Aktualny czas: 07.08.2020, 06:19 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wątek zamknięty 
Uważam, że miało miejsce skopiowanie pomysłu.
Autor Wiadomość
Fifti Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 348
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Uważam, że miało miejsce skopiowanie pomysłu.
hehe wchodząc do tego tematu to czuję się jak w sejmie xD Wchodzi Szogun i nagle mówi ... "Chcę zdjąć krzyż!" no i wybucha awantura, pojawiają się zwolennicy jak i przeciwnicy, a to wszystko chyba nie warte świeczki..., a może się mylę ;> ? Czas pokaże Tongue
02.12.2011 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Ależ oczywiście że krzyż należało by zdjąć z sejmu, tak samo jak należało by jakoś zakończyć proceder nałogowego podpierdzielania innym pomysłów Smile.

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
02.12.2011 13:00
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,870
Poziom ostrzeżeń: 10%
To nie jest tajemnicą, że jeśli istnieją dwie jakiekolwiek instytucje, które można uznać za konkurencje, prędzej czy później zacznie się podkładanie świń, podbieranie pomysłów i wojna czarnopijarowa. Trochę dziwi mnie jednak, że występuje to również pomiędzy niekomercyjnymi serwisami, z których każdy, jak mi się wydaje, jest nastawiony na konkretny, odmienny profil użytkownika. Ja w tym środowisku siedzę zbyt krótko i płytko, aby znać podstawy wszystkich wzajemnych animozji, więc może nie podchodzę do tego z odpowiednim nastawieniem, ale wygląda to dla mnie na robienie problemów tam, gdzie można się bez nich obejść.

Na samego PBFa czekam z niecierpliwością, ale wolałbym o wiele takiego robionego w Nakamowym gronie. Z całym szacunkiem, wolę poerperzyć z ludźmi których znam i lubię, niż z grupą graczy, którzy nie byliby dla mnie nikim więcej niż okienkami z nickami. Chociaż najfajniejszy byłby imo projekt MMOPBF, w którym w jednym świecie potykałoby się ze sobą wiele załóg, tak z Nakamy, jak i com.pl.

PS: Co do dyskusji o layoutach - boże, wróćcie do poprzednich, albo zróbcie coś naprawdę oryginalnego, bo obecnie com.pl wygląda jak Nakama, a Nakama jak com.pl Tongue
02.12.2011 13:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,062
Poziom ostrzeżeń: 5%
Pomysł z wspólnym PBF i możliwością konfrontacji nie jest zły, ale by coś takiego zrobić musielibyśmy się faktycznie dogadać z administracją com. O ile to mogłoby się i udać, to ogromnym problemem będzie kwestia MG. Niby mogłoby być dwóch jeden z nakamy drugi z com ale władza ostateczna powinna być jedna. Z drugiej strony tam jest od groma użytkowników, więc takie sesje poprowadzić mogłoby być bardzo ciężko. Dodatkowo musielibyśmy mieć pbf na neutralnym gruncie. Stworzyć nową stronę pod pbf wspólnymi siłami i połączenie zarówno z nakamy jak i com. Jakby tego było mało obawiam się, że spór com vs nakama by się mocno przekładał nad rozrywkę.
Nie wiem czy nie lepiej by były dwa i każdy sam wybierze, gdzie się lepiej czuje, acz na pewno pikanterii dodawałaby możliwość zmierzenia się z nie swoimi właśnie.
Wątpię by po tym co tu zaszło Szogun wyrażał chęci współpracy, a tym bardziej by administracja com widziała w nim MG. Jednak połączenie Soge, feniksa, Fallenu by walczyć ze wspólnym "wrogiem" byłoby na pewno ekscytujące.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2011 13:36 przez Komimasa.)
02.12.2011 13:35
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Taki cel przyświecał mi już od dawna, aby stworzyć miejsce rozgrywki dla graczy zarówno z tamtego portalu, z tego jak i z żadnego, którzy po prostu kochają OP. No cóż zobaczymy co przyniesie przyszłość, podobno nie ma ran, które się nie zagoją. Ale prawie zawsze zostają po nich blizny prawda Komi?

02.12.2011 14:12
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,199
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ożywienie forum? Wprowadzenie weń trochę życia? Jeśli owym życiem ma być flejm i hejting, to co, na pomniejsze bóstwa, jest w tym dobrego? Naprawdę nie rozumiem Szogunie jak możesz myśleć w taki a nie inny sposób, kozacząc , że Ci się udało przy okazji robienia syfowiska, zrobić coś dobrego. (czego ja osobiście nie dostrzegam, bo minusy sytuacji znacznie to przytłaczają) Dla mnie, osoby nastawionej pokojowo, jest to najprymitywniejszy i najbardziej leniwy sposób załatwiania spraw. Tyczy się to również owego rzekomego 'zerżnięcia' - gdybyś dyskutował a nie atakował, to tamta rozmowa z Jolly na pewno ułożyłaby się inaczej. Wiem, że czasem emocje nas zmuszają do niektórych zachowań, ale trzeba nad nimi panować bo ze złości nic dobrego nie wynika - może Ci tylko twojej piękności zaszkodzić Wink Najgorsze jednak zrobiłeś już, z tego co mówisz, w pełni świadomie - wykorzystałeś inną osobę, jej opinię i wizerunek w fandomie, żeby osiągnąć swoje pokrętne cele. Wiem, że między wami nie panują za dobre stosunki, ale takie rzeczy należy zdecydowanie oddzielić od życia forumowego - a Ty wplotłeś jedno w drugie, wręcz nakakałeś na imię Jolly i jeszcze teraz chcesz być głaskany za bycie takim śmiałkiem. Nie, ja daleki jestem od cieszenia się z tej sytuacji. Ba, jestem gotów stwierdzić, że postąpiłeś jak przeciętny pijarowiec przed wyborami. Zamiast skupić się na zaletach swojej strony, zdecydowałeś się uderzyć w wady konkurencji, żeby w ten sposób uczynić swoje forum tym lepszym w oczach standardowego Jasia. Nie podoba mi się takie zachowanie. Jak chcesz podkopać konkurencję, zrób to najlepiej czyniąc coś świetnego ze swoją stroną, czyniąc ją zwyczajnie lepszą. Taka forma zwalczania konkurencji by była najkorzystniejsza dla starych i nowych użytkowników. Taki flejm jak dla mnie tylko odstrasza. Ba, nic innego tylko taki flejm właśnie, odstraszał ludzi z com.pl. Więc jaki masz cel w tym, aby sprowadzać go i tutaj? Ja zawsze ceniłem sobie tutejszą spokojną, niewymagającą atmosferę i dziwnie mi patrzeć, jak ktoś to rujnuje w imię 'dobra'.
Ech, generalnie:
[Obrazek: 128774828481950860.jpg]

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

02.12.2011 14:18
Arthadel Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 10
Heh, wcześniej nie chciałam tutaj pisać, bo jakby nie było, jestem z tamtej strony i moje słowo jak i próba przekazania rzeczywistych informacji, co do głównego tutaj problemu i tak pewnie niczego, by nie uspokoiła, a co najwyżej dałaby początek do dalszego flameu i podważania mego słowa.
Nigdy nie byłam wrogo nastawiona do tej strony. Dla mnie jej istnienie jest pozytywne dla nas tak samo jak nasze dla was, bo kurcze, taki jest cel konkurencji. Stale się rozwijamy, by być lepsi, czy nie na tym to polega? Dodatkowo nasze starania skutkują w tym, że zrzeszamy większą ilość fanów, umacniamy fandom. Wciąż jednak, ważne jest jak to się robi. Poprzez prace nad sobą, portalem, forum? Ok, doskonale.
...heh...w ten sposób?
Jak już na początku wspomniałam, nie planowałam tutaj pisać, bo rozumiem, jesteśmy ludźmi, posiadamy emocje, ktoś może poczuć się urażony i jest to w porządku (choć preferuję załatwianie prywatne spraw). Jednak gdy przeczytałam o "ożywianiu forum"...
Jest mi przykro, po prostu, jak i jestem rozczarowana. I to mówi ta znienawidzona przez was "konkurencja" w postaci jednej osoby. Wciąż jednak, widzę, ze nie jestem jedyna tutaj. Dodatkowo negatywnie to wpłynęła na waszych forumowiczów, co jest wymowne. Czy aby na pewno dobrą taktykę zastosowałeś? Przemyśl to dobrze i mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na stosunki na waszym forum. Tego typu konflikt, to broń obusieczna.

[Obrazek: sygnaln.png]
02.12.2011 14:48
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Nie, ponieważ pozytywnych rezultatów tego działania spodziewam się dopiero za jakiś czas. Po za tym jedyne co ciągle w tym co widzicie to gęstość i mnogość samego flameu. Jak już mówiłem spodziewałem się taki skutków i w pełni ich świadom napisałem co napisałem. Co nie zmienia faktu, że nie hejt i wyzywanie się było moim głównym celem Smile, i jacy nasi userzy są tym nie wpełni zadowoleni? Szczery? Proszę cię moja droga ja zawsze wiedziałem że duchem jest z nami ale sercem z wami Smile.

Słuchaj szczery Królowa sobie na taką a nie inną opinię zasłużyła sama. I po drugiego nikogo nie zaatakowałem jako pierwszy jesteś stronniczy i zaślepiony w tej rozmowie dobrze wiesz czym. I staram się ciebie zrozumieć i o ile większośc rzeczy osądzasz rozsądnie i nigdy na szybkiego tak tutaj chyba i ciebie poniosły emocje. Jeżeli nazywasz atakiem mój komentarz na com.pl w któtym wyraziłem swoją opinię o newsie i podejściu do PBFa to twój tok myślenia nie różni się niczym od Jolly i BlackZ. To nie ja napisałem do niej, to ona do mnie, to nie ja zarzuciłem komuś nie umiejętność czytania ze zrozumieniem i na starcie zaatakowalem rozmówce tylko ona. Więc proszę cię nie wmawiaj mi że kogoś zaatakowałem. Mogę się przyznać, że bylem świadom tego bo taka jest prawda. Ale nie wpieraj mi czegoś czego nie zrobilem. "Od samego poczatku ją zaatakowałeś...", przyjrzyj się kto i jaki ton rozmowy obrał na początku. Ja się dostosowałem, tyle że w odróżnieniu od Królowej Kier ja zachowalem kulturę, a ona nie. Więc niech ma za swoje. Więcej na temat Jolly tutaj nie chcę rozmawiać ani z tobą ani z nikim innym, masz od tego moje prywatne numery i gadu i komórki. Chcesz mi nadal wpierać, że to ja kogoś zaatakowałem. Zrób to tamSmile

PS Śliczny Avek Arthadel, mówię to z całą powagą bardzo mi się spodobałSmile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2011 15:34 przez Szogun.)
02.12.2011 15:32
Arthadel Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 10
Na portalu zarówno Twój komentarz jak i Jolly są kulturalne. To co adminkę wkurzyło, to 1. Twoja totalna negacja samego pomysłu na pbfa, 2. Zarzucenie...plagiatu pomysłu?
Nie uważam, by zarzucenie Tobie braku umiejętności czytania było obraźliwe. Zacząłeś wdawać się w szczegóły, gdzie dla nas wszystko schodzi do oceny zgłaszających się kandydatów na mistrzów.

I to tyle na głównej u nas. NIC negatywnego, bo kurcze, to nie miejsce na sprzeczki. Ludzie postronni nie muszą tego widzieć. Dostałeś pretensje na gadu i kurcze, prawidłowo. Są to sprawy między waszą dwójką głównie, a ty co wyrabiasz? Wklejasz tutaj.

W ogóle tak się przejąłeś tą niby "zrzynką pomysłu" jakby nasze raczkowanie w poszukiwaniu GMa było na równi twojemu półrocznemu planowaniu gry. Na logikę stoisz o wiele wyżej od nas, więc skąd takie oburzenie jakbyś nie czuł się pewnie, jakby nasze jeszcze "nic" mogło Tobie zagrozić : (.
(02.12.2011 15:32 )Szogun napisał(a):  Nie, ponieważ pozytywnych rezultatów tego działania spodziewam się dopiero za jakiś czas.
Widzę, że planowanie długoterminowe. Niebezpieczne myślenie.

Ps. Dzięki za ava

[Obrazek: sygnaln.png]
02.12.2011 16:48
Saki Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 5
RE: Zerżnięcie pomysłu
Łał, człowieku, naprawdę masz tupet.

Zacznijmy od jakże zabawnej zmiany z "zerżnięcie pomysłu" na "uważam, że miało miejsce skopiowanie pomysłu" - nagle takie to kulturalne, miłe, a i określenie "zerżnięcie" już nie brzmi tak źle! No ale mniejsza, może to zrobił ktoś inny(w co wątpię, ale jednak).

Cytat:I tak wiem, że w tej chwili jestem obiektem nienawiści i bla bla bla bla, ale tego też byłem świadom

Zaiste, mesjasz z Ciebie. Cierpisz za wszystkich, byśmy mogli się razem ukochać, we wspólnej ekstazie miłości i pojednania. Wybawco!

Cytat:Nie będę się teraz kłócił czy zrobiłem dobrze czy źle, czas to pokaże, na pewno nie przeproszę bo nie ja zacząłem, ja tylko przyniosłem drewno kto inny je wrzucił do ognia.

Jeśli walnięcie tego tematu w publikę i rzucanie oskarżeń na podstawie nieczytelnej, i w gruncie rzeczy niewiele mówiącej rozmowy na gg nie jest zaczynaniem flejmu i dolewaniem oliwy do ognia, to ja nie wiem, co nim jestSmile

Cytat:Ba nawet nie czuję się winny czemu kolwiek, bo jak już mówię nie zrobiłe mtutaj nic więcej jak pokazałem prawdę i rozmowa i fakty są autentyczne.

Pokazałeś rozmowę, którą przedstawiłeś w tak tendencyjny(cała otoczka wokół niej, no proszę Cię...) i paskudny sposób("Po za tym ludziom przyda się ciut rozrywki i przedstawienie jak ogromna intelektualna przepaść dzieli obydwu założycieli PBFów"), że ręce opadają i nie ma jak pisać.

Cytat:Zresztą było minęło, obchodzi mnie to, że ludzie znowu wyraźnie ożyli.

Byłoby być z czego dumnym, gdyby ożyli z pozytywnych pobudek, bo teraz zachowujesz się, jakbyś był dumny z tego, że narobiłeś na środku ulicy, a ludzie się ożywiają i jednoczą w oburzeniu. Nie ma co, jest z czego się cieszyć!

Cytat:A ludzie zostaną znowu na jakiś czas, choćby tylko po to aby mnie zjechać i zmieszać z błotem

Tak, człowieku, rób z siebie dalej męczennika i bojownika o prawdy najwyższe, nie zaś miernego mainpulatora i intryganta, którym jesteś.

Cytat:Należało przeczekać spokojnie aż hejtowanie i hejterzy poodpadają i można już kulturalniej porozmawiać na spokojnie

Przecież Ty sam nie zacząłeś całej tej polemiki w normalny, spokojny sposób(przeczytaj swojego pierwszego posta, wywaliłeś tam tyle jadu, że aż wstyd)...

Btw, z jednej strony problem jest ogromny, z drugiej nie jest, ale został rozdmuchany... Zdecyduj się, człowiekuSmile

Cytat:nienawiść stron względem siebie nie zniknęła nigdy, choć teraz stała się mało jawna

To, że Ty masz jakieś problemy i kompleksy, nie znaczy, że wszyscy mają, i czują do siebie nienawiść, na op.com.pl żadnej nienawiści w stronę nakamy nie uświadczyłem, do czasu Twego jakże przemyślnego i zwodniczego postu, jednoczącego tysiące.

Cytat:Wystarczyło jednak by jedna osoba dała upust swojej złości na fakt iż drudzy chciał czy nie chciał biorą jego pomysł, a fala nienawiści ruszyła w tango

Ty dajesz upust swojej złości(że ze sporym prawdopodobieństwem bezpodstawny, to oczywiście kij z tym), my nienawidzimy. No tak, jasne. Tylko w Twoim poście rzeczowej krytyki też zasadniczo nie ma, dużo za to płakania o królowej kier.

Cytat:Każdy powiedział co mu na sercu leżało i prawda jest jedna. Nie tylko ja ale i kilka osób uważa podobnie.

Nie tylko ja, ale i kilka osób uważa, że zachowujesz się teraz, jak buc.

Cytat:Nie, ponieważ pozytywnych rezultatów tego działania spodziewam się dopiero za jakiś czas.

Jakie niby pozytywne skutki chcesz w tym ujrzeć?

Cytat:Co nie zmienia faktu, że nie hejt i wyzywanie się było moim głównym celem Smile, i jacy nasi userzy są tym nie wpełni zadowoleni? Szczery? Proszę cię moja droga ja zawsze wiedziałem że duchem jest z nami ale sercem z wami

CO?! I TO TY MÓWISZ O HEJCIE ZE STRONY OP.COM.PL?! A NAGLE, KIEDY SZCZERY WIDZI, JAKĄ AROGANCJĄ I HIPOKRYZJĄ SIĘ WYKAZUJESZ, ROBISZ Z NIEGO ZDRAJCĘ?!

Cytat:I po drugiego nikogo nie zaatakowałem jako pierwszy jesteś stronniczy i zaślepiony w tej rozmowie dobrze wiesz czym

Jak nie zaatakowałeś? Muszę Ci to przytaczać, rly?

Cytat:I staram się ciebie zrozumieć i o ile większośc rzeczy osądzasz rozsądnie i nigdy na szybkiego tak tutaj chyba i ciebie poniosły emocje

Ciebie to chyba w ogóle poniosło.

Generalnie starałem się to mniej-więcej przemilczeć, ale wobec takiej arogancji, perfidnego kłamania, intryganctwa i hipokryzji nie mogę pozostać obojętny. Centralnie, zastanów się nad sobą, i swoim zachowaniem, bo zachowujesz się jak buc i prostak starający się usilnie zgrywać wielce wysublimowanego i elokwentnego mistrza intryg.

EDIT: oczywiście, że nie mówi, że Szczery jest zdrajcą, ale tekst "duchem jesteś z nami, ale sercem z nimi" wyraźnie coś sugeruje, prawda? I nie obchodzi mnie, czy jest to miłe, czy nie, jak widzę postawę prezentowaną w tak nachalny sposób, nie mogę nie nazywać pewnych rzeczy po imieniu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2011 17:43 przez Saki.)
02.12.2011 16:58
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama