Aktualny czas: 27.05.2018, 11:32 Witaj! (LogowanieRejestracja)

W końcu pojawia się u nas nowy rozdział Op.rozdział 904
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Virtua Fighter 5 FS
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,623
Poziom ostrzeżeń: 5%
Virtua Fighter 5 FS
Przyznam, że ta gra jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Jest w pełni wystarczalną samostójką, więc bez dodatków za 50zł za pośrednictwem PSstore dostajemy gotowy jeszcze bardziej podrasowany produkt, który broni się sam. W tej grze autorzy zwrócili uwagę na chyba wszystkie uwagi fanów. Mamy starszy interfejs, soundtrack znany z poprzednich serii ale też odświeżone plansze i dwie "nowe postacie". Znaczy tak naprawdę tylko jedna z nich jest zupełnie nowa, druga to gość z VF bodaj 2, ale ja grałem w ogromnej przewadze w 4 i 5 więc koleś jest dla mnie nowy. Chyba najważniejszym atutem tej produkcji jest doskonałe wyważenie zawodników. Nie miałem przyjemności grać wszystkimi (zresztą jak postaci nie znam to i tak nie zobaczę, czy jest wyważona) ale już pierwsze walki naszych dają mi do myślenia.
Aoi, osoba, której domeną jest przechwytywanie ciosów i kontry no i szybkie ale mało dotkliwe ciosy VS Vanessa której domeną będą wszelkie rzuty także z during hita no i raczej agresywne podejście do walki z dość mocnymi kopnięciami. 29 do 30 Tak wyrównanych walk to nie miałem w żadnej innej grze.
Aż nie mogę się doczekać wytrenowania kolejnego zawodnika, ale to już raczej dla fanu, bo mainem będzie pewnie Vanessa.
Plansze również odgrywają w tej grze ogromne znaczenie a raczej to, czy jest ściana i w jakiej ona jest odległości od przeciwnika. Są nawet takie, gdzie mamy kratę, która co rundę zostaje opuszczona, dzięki czemu raz mamy klatkę a raz pustą przestrzeń gotową do wyrzucania za ring. Oczywiście ich wykonanie nie pozostawia nic do życzenia a jak w zniszczonym dojo obiłem brata o drewnianą ścianę i ta w końcu padła, to przyznam, że na początku kolejnej walki aż się zapatrzyliśmy na płonący w tle dom.

To tylko dodatek, to nie jest nowe Virtua, ale mamy bounta, dzięki czemu teraz dostaliśmy większą szansę konstruowania morderczych comb. Oczywiście to nigdy nie będzie Tekken i dobrze, bo ma swój własny techniczny klimat, ale miło, że teraz możemy zrobić nieco więcej.

Customize też jest jak zwykle dopracowany, zwłaszcza, jak wydamy nieco więcej grosza kupując wersję gry z nieco szerszym wachlarzem strojów. Ale to i tak nie jest nawet 90zł!

Naprawdę warto sięgnąć po ten produkt, cena jest właściwie śmieszna a rozrywka na najwyższym możliwym poziomie. Za nie całe 50zł dostajemy wspaniale dopieszczony i wyważony produkt, dzięki czemu możemy grać kim chcemy, a zawsze będziemy mieli szansę wygrać. Tego inne bijatyki powinny uczyć się od Segi.

A co wy myślicie o tym produkcie?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

04.07.2012 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
RE: Virtua Fighter 5 FS
Kurde, właśnie wahałem się z "moimi sparing partnerami", czy nie zakupić tej odświeżonej "piątki". Tyle, że ja nigdy nie byłem jakoś szczególnie przekonany do Virtuy i za bardzo do mnie nie trafiała. No ale grałem jedynie, już dawno temu, w VF 4: Evolution więc moja opinia może nie być najbardziej wiążąca. : D No ale jak balans jest to może warto się nareszcie zainteresować.

Cytat:Oczywiście to nigdy nie będzie Tekken

VF nigdy nie miało być Tekkenem. : D Swego czasu to byli dwaj, najwięksi rywale na rynku bijatyk i dopiero z czasem Namco zyskało większą bazę fanów. Starcia fanboyów mogły być jednak krawawe. xD

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
04.07.2012 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,623
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Virtua Fighter 5 FS
Zangetsu2 napisał(a):VF nigdy nie miało być Tekkenem. : D Swego czasu to byli dwaj, najwięksi rywale na rynku bijatyk i dopiero z czasem Namco zyskało większą bazę fanów. Starcia fanboyów mogły być jednak krawawe. xD

Wiem o tym doskonale, pamiętam jak się gryźli fani VF i tekkenaBig Grin Ale wiesz, większość zna Tekkena stąd napisałem to zdanie. Choć z drugiej strony pewnie i tak nie wiadomo o co chodziBig Grin Chodziło mi o wyrzuty i ładowanie w przeciwnika w górze oczywiściexD

Ps jakbyś zakupił to chętnie bym się zmierzyłxD

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.07.2012 16:20 przez Komimasa.)
04.07.2012 16:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama