Aktualny czas: 18.12.2017, 01:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzależnienia
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,466
Poziom ostrzeżeń: 5%
Uzależnienia
No kolejny problem na które temat chętnie wymienię poglądy. Że uzależnienia są złe to każdy wie, do niczego dobrego ni prowadzą, a jedynie do zatracenia się człowieka. Są one różne. Najbardziej znane to narkotykowe, stąd nie chcę o tym mówić :-P

Mówi się często, ze uzależnieniem jest internet, komputer, ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy jest to złe?

Ja np dużo siedzę na kompie, właściwie to na stronie OP albo robiąc na stronę Op:-D Jakby nie patrzeć na jedno wychodzi. Ale czy jest to złe? Wszak nawiązuję znajomości, uczę się np poprzez forum rozmawiać z ludźmi ( zauwazyłem znaczącą poprawę nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi od czasu uczęszczania na forun).
Piszę np arty, ale dzięki temu wyrobiłem w sobie jako taki styl pisania. Kiedyś nie bardzo mi pisanie wychodziło. Nie lubiłem tego. Teraz robię to z przyjemnością i pisze dużo lepiej niż wcześniej. Widzę to choćby po arcie Vivi, jednym z moich pierwszych a innymi nowszymi. Do tego doszło pisanie fika co również poszerza mój uzus słownictwa polskiego, co niewątpliwie przydaje się tłumaczowi. Nie tylko samo słownictwo, ale i poprawniejsza konstrukcja zdań np.
Raczej jestem uzależniony ale od OP. Są tego minusy. Na com.pl tyle robiłem, że mi wyniki w nauce spadły, o bólu pleców czy dłoni nie wspominając :-)
Najgorsze jest to, ze osoba uzależniona tego nie widzi :-)

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

02.04.2009 04:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Komimasa, ale jesteś pewien, że jesteś uzależniony od komputera? Bo dużo przy nim siedzieć a być uzależnionym to dwie różne bajki. Uzależniony to ktoś, kto nie może wytrzymać bez dostępu do komputera, internetu, ktoś kto robi wszystko by móc być jak najdłużej online. Dałbyś radę np. na tydzień odciąć się od sieci i komputera w ogóle i zaszyć w jakimś lesie? Wink
Ja myślę, że dałbym radę. Dlatego uważam, że uzależniony nie jestem, ani od komutera, ani od używek. Nie palę, nie piję, narkotyków nie biorę. I jest mi całkiem dobrze z tym brakiem uzależnienia Smile

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
02.04.2009 09:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
Poziom ostrzeżeń: 0%

Moje uzależnienia do przede wszystkim fajki... Niestety, bo palenie jest bez sensu i w ogóle.
Drugie uzależnienie, które już powoli zwalczam i prawie mi już wyszło to kawa. Nie mogłam bez niej żyć.

Uważam, żę wszystkie uzależnienia są złe. To przywiązywanie się do czegoś, to jest po prostu sztuczne.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
02.04.2009 09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620

Przyznaję się bez bicia, jestem uzależniony od papierosów. W nawyk weszło mi już kupywanie nowej paczki, sięganie po fajke, jak mnie coś wnerwi i sięganie po nią od tak, bo lubię. Tak naprawdę fajki w sumie nic nie dają, więcej szkodzą. Ale cóż. Łatwo nie jest je rzucić. Raz spróbowałem, nie udało się. Więc walczyć z tym póki co nie zamierzam...

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
02.04.2009 09:51
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 863

Widzę że się zbytnio nie wyróżniam z tłumu bo tez fajki to mój problem ale jest mi z nim w miarę dobrze Big Grin
02.04.2009 12:03
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912

U mnie są dwa uzależnienia.

Jedno totalnie olewam - fajki. Będę jarać bo lubię. Z drugim jest trochę gorzej - hazard, a dokładnie automaty o niskich wygranych. Masakrycznie wciąga, zżera wszystkie pieniądze i niszczy psychę. Ale z tym akurat walczę, przynajmniej próbuję...

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
02.04.2009 19:07
Jutsu
Unregistered

Moje uzależnienie to z pewnością coś związane z elektroniką (w sensie gry, komp ). Wcześniej nie istniał dla mnie dzień bez konsol, teraz mija tydzień i luzik (wszystko sobie tłumaczę, bo mam zamiar wrócić) Jestem wiec uzależniony, bo codziennie kilka razy, jako gość sprawdzam forum, patrząc czy mod jest, czy nowy post jest OK itd.
02.04.2009 21:01
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620

U mnie ostatnio doszło nowe uzależnienie. Nazywa się ono "expienie". Cholera, tak mnie wciągnęła jedna gierka MMOPRG, że nie mogę przestać grać xD

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
02.04.2009 22:50
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,193

Wąski napisał(a):U mnie ostatnio doszło nowe uzależnienie. Nazywa się ono "expienie". Cholera, tak mnie wciągnęła jedna gierka MMOPRG, że nie mogę przestać grać xD

Można powiedzieć że swojego czasu byłem uzależniony od http://www.my-fantasy.net grałem w to w każdej wolnej chwili, jak brakowało ruchów to szedł sms. Mimo że nie grałem od ponad dwóch lat już jestem pewien że wielu nadal mnie tam kojarzy xD. Miałem jedną z najlepszych postaci, po wielu próbach i błędach stworzyłem postać idealną, wygrywałem 95% walk. Raz nawet zająłem 2 miejsce w turnieju i zgarnąłem punkty, które dostaje się za sms jako nagrodę, a trzeba zaznaczyć że wielu userów brało w tym turnieju udział. Później już na wyższym lv zdobyłem 8 miejsce (było by wyżej tyle że trafiłem na postać, która była zrobiona tak by pokonać moją). Siedziałem w tej grze naprawdę długi czas. Ale nie zgadniecie kto mnie z niej wyciągnął. Sami administratorzy gry xD. Wprowadzili update, który zmienił prawie wszystko, i zrobili z mojej genialnej postaci taką która była łojona na każdym kroku, bo tak pozmieniali statystyki przedmiotów, które miałem. Obecnie mam konto na 90 poziomie, które wegetuje mimo, iż są na nim punkty sms, które starczą na rozdanie statsów na nowo. Mogę komuś sprzedać to konto za jedno doładowanie do komórki za 25 zł. Dodam że punkty na rozdanie statów kosztują 10zł więc wartość konta to tak jakby 15 zł.

02.04.2009 22:59
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,466
Poziom ostrzeżeń: 5%

RdR no nie rób tutaj aukcjiBig GrinBig Grin

No ja właściwie nie uważam, bym był uzależniony ;-) Jestem bo lubię i trochę nie fajnie byłoby nie wiedzieć co się dzieje, lub nie wchodzić na stronę, której się w stworzeniu brało udział^^
Nie wiem czy od wszelkich przygryzek nie ejstem uzależniony. Tak wrzucić coś na ząb, ciasteczko, ciacho, batonik, no dobra głównie ciasteczka maślane. Kupuję codziennie, a jak jednego dnia nic nie miałem to byłem nie swój^^

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

03.04.2009 00:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama