Aktualny czas: 19.11.2017, 19:31 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Wikingowie
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,439
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wikingowie
Serial, który rozmachem i scenami walki dorównuje najlepszym produkcjom na świecie. Opowiada on o perypetiach Ragnara, wikinga, który wyprawia się na zachód złupić Anglię.

Przede wszystkim podoba mi się klimat tego serialu. To są wikingowie, synowie wojny, którzy nie boją się śmierci. Czczą oni pogońskich nordyckich bogów jak Odyna czy Freyę, co jest powiązane z dość krwawymi obrządkami. Żyją z wojaczki i łupienia innych słabszych nacji.
Serial ma swoje mocne i słabsze strony. Nie powiem, bym pochłaniał odcinki jak odkurzacz i z zapartym tchem śledził losy wikingów. Bywało tak, że oglądałem jeden odcinek dziennie albo i coś tam przesuwałem, ale bywało i tak, że leciałem cztery z rzędu. Zwłaszcza, jak już wyprawiali się na zachód. Świetnie była pokazana niemoc Angli i bezlitosna natura wikinga, najlepszego wojownika jakiego widział świat.

Serial urzekł mnie pod wieloma względami, ale przede wszystkim główna postać Ragnar (od tej chwili lecę już wydarzeniami ze wszystkich czterech sezonów, a raczej 10 odcinków z czwartego)

Przede wszystkim mamy Ragnara. Wcielił się w niego genialny aktor, który moim zdaniem mimiką potrafi zdziałać tyle co Depp albo więcej. Z radością się go ogląda i to, jak w jednej chwili zmieniają się emocje ja jego twarzy. Sama postać też jest świetna. To jest człowiek, który nie ma wielkich chorych ambicji, jest tylko ciekaw świata. Nie chce być też wodzem, to się dzieje jakby samo, los jakby nie pozostawia mu wyboru. Jest charyzmatyczny, wie, czego chce i wie jak to osiągnąć. Bardzo podobała mi się relacja, jaka wywiązała się między nim a klechą. Sam już powoli nie wiedziałem, czy on na koniec nie chce zostać chrześcijaninem. Byłem bardzo rad, gdy uwolnił Flokiego, kolejną świetną postać w tym serialu. Bałem się, że go straci. Szkoda by było, bo Floki naprawdę go kochał i robił wszystko, by mu się przypodobać, Ragnar jednak momentami tego nie potrafił docenić. Podobnie podobała mi się scena jak jego synek zwrócił mu uwagę i Ragnar za drugim razem odmówił cudzołożenia. Niestety było już jednak za późno. W trzecim sezonie to mnie zniszczył wręcz tym jak udawał martwego. To była świetna scena. W czwartym jednak trochę dla mnie stracił. Głównie przez to zioło i że tak chamsko okłamał tę Chinkę. Na szczęście znowu pokazał klasę z pomysłem przeniesienia łodzi lądem.
Ragnar to dla mnie świetna postać. Nie jest ona przerysowana, nie jest do końca ani zła a ni dobra. Ma swoje przywary, ale tak jak Iwar powiedział, jest prawdziwym, dumnym wikingiem.

Świetna jest też postać Lagerty. To silna kobieta, która nie daje sobie w kaszę dmuchać. Wojowniczka co się zowie. Trochę mnie zraziła, jak tak zaczęła się z tym jarlem co ją ze stołka wygryzł spoufalać, ale na szczęście ta postać nie zawiodła. Ma swoje wierne wojowniczki, z którymi zawsze rusza w bój. Nie daje się traktować z góry, a jeśli ktoś się ośmieli wystąpić przeciwko niej, spotyka go za to kara. Tutaj też żałuję, że nie pozostała jako żona Ragnara a nie wyrzuciła albo nie pozbyła się tej Ashley, ale dzięki temu mogła się świetnie rozwinąć i być potem jarlem jak i jej były mąż.

Bardzo podobał mi się też motyw chrześcijaństwo a pogaństwo i zazębianie się tych dwóch rzeczy w postaci klechy. Później to jego wyznanie, że kocha i Boga i Odyna nie potrafi tego inaczej nazwać. Naprawdę bałem się, że go wtedy ukrzyżują, a raczej, że już tam dokona wtedy żywota, ale na szczęście było dla niego jeszcze miejsce. Cieszy mnie też, że był wierny Ragnarowi do końca, że nie zdradził, jak Floki przeczuwał.

No dobra starczy bo mógłbym tak pisać i pisać, poczekam, co inni napisząxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.07.2016 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Wikingowie
Jest już nowy sezon?

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
11.07.2016 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 861
Dla mnie ten serial wymiata całą resztę jaką oglądałem, do tego klimat który bardzo lubię a wręcz się tym jaram. Travis Fimmel grający Ragnara wymita tam swoją mimiką, która bardzo cieszy oko, do tego sama postać jest legendarna i w tamtych czasach robiono w gacie na samo jego imię.
W serialu wszystko jest w miarę smacznie pokazane i mało przekoloryzowane, relacje miedzy bohaterami są dobrze pokazywane jak i aktorzy dają z siebie wszystko co daje oczekiwane efekty.

Szczerze to już na śmierć Ragnara i przejście serialu na jego synów którzy nie ustępują tatusiowi w wojaczce Big Grin
11.07.2016 23:17
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Ponury, to było pytanie retoryczne czy jak? Bo chyba w poście już odpowiedziałem na to pytanie nie?
Trzeba przyznać, że w serialu udało im się oddać też tę legendę, bo wszyscy go znają, a co by nie mówić, kraje zachodnie robią przed nimi w gacie, jak choćby Wessex, gdzie przecież król sobie myśli, że jak będzie opiekował się jego nieślubnym synem to mu daruje krzywdy ludu.

Właściwie pojawiają się opinie, że jak nie będzie Ragnara to już kupa, nie warto oglądać, a ja tam się zgodzę, że bardzo chętnie zobaczę nowe pokolenie w akcji. Zwłaszcza Iwar jest tu intrygujący.

Trochę gryzą mnie też te Time Skipy. Rozumiem, że muszą wybudować flotę, przygotować się do wypraw, co musi zająć, ale czasem te przeskoki są dla mnie za duże.

Przyznam, że jak tam działa się akcja w kraju normanów, to mało mnie interesowała, poza oczywiście jarlem, który najechał ziemie Ragnara za co dostał krwawym orłem. Ta scena była naprawdę mocna i świetnie pokazana. Chodzi mi tu głównie o efekty wizualne, zwolnienia, zmianę nasycenia światła itd. Podobnie zresztą scena błogosławienia siewu, jak Lagertha zabiła to zwierzę i została oblana jego krwią. To chrześcijanie mieli pokaz, co to znaczą pogańskie obrządki. Nie przepadam za brutalnością w filmach czy serialach, ale bez tego ten serial byłby sztuczny. Nie byliby to bezlitośni wikingowie. Ale strasznie mi się podobało, jak na początku grupka wikingów pokonywała małe armie Angielskie. Wtedy było widać, że jeden wiking wart jest dziesięciu innych żołnierzy (zwłaszcza ta zasadzka na plaży z wojskami Króla Elie), a jak poszło to w ilość, to ta różnica strasznie się zatarła...

12.07.2016 10:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
No, ale ja nie piszę o 4 sezonie, który swoją drogą oglądałem na bieżąco, tylko o 5tym ;P

Zapomniałem, że ma wyjść jeszcze 10 odcinków 4tego sezonu w te wakacje...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2016 15:33 przez Ponury.)
12.07.2016 15:32
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Kurczę, nawet nie zauważyłem, a już ruszył dalej czwarty sezon! I pomyśleć, że tyle czekałem, aż go wznowią. W końcu 10 epek skończył się bardzo ciekawie, kiedy Ragnar powrócił do wioski po przeskoku czasowym.

Jestem już na bieżąco, więc jak ktoś nie oglądał, to lepiej niech nie czyta.

Przyznam, że podoba mi się to, jak dalej się to wszystko potoczyło. Że Ragnar wziął na wyprawę Iwara, że tak sprytnie to sobie obmyślił pozostawiając króla Egbedra praktycznie w szachu. Dziwię się trochę wikingom, bo powinni pomyśleć i wesprzeć Ragnara w wyprawie na Anglię. Okej, zachował się jak ostatnia szuja, można go za to nie lubić, ale co sobie inne narody pomyślą o tych nieustraszonych wojownikach, skoro a Angli dali się bezkarnie najechać i nic im za to wikingowie nie zrobili? Logiczne, że przestaną się ich bać. Tymczasem każdy kieruje się swoim interesem. Nie dziwię się, że Ragnar postanawia oddać cały swój dobytek, byle tylko kogoś przekonać, żeby razem z nim płynął.
Podobała mi się też scena z Flokim. Rad jestem, że się zwierzyli sobie i nawzajem się miłują. Bardzo ich obu lubię i cieszę się, że nie żywią do siebie urazy.

Przyznam, że śmierć Ragnara była dla mnie zrealizowana bardzo dobrze, król Elie zrobił z tego niezłe widowisko.
Choć początkowo negatywnie podchodziłem do motywu wyprawy na Hiszpanię to jest to ciekawsze, niż się spodziewałem. Raz że wraca Rollo, a dwa mamy ten kalifat. Scena w świątyni z Flokim zrobiła na mnie wrażenie. On się tak przemycał, a tamci dalej jakby nic się modlili.
No i bardzo, ale to bardzo się cieszę, że Ci bracia otrzymali od bogów znak, że Ragnar nie żyje. I jeszcze te słowa niesione na wietrze. Cudo! Wprost nie mogę się doczekać kolejnego odcinka, zabrania sił i uderzenia na Anglię. Szkoda tylko, ze zapewne uderzenie to nastąpi dopiero w piątym sezonie, ale i tak jestem podeskcytowany!

08.01.2017 19:57
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Muszę przyznać, że Odyn naprawdę kierował Ragnarem. Najpierw kruki [posłańcy Odyna] złamały gałąź, a teraz sam Odyn poinformował synów o śmierci ojca. To misterny plan, by walczyć z anglikami.
Chyba naprawdę Odyn nie lubi chrześcijańskiego Boga XD

08.01.2017 20:15
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
18 odcinek.
Bardzo podoba mi się to, że twórcy nie jadą na hajpie "co zrobią synowie", tylko faktycznie jeszcze w czwartym sezonie już przybijają tam do tej całej Angli i robią tam rzeź. Bałem się, że ten motyw podróży odwleką do następnego sezonu, a tu bardzo miłe zaskoczenie.
Tak jak można było przypuszczać, Ela skończył tragicznie, ciekawe, jak pójdzie naszym młodym wikingom z Wesexem.
Podobała mi się ta scena, kiedy Anglicy się śmiali, że to tylko grupka pogan, a tu nagle dochodzą i dochodzą i tworzy się wielka armia, z którą nie mają szans. Ale Ela też nie zdziwił mnie, jak błagał o litość. Szkoda, bo pokazał w ten sposób, że nawet sam władca tego ludu jest miękki, ale co się dziwić, wikingowie budzili postrach. No i też ten Ela nie pokazał klasy, gdy wycinali mu krwawego orła, ale co się mu dziwić...

09.02.2017 16:56
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
No dobrze, ale chyba mogę skomentować odcinek wcześniejszy, który widziałem nie? Zwłaszcza, że zrobił na mnie dobre wrażenie z powodów, które wyżej napisałem.

10.02.2017 11:17
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 861
Sezon już za nami więc odniosę się jakoś co całości Big Grin
Miałem wielkie oczekiwania do 4 sezonu i po części zostały spełnione, śmierć Ragnara jak dla mnie pokazana była dobrze jak i ta cała intryga aby synów napuścić na to królestwo poprzez swoją śmierć. Dobrze wiedział którego syna namówić do ostatniej swojej podróży.
Skoro już wspomniałem kalekę to warto napomknąć że mamusia też dużo przy nim zmajstrowała i dopilnowała aby wyrósł na prawdziwego wikinga, szkoda tylko że jest aż takim psycholem i nie waha się przy zabijaniu ale daleko dzięki temu zajdzie, co do reszty synów to blado wypadli przy nim, może w kolejnym kolejnych sezonach jakoś lepiej ich nakreślą.
Sceny batalistyczne w tym sezonie były zacne szczególnie pod koniec sezony gdy pozywali przewagę liczebną i tu znów Ivar zabłysnął i pokazał że nie liczy się tylko siła mięśni aby wygrać, bardzo mi się to podobało.

Komi wspomniał o krwawym orle którego zrobił Bjorn, raczej nazwał bym to krwawym gołębiem w porównaniu do tego co zostało pokazane za pierwszym razem gdy to robili Big Grin

Reszta z tego sezonu jakoś nie zapadła mi w pamięci co nie zmienia faktu że po zapowiedzi czekam na kolejny sezon bo będzie się działa Big Grin
21.02.2017 15:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama