Aktualny czas: 25.11.2017, 05:53 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolontariat
Autor Wiadomość
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
Wolontariat
Każdy chyba wie na czym polega wolontariat i nie trzeba tego tłumaczyć... ale dla nie zorientowanych XD
Wolontariat- dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Ok czemu taki temat i do tego teraz. Od niedawna jestem opiekunką wolontariuszy w Żarskim Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt "Aport" i szczerze podziwiam dzieciaki które tam przychodzą. Schronisko jest znacznie oddalone od miasta, mimo to wiele z nich przychodzi na piechotę dla wielu min. godzina drogi trzy razy w tygodniu, do tego nie zależnie od pogody, czy to upał, czy deszcz, czy nawet zima. Po czym przez następne 3/4 godziny wyprowadzają wszystkie psy ze schroniska na spacer, bawią się z nimi, tresują, pielęgnują, a przede wszystkim kochają. Nie mówię oczywiście, że nie mają z tego jakiejkolwiek korzyści wdzięczność psiaków, nowe znajomości, często dobra zabawa, niektórzy też nie mogą mieć zwierzaków w domu bo rodzice się nie zgadzają. Mimo to potrzeba ogromnych chęci i siły ducha aby tak regularnie przychodzić.

Ja z wolontariatem miałam już wcześniej trochę wspólnego sama byłam wolontariuszką w teatrze lalek w Opolu w pracowni plastycznej i czerpałam z tego wiele korzyści, zwłaszcza wiedzy której nigdzie indziej bym nie zdobyła.

Od czasu do czasu pomagałam przy zbiórkach pieniędzy dla dzieci, czy tym podobnych.

W każdym razie, co sądzicie o idei wolontariatu? Może sami jesteście bądź byliście gdzieś wolontariuszami np. WOŚP. A może lenistwo lub brak czasu nigdy nie pozwoliło wam brać udziału w jakiejś idei tego typu? A może niektórzy zastanawiają się nad jakąś pracą wolontariusza, ale nie wiedzą co chcieli by dokładnie robić.

Także luźny temat na temat XD wolontariatu Wink

Spoiler :
[Obrazek: 10441193_619048631550223_316313588531549...6b060a694c]

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
09.08.2014 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
RE: Wolontariat
Wolontariat to świetna sprawa. Byłam wolontariuszem w Stowarzyszeniu Wiosna, a dokładnie w Akademii Przyszłości. Pomaga się tam dzieciom które mają problemy w szkole, w nauce, trudną sytuację materialną lub rodzinną. Wolontariusz jest tutaj tutorem i dostaje pod opiekę jednego ucznia. Pomaga mu w nauce, w lekcjach ale także wysłucha, doradzi itd. Są również wspólne wyjścia i eventy z innymi tutorami i ich podopiecznymi. Normalnie w większości tych dzieciaków nie było by stać na coś takiego. Kiedy takiemu uczniowi dzięki wspólnej pracy z tutorem udaje się opanować coś z czym miał problem albo zaliczyć najbardziej znienawidzony przedmiot, to jest niesamowite uczucie, aż duma człowieka rozpiera. Jak się słyszy "dziekuję" od ucznia, to człowiek wie, że to co robi ma sens i jeszcze bardziej się stara Smile Taki wolontariat pomaga także samemu wolontariuszowi. Uczy pracy z drugim człowiekiem, wyrozumiałości, cierpliwości, rozwija kreatywne myślenie. Tutorzy mogą uczestniczyć w różnych kursach i szkoleniach. Można poznać nowych ludzi, walczyć z nieśmiałością, miło i pożytyczenie spędzać czas czy co najważniejsze pomagać innym.
Bardzo żałuje, że w moim mieście, gdzie obecnie mieszkam nie działa Akadamia Przyszłości, bo dobrze wspominam czas spędzony w wolontariacie.
09.08.2014 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kiedyś myślałem o wolontariacie. Nie przeszkadzało mi, że była to nieodpłatna praca, ale byłem zbyt leniwy, a może zabrakło mi odwagi, by tego spróbować. W sumie chodziłem do szkoły i miałem dużo czasu wolnego, ale byłem wtedy graczem przez bardzo duże G. Kilka godzin na konsoli dziennie to był standard.
Potem gdy zacząłem się w 2008 roku udzielać w internecie już nie miałem czasu. Kiedyś pamiętam śmialiśmy się z ziomkami, że robiąc w Wanted Team prowadzimy taki wolontariatxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

10.08.2014 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Wochu
Unregistered

Ja dosyć nie dawno zgłosiłem się do schroniska jako osoba chętna podjęcia się wolontariatu, ale z jakiegoś powodu się do mnie nie odezwali. Osobiście uważam że jest to bardzo fajna rzecz i jak ktoś ma odrobinę czasu to warto go na coś takiego przeznaczyć bo może go dużo fajnych rzeczy przy tym spotkaćSmile
10.08.2014 21:56
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
(10.08.2014 21:56 )Wochu napisał(a):  Ja dosyć nie dawno zgłosiłem się do schroniska jako osoba chętna podjęcia się wolontariatu, ale z jakiegoś powodu się do mnie nie odezwali.
Pewnie zależy czy zgłosiłeś się stricte do schroniska czy do organizacji która taki wolontariat organizuje.
No i najlepiej po prostu dowiedzieć się kiedy są spotkania i po prostu na nie przychodzić Tongue

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
10.08.2014 22:02
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Ja byłem wolontariuszem "medycznym" na większych imprezach w mieście czy w jego okolicach. Fajna sprawa dobrze wspominam. Dzięki temu też poznałem kilka wspaniałych ludzi !

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
10.08.2014 22:08
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Idea wolontariatu jest jak najbardziej słuszna i powinna być propagowana. Sam nigdy nie brałem udziału w takim przedsięwzięciu ale znam wielu ludzi, którzy czynnie w tym działali.

W gimnazjum i liceum, do których chodziłem wolontariat organizował pomoc w nauce dla dzieci z upośledzeniami. W opowieści wiem, że osoby pomagające bardzo sobie chwaliły takie relacje. Poza nauka bawiły się z nimi, regularnie spędzały czas. Rozstania gdy wyjeżdżali na studia były trudne.

Osobiście mogę przyznać, że siebie w takich działaniach nie widzę. No chyba, że przy zwierzętach, w schroniskach. Ale z ludźmi na takich zasadach jakie znam nie umiał bym pomagać.
10.08.2014 22:35
Wochu
Unregistered

Papiery dawałem do schroniska, ale w sumie dobrze sie stało bo w tej chwili i tak nie będę miał czasu na takie rzeczySad
10.08.2014 22:40
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 829
Ja byłam wolontariuszką w fundacji pomagającej bezdomnym i wolno żyjącym kotom. Robiłam za dom tymczasowy dla kotów, które nadawały się do adopcji Big Grin W taki oto sposób trafiła do mnie Boróweczka Heart

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
11.08.2014 07:48
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Odp: Wolontariat
U mnie zaczelo się od szkolnych zbiórek. Zawsze się reprezentowało w klasie i zbierało a to koce dla zwierząt w schronisku, a to pluszaki dla dzieci.
Potem byłam wolontariuszka fundacji "Świat na Tak". Pamietam, ze raz do roku organizowany był bal dla niepełnosprawnych (neurologicznie) w pałacu kultury. Fajna imprezka xD każdy wolontariusz dostaje pod opiekę osobę i się nią zajmuje przez cały bal, bawi się z nią, pilnuje, pyta czy jeść chce, albo coś, tańczy. Ogolnie nie wiadomo na kogo się trafi, raz np miałam faceta po 30stce i wydawał się zwyczajny :o Ogółem fajna inicjatywa gdyby nie to, ze po balu dostałam dyplom "dla Izabeli Dereckiej", także pozdro 600 xD za karę zezarlam 3 paczki zamiast przysługującego jednego, nie poprawili mi dyplomu d:
Teraz jestem wiceprezesem w fundacji "Dalmatynczyki w Potrzebie". Fundacja jest taka, gdyż jest mnóstwo fundacji skierowanych na jedną rasę, boksery, bernardyny, charty, jamniki itd, więc tak powstała pierwsza dalmatynska fundacja.
Ponieważ przez szkole nie mam wiele czasu głównie daje dom tymczasowy.
A ogolnie domem tymczasowym dla różnych psów jestem od 5lat, jako żem młoda i nie będę liczyła psów na tymczasie będących gdy byłam niepelnoletnia, bo wtedy mieszkalam z rodzicami, więc oni brali, zajmował się każdy.

Jakby co, pisałam z telefonu, więc za wszelkie dziwne autokotekty z góry sorry D:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2014 17:04 przez Nami.)
11.08.2014 09:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama