Aktualny czas: 25.11.2017, 00:13 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W pułapce czasu
Autor Wiadomość
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Poziom ostrzeżeń: 0%
W pułapce czasu
Z odmętów mojej pamięci wyłania się kolejny serial animowany!
Tym razem: "W pułapce czasu". Co ciekawe od pierwszego odcinka mamy styczność z podróżami w czasie! Sam tytuł na to wskazuje...
Historia ta została oparta o francuski komiks "Valérian et Laureline" wydawany od 1967 roku.

Serial opowiada o przygodach dwójki kosmicznych podróżników Valeriana i Laureline w odległej przyszłości.
Valerian, żyjący na Ziemi w roku 2416 roku jest świeżo mianowanym agentem czasoprzestrzennym. Agencja w której pracuje zajmuje się badaniem zdarzeń z przeszłości i przyszłości czerpiąc przy tym korzyści w teraźniejszości. Jednak najważniejsze prawo podróży w czasie zabrania ingerencji w strumień czasu czyli zmianę przyszłości przez zmianę w przeszłości. (trochę to skomplikowaneTongue)
Valerian wyrusza na pierwszą misje do roku 912, by badać zwyczaje tamtejszych ludzi. Tam właśnie spotyka Laureline i obydwoje wpadają w kłopoty, jednak udaje się im uciec i oboje wracają do przyszłości. Jednak ku przerażeniu Valeriana okazuje się, że Ziemia w roku 2416 zniknęła. Mężczyzna czuje się temu winny, ponieważ złamał zakaz ingerencji w przeszłość ratując Laureline tym samym mogąc skazać planetę na zagładę! Na domiar złego silnik czasoprzestrzenny zostaje uszkodzony i nie mogą już podróżować w czasie.
Od teraz Valeriana i Laureline będą szukać odpowiedzi na pytanie: "co się stało z Ziemią?" starając się przeżyć wśród obcych cywilizacji, jakie spotkają na swej drodze.

Moim zdaniem można ten serial zakwalifikować jako space romance. Choć sami Valerian i Laureline temu zaprzeczają, "dobra" chemia między tymi postaciami jest niezaprzeczalna.
Sam serial pod względem graficznym nie powala (szczególnie komputerowo generowana rasa Vlagosów), lecz to historia jest najmocniejszą stroną tej serii.
Walka ze złymi kosmitami, zagadkowe zniknięcie Ziemi, tajemnicza osoba sterująca z cienia poczynaniami głównych bohaterów, do tego finał, który NAPRAWDĘ jest zaskakujący! Naprawdę, nie spodziewałem się takiego rozwinięcia fabuły.
Jedyną wadą (po za przestarzałą grafiką) jest długość samych epizodów. Szkoda, że nie są dłuższe.
Czasem odnosiłem wrażenie, że fabuła pędziła do przodu na złamanie karku by zmieścić się w 20 minutach.
Można też narzekać na pewne uproszczenia, ale te nie rzucają się w oczy i chyba tylko osoby "czujące" czwarty wymiar mogą się do tego doczepić.

Ogólnie rzecz biorąc jest to naprawdę dobra seria (40 odcinków), której fani animacji, przygód w kosmosie i podróży w czasie nie mogą przegapić!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
02.12.2014 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
RE: W pułapce czasu
Oglądałem tą serię jakieś 2 lub 3 lata temu i polecam. Pod względem fabularnym fajna seria. Zwłaszcza dla tych co jak ja lubią motyw podróży w czasie.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
02.12.2014 22:33
Satori Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 28
Też to oglądałem, bardzo fajna animacja. Polecam Smile

[Obrazek: dragonball.jpg]
02.12.2014 22:35
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Wow, ale ten opis, Ponury, znakomicie brzmi Big Grin az stalam się pazerna na spoilery, lubie spoilery xD
I tylko 40odc po 20 min, troche kusi (:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
02.12.2014 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Jeżeli mój opis pobudził zainteresowanie jednej osoby to jestem zadowolony;3

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2014 23:13 przez Ponury.)
02.12.2014 23:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama