Aktualny czas: 12.11.2019, 11:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Wiadoma załoga!
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,969
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wiadoma załoga!
Myślę, że każdy, kto czyta mangę, a tym dziale jesteśmy, wie, o jaką załogę chodzi, oczywiście o Rocksów. Długo Oda nam kazał czekać, ale w końcu się wyjaśniają pewne rzeczy, a trzeba przyznać, że przesłanki dostawali już od bardzo wczesnych rozdziałów bo choćby już w Arcu Sabaody był na ten temat hint, a niewykluczone, że i wcześniej.
Skoro już o Sabaody mowa, to jestem pod wrażeniem tego, jak Oda sobie to wszystko poskładał i obmyślił z tak wielkim wyprzedzeniem. Już wtedy mogliśmy przypuszczać, że Shakky jest dość silna, co mogły wskazywać jej słowa, że kiedyś ścigał ją Garp. Teraz już wiemy dlaczego, bo należała do Rocksów. A przynajmniej prawie na pewno tak było, bo jak dowiadujemy się 957 rozdziału, to właśnie Garp z nimi walczył. Ciekawe jest to, że z Rocksami walczył też Roger (co by tłumaczyło fakt, że taka załoga została pokonana), w którego szeregach najpewniej już wtedy był Rayleigh. Jak wiemy z SBS, on i Shakky są małżeństwem, czyżby poznali się właśnie na placu boju?
Coraz bardziej zaczynam też wierzyć, że Weevil za którym nie przepadam, faktycznie jest synem Białobrodego. Wszystko wskazuje na to, że jego matka, Bakkin chyba, również należała do Rocksów i to właśnie wtedy mogła zbliżyć się do Białobrodego.

W głowę tylko zachodzę, jak w tak brutalnej załodze, gdzie nikt się nie przejmował, jeśli jeden drugiego tam zabił u Białobrodego pojawiła się ta wielka potrzeba założenia pirackiej rodziny. No chyba, że jakieś późniejsze wydarzenia do tego doprowadziły. Niemniej przyznam, że akurat postać Białobrodego, takie opiekuńczego dziadka, niespecjalnie mi pasuje do charakteru załogi Rocks. Taki kapitan John, który był tak chciwy, że nie chciał powiedzieć załodze, gdzie jest skarb, aż ta go nie napadła i nie powbijała w jego ciało mieczy (Thriller Bark) pasuje tam jak ulał, ale taki dobry ojciec Białobrody?

Wiele też osób spekulowało, że być może Katakuri jest synem Kaido. Osobiście wydaje mi się to coraz mniej możliwe. Niektórzy podnoszą, że to właśnie w Rocksach poznali się z Linlin, ale gdyby tak była, załoga Rocks musiałaby istnieć z 10 lat. Katakuri ma 48, a mamy jasno powiedziane, że wydarzenie na God Valley miało miejsce 38 lat temu. Także to zaczyna mi się nie zgadzać.

A wy co myślicie o Rocksach i wszystkich tych rewelacjach związanych z tą załogą? Mnie osobiście zastanawia, jak wielkie sławy musiały pływać z Rogerem, skoro byli oni w stanie walczyć z Rocksami. Choć wydaje mi się, że skoro Roger połączył siły z Garpem, to sama siła jego załogi by nie wystarczyła, żeby pokonać Rocks. Mało też niestety wiemy o samym Xabecu. Sengoku wspomniał, że Rocksi łamali zbyt często rządowe taboo, pytanie, w jakim sensie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

13.10.2019 13:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,807
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Wiadoma załoga!
Mimo wszystko poprzedź temat spoilerem, bo będzie widać, że temat jest tylko w Rozmowach ogólnych, ale nie jakich. Sam post przeczytam później. Mam za sobą dobrych kilka godzin podróży i nie wiem, od czego zacząć. Chyba od wproszenia się do babci na rosół Tongue

Cytat:w którego szeregach najpewniej już wtedy był Rayleigh.
Komi, przecież Roger założył załogę razem z Rayem. Sabody, wspomnienia, tekst o łodzi, którą ukradł Ray i na której mieszkał.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2019 17:36 przez Murgrabia.)
13.10.2019 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,262
Poziom ostrzeżeń: 15%
Mnie to w sumie teraz pozytywnie zaskoczyła wieść o małżeństwie Rajlego Big Grin

a i też w sumie się mega zdziwiłem bezsensem dawania 50 lat katakuriemu, który wyglada na 28 :| po co takie durne liczby? Jak ktoś nie wygląda...

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
13.10.2019 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,151
Poziom ostrzeżeń: 0%
Myślę, że powiedzenie że Shakky walczyła z Garpem to za mało by już ją wrzucać w poczet Rocksów. Możliwe, ale to po prostu słaba przesłanka.

Taka trochę wariacka teoria, ale wydaje mi się, że Xebec do końca nie umarł. Jakaś część jego, dusza czy inny diabeł, jest w Czarnobrodym - i stąd słynne "They" w Mock Town zamiast "he", stąd dwa owoce, stąd Czarnochleb pływa na statku "Saber of Xebec". Pamiętacie tych przestępców, których uwolnił z Impel Down? Tak źli, że ich istnienie wymazano ze świadomości publicznej. Fajnie by było, jakby też należeli (poza Shilliew ofc) do Rocksów i stąd też wynikłaby chęć ich uwolnienia.

A Kaido jako ojciec Katakuriego, Ovena i Daifuku dla mnie dalej jest możliwy. Mogli się i wcześniej poznać Tongue A nawet jeśli nie, to kto im zabroni 10 lat żeglować. Spójrz ile już załoga Shanksa pływa Tongue

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2019 00:34 przez Szczery.)
13.10.2019 21:44
Kaioken Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 233
Skoro Garp walczył u boku Roger'a z Rocks gdzie był Białobrody to ciekawe jak ta walka wyglądała skoro Roger i Białobrody nie żywili do siebie urazy w późniejszych latach chyba, że wtedy się poznali, m.

Co do Xebec'a to myślę, że to Im.
13.10.2019 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,917
Poziom ostrzeżeń: 20%
Xebec to Im? Ale to byłoby bez sensu. Przecież zarys Xebeca widzieliśmy, Ima też, dwa zupelnie inne.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
13.10.2019 23:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama