zagotowała. Nie będę odsyłał tam żadnym linkiem ani niczym żeby nie robić nie potrzebnej reklamy ale zainteresowani na pewno się dokopią. I z całym szacunkiem dla tamtej strony, lat które na niej spędziłem i ludzi których tam poznałem tego nie przemilczę cicho. Mam dość k****wskiego dublowania cudzych pomysłów, a co najlepsza po łebkach byle szybciej. Bardzo ucieszyło mnie to, że mój odzew poparło wielu tamtejszych userów co nie spodobało się pewnej pani, którą uwielbiam złośliwie nazywać Królową Kier. Otóż oczywiście podjęta została z moją osobą rozmowa w celu zmieszania mnie z błotem za brak możliwości innego udowodnienia mi jakiejkolwiek pomyłki. Dla uwiarygodnienia podam całą rozmowę która się odbyła. Błagam Komi wybacz mi, że teraz ja to robię, ale sam mnie nauczyłeś aby walczyć o swoje, a nie pozwolę aby ktoś moimi pomysłami próbował ratować swoje po woli umierające forum. Po za tym ludziom przyda się ciut rozrywki i przedstawienie jak ogromna intelektualna przepaść dzieli obydwu założycieli PBFów. Sami oceńcie czy chcieli byście grać ze mną czy z tą panią i zadecydujcie czy pasuje wam klarowne wyjaśnienie dlaczego wyszło tak czy inaczej, czy może wystarczy wam proste i c**j, wcale tak nie było Smile

( Cała moja rozmowa bez cenzury czy ucinania jakichkolwiek jej kawałków )

wysiwyg image
jolly-roger
18:56:27
naucz się czytać.

wysiwyg image
Szogun
22:01:43
nie pisz do mnie więcej jeżeli nie masz nic twórczego do powiedzenia albo nie masz godności żeby przeprosić zbyt długo przymykałem oczy na twoje zachowanie
22:02:04
lubiłem cię i to bardzo ale ty jedyne co potrafisz to zrażać do siebie ludzi i wszystko schrzanić
22:02:17
a i kopiować cudze pomysły ;]

wysiwyg image
jolly-roger
22:03:10
jakie cudze pomysły?

wysiwyg image
Szogun
22:03:24
moze to nie twoja inwencja ale kogoś od was

wysiwyg image
jolly-roger
22:03:30
ale o co Ci chodzi
22:04:17
powiedz mi, czyj i jaki pomysł kopiuję
22:04:26
bo nie mam zielonego pojęcia

wysiwyg image
Szogun
22:04:26
była taka jedna osoba, której póki co nie chce posądzać o nic bez wcześniejszego potwierdzenia swoich przypuszczeń, która wykorzystując względy starej znajomości wypytywała się mnie nad jakim projektem teraz pracuje

wysiwyg image
jolly-roger
22:04:42
o niczym nie wiem
22:04:53
wszystkim zajmuję się sama
22:05:07
i wkurwił mnie Twój komentarz na portalu bo jest bardzo niesprawiedliwy

wysiwyg image
Szogun
22:05:30
od pół roku tworzę pbfa, rpga w stu procentach profesjonalnego z zajebistym forum, podpiętym pod nakamę, wystarczyło, że powiedziałem że będziemy w pełni tak profesjonalną stroną pbfową podlegającą pod fandom a ledwo tydzień nie minął i to samo jest u was

wysiwyg image
Szogun
22:05:44
wybacz mi Jolly ale ja nigdy nie byłem nie sprawidliwy
22:05:50
może to tylko zbieg okoliczności

wysiwyg image
jolly-roger
22:06:05
najwyraźniej

wysiwyg image
Szogun
22:06:12
łatwiej jednak było by mi w to uwierzyć gdyby nie fakt że tego typu wydarzenia zdarzają się za często

wysiwyg image
jolly-roger
22:06:15
bo ja się nie pcham do tego co jest, było lub będzie na nakamie

wysiwyg image
Szogun
22:06:19
w dupie mam spór com.pl z nakamą

wysiwyg image
jolly-roger
22:06:23
i w to powinieneś wierzyć

wysiwyg image
Szogun
22:06:38
wierzyłem ci kiedyś w stu procentach, miałaś pełne moje zaufanie straciłaś je
22:06:57
jedyną osobą na com.pl której ufam w stu procentach to Tony
22:07:18
po za tym wkurwiło cię to że byłem w twojej ocenie nie sprawiedliwy

wysiwyg image
jolly-roger
22:07:27
oczywiście że tak

wysiwyg image
Szogun
22:07:27
powiedz mi ile razy ty byłaś nie sprawiedliwa wobec mnie

wysiwyg image
jolly-roger
22:07:40
ale Twój post nie godził we mnie

wysiwyg image
Szogun
22:07:45
i porównaj sobie mój jeden raz a wszystkie twoje

wysiwyg image
jolly-roger
22:07:46
tylko w forum

wysiwyg image
Szogun
22:07:50
owszem
22:07:54
taki był plan
22:08:00
uderz w stół a norzyce się odezwą
22:08:08
napisałaś tylko ty
22:08:13
po pół roku milczenia

wysiwyg image
Szogun
22:08:19
dla mnie to o czymś świadczy
22:08:23
po za tym

wysiwyg image
jolly-roger
22:08:27
nie pamiętasz, co było ostatnio, jak się odezwałam?

wysiwyg image
Szogun
22:08:28
PBF to mój konik

wysiwyg image
jolly-roger
22:08:39
rób sobie swojego pbfa, naprawdę, nie wnikam w to

wysiwyg image
Szogun
22:08:47
nie ważne co było kiedyś po za tym po tym wszystkim miałem prawo być wściekły
22:09:22
chodzi o to że znam się na tym zajebiście i to co jest w waszym poście zabolało mnie tak jak ciebie zabolało by chujowe tłumaczenie z angielskiego
22:09:28
może 45% pokrywa się z prawdą

wysiwyg image
jolly-roger
22:09:42
każdy ma prawo do swojej opinii

wysiwyg image
Szogun
22:10:26
spójrz na opinie ludzi

wysiwyg image
Szogun
22:10:30
w komentach
22:10:34
ile osób poparło ciebie ?
22:10:36
nikt

wysiwyg image
jolly-roger
22:10:41
i chuj

wysiwyg image
Szogun
22:10:47
dokładnie każdy ma prawo
22:10:53
ty wyraziłaś swoją ja swoją
22:11:02
ale opinia a okłamywanie ludzi to dwie różne rzeczy

wysiwyg image
jolly-roger
22:11:09
nikogo nie okłamuję

wysiwyg image
Szogun
22:11:15
każdy może zostać MG?

wysiwyg image
jolly-roger
22:11:20
oczywiście że tak

wysiwyg image
Szogun
22:11:22
to tak jak każdy może sterować samolotem

wysiwyg image
jolly-roger
22:11:27
oczywiście że tak

wysiwyg image
Szogun
22:11:32
przecież wystarczy siąść za sterami i wciskać guziki

wysiwyg image
jolly-roger
22:11:39
tego nie powiedziałam

wysiwyg image
Szogun
22:11:53
czyli zataiłaś fakty

wysiwyg image
jolly-roger
22:11:55
nie

wysiwyg image
Szogun
22:12:14
zatajanie czegoś względem nakierowania myśli osób do których kierowany jest przekaz po to aby zdobyć ich przychylność to oszustwo

wysiwyg image
jolly-roger
22:12:19
teraz będziesz sobie wyszukiwał wszystkich bzdurnych argumentów, tak?
22:12:29
niczego nie zataiłam

wysiwyg image
Szogun
22:12:33
bzdurnych według ciebie według opini ludzi już nie Smile

wysiwyg image
jolly-roger
22:12:35
nikogo nie okłamałam

wysiwyg image
Szogun
22:12:45
tak ci się wydaje z twojego punktu widzenia
22:13:08
z punktu widzenia mojego i innych ludzi doświadczonych w tego typu rzeczach cały post jest niezgodny z prawdą

wysiwyg image
jolly-roger
22:13:18
wiesz co? pierdol się. bo widzę, że nie mam w ogóle co z Tobą rozmawiać. miłego

wysiwyg image
Szogun
22:13:37
owszem pierdol się i chuj itp
22:13:43
jedyne twoje argument
22:13:50
jak tego nie zrobiłam tego nie było
22:14:41
jesteś agresywna pruderyjna i nie kulturalna, piszesz do kogoś jako pierwsza a kiedy brakuje ci argumentów potrafisz tylko obrażać drugą osobę
22:15:05
kiedy dorośniesz i zaczniesz się zachowywać jak dojrzały człowiek jak na jego wiek przystało chętnie z tobą porozmawiam
22:15:25
a jak nie to będzieszm i to miała okazje powiedzieć w cztery oczy nie długo

Mam nadzieję że mieliście tyle samo radochy z tej rozmowy jak ja. Pamiętajcie, kto kopiuje cudze pomysły i komu brakuje ambicji i innowacyjności ze swojej strony. Bo gdy ja chciałem ożywić na tamtym forum RPGa usłyszałem, że się to nie opłaca i nie ma na to szans. Kiedy się jednak okazało, że wywołuje to jako takie zainteresowanie, ledwo po tygodniu pojawia się tam ten news. Zbieg okoliczności? Ciężko mi w to uwierzyć zwłaszcza po tym jakie są relacje między oba portalami i tym jaką politykę od przejęcia władzy prowadzi Królowa Kier Smile I nie mam tutaj pretensji do Tony'ego którego szanuje, do Maldera który był moim kapitanem i nawet jeśli byłym to nie wypada powiedzieć nic innego jak to że mimo wszystko dobrze go wspominam ( tak wiem chyba ja jeden ).

Jeszcze raz komi wybacz mi, że do wyżalenia się wykorzystałem forum, ale według mnie działalność tamtego portalu próbowała uderzyć nie tylko we mnie ale też i w to forum. Na szczęście był to dla nich tylko celny strzał w kolano ... oczywiście własne patrząc na opinie ludzi Smile Proszę pozwól się innym wypowiedzieć co o tym sądzą.

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2011 20:31 przez Komimasa.)
30.11.2011 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 522
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Zerżnięcie pomysł
Zatańczę lumbago nad grobem com.pl~! Bez obaw, Szogun. Oliwa zawsze na wierzch wypływa, a skoro jesteś w czymś lepszy, to nie musisz się obawiać, że amator Cię okradnie. Pracuj dalej, zobaczysz efekty.

Chciałbym również dodać, że jestem pod wrażeniem tego, jak twardo postąpiłeś z Żelkiem, biorąc pod uwagę przeszłe wydarzenia ;> Gratki, Bracie.

PS. Poza tym, nie po za tym.

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
01.12.2011 00:37
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Szczerze mówiąc miałem lepsze zdanie o konkurencji. Ostatnim czasy portal ftnakama ma "konkurencję" w postaci ft.pl. Tam jest wszystko robione byle jak aby byli pierwsi (tłumaczenie to tragikomedia) zżynali nawet kolorowe strony edytowane przez Szynę a potem udawali greka. Mając do czynienia z takim marginesem cieszyłem się, że my mamy w miarę spokój. Co było to było, można na coś przymknąć oko (identyczne zasady wprowadzone w podziale w redakcji jak zrobiłem ja) ale jak widać niektórzy po prostu nie potrafią czerpać przyjemności z tego co robią. Ja prowadzę niszową stronę. No nie okłamujmy się. Co prawda mogłoby być znacznie więcej użytkowników, (wystarczyłoby tak jak konkurencja dać download tylko użytkownikom) ale mi na tym nie zależy. Cieszę się z tego co jest, z tego jak robię i co robię. Bardzo mnie wkurzają teksty tam typu "warto poczekać bo gdzie indziej może jest szybciej, ale jest robione na odwal się", bo jestem czułym na tym punkcie, ale pies.
Ale com.pl to nie niszówka. Metodami z którymi ja się nie zgadzam a także pierwszeństwem są czołówką. Renoma stron op można powiedzieć. I tylko żeby zrobić tak, by było więcej ludzi... Sa jednak pewne rzeczy, których przemilczeć nie można tym bardziej że znamy się już ponad 2 lata co niektórzy, i wielu z was jest dla mnie co najmniej tak wartościowych jak moi znajomi z życia codziennego. I tak np bro Szogun został zraniony. No nie mogę w takim momencie milczeć. Szogun choć sam wyszedł z inicjatywą pbf, choć wpierw był szykanowany za pomysł taki na com teraz nagle jego myśl zostaje skopiowana. Mało tego jak czytamy "była taka jedna osoba, której póki co nie chce posądzać o nic bez wcześniejszego potwierdzenia swoich przypuszczeń, która wykorzystując względy starej znajomości wypytywała się mnie nad jakim projektem teraz pracuje" To na pewno boli. Żeby do takich celów wykorzystać czyjeś zaufanie... Ja osobiście zawiodłem się po raz kolejny.

Wypowiedzi samej pani administrator mnie nie dziwią. Od momentu jak założyłem stronę spotykałem się z kwasem z jej strony. Heh i pomyśleć, że tydzień temu miałem myśl, by tłumaczyć dla obu stron naraz... Pewne rzeczy się po prostu nie zmieniają, a to, że jolly jest adminem moim osobistym zdaniem może wpłynąć tylko na niekorzyść dla obu stron, ale, jescze raz podkreślam, to tylko moje zdanie.

Ja całkowicie popieram Szoguna i również, jeśli można tak rzec, jestem z niego dumny.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2011 02:43 przez Komimasa.)
01.12.2011 02:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
januarus19 Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 277
Ok kiedy robimy ustawkę pod dom Jolly?^^ EDIT: racja ta uwaga nawet jak żartobliwa była nie na miejscu. Sorry Jolly.
Nie znam aż tak dokładnie co i jak. O konflikcie z com.pl wiem z rozmów od Was, ale raczej on tu w grę nie wchodzi. Nie wiem po co dawałeś tu całą rozmowę wystarczyło powiedzieć ta osoba mnie wkurwi* i kopiuje moje pomysły i jak coś staniemy za Tobą murem, jesteś nakama chłopie. Jeśli kradną Twój pomysł możemy Cię wspomóc. No nie wiem napisz jakiś temat na ich forum a z pewnością poprzemy.

Dzień w którym ludzie przestaną walczyć o życia swoich bliskich, stanie się dniem końca człowieczeństwa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2011 21:39 przez januarus19.)
01.12.2011 10:30
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Janu tutaj mi chodziło o coś innego, o kulturę osobistą i sposób w jaki ta rozmowa przebiegała. Zauważcie, że Jolly na górze nie powiedziała niczego nowego jedyne nic nie zrobiłam, bez przytoczenia konkretnego argumentu. Nie podziękuję za jakiekolwiek próby dyskusji na tamtym forum Smile Domyślam, że wystarczy tam tylko abym się zalogował i sam fakt, że jestem tutaj na czerowno wystarczył by im do zbanowania mnie> Nie dam im tej satysfakcji, jeden post na pół roku im wystarczy Smile.

Ach Królowo Kier przypomnij sobie co sama mówiłas o stosunkach między stronami jeszcze nie dawno i sprawdź w słowniku termin hipokryzja bo w tym momencie do ciebie pasuje Smile

01.12.2011 10:45
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Porozmawiamy jeśli będziesz chciala na ten temat prywatnie jeżeli chodzi o nasze prywatne sprawy i relacje. Tutaj chodzi o forum i o to jak zostałem potraktowany w rozmowie z tobą podczas próby porozumienia się i rozwiązania problemu. Jedyne co pokazałaś to to że zdanie innych masz w dupie i jeśli ktoś się z tobą nie zgadza powinien się pierdolić, że pozwolę sobie ciebie zacytować Smile

01.12.2011 10:58
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Wow i kto to mówi Smile? Dziwne kiedy poparli mnie nawet wasi użytkowanicy jak na problem który nie istnieje prawda?

01.12.2011 11:16
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Zerżnięcie pomysłu
To zależy. Poparli jeśli chodzi o ideę PBF, czyli że nie każdy może być MG i tego typu sprawy.

Nie poparli natomiast w kwestii tego, co mnie osobiście w tym najbardziej bulwersuje. Że dopiero jak tu się pojawia pbf, to nagle się robi newsa i u siebie też chce, jakby nie można było wcześniej. Tylko mi nie mów, że to zbieg okoliczności. Podział w redakcji to samo, zauważyliście, że się u nas sprawdza więc czemu by tak nie podwędzić pomysłu? Kolejny przykład? Proszę bardzo. Kategorie do newsów. My wprowadziliśmy i nagle co? Pojawiają się u was oczywiście w niedługim odstępie czasu. I to jest przykre. Bo niby mówisz, że nie wchodzimy sobie w drogę, a co można to bezwstydnie kopiujecie a administracja udaje greka.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

01.12.2011 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Fifti Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 346
Moim zdaniem to trochę dziwne. Nie dawno pojawiła się informacja, że pbf (ten na innej stronie) jeszcze nie istnieje, najpierw szukacie MG, dopiero póżniej można myśleć nad kreowaniem gry. (Przynajmniej tak zrozumiałem) A teraz widzę, że niedługo można grać... wow, naprawdę szybko! ile osób nad tym pracuje? Dobra, co do kopiowania, nie wiem czy to zostało skopiowane celowo, czy "czysty" przypadek, tu już wchodzą zasady moralne. Nawet możliwe, że to wyjdzie na dobre Szogun. Bo wydaje mi się, że ich pbf będzie jak ich forum, czyli będzie liczyła się ilość, a nie jakość. A miłośnicy dobrej zabawy i wyjątkowej atmosfery przyjdą do ciebie, ale to tylko moje skromne zdanie.

[dodane]
Co do wybierania przez nich MG to nic nie mam bo nie wiem w 100% jak są sprawdzani. Może znajdzie się niedoświadczony, ale w praktyce okaże się bardzo dobrze? to akurat wyjdzie w praniu jak sobie z tym poradzili Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2011 15:29 przez Fifti.)
01.12.2011 15:08
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Jeżeli Fifti cię popiera i broni to wiedz że coś się dzieje !

01.12.2011 17:37
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama