Aktualny czas: 24.10.2017, 00:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Włosy - krótkie, długie.
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Włosy - krótkie, długie.
Przejrzałem forum wzdłuż i wszerz i nie znalazłem no to zakładam.
Ostatnio narodziła nam się dyskusja o włosach. Konkretny przypadek tyczył czy kobiety lepiej wyglądają w długich czy krótkich.
Nie spotkałem kobiety, której nie byłoby lepiej w długich włosach. Po prostu nie. Nie rozumiem po co dziewczyny, kobiety robią sobie cuda nie widy z włosami jak zwykłe, długie włosy mają największy urok... Może to tylko mój gust, dlatego zakładam ten temat.
06.07.2011 21:30
Odpowiedz cytując ten post Return to top
CiemnoWlosy Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 20
RE: Włosy - krótkie, długie.
Ja uważam że długie włosy podkreślają kobiecość danej damy, kobieta w krótkich włosach wygląda dla mnie dosyć komicznie czy raczej żenua. Gdybym był kobietą z pewnością miałbym długie włosy, nie jestem pewien, ale wydaję mi się że moda na krótkie włosy jest z ameryki ale to tylko moje przypuszczenie. Zresztą każda kobieta ma swój gust a my nie możemy im kazać czegoś zrobić a możemy jedynie prosić.Takie jest moje zdanie

[Obrazek: signatureaceetteachbyad.png]
06.07.2011 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Yokisan Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
Poziom ostrzeżeń: 0%
Hmmmm dla mnie nie ważne czy dziewczyna ma krótkie czy długie włosy ... Nie raz dziewczynie lepiej w krótkich niż w długich... Tak w ogóle to nikt z nas nie określił jakie to długie, a jakie to krótkie. Dla mnie długie to jakieś 50cm (tak przynajmniej myślę) a krótkie to jakieś 15-20cm. Może wypowiedzmy się o dziewczynach łysych Big Grin Takie też są ^^

[Obrazek: 6996538.png][Obrazek: 6996553.png]

Radzę klikać, albo ... CHIDORI! :P
06.07.2011 22:47
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Miałam długie włosy do trzynastego roku życia i przysięgam - wyglądałam jak szara mysz. Gdzieś mam zdjęcia, mogę udowodnić. Wyglądałam koszmarnie. A ile zachodu przy nich było! Coś okropnego.
Dlatego przez prawie dziesięć lat nawet nie próbowałam wrócić do pomysłu posiadania włosów dłuższych niż za ramiona - raz nawet w ramach protestu ścięłam się na jeża. Wyglądałam głupio, ale włosy szybko odrastają XD
Mam też dwie znajome, które przez 20 lat trzymały długie włosy, przekonane, jak Wy, o ich pięknie, ponadto zwyczajnie do nich przyzwyczajone. Aż przyszło jedno gorące lato, drugie, trzecie i w końcu dziewoje się udały do fryzjera. Jedna w długich wyglądała jak ja - szara mysz, a druga z powodzeniem mogła udawać Sadako (bez jaj). Jak przycięły to... no inne kobiety po prostu. Piękne XD

Po co był ten wywód - po to, żeby udowodnić Wam, że nie każdemu jest w długich włosach dobrze. Wszystko zależy od fryzury, od inteligencji fryzjera w doborze fryzury do kształtu twarzy i głowy.

Poza tym... =.=
Cytat: Nie rozumiem po co dziewczyny, kobiety robią sobie cuda nie widy z włosami jak zwykłe, długie włosy mają największy urok...
Nie no, sory stary, ale coś Ci się ostro pomieszało. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, ile to zachodu jest utrzymać długie włosy w porządku, po prostu w porządku, już nie mówię o fryzurach, bo oczywiście im dłuższe ma się włosy, tym bardziej wymyślnie można je układać - jedno takie układanie może zająć z godzinę przynajmniej!
Krótkie włosy są dużo łatwiejsze w pielęgnacji i układaniu. Ponadto jak się ma słabe cebulki, to są wręcz wskazane.
Plus - jak się ma gęstą czuprynę (ja mam, z doświadczenia więc mówię =.=), to w lato ma się wrażenie, że się nosi na głowie grubą, zimową czapkę. KOSZMAR. Naprawdę. 40 stopni w cieniu, a Ty w zimowej czapce. No super =.= Dlatego co lato się zwykle ścinałam naprawdę krótko - możliwość poczucia wiatru we włosach jest super (bo jak są długie, to i ciężkie i nawet się nie ruszą =.= co najwyżej końce =.=)

[Obrazek: 66HHUfX.png]
07.07.2011 08:36
Czit Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 7
Cytat:Nie rozumiem po co dziewczyny, kobiety robią sobie cuda nie widy z włosami jak zwykłe, długie włosy mają największy urok...

To zależy jakie. Jednym kobietom będą pasowały trochę krótsze, a innym zaś dłuższe. Mimo to osobiście także wole jak mają długie włosy Sleepy
07.07.2011 10:25
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Ja tam miałam zarówno długie jak i krótkie włosy. Obecnie mam długie. Jakoś w upały mi one nie przeszkadzają. Ot po prostu jak jest za gorąco, to spinam je w koka. Tak jak Jackie zauważyła przy wymyślnych fryzurach trzeba czasu na je układanie dlatego zazwyczaj wiążę je w kucyka lub warkocz. Długie włosy wymagają większej pielęgnacji. Trzeba stosować odżywki, co by po umyciu można je było rozczesać, bo są takie poplątane. Uważać na to, co by końcówki sie nie zniszczyły. Jak ma się kręcone lub z tendencją do kręcenia się włosy takie jak ja, to jeszcze dodatkowy zachód jest, bo się plączą i trudniej rozczesać jest takie.
Co do krótkich fryzur, to jest taki mit, czy jak to tam nazwać. Krótkie włosy odmładzają. Mówiąc o długich włosach wy faceci zapewne przed oczami macie 20-stki. A powiedzcie mi jak widzicie kobietę z 50 na karku w długich włosach?

I może poszerzymy ten wątek o facetów? Przecież mężczyźni też mogą chodzić w długich włosach. Mi tam faceci z długimi włosami podobają się, ale tak jak w kwestii kobiet, nie każdemu pasują te długie włosy.
07.07.2011 10:43
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Nie każdemu, to fakt, ale zauważyłam, że zwykle wysokim i szczupłym jest zaskakująco dobrze w długich włosach Big Grin Tym z przeciętną budową ciała i twarzy najciężej jest dopasować fryzurę, to już zależy zwykle od gustu XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
07.07.2011 12:59
CiemnoWlosy Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 20
Cytat:Nie no, sory stary, ale coś Ci się ostro pomieszało. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, ile to zachodu jest utrzymać długie włosy w porządku, po prostu w porządku, już nie mówię o fryzurach, bo oczywiście im dłuższe ma się włosy, tym bardziej wymyślnie można je układać - jedno takie układanie może zająć z godzinę przynajmniej!
Krótkie włosy są dużo łatwiejsze w pielęgnacji i układaniu. Ponadto jak się ma słabe cebulki, to są wręcz wskazane.
Plus - jak się ma gęstą czuprynę (ja mam, z doświadczenia więc mówię =.=), to w lato ma się wrażenie, że się nosi na głowie grubą, zimową czapkę. KOSZMAR. Naprawdę. 40 stopni w cieniu, a Ty w zimowej czapce. No super =.= Dlatego co lato się zwykle ścinałam naprawdę krótko - możliwość poczucia wiatru we włosach jest super (bo jak są długie, to i ciężkie i nawet się nie ruszą =.= co najwyżej końce =.=)

Niestety wiem ile jest z tym zachodu ponieważ miałem długie włosy przez prawie 5 lat. Zima,Lato,Jesień,Wiosna nigdy nie były ścinane. Do momentu kiedy zdecydowałem że taka postać rzeczy mi się znudziła, zresztą często mnie mylono z dziewczyną Smile. Swoją drogą Jackie Chciałbym zobaczyć twoje zdjęcie w długich włosach :>.

@edit 1
Zresztą wiatr we włosach czuć mogłem nadal, w upały nigdy problemu nie miałem ale to kwestia gustu. Kto wie może za rok znów zacznę zapuszczać i może wrzucę wtedy swoje zdjęcie :> kto wie kto wie.

[Obrazek: signatureaceetteachbyad.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.07.2011 14:49 przez CiemnoWlosy.)
07.07.2011 14:47
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,248
Cóż, jako naczelny forumowy maniak długich włosów pewnie nie zostanę obiektywny w tej sprawie, mimo to pozwolę sobie wrzucić swoje trzy grosze.
Długie włosy u dziewczyny są miliard razy lepsze od krótkich i basta, jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem by dziewczynie było lepiej w krótkich (oczywiście za długie włosy uważa się coś, co włosami można nazwać, a nie jakaś potargana mietła która w życiu nie widziała grzebienia).
Co do argumentu złego znoszenia upałów, wystarczy sobie włosy związać z tyłu i nie odczuwa się żadnego związanego z tym dyskomfortu. Co do bawienia się z nimi, to też nie zajmuje strasznie dużo czasu, z pewnością mniej niż inne czynności podczas porannej toalety (pod warunkiem że nie bawi się w jakieś lokownice czy inne prostownice, nie wiem, nie znam się na tych piekielnych machinach).

[Obrazek: vYg1BTA.png]
07.07.2011 15:19
Cień Błazen Offline
Skazany
Banned

Liczba postów: 34
Warto by było okreslić: ile to długi, ile to krótkie. Na oko, dla mnie, długie to do ramion, a krótkie, takie nie nachodzące na szyję. O łysych to mi się w ogóle nie chce gadać, bo to jest co najmniej dziwne. Oczywiście długie włosy u dziewczyn wymiatają i tyle.

Cytat:A powiedzcie mi jak widzicie kobietę z 50 na karku w długich włosach?

Wiedźma!
07.07.2011 16:10
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama