Aktualny czas: 21.10.2017, 16:04 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Wspominki
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Wspominki
Ostatnio złapało mnie na lekkie wspomnienia i zdałem sobie sprawę, że teraz gdzieś walnie 5 lat od kiedy zacząłem udzielać się na różnych forach o tematyce M&A. I szczerze mówiąc nie mam pojęcia co się stało z większością serwisów, na których przebywałem. Rynek ten dosyć ostro się zmienił i pamiętam jeszcze czas, że znalezienie jakiejkolwiek strony o Bleachu, Naruto nie było żadnym problemem. Teraz właściwie zostali tylko najsilniejsi, czy to lepiej - nie wiem. W każdym razie istnieją w ogóle jeszcze jakieś prężnie dziajające strony o M&A? Ze swojej strony kojarzę tylko Nakamę i konkurencję, na której nie byłem od dawien dawna. Senpuu pewnie coś tam też działa, ale szczerze nie wiem w jakiej są kondycji. Oczywiście nie chce tutaj niczego reklamować, tylko względy informacyjne i zwykła ludzka ciekawość się we mnie odzywa.
Wracając jednak to meritum jeżeli złapie Was nuta nostalgii to zachęcam do podzielenia się wspomnieniami. 3-4 lata temu stron była masa i każdy z nas mógł zaczynać w innym miejscu, a fajnie czasem poczytać jak to było kiedyś. Big Grin Piszcie stare nazwy stron i takie tam. Kto wie może część z nas już siedziałą kiedyś w jednym miejscu. Big Grin Tym bardziej, że tak jak mówiłem - kilka lat temu rynek stron M&A wydawał się o wiele bardziej kolorowy i było na nim miejsca praktycznie dla każdego.

Ja osobiście startowałem w 2007 i pamiętam, że pierwszym forum na jakim się zarejestrowałem się było kage.pl. Strona o Bleachu, dawniej potężny serwis, który z roku na rok upadał i bodajże nie istnieje od dwóch lat. Co prawda nigdy się tam specjalnie nie udzielałem, ale zawsze lurkowałem i byłem na bieżąco.
Co do OP to pamiętam, że było pewne małe forum, którego nazwy za cholerę nie mogę sobie przypomnieć. Wiem, że na pewno udzielała się tam Jackie D. Flint, która tutaj też chyba jest tylko bodajże z innym nickiem (Gociak?). Trochę to wszystko jak przez mgłę teraz, ale wiem że atmosfera była tam całkiem przyjemna, tyle że większość osób chyba zniknęła ze sceny OP. Powód zamknięcia był też całkiem bekowy i zabawny. xD

Więcej postaram się coś przypomnieć, jeżeli ktokolwiek tutaj się wpiszę, chociaż pewnie za wiele osób się nie znajdzie. (Ale zachęcam nawet jak zaczynaliście nie dawno. Zawsze to można zobaczyć kto ma jaki "staż" Big Grin)
10.06.2012 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,536
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Wspominki
Beyblade Arena. Nie lubiłem nigdy Beyblade, ale to i tak było moje pierwsze miejsce w sieci, które dość miło wspominam pomimo iż tam były wieczne walki z administracją xD Kupę fajnych ludzi tam było...z czego część przewijała się potem przez różne alternatywne odłamy, które niekoniecznie chciały być dalszą częścią powyższego forum - jak całkiem przyjemna BBA Alternatywa. Ta niestety już upadła.

Potem to tylko com.pl, z którym związałem się na dość długo, w pewnym momencie będąc tam nawet częścią składu moderatorskiego, jednak spójrzmy prawdzie w oczy. Nakama mnie wykradła swoim iście nakamowskim klimatem ;]

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

10.06.2012 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Cytat:Potem to tylko com.pl, z którym związałem się na dość długo, w pewnym momencie będąc tam nawet częścią składu moderatorskiego, jednak spójrzmy prawdzie w oczy.

To widzę, że wysoko tam zaszedłeś. Big Grin Na op.com.pl pierwszy raz pojawiłem się chyba w 2008 roku. Wtedy to trochę inaczej wyglądało z tego co pamiętam. Mniejsza masówka była, z czasem trochę mi to zaczęło przypominać molocha w stylu senpuu i uciekłem. Aczkolwiek nigdy nie byłem jakimś uber aktywnym userem.

Cytat:wspominam pomimo iż tam były wieczne walki z administracją xD

Walki z adminką to dawniej był standard. Big Grin Pamiętam, że to była zmora masy serwisów. Szczególnie tak gdzieś po 1-2 latach istnienia zawsze zaczynały się jakieś spiny. Zacząłem nawet kłuć teorie, że bez porządnej dramy tak naprawdę żadna społeczność nie jest w pełni "ochrzczona". xD Tyle, że zwykle kończyło się to gorzej, niż lepiej, choćby wyżej wspomniane przeze mnie kage.pl, które bodajże padło między innymi przez konflikty z adminem. A baza ludzi była tam pokaźna.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.06.2012 15:32 przez Zangetsu2.)
10.06.2012 15:28
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 797
Poziom ostrzeżeń: 0%
Nie wiem czy ktoś tu kojarzy umierające już forum - narutoforum.pun.pl - spędziłem tam dobre 2 lata od 2008-2010 za czasów gdy naruto było u mnie jedynym liczącym się anime ale potem zacząłem przeistaczać się w fana Op. Było tam wielu świetnych ludzi z którymi można było pogadać na wiele tematów i nawet ci młodsi wbrew swojemu wiekowi bywali dojrzali. Trollowaliśmy się niemal codziennie ale to wszystko było brane jako żart. Jak ktoś był idiotą to administracja szybko go kasowała. Sam wspiąłem się tam wysoko a pod koniec aktywności dostawałem propozycje bycia moderatorem. Wcześniej o tym marzyłem ale pod koniec gdy forum traciło aktywnych userów to bycie na umierającym forum moderatorem było jak bycie grabarzem na cmentarzu Tongue Tak zakończył się rozdział tamtego forum choć wciąż lubię czasem tam wracać i powspominać stare czasy. W oczach nowych userów wyglądałem już jak dinozaur xD Naprawdę miło je wspominam.

Następnie zacząłem poszukiwania forów o Op. Natrafiłem na com.pl z którym też spędziłem sporo czasu. Wciąż tam zaglądam ale o wiele rzadziej. Tam też jest sporo fajnych ludzi. Kilku (jak Szczery Big Grin) miałem okazję poznać osobiście. Obecnie jednak com.pl niestety nieco podupada. Wkurzyła mnie ta afera z Szogunem i Jolly Roger. Heros już na dobre zaczął ze swoimi trollami wprowadzać lekką anarchię i obecnie com.pl zatracił na swojej dawnej atmosferze. Po CC zacząłem udzielać się na nakamie choć paradoksalnie pamiętam tą stronę jak powstawała to dopiero crewcon zachęcił mnie do uczęszczania na tej stronie i ten stan trwa do dziś Big Grin

Raaany ale się rozpisałem a ile wspomnień ^^

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
11.06.2012 18:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama