Aktualny czas: 19.09.2017, 15:39 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Wstawianie nakamowych zdjęć na forum/portal
Autor Wiadomość
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,247
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wstawianie nakamowych zdjęć na forum/portal
Już od jakiegoś czasu miałem założyć ten temat.

Ostatnio organizowanych jest coraz więcej i więcej oficjalnych (tu na forum info) nakamowych spotkań, jesteśmy coraz bardziej z sobą zżyci, staliśmy się wspaniałą, jedyną w swoim rodzaju społecznością.
Jak to zwykle bywa, na takich imprezach są robione zdjęcia. Czasem tego jest od groma, czasem kilka. Prezentowane są na nich normalni, zwariowani nakama, w niecodziennych, śmiesznych pozach, zabawną mimiką czy po prostu pokazującą jak dobrze się razem bawimy. Oczywiście zdarzą się też takie bekowe, jak ostatnio Eikichi po tym, co się ze śmieciami wywalił i dostał specjalną sesję w trawie.

Krótko mówiąc te zdjęcia pokazują, jak atrakcyjne są te spotkania, jak fajną jesteśmy grupą, a mimo to z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn praktycznie nigdy nie trafiają one na forum. To jest w sumie też przykre, bo raz, że nie każdy ma tego fejsbuka, a dwa, po prostu mamy niebywałą okazję się zaprezentować z tej fajnej strony, zachęcić ludzi mniej się udzielających, czy bardziej skrytych do otworzenia na nas i przyjechania na jakieś takie spotkanie i tego nie robimy...

A ja wręcz myślałem, że można by robić takie specjalne sesje na portal, co by pokazać, że jesteśmy fajnymi ludźmi i zachęcać ludzi do wchodzenia na nakamę, bo te zjazdy to najlepsza rzecz jaką mamy, bez dwóch zdań.

I teraz, co tak naprawdę stoi naprzeciw? To by mogła być sesja niczym z konwentu, przecież nie musi być każde zdjęcie (choć serio nie wiem, czego tu się wstydzić, pomijając jedną sesję na CC). Byłoby np zdjęcie i krótki podpis, co się dzieje, czy w jakich okolicznościach zostało zrobione, bo samo zdjęcie to z doświadczenia wiem, że troche suche jest. Wyobraźcie sobie choćby przesłanie tych zdjęć z cosplayów organizowanych na CC, mega!
W ten sposób moglibyśmy zachęcić innych do otwarcia się na nakamę, a przecież nie jedno z Was zwracało uwagę, że przydałaby się świeża krew, nowi na nakamie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2016 09:41 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
06.05.2016 09:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,503
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Wstawianie nakamowych zdjęć na forum/portal
Komi, uznaj to za mój komentarz zarówno do tego tematu, jak i do wielu poprzednich, które ostatnimi czasy poruszałeś i dziwiłeś się, że nikt nie chce dyskutować (jak słynne "wywlekanie konfliktów nakamowych na forum").

Przede wszystkim jest to forum publiczne. Nie ważne jak zgraną grupą jesteśmy, jak długo się znamy nie zmienia to faktu, że na tym forum przebywa NIE TYLKO Nakama, jakbyśmy jej nie określili. Może wejść tu każdy, od botów reklamowych, poprzez znudzonych internetowych trolli aż po osoby z zewnątrz szczerze nielubiące kogoś z naszej grupy. Forum może przeglądać każdy, proces rejestracji jest niezwykle łatwy, a 100% kto widzi naszej posty mieć nie możemy. I tak jak między sobą nie wstydzimy się pokazywać głupich zdjęć, czy każdemu z Was z czystym sumieniem mógłbym odgadać jakiś swój problem, tak nie chcę, aby jakieś PajmonyKomPeely widziały moje bardzo osobiste rzeczy i się śmiały. A teraz pomyśl, że każdy mógł zobaczyć np. niedawny lincz na Eini. Dlatego też choć Nakama jest dla mnie grupą kapitalnych znajomych wolę się dzielić ważnymi rzeczami bardziej prywatnie.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
06.05.2016 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,103
Poziom ostrzeżeń: 0%
Orzi napisał(a):Dlatego też choć Nakama jest dla mnie grupą kapitalnych znajomych wolę się dzielić ważnymi rzeczami bardziej prywatnie.

O tototototo.
Właśnie :v

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
06.05.2016 16:22
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,247
Poziom ostrzeżeń: 5%
Nie wiem, co ma prywatność do dzielenia się zdjęciami uśmiechniętego człowieka. Przecież nie chodzi, by dawać jakieś bardzo prywatne, ale czy to nie jest gruba przesada? To znaczy, że na konwentach, albo spotkaniach planszówkowych dajmy na to jak ludzie robią zdjęcia, to zasłaniacie twarz?

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić, by ktoś siedzący na planszówkach powiedział nagle "ej, nie rób mi zdjęcia" choć są one ogólno dostępne http://www.gramajda.pl/ nawte chyba na dwóch jestem. A to wszystko w celu rozreklamowania spotkania, by ludzie wiedzieli, że przychodzą normalni ludzie i się świetnie bawią.

Rozumiem, że nie podoba Ci się Orzi dzielenie prywatą, ale na sto zdjeć jest przynajmniej dziesięć takich, które spokojnie można by tu dawać. Jakoś Rika wrzuciła masę zdjęć z Piwkonu i nikt na niej za to psów nie wieszał, a inni forumowicze mogli zobaczyć, jak fajnie się ludzie na piwkonie bawią.Bo o to mi tu chodzi.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

06.05.2016 16:43
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,103
Ja tam by nie chciała by jakieś nienawistne hejtery właziły i sobie bekę z fot robili, serio.
Można wrzucić jakieś zapozowane (jak to grupowe z CC), albo inne takie "zwyczajne", ale nie że wszystko w hurcie d:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
06.05.2016 16:46
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,503
Poziom ostrzeżeń: 10%
Jak mówiłem, to jest bardziej "hurtowa" odpowiedź na tematy, które ostatnio poruszasz bardzo często. Zdjęcia są najmniejszym problemem, acz niektórzy mogą mieć opory jak Nami.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
06.05.2016 16:53
kassztan Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 159
Ja jestem za! Bo raczej fot z pijakami nikt nie wstawi, więc będą tylko przyjemne, zapewne w większości fotki z uśmiechami (niektóre pozowane, a niektóre spontaniczne) Big Grin
A prywatność większości osób i tak już poszła w dal w temacie "Kto się czai po drugiej stronie ekranu? " więc nie widzę problemu, zwłaszcza że hejterów tam nie było jak dotąd, a to temat dość narażony.

Dinkalu dinkala kasztan to czym jestem ja. Dinkala dinkalu ostry kasztan gra jak z nut.
06.05.2016 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,760
Rozwiązanie dla problemu prywatności jest proste: popytać ludzi na zdjęciach, czy sobie życzą być upubliczniani na forumowych fotach i w razie odp odmownej - czy dotyczy to tylko niektórych zdjęć, czy też nie chcą za nic się pojawiać na takich zdjęciach Wink

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
06.05.2016 17:24
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,910
Ja uważam, że jeśli osoby ze zdjęcia się zgodzą to można w temacie z danego wydarzenia takie zdjęcia wstawić. Za zgodą tych co na focie to czemu nie. Nie widzę problemu.

Ale tez tak bez pytania wstawiać i by właśnie jakieś Pajmony wspomniane przez Orziego to widziały to ja też podziękuję.

Ale chęc takiej jakby promocji spotkań mi się podoba Big Grin, byleby zgoda od ludzi była.

PS: Widzę Już i Okiś napisała co i ja.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2016 17:29 przez Eikichi.)
06.05.2016 17:25
kassztan Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 159
W razie czego oferuje moją galerię na G+. Zdjęcia do dyspozycji za zgodą osoby na fotce ofc. Jest tam sporo naprawdę mega uśmiechów Big Grin

Dinkalu dinkala kasztan to czym jestem ja. Dinkala dinkalu ostry kasztan gra jak z nut.
06.05.2016 17:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama