Aktualny czas: 19.11.2017, 19:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wirus świńskiej grupy
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,439
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wirus świńskiej grupy
Wielu ludzi się tego boi. Wielu olewa. Jak wy na to patrzycie? Czy faktycznie mamy powody do strachu? W Ukrainie już ponoć wybuchła epidemia. Znając naszych rodaków czy myślicie, że nas kraj też to czeka?

Jakie znacie sposoby, by zmniejszyć ryzyko. Czy podchodzicie do tego poważnie, czy z przymrożeniem oka?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

08.11.2009 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 250
Poziom ostrzeżeń: 0%

Według mnie ta cała świńska grypa to pic na wodę. Opinia publiczna co jakiś czas jest bombardowana takimi informacjami, żeby przestraszyć ciemne masy i zwiększyć sprzedaż produktów farmakologicznych. Pamiętacie ptasią grypę? Kto dziś o niej mówi w mediach? NIKT. Jeszcze przed nią była jakaś afera, ale nie pamiętam już jaka. Na Ukrainie panuje epidemia i temu zaprzeczyć się nie da, ale jest to zwykła, pospolita grypa "smarkawica". Dlaczego tylu ludzi umarło? Bo nieleczona grypa prowadzi do poważnych konsekwencji. Po to są lekarze żeby do nich chodzić nawet z pospolitą sraczką. Wielu ludzi widać uważa się, za mądrzejszych, od lekarzy, próbując leczyć się jakimiś czarami, czy bóg wie czym i tak to się kończy.
Tako rzekłem.

Siedzim i myślim, pocośmy tu przyśli?
08.11.2009 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Tymek Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 530

Ja też podchodzę do tego z dystansem...
Pamiętam, że jeszcze zanim ta "pandemia objęła cały świat" i była obecna tylko w środkowym meksyku, to czytałem jakże wtedy mądre wypowiedzenia naukowców na ten temat. W jedym pisało o tym, że do jesieni jedna trzecia populacji na Ziemi zachoruje na tą chorobę. W innym, że co dziesiąty człowiek umrze. Przyszła prawie zima, a tu co?
Podobno nie trzeba nawet pójść do lekarza, tylko po prostu wyleżeć. Nie chce zbytnio naginać faktów, ale uważam, że na tym wszystkim najlepiej wychodzą firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki. Oczywiście nie mówię, że nie działają i są szkodliwe dla zdrowia, jak to uważają niektórzy polscy politycy...

Powiem tak, w Polsce nie wyszedł nawet kryzys, więc nie ma co się na zapas przejmować Smile

[Obrazek: 19979393.png]
08.11.2009 22:42
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192

Uważam podobnie jak Roronoa. Pic na wodę, była choroba wściekłych krów, była ptasia grypa, teraz jest świńska. Dla mnie to jedna wielka komedia. Ja uważam, że ta cała grypa została stworzona przez człowieka, i po prostu puszczona w obieg tylko po to żeby kapuchę trzepnąć za szczepionki. Z dwoma poprzednimi wirusami było moim zdaniem podobnie. Gdy ta grypa przejdzie to za jakiś czas będzie coś nowego, ale nie mam pomysłu co jeszcze można wymyślić. W końcu 3 naczęściej spożywane produkty mięsne już wykorzystali. Może nastanie grypa ziemniaczana i mnóstwo firm zbankrutuje Tongue.

08.11.2009 23:11
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,260

Przez te choroby napędza się rynek farmaceutyczny. Ludzie się szczepią i w ten sposób przyśpieszają mutowanie się nowych szczepów bakterii. A choroba przyjdzie i minie. Potem przyjdzie następna grypa, ośla, psia, pszczela czy nie wiem jaka i będzie powtórka z rozrywki. Media postraszą a farmaceuci będą trzepać kasiorę.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
08.11.2009 23:17
koldy. Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 5

Dokładnie tutaj już nawet nie ma się co wypowiadać, bo wszystko zostało powiedziane, cała prawda... Te wszystkie ptasie, świńskie grypy to zwykły pic na wodę, zwykła grypa, albo trochę inna jak każda nie leczona prowadzi do powikłań, a czasem nawet do śmierci, tak więc wystarczy pójść do lekarza i zastosować się do poleceń. Moim zdaniem nie ma się co przejmować, bo jak mamy zachorować to zachorujemy! Ale bądźmy rozsądniejsi niż ci na Ukrainie, nie leczmy się sami tylko spokojnie idziemy do lekarza.
09.11.2009 08:42
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,439
Poziom ostrzeżeń: 5%

A ktoś się szczepił? Ja patrzyłem(byłem u lekarza bo gardło bolało a na drzwiach komercyjnie ogromna reklama szczepień przeciwko grypie 39 zł...) To na zdrowy rozum, jeśli byłoby zagrożenie, to szczepionka musiałaby być darmowa sponsorowana przez państwo.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

09.11.2009 09:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Tymek Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 530

Komimasa napisał(a):A ktoś się szczepił? Ja patrzyłem(byłem u lekarza bo gardło bolało a na drzwiach komercyjnie ogromna reklama szczepień przeciwko grypie 39 zł...) To na zdrowy rozum, jeśli byłoby zagrożenie, to szczepionka musiałaby być darmowa sponsorowana przez państwo.
Z tego co wiem, w innych krajach szczepionka jest za darmo. Mało tego, Francja ma już zapas 100 mln szczepionek (oczywiście darmowych), przy liczbie ludności ok. 64 mln, a Polska? Nie dość, że nie mamy szczepionek dla całego państwa, to narazie szczepionki są dostarczane do aptek, gdzie trzeba za nie zapłacić.

Ps. Mówiąc o szczepionkach w Polsce, napisałem o ostatnich znanych mi faktach, więc jeśli już nieaktualne, to sorki Smile

[Obrazek: 19979393.png]
09.11.2009 16:26
Shimka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 216

Pewnie racja że to wszystko bujdy z tym że i zwykła grypa jest groźna więc trzeba uważać, największe fazy mają rodzice obwijają cię dwoma szalami zanim wyjdziesz z domu i nałożą wielką czapką z pomponem. Wystraszy że ludzie jak zaczną widzieć ze zbliża się choroba zamiast łazić i zarażać poleżą w łóżku.

Walczę z całych sił ! Ale Los jest silniejszy i ma lepszy samochód..
15.11.2009 10:53
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103

Zastanawiam się, kiedy przejdzie moda na świńską grype? A nie przepraszam, teraz to jest A/h1n1. Ciekawe jakie następne zwięrzątko stanie się twarzą kampanii "zagraża nam xxx grypa"? Może psia lub kocia?

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
15.11.2009 20:46
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama