Aktualny czas: 25.11.2017, 00:17 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Watchmen
Autor Wiadomość
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Watchmen
Nie ma jeszcze tematu o tej komiksowej ekranizacji jednego z najgłośniejszych i najbardziej kultowych komiksów ze stajni DC.

WATCHMEN

Ponadczasowy komiks z przełomu 86/87, pióra mistrza Alana Moore'a z rysunkami pana Dave'a Gibbsona. Historia kręci się na przestrzeni paru lat i opowiada nam o losach grupy superbohaterów, którzy zwą się Watchmen. Dokładniej mówiąc poznajemy historię dwóch pokoleń, ich przeszłość, relacje między sobą oraz cele i idee. Casy bowiem nastały mroczne, a zegar nuklearnej zagłady wybił za pięć dwunastą, Rosjanie zbroją swoje głowice w strachu przed przepotężnym Dr Manahattanem, który przyprawia o ciarki również swoich niepewnych "sojuszników", pomagając wygrać wojnę w Wietnamie.

Żeby opisać całą historię w jakikolwiek sposób, czy ująć ją w jakąś krótką całość jest zadaniem karkołomnym. Dwanaście zeszytów bowiem bogatych jest w obszerne wątki dotyczące poszczególnych bohaterów, oraz porusza wiele ciekawych często uderzających o pogranicza etyki tematów oraz zagadnień związanych z losem ludzkich istnień w wieku ogarniętym globalnymi wojnami i dynamicznym rozwojem. Tym bardziej zekranizowanie jakiegoś sensownego filmu na podstawie tego materiału wydawało się nie możliwym. Podjął się bowiem tego zadania pan Snyder. I przyznam się szczerze, wyszło mu to genialnie. Nie jest to tylko sucha adaptacja, jest to przede wszystkim wierna adaptacja, która nie zmienia zbyt wiele, nie dokłada własnych zbędnych wątków, ale też nie przynudza dłużyznami czy jakimiś dłuższymi wypełniaczami bez celu. Wszystko idzie gładko i swoim tempem, bardzo ładnie przeskakując z obecnych wydarzeń, do tych które miały miejsce w przeszłości. Polecam wszystkim tym, którzy lubią dorosłe i mroczne historie z drugim a nawet trzecim dnem, przy okazji omawiając ograny by się wydawało temat superbohaterów w trochę innym bardziej ludzkim świetle.

Szogun poleca Smile

10/10

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
06.12.2013 08:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Watchmen
Dodał bym jeszcze, że prawie wszyscy bohaterowie (Dr Manahattan jest jedynym wyjątkiem) nie posiadają ŻADNYCH super umiejętności.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
06.12.2013 15:19
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Watchmen
Dziś ja pobawię się w górnika.

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu, już wcześniej miałem okazję obczaić sam komiks który obejrzałem na YT w wersji "motion comic" - fajna sprawa z tymi ruchomymi kadrami tylko sami czytający to jakaś masakra. (najlepiej wyłączyć dźwięk i po prostu oglądać czytając xd) Nie przeczytałem ich do samego końca i potem jakoś mi umknęła ta seria. Wczoraj przypomniałem sobie o filmie dzięki postowi Szczerego na fejsie gdzie zapodał fragment filmu z muzyką Boba Dylana. Stwierdziłem że film z jego muzyką po prostu musi być dobry xD Pamiętam gdy ten film wszedł do kin i ludzie z mojego otoczenia niezbyt go polecali z tego samego powodu sam na niego nie poszedłem. Dziś po obejrzeniu go żałuję, że nie poznałem tego dzieła wcześniej
Tak, dzieła. Powiem "szczerze" że nigdy nie byłem wielkim fanem amerykańskich komiksów o superbohaterach. Jedyny wyjątek stanowił Spider-man którego czytałem gdy byłem małym gnojkiem. Mam chyba nawet parę komiksów, które jakoś ocalały do dziś. Zawsze te komiksy wydawały się dziecinne i nieco kiczowate, ale najpierw komiks a potem sam film zmienił dość znacznie moje zdanie. Mamy tutaj naprawdę dojrzałą i mroczną historię. Mimo że to kolejna historia o zamaskowanych gościach zakładających majtki na kostium, to jest ona zaskakująco dorosła. Wątek "wojowników na emeryturze" jest może dość oklepany, ale tutaj został on naprawdę dobrze pokazany. W ciekawy sposób przeplata się tutaj historia Strażników ze znaną historią świata. Samo zakończenie tej sagi, też daje do myślenia.
Prawdę mówiąc nie wiem, czemu film zbierał takie niskie noty. Mam w sumie jedną teorię. Ludzie przywykli, że filmy o superbohaterach są zwykle naszpikowane efektami specjalnymi i posiadające dość prostą i nieco kiczowatą fabułę. Widzowie szli do kin nastawiając się właśnie na kolejną rozpierduchę. Dostali zamiast tego film, przy którym człowiek zaczyna się zastanawiać, co w efekcie wyszło dla nich jako coś nudnego. Sam zresztą miałem takie zdanie o tego typu historiach i zostałem mile zaskoczony.
Zdecydowanie osoby, które mają podobne zdanie o filmach i komiksach z superbohaterami, jakie ja miałem powinny sprawdzić tak komiks,jak i film będący jedną z lepszych komiksowych ekranizacji jakie widziałem Big Grin

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
10.12.2014 19:04
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama