Aktualny czas: 17.11.2017, 19:17 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
World Trigger
Autor Wiadomość
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,039
World Trigger
World Trigger

Daisuke Ashihara

[Obrazek: 66705.jpg]

cykl wydawniczy: tygodnik
magazyn: Weekly Shounen Jump
manga: 118 rozdziałów po angielsku / 11 tomów
anime: 50 odcinków, w październiku ma wyjść drugi sezon z nową historią, od października ma lecieć arc fillerowy
tagi: Shounen, Akcja, Komedia, Sci-Fi, Szkolne życie
Cytat:Z niespodziewanie otwartej bramy do innego wymiaru wyłaniają się gigantyczne kreatury, zagrażające życiu wszystkich ludzi na świecie. Jedyna nadzieja tkwi w tajemniczej grupie wojowników, która pozyskała broń wroga, dzięki której można zwalczyć najeźdźców!

Wiem, że nie jest to zbyt popularna seria, ale może ktoś się skusi na rozmowę Wink Anime na pierwszy rzut oka nie prezentuje się może jakoś wybitnie, ale jest na pewno warte uwagi. Historia jest ciekawa, znajdziemy tu masę świetnych postaci, a świat(y) tu przedstawiony ma niesamowity potencjał. Anime dogania mange, a ja nadgoniłam anime, które skończyło się w takim momencie, że od razu wróciłam do mangi, która również skończyła się w TAKIM momencie, że aż musiałam założyć temat. Może zachęci on też kogoś do sięgnięcia po ten tytuł ^_^
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2015 11:29 przez Hime. Powód: Poprawiona ortografia)
25.09.2015 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: World Trigger
Hime napisał(a):Anime na pierwszy rzut oka nie prezentuje się może jakoś wybitnie, ale jest na pewno warte uwagi.
Niezbyt przekonywująca zachęta Tongue A anime jest naprawdę dobre. O ile nasz tercet głównych bohaterów Osamu - Kuga - Chika niezbyt mnie przekonują to postacie drugoplanowe(choćby Jin, Miwa, Renji, Konami, Kazama, Kitora i wielu innych) oraz całe uniwersum są niewątpliwe mocna stroną tego tytułu.

Sam pomysł jest oklepany ale jego przedstawienie jest już ciekawe. I oczywiście cała Tamakoma jest świetna. Jako zespół niezwykle mi się podobają.

Ja właśnie czekam na tłumaczenia kolejnych odcinków :/ Jeszcze kilka zostało do zakończenia.

Fajnie, że od razu wyjdzie następny sezon. Okaże się jak sobie twórcy z filerową historią poradzą.
26.09.2015 16:44
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Zoro napisał(a):Hime napisał(a):
Anime na pierwszy rzut oka nie prezentuje się może jakoś wybitnie, ale jest na pewno warte uwagi.
Niezbyt przekonywująca zachęta A anime jest naprawdę dobre.
Czekałam aż mi ktoś to wytknie, taka prowokacja Tongue

Jest 43 przetłumaczone na 4, a powinno być 47, ale studio leci sobie w kulki ;(

A ja lubię Kugę i Osamu Big Grin Chika jest taka trochę bezbarwna, ale już lepsza taka niż jakaś strasznie wkurzająca.
Choć poza nimi jest cała plejada ciekawych postaci. W mandze ostatnio taki jeden się pojawił~~

Zachęcam do mangi, co prawda po polsku nie ma nawet rozdziału, ale można chociaż "oglądać obrazki", jak się komuś czytać nie chce po angielsku xD W anime nawet turnieju B nie zakończą...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2015 17:14 przez Hime.)
26.09.2015 17:13
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192
Co Ty Zoro gadasz że tercet jest nudny. No może Chika, ale Yuma, jest zajebisty, jego teksty, przeszłość, relacje z innymi bohaterami sposób myślenia, walki, side effect jest super.
A co do Osamu, dla mnie to jest jeden z najlepszych głównych bohaterów shounena ever. Na początku myślałem że będzie tutaj powielony schemat Tsuny z Reborna, czy Seny z Eyeshielda. Czyli słaby strachliwy główny bohater, który tak naprawdę jest silny i jak trzeba sklepie każdego. Ale tu jest inaczej, główny bohater jest tak słaby że nic się z tym nie da zrobić. I nie rośnie w siłę ani trochę, to czym wygrywa to mózg i to jest świetne, np. walka z Kazamą, tyle razy przegrać, żeby w końcu wpaść na pomysł jak pokonać niewidzialnego, w właściwie zremisować. Albo chociaż najnowsze odcinki, gdzie zapowiadało się że Osamu skara Nasu, a tu puff niespodzianka. Co prawda wymyślił świetny plan, który zapewnił zwycięstwo jego drużynie, ale widać że nie był zadowolony z faktu, że nie mógł zdobyć ani jednego punktu i dodatkowo oddał jeden punkt myśląc że da radę pokonać osłabioną Nasu. Podejrzewam że teraz jest moment, gdzie wymyśli jakiś sposób na zwiększenie swojej skuteczności, ale mam nadzieję, że nie będzie to rozwiązane przez jakiś przypływ Trionu, a przez kombinowanie z triggerami, taktykami i analizą przeciwników. Ta postać jest naprawdę fenomenalna.

Ale zgadzam się zdecydowana większość postaci drugoplanowych jest wypasiona na maksa. Tachikawę i Izumiego uwielbiam najbardziej, szkoda że tak mało ich jest Sad.

05.10.2015 12:48
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Poziom ostrzeżeń: 0%
Do Chiki to ja się najmniej czepiam. W porównaniu do innych takich postaci kobiecych to ona wręcz fantastycznie wychodzi.
Yuma jest spoko ale bez fajerwerków. Ma fajnego czarnego triggera ale jego side effect jest już średni. Wolę inne.

Ja jestem jeszcze w trakcie walki z Nasu Tongue

A z tymi argumentami odnośnie Osamu mogę się po części zgodzić. Jest postacią dobrze przemyślaną, która nie posiada wielkiego potencjału bojowego ale jako strateg radzi sobie świetnie. I ma to szczęście, że w jego zespole znajduję się jeden "weteran wojenny" Yuma no i Chika ze swoją ilością trionu, jest to jednak spory potencjał do prowadzenia w walkach.

Mnie najbardziej, obecnie, ciekawi jedyny członek Borderu klasy S.

A poza tym to jestem zdziwiony trochę tym co zrobiono z byłym czarnym triggerem Jina. Myślałem, że Kazama(?) zatrzyma go sobie...
05.10.2015 13:51
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Co do Osamu to, co się wydarzyło ostatnio w mandze nieźle mnie zszokowało
Spoiler :
Przyzwyczajona do właśnie takich nagłych powerupów, na pewno nie spodziewałam się, że po takim wysiłku włożonym w przygotowania do walki, Osamu odpadnie jako pierwszy, nie zrobiwszy dosłownie nic...
Niesamowicie podoba mi się to jak ważna jest strategia w tych walkach. Dopasowanie odpowiedniej broni, stylu walki, osób w drużynie, a w przypadku walk rankingowych jeszcze areny, pory dnia i pogody itd.
05.10.2015 17:52
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Anime miało zakończyć się na 50 odcinkach i wypuścić nowy fillerowy arc. Jednak nie zakończy się, a nowa seria zniknęła z MALa, czyli po prostu dadzą to jako filler, co daje nadzieję na kontynuacje głównej historii, kiedy uzbiera im się więcej materiału Big Grin

Od 49 odcinka zaczynają się już fillery, choć parę fillerowych rzeczy było też już w 48. Oby te fillery były dobre. Ciekawią mnie, bo w przeciwieństwie do oryginalnej historii nie wiem, co się wydarzy Wink

Nowy opening z fillerowymi postaciami. W 0:28-0:30, pojawia się pewna postać o której wspominałam i która bardzo ciekawi mnie jak będzie pokazana w anime Big Grin

Całkiem przyjemny choć pierwszy zdecydowanie bardziej mi się podobał Smile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2015 11:49 przez Hime.)
18.10.2015 11:49
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama