Aktualny czas: 05.06.2020, 15:24 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie zostały dodane wszystkie zaległe rozdziały OP!!! Brakuje już tylko tego najnowszego 979. Wszystko to zasługa Okiren!
Wrzucam link do ostatniego rozdziału 978 rozdział!
Odpowiedz 
Wiedźmin od Netflixa (spoilery!)
Autor Wiadomość
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,071
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Wiedźmin od Netflixa (spoilery!)
Szczery napisał(a):bo gdzieś zaangażowali do filmu Murzyna.

lol. W Star Wars gra sobie murzyn jedną z głównych ról i mi nie przeszkadza, więc to chyba nie to. Mówiłam że ja przez takie debilne decyzje i te lamenty poprawności politycznej ( jak to stado imbecylów przy tym co zrobił CDR o czym wspomniał Oshe) staję się rasistką. No trudno.
eot z mojej strony, poprawność polityczna mnie triggeruje.

Szczery napisał(a):Nie że podjęli złe wybory, nie że walczyli z budżetem, nie że brak doświadczenia, nie że po prostu mieli inną wizję. Od razu, ze lenistwo.

Zachowujesz się jak konsolowiec, ( albo jak ja) który nie widzi ( w moim przypadku to przeszłość, ale tak było^^) jak go robią w bambuko na każdym kroku. Z czym mieli inną wizję, ze zbroją? Że ma wyglądać tak jak obecnie wygląda? Czy sceny miały wychodzić takie teatralne. No jak takie wizji mieli, to ci odpowiedzialni winni pofrunąć w dal. Ale na szczęście tu ewidentnie po prostu brak było kasy. Zawinił tylko Netflix.

Kto walczył z budżetem? Jak Netflix ma problemy z budżetem to mógł sobie darować te pianie o Wiedźminie. Poza tym jest tak jak z grą star wars fallen order. A że tam bardziej kumam to na tym przykładzie Ci wyjaśnię. Sorry że tak, ale te sytuacje naprawdę wydają mi się podobne. Jest sobie dystrybutor EA któremu jakieś studio proponuje że zrobi grę single liniową z SW. No to EA poskąpiło grosza. I jedyne kto tu walczył z budżetem to jest to studio które robiło grę, nie EA. To samo tyczy się serialu Wiedźmin. Kto inny walczył z budżetem, bo ktoś poskąpił kasy. Po tym co Neflix odwalił z marketingiem, nie potrafię uwierzyć że kasy nie mieli. Jeszcze wyprodukował 3 filmy.

O fajnie, że nie tylko mi bardzo nie przypadła do gustu ta scena.

W sumie na plus jeszcze mnie zaskoczyło, że dali trochę czasu płotce. To Wiedźmin do niej gada, to ktoś chce ją ukraść. Takie przyjemne.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
04.01.2020 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,301
Poziom ostrzeżeń: 15%
Jedyną poprawnością polityczną w tym serialu może być niebladoskóra Yennefer. Tak naprawdę chyba inne postacie nie miały tak opisanego wyglądu. Poza tym, to już po prostu casting, dobieranie aktorów, ról i w sumie korzystanie z dobroci USA, czyli multikulturowości, to wiadomo, że się pojawi wielu innyhc niż tylko "biali" Tongue

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
04.01.2020 12:22
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,187
Tylko że te "debilne decyzje" o których mówisz, były właśnie tym. Zatrudnieniem do serialu aktorów, których kolor skory nie zmieścił się w Twoim ciasnym wyobrażeniu tego serialu. I już plujesz jadem, już uważasz że masz pełne prawo do rasistowskich wypowiedzi. Tobie się widzi, że jak Polak to stworzył, to już white power, murzyn nie miał prawa tam zaistnieć, i za to gnoisz serial? Zrozumiałbym, gdybys miała pięćdziesiąt lat i wąsa, ale po Tobie bym się raczej szerszego spojrzenia spodziewał.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

04.01.2020 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Szczey napisał(a):Tobie się widzi, że jak Polak to stworzył, to już white power, murzyn nie miał prawa tam zaistnieć, i za to gnoisz serial?

Ale napisałam trochę więcej na temat tego serialu i wcale go niestety nie gnoję, bo jest to dobry serial mimo tego wszystkiego co wypisałam. Na temat tego co napisałeś przed tym cytatem nie mam zamiaru się wypowiadać, bo już o tym wspominałam i zdania nie mam zamiaru zmieniać. Być może źle do tej pory postrzegałam fantastykę, bo myślałam że to czasy średniowiecza + elementy nadnaturalne, coś jak w Władcy Pierścieni. Oczywiście Redzi, którzy zrobili grę Wieśka to najwidoczniej też okropni rasiści.

"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2020 19:29 przez Imithe.)
04.01.2020 19:32
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,301
Poziom ostrzeżeń: 15%
Szczerze, to sam serial w sobie jest średniakiem, nie zrobił wielkiego wow, nie był niczym nowym, nie wprowadził fantasy na jakiś wysoki level, mam nadzieję, że drugi sezon pogłębi prozę i zrobi to z przytupem Smile

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
05.01.2020 00:14
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 747
A ja i tak płaczę z powodu jaki aktor gra Foltesta

05.01.2020 12:26
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,224
Obejrzałam całość, jak dla mnie było ok. Wiadomo niektóre rzeczy lepsze, ciekawsze, inne gorsze. Jedną z rzeczy która mi się nie spodobała była Yennefer. Nie znam jej z książek, w grę z nią też jeszcze nie grałam, więc nie mam porównania, ale nie podeszła mi ta bohaterka zupełnie.
05.01.2020 22:30
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
W sumie dowiedziałam się kilku rzeczy, które karzą mi rzucić jeszcze jednym workiem łajna w Netflix.
A więc, scena wróżenia z flaków nie była z książki. Była to wizja "tfurcow" Netflixa, bo świat brutalny. Czarodziejki wróżące z flaków ludzkich... Po co ta scena?

A druga rzecz to budżet,( chociaż wydaje mi się, że w Wiedźminie mieli więcej do pokazania niż w GoT), szokujące jest to, że Wiedźmin otrzymał większy budżet niż HBO dało na GoT. Porażka to nawet za małe słowo. Czyli Wiedźmin miał faktycznie być odpowiedzią na GoT.

Myślałam, że to serial dla nowych widzów. A ci co czytali książki, albo drugi sort znających gry, to będą mieli uwagi, ale przez to jak lubią to uniwersum, to przełkną i tą kaleką hybrydę. Ale nie. Burdel jest tak duży, że jak ktoś pierwszy raz się z tym spotyka to jest chaos, a wątki tak są pocięte i poklejone na ślinę, przez co spłycone, że wieje nudą. Wiedźmin jest nudny i ciężko się przebić przez 1 odcinek, opinia kogoś kto wchłonął GoT i szukał czegoś z fantastyki. No to coś jest jednak nie halo.

Znalazłam też ciekawe podsumowanie przez niektórych ludzi na necie. Serial jest i tak dobry, bo Netflix nie dał rady do końca spaprać Wiedźmina.
W tym miejscu rozumiem już, czemu Fotest serialowy nie przypadł do gustu. Yenn i to macierzyństwo też momentami jest czystą fikcją. Z całego serca współczuję tym którzy czytali książki i zawiedli się przy tym serialu. To już "ekranizacje" OP przez Toei to majstersztyk przy tym co Netflix odwalił. Faktycznie porównanie do bubli Patryka Vegi jest całkiem adekwatne.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.01.2020 13:15 przez Imithe.)
16.01.2020 13:14
Oshhe Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 257
(16.01.2020 13:14 )Imithe napisał(a):  A druga rzecz to budżet,( chociaż wydaje mi się, że w Wiedźminie mieli więcej do pokazania niż w GoT), szokujące jest to, że Wiedźmin otrzymał większy budżet niż HBO dało na GoT. Porażka to nawet za małe słowo. Czyli Wiedźmin miał faktycznie być odpowiedzią na GoT.

"Wiadomo, że film o Wiedźminie miał mieć budżet w wysokości 30 mln dolarów. Netflix z pewnością nie wyłoży takich pieniędzy na 1. sezon. Według szacunków „Pulsu Biznesu” firma Platige Image i Tomasz Bagiński w przypadku pierwszej serii mogą liczyć na kwotę około 6 mln zł. Jeśli jednak serial spodoba się widzom, a wyniki oglądalności będą dla włodarzy Netfliksa satysfakcjonujące, budżet serialu może oscylować na poziomie nawet 20-30 mln dolarów za sezon. To oczywiście wstępne i najbardziej optymistyczne szacunki."

Pierwszy sezon GoT kosztował około 50-60 milionów $ czyli cały sezon wieśka kosztował tyle co 1 odcinek.

Ok mały edit sam Henry podobno zainkasował ponad 3 bańki więc 6 na cały sezon to za mało zdecydowanie. Jak szukałem jakiś informacji to wyskoczyła kwota 80-90 milionów za sezon, tylko nie wiem skąd to info nie było podanych żadnych wiarygodnych źródeł informacji.

Jedyna jaką udało mi się znaleźć:
Nie jesteśmy ubogim krewnym „Gry o tron” i „Władcy pierścieni”. Nie jesteśmy faksymiliami. „Wiedźmin” ma swój własny świat, i nawet jeśli niektóre jego elementy są dzielone ze wspomnianymi produkcjami, jest to spowodowane realiami gatunku.
https://www.antyradio.pl/Film/News/Netfl...tron-36099
Jest info, że Wiesiek ma niższy budżet ale nic konkretniejszego.

[Obrazek: z08fm7W.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.01.2020 14:26 przez Oshhe.)
16.01.2020 14:26
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
To też prawda, że o wiarygodne info to trudno i to co napisałam wcześniej przyjęłam głupio za pewnik, a nic nie wiadomo i pewnie już się nie dowiemy. Ale co się dziwić, jak takie coś im wyszło.
A to też ważne, bo jak mało kasy to można trochę twórcom wybaczyć i nagonka na Netflix. A jeżeli ten kasą sypnął, to ja nie wiem co tu się objawiło.
Ktoś ładnie określił scenariusz. "Scenarzysta forsę wziął, jak śpiewał Pan Cugowski"

Na szczęście z uwagą tego nie oglądałam, więc wiele innych baboli uszło mojej uwadze i dzięki temu oglądało mi się dobrze. Ale te flaki... Jestem wyczulona na brutalność ( zwłaszcza nagłą, jak trudno jest zareagować) a tutaj była ona niepotrzebna. Nie chcę się już pastwić nad tym tworem. Hejtuje to się dobrze późną porą, tak jak nieśmiertelny Fairy Tail, a tak na forum to ile można, ale zdziwiło mnie to, że także wśród tych którzy mają pierwszy raz styczność z tym światem, Wiedźmin wydał się mdły. Teraz już wiem czemu, bo trochę krytycznych wypowiedzi się naczytałam, ale to też nie wzięło się z zenitu tylko takie są fakty, te serial to przeciętniak, a taki raczej miał nie być. I właściwie chyba obejrzę sobie polską produkcję, bo też bubel, ale nasz, ileś tam lat temu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.01.2020 16:25 przez Imithe.)
16.01.2020 16:21
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama