Aktualny czas: 14.07.2020, 23:41 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie zostały dodane wszystkie zaległe rozdziały OP!!! Brakuje już tylko tego najnowszego 979. Wszystko to zasługa Okiren!
Wrzucam link do ostatniego rozdziału 978 rozdział!
Odpowiedz 
Włosy - krótkie, długie.
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Włosy - krótkie, długie.
Gociak bawi się w górnika! Odkopuję ten temat, bo znalazłam nowy, bardzo fajny sposób!

(btw, złapała mnie depresja zaraz po wrzuceniu postu o polecanej nowej metodzie dbania o włosy, więc nie wiedziałam, czy Wam pomogła czy nie - cieszę się, że nie zaszkodziłam XD)

To dla ludzi, którzy lubią mieć różne kolory na głowie, ale martwi ich niszczycielskie wybielanie włosów.

Mam teraz jasnoniebieskie włosy, co wymagało ode mnie kompletnego wybielenia. Mimo to, są mięciutkie jak włosy noworodka. I to nawet nie moja opinia, a współpracownicy XD
OTÓŻ. Ukradłam (następnym razem zainwestuję, a co) swoim sąsiadom (mieszkam w sharehouse, to nie jest taki problem dorwać się do czegoś) kilka łyżek oleju kokosowego. Napaćkałam sobie tym włosy, kompletnie, obciekały wręcz. Trzymać to na głowie minimum trzy godziny, najlepiej po prostu rozłożyć ręcznik na łóżku i pójść z taką głową spać.
Nie zmywać. Na taki podkład nałożyć wybielacz (ja mam krem peroksydowy 6%, mieszasz to z proszkiem wybielającym) i trzymać po prostu trochę dłużej niż zwykle (ja trzymałam tyle co zwykle i moje włosy wciąż były żółtawe, więc moja nauczka na przyszłość).
Działa jak marzenie. Skóra głowy nawet nie piecze od wybielacza.
Zmyć wybielacz, nałożyć farbę, trzymać ile trzeba, po czym umyć włosy. Ja mam tani szampon z odżywką z tesco. Nie stosuję metody, którą sama tutaj zaproponowałam, po prostu dlatego, że moje włosy są bardzo silne same z siebie i nie szukałam nowego sposobu na ich pielęgnację. Przetrzymałam odżywkę jakieś 15min na głowie.
Tyle.
Boom. Piękne, miękkie włosy, zero siana czy rozdwojonych końcówek, jakie zwykle się pojawiają po wybielaniu.

Sprawdzone na sobie, wiem, że działa, więc mogę tylko polecić Big Grin

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2017 13:00 przez Gociak.)
25.03.2017 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,077
Olej kokosowy jest cudowny do wszystkiego <3

A ja od prawie dwóch miesięcy jestem no-poo i moje włosy nigdy nie miały się lepiej Big Grin Myję je miksturą siemienia lnianego z jajkiem i paroma kroplami olejku rozmarynowego.

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
25.03.2017 14:27
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 562
Podobno od oleju kokosowego lepszy jest konopny. Nie jest taki tlusty i lepiej robi wlosom Tongue

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
25.03.2017 17:12
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Hmm... dziwne, stosowalam oba i raczej bym sie nie zgodzila. Olej kokosowy przypomina bardziej grudkowaty krem nawilzajacy, a olej konopny to zolta tlusta mazia, jak olej roslinny.

25.03.2017 17:30
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Co do konopnego nie wiem, ale wiem, że kokosowy działa, więc akurat ten mogę polecić, bo sprawdzony na własnej skórze Big Grin

Cytat:Myję je miksturą siemienia lnianego z jajkiem i paroma kroplami olejku rozmarynowego.
Brzmi dobrze, ale...
[Obrazek: notime.jpg]

[Obrazek: 66HHUfX.png]
25.03.2017 17:42
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
W ogolnym rozliczeniu zajmuje mi to mniej czasu Smile Bo szamponem musialam myc codziennie, inaczej wygladalam jak te japonskie martwe dziewczynki siedzace w studniach, a tym myje raz na trzy dni, a w pozostale troche talkuje wlosy i jazda Big Grin

25.03.2017 18:01
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 960
Ja dalej wcieram we włosy wcierkę bursztynową od Jantara, nie suszę suszarką, śpię w warkoczach, nie poddaję ich żadnej obróbce cieplnej, farbuję tylko konkretną, dobrą farbą raz na ok. 2 miesiące. Coś im odpierdzieliło i jak w wakacje miałam do ramion, tak teraz są duuużo za łopatki. Do tego są gęstsze! Teraz jak robię dwa warkocze, to jeden z połowy włosów jest grubszy niż wcześniej ze wszystkich Smile
Próbowałam robić maski z oleju kokosowego, ale coś w nim nie podoba się włosom i są potem oklapnięte i w ogóle. O wiele lepiej sprawdza się laminowanie ich żelatyną zmieszaną z odżywką. Takie coś nakładam na kilkadziesiąt minut, płuczę, to potem są przepiękne przez kilka kolejnych tygodni~

[Obrazek: D2kDFZK.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2017 08:47 przez Chisu.)
26.03.2017 08:39
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Szczery napisał(a):
(25.03.2017 14:27 )okiren napisał(a):  A ja od prawie dwóch miesięcy jestem no-poo

Musiałem dopiero wygooglować, że to nic z zaparciami nie ma wspólnego :c

No, nazwa jest śmiechowa Big Grin Też jak ją pierwszy raz zobaczyłam przy temacie włosów, to się trochę zdziwiłam Tongue

26.03.2017 16:30
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,225
okiren napisał(a):Myję je miksturą siemienia lnianego z jajkiem i paroma kroplami olejku rozmarynowego.
W jakich proporcjach tworzysz tę magiczną miksturę? masz jakiś dokładny przepis? Smile
26.03.2017 16:48
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Szklanka gorącej wody na dwie łyżki siemienia. Sypię powoli i mieszam, bo inaczej się robią fujka grudy. Te dwa składniki mieszam i zostawiam przykryte talerzykiem przed spaniem, żeby się z nich zrobiła gęsta zawiesinka do rana. W tym samym czasie robię też herbatkę z pokrzywy (taka jakby odżywka po myciu Tongue) i zostawiam żeby się parzyła, stawiam na talerzyku i taką mam wieżyczkę przez noc Wink

Rano wyciągam worki z herby i przelewam ją do czystej butelki z jakimś dozownikiem.

Glutek z siemienia mieszam, bo zazwyczaj jest dużo gęstszy na dnie, dodaję jedno jajko i 5 kropel olejku rozmarynowego. Mieszam aż żółtko się ładnie połączy z resztą mazi. Ciężko się to rękami nakłada, więc ja sobie kupiłam taką wielką strzykawę i po prostu na każde mycie jedną pełną sobie nabieram i idę z nią pod prysznic Tongue 50ml mniej więcej. Myję przede wszystkim skalp, resztę włosów tylko delikatnie pocieram o głowę. Trzeba bardzo dokładnie płukać i potem wyczesać, żeby nie zostały drobinki siemienia (ja mam gęste szczotki do włosów, więc wybierają wszystko, czego nie uda mi się spłukać). Potem pokrzywą głowę polać, żeby po końcówkach też sobie ściekła i potrzymać chwilę. Też spłukać.

Ten przepis jest na jakieś 4 mycia, z tym że ja sobie to używam razem z siostrą - ta połowa co nam zostaje, to spokojnie przeżywa w lodówce 3 dni, ale jakby dla jednej osoby robić, to raczej bym to jakoś kombinowała, żeby połowę z przepisu robić... problem tylko co z połówką jajka, do jajecznicy na śniadanie dorzucić chyba Tongue

W dwa dni kiedy nie myję włosów talkuję skalp posypką dla dzieciochów - staram się tylko po skórze, jak najmniej po włosach, bo przy moim ciemnym rudym trochę widać biały puder Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2017 17:42 przez okiren.)
26.03.2017 17:40
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama