Aktualny czas: 24.11.2017, 11:31 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wegetarianizm
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wegetarianizm
Jak większość pewnie wie, od mniej więcej czerwca całkowicie przestałem jeść mięso, a wszystko za sprawą HotiHeart Początkowo, gdy jadałem z nią nie widziałem potrzeby, by specjalnie dla mnie bawić się w robienie kotletów, kurczaka itd tym bardziej, że krojenie tego i babranie się w mięsie zawsze mnie obrzydzało. Aż w końcu sam przestałem jeść mięso. Mimo, że to już kilka miesięcy dalej budzi to zainteresowanie. No bo jak to? Nie jesz mięsa? - i oczy jak spodki jakbym mówił o rzeczy co najmniej nie do przyjęcia. Bywają też żarciki, np ktoś podsuwa kiełbaskę itd
Niedługo będę miał prezentację na temat wegetarianizmu, ale podchodzę do tego nie "odwalić i zapomnieć" ale pewnej misji, żeby choć jedna osoba w grupie po moim wystąpieniu, sięgnęła rzadziej po mięso, to byłby niewątpliwie duży sukces. Myślę, że temat jest z tej strony interesujący, gdyż nie będę mówił o rzeczach obcych, ale rzeczach, które ja sam doświadczyłem, problemach z jakimi spotykam się na co dzień dobierając dietę przy polskich zarobkach.
Filmik, który chciałbym wam przedstawić jest to wykład, który odbył się na jednej z amerykańskich uczelni, Gary'ego, obrońcę zwierząt, który za wstawianie się za zwierzętami siedział 13 razy. Chciałbym, by ten wykład stał się wprowadzeniem do mam nadzieję interesującej dyskusji, która być może zmieni coś w Was na zawsze. Ma polskie napisy, więc nie powinno być żadnego problemu ze zrozumieniem go.

Gestykulacja i aspekty niewerbalne sprawiają, że słucha się go z przyjemnością, plus tematyka, która jest bardzo mocno kontrowersyjna a przy tym jakże prawdziwa. Mówiący stawia szereg bardzo zasadnych pytań, między innymi kto dał nam prawo, byśmy krzywdzili inne stworzenia? I to w imię czego? Wygody i przyzwyczajenia?
Podczas tego wykładu poruszone jest mnóstwo kwestii. Między innymi Gary obala twierdzenie, że jesteśmy z natury mięsożercami (choć część tych informacji raczej jest nam znana). Podając prosty przykład daje dowód na to, że człowiek z natury nie posiada nawet instynktu mięsożercy. Choć sam się krzywiłem słysząc "mleko sojowe" (i dostając ochrzanik od Hotixd) rzeczywiście zadaję sobie teraz pytanie, do jakiego stopnia wyprano mi mózg, że obrzydza mnie mleko zrobione z ryżu czy pszenicy, a nie czuję wstrętu jak mam pić krowią wydzielinę z ropą.

Ja osobiście może i spróbowałbym przejść na weganizm, ale na tę chwilę nie wyobrażam sobie zrezygnować z nabiału. Po prostu nie wiem, co bym wtedy jadł, ale do mięsa na pewno nie wrócę, a i jajka itd będę ograniczał, a jak będę robił placki czy coś, to chyba zaopatrzę się w mleko sojowe...
Kiedyś rozmawiałem trochę z Hoti na ten temat. Opowiadała mi o tym co kryje się za przemysłem mleczarskim i teraz ta rozmowa do mnie wróciła. Mimo tego co mówiła ona, co mówi Gary, co widziałem na filmiku z mleczarni na razie będzie mi ciężko zrezygnować z produktów mlecznych, ale warto to wiedzieć. Skoro piję to mleko powinienem wiedzieć, ile cierpienia musi znieść krowa, żebym dostał swoją szklankę mleka.

Bardzo bym chętnie teraz posłuchał osób jedzących mięso, jakie mają argumenty by popierać to okrucieństwo, niewolnictwo, zmuszanie zwierząt brutalną siłą do wejścia tam, gdzie cierpią albo zostaną zamordowane. Tylko najpierw wysłuchajcie, co ma Gary do powiedzenia, przynajmniej pierwsze 30 minut. Jeśli jecie mięso miejcie odwagę obejrzeć filmik w 15 minucie, gdzie zwierzęta są brutalnie zabijane, krzywdzone, gdzie są traktowane w bestialski sposób.
Zwierzęta nie są głupie, one wiedzą, co je tam czeka. A wy wybierając produkty mięsne dajecie tym praktykom zielone światło.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2015 15:51 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
26.10.2014 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 522
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Okrucieństwo, o którym mało kto ma odwagę mówić.

A tak serio, nie powinniśmy narzucać innym swoich racji. Ja nadal odradzam ludziom przechodzenie na wegetarianizm. Jeżeli naprawdę tego będą chcieli, to przejdą. Przekonywanie ich na siłę może narobić więcej złego niż dobrego. Co jeśli ktoś się nabawi anemii albo białaczki z braku żelaza? Wolę ocalić jednego człowieka niż stado krów.

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
26.10.2014 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Bardzo lubię smak kurczaka. Jest pyszny. Wołowiny się u mnie w domu nie je, nie wiem czemu. Ale tatar jest wspaniały. Na widok wieprzowiny robi mi się niedobrze. Ogólnie lubię drób i jeszcze królik jest dobry. I ryby. Najwspanialsza rzecz na świecie.

Filmiku nie chce mi się oglądać, szczególnie, że w godzinę to mogę poczytać trochę książki. Albo się pouczyć. Albo przeznaczyć czas na cokolwiek innego. Jednak wydaje mi się, że z biegiem ewolucji nasze organizmy przystosowały się do jedzenia mięsa. Jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że po przejściu na weganizm bez żadnego planu i jakiejś ustalonej diety, zaczyna brakować pewnych substancji odżywczych, co może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem? Ciekawe czemu weganie i wegetarianie muszą czymś zastępować mięso, hmmmm....

Jajka to nie martwe płody, tylko okres kury (z tego co słyszałam). Bez obecności koguta nic się nie tam nie tworzy, kura wydala to co musi. Akurat na tym się nie znam, więc mogę pisać głupoty.

Mleko jako wydzielina z ropą? To już jakieś głupoty. Albo rozwiń jakoś temat, bo nie rozumiem.

Może mam mało empatii. Ale jakoś nie ruszają mnie takie filmiki. Raz na sadolu widziałam jak dosyć brutalnie znęcano się nad koniem, który powoli się wykrwawiał. To było smutne. Wydaje mi się, że w rzeźniach nikt w taki sposób nie znęca się nad zwierzętami, ucinając im genitalia, podcinając ścięgna, zadając rany, które nie są śmiertelne, ale bardzo bolesne i doprowadzają do dużej utraty krwi. To mogę nazwać okrucieństwem, morderstwem i takie tam.

Vegi napisał(a):Wolę ocalić jednego człowieka niż stado krów.

+1000000000000000000000000000000000000000000000000

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2014 21:51 przez Filemon.)
26.10.2014 21:51
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,932
Poziom ostrzeżeń: 15%
Dobra ja powiem tylko tyle: Jem mięso bo mi smakuje. Smile

Do tego OGROMNY plus dla Filemon za to co napisała Smile

No i Vegi zniszczyłeś mnie totalnie Wink

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2014 21:54 przez fuszioms.)
26.10.2014 21:51
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Cytat:Wolę ocalić jednego człowieka niż stado krów.

Jedna krowa może być więcej warta niż jeden zepsuty człowiek, a co dopiero 100.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

26.10.2014 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
(26.10.2014 22:19 )Komimasa napisał(a):  
Cytat:Wolę ocalić jednego człowieka niż stado krów.

Jedna krowa może być więcej warta niż jeden zepsuty człowiek, a co dopiero 100.

Powiedz to wszystkim co wplacaja kase na dzieci, ktore urodzily sie z choroba uniemozliwiajaca im samodzielne zycie. Niech wplacaja na krowy, po co na takich ludzi, nie?Big Grin

Opz.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
26.10.2014 22:23
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Ja podobnie jak fuszi. Lubię więc jem. Namawianie człowieka na wegetarianizm to dla mnie tak jakby jakiegoś drapieżnika np. tygrysa zmuszać na przestanie jedzenia mięsa. Tak jak wyżej było powiedziane, żeby przejść na wegetarianizm trzeba odpowiedniej diety, a część ludzi nie ma ochoty dbać o zbilansowaną dietę głównie z lenistwa, a bez tego problemy potem są. Ja mam takie podejście do tego jak w Toriko, nie zabijać zwierząt jeśli nie zamierzamy ich zjeść. Jestem przeciwny w znęcaniu się nad takimi zwierzętami, ale to co innego. Nie w każdej hodowli robią tak jak na tym filmiku.
Na pytanie kto dał na prawo by jeść zwierzęta odpowiem jako wierzący człowiek: Bóg.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
26.10.2014 22:29
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Komimasa napisał(a):Jedna krowa może być więcej warta niż jeden zepsuty człowiek, a co dopiero 100.

?

Wydaje mi się, że krowa nie ma duszy. Nie odczuwa emocji, a nawet jeśli coś czuje, to jest to tak prymitywne, że w naszym postrzeganiu nie można tego zakwalifikować pod definicję uczuć. Krowa ma instynkty, jest stworzeniem, nie człowiekiem. Ona nie robi dzieci z bykiem, bo go kocha. Nie. Byk wybiera krowę, bo tak każe mu instynkt. One mają zaprogramowane pewne rzeczy i to jest sensem ich świata. Jedzenie, spania i rozmnażanie się. Możesz sobie wmawiać, że jest to twój bliźni, ale zwierzęta nie mają tego czegoś w środku, co nazywane jest DUSZĄ. Więc nie można porównywać takiej krowy nawet do najbardziej zdegenerowanego człowieka. Mimo wszystko taki człowiek myśli i ma sumienie (w większości wypadków). Dlatego może szukać odkupienia za swoje winy. Nie biorę tutaj pod uwagę ludzi chorych umysłowo i psychopatów, ich sposób myślenia pewnie odbiega od ludzkiego w takim stopniu, jak myśli krowy są różne od myśli człowieka.

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
26.10.2014 22:32
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,932
Poziom ostrzeżeń: 15%
Nie no nie no, sprawa DUZY u zwierzat jest tylko i wyłącznie sprawa osobistą każdego z osobna.
Ja wierzę w duszezwierzatek, nie to co roślin. Niektóre zwierzęta są tępe i nie rozrożniają miłości od instynktu, ale są tkaie, ktore potrafią żyć w parze z przeciwną płcią do końca zycia i dbac o potomstwo prawie jak ludzie, dlatego nie uznam tego zdania. Smile

Namawiać kogoś na wegetarianizm mozna, okej, ale nie zmuszać, jesli kogoś rację nie dotrą do drugiej osoby no to pech, znaczy, ze tamta nie chciała przestać jeść mięsa.
Okrucieństwem nie jest zabijanie zwierząt dla mięsa, tylko dla skóry, dla kości, rogów, albo znęcanie się nad nimi w wyrafinowany sposób, to jest definicja okrucieństwa, przeciwko zwierzętom jak i przeciwko wszystkiemu innemu, djamy tkaie drzewo zcięte na raz okej, ale wyrzynane w nim inicjały i inne pierdoly nozykiem dla zabawy to też podchodzi pod rodzaj okrucieństwa.

Nami, w pewnym państwie KROWY są święte, tam im powiedzmy o ocaleniu człowieka zamiast krowy XD

Naprawdę krowa tka cierpi jak ją doją po tę jedną szklankę mleka? Serio Komi? Smile

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
26.10.2014 22:44
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Od razu zaznaczam, że nic do wegetarian nie mam i szanuję ich sposób życia!

Ludzie nie są mięsożercami, tak?
Jakie cechy mają mięsożerne zwierzęta? (Od razu piszę, że nie jestem biologiem)
1. Zęby, a w szczególności kły. Mięsożercy/wszystkożercy mają kły. Po co? By wbijać je w MIĘSO!
2. Oczy. Skierowane do przodu by lepiej określić odległość od swojej ofiary co jest ważne na polowaniu. Roślinożercy(przykładowo antylopy) natomiast mają oczy po przeciwnych stronach głowy, by mogły obserwować jak największy teren podczas "wypasu".

To są dwie cechy fizyczne "na szybko". Jakieś pytania? Po co ewolucja miała by nas wyposażać w takie elementy jeżeli z nich byśmy nie korzystali? Hmmmmm?

Znęcanie się nad zwierzętami w rzeźniach. Jakoś nie wyobrażam sobie by dzisiejsze prawo pozwalało na takie prowadzenie rzeźni. Ponadto są prowadzone kontrole czy zwierzęta są zdrowe i czy mają odpowiednie warunki. Podawanie przykładu jakoby w każdej rzeźni bito, poniewierano zwierzęta jest tak stare jak to tylko możliwe, ale czasy się zmieniły Tongue Nawet puszczają muzykę zwierzętom by się nie stresowały!

Zrezygnować z mleka? A czym matka karmi dziecko? (po coś kobiety cycki hodują XD)

PONAD TO!
Będę wszędzie powtarzać tą teorię, gdy tylko wyjdzie temat o wegetarianizmie:
Dzięki temu, że człowiek pierwotny zaczął jeść mięso dostarczał do swojego organizmu "nadmiar białka", które musiało się na coś spożytkować. I co się z tego budowało? Mózg! Gdyby nie mięso to dalej byśmy siedzieli na drzewach i obrzucali się klockamiTongue W tym ten mądry pan co to chce zmieniać światTongue
Niech lepiej spożytkuje swoje zasoby intelektualne na coś pożytecznego jak odnawialne źródła energii, rozwój medycyny, czy nawet ochronę zagrożonych gatunków! No, ale skończył dziennikarstwo, więc wie wszystko o wszystkimTongue

I oczywiście MALTRETOWANIE zwierząt jest BARDZO ZŁE i nie powinno się NIGDY tego robić.
I oczywiście nie chodzi o to, że dieta wegetariańska jest droższa od mięsnej i producenci żywności wegetariańskiej zarabiają na tym krocie sprzedając swoje produkty z naklejką "100% wegetable" z kilkakrotną marżąTongue Oczywiście teraz przesadzam, bo to działa w obie strony XD

Dodam jeszcze jedno.
Nie raz można w filmach sci-fi zobaczyć, że tabletka zastępuje rację żywnościową. Nie dość, że to jest o niebo wygodniejsze od gotowania, bardziej opłacalne i wydajniejsze to jeszcze nie ma problemów typu "nie zabijajmy zwierząt" czy nawet największa zmora krajów 3-go świata - głód. Naprawdę bym wolał takie coś!
Tylko, że znowu "to nie zgodne z naturą!" Tongue

I coś na rozluźnienie atmosfery XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2014 23:05 przez Ponury. Powód: Poprawiona ortografia)
26.10.2014 22:44
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama