Aktualny czas: 13.11.2019, 08:41 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Wstawianie nakamowych zdjęć na forum/portal
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,151
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Wstawianie nakamowych zdjęć na forum/portal
Ja dodam w tym temacie na własną obronę, że starałem się to uszanować (choć w zamierzchłej przeszłości nie rozumiałem) a fakt, że na ostatnim CC uchwyciłem Imi na jakimś filmiku, był całkowicie przypadkowy, najzwyczajniej w świecie o tym zapomniałem i wyszło tak niechcący, bez zamiaru jakiegoś "achievmentu" :c Tak na wszelki wypadek piszę, bo nie wiem czy może między innymi tego ujęcia nie miałeś na myśli.
P.S. Komi, obczaj gg Tongue

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

07.05.2016 01:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,244
Ja się tam zastanawiam po co? Wszyscy wiemy gdzie te zdjęcia znaleźć, kogo zapytać itd. W erze Facebooka nie ma sensu się w to bawić, szczególnie że będzie jeszcze trzeba robić jakąś selekcje, pytać ludzi ze zdjęcia. Moim zdaniem szkoda czasu. Kogo te zdjęcia mają zachęcić? Boty reklamowe? Przypadkowych ludzi, którzy tu zajrzą i tylko będą mieli polewkę. Ci co są na forum i nas tutaj powoli, krok po kroku poznają prędzej czy później i tak pewnie zapałają chęcią spotkania.
Podsumowując uważam, że spotkania nakamowe, czy jakiekolwiek inne są częścią naszego prywatnego życia towarzyskiego. O ile publikowanie zdjęć z takich spotkań na fejsie ma sens, gdyż docelową grupą, która ma to zobaczyć są nasi znajomi to dawanie do nich publicznego dostępu, każdemu randomowi, który przejdzie obok nie ma dla mnie sensu. Co więcej uważam że przez to spotkania te stracą nieco na swojej niezwykłości. Także ja podobnie jak Szczery proszę o nie publikowanie zdjęć, na których jestem.

07.05.2016 01:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,969
Poziom ostrzeżeń: 5%
Przyznam, że jestem zaskoczony Twoim stanowiskiem Redrey. Nie żeby było coś z nim złego. Ale po prostu mnie zaskoczyłeś, bo tego, że nie życzysz sobie publikacji zdjęć z Twoim udziałem, to się nie spodziewałem.

Nie można Ci też odmówić racji. Właściwie nad tym, że spotkania mogłyby coś utracić w ten sposób sam się zastanawiałem, ale po dłuższych rozważaniach doszedłem do wniosku, że chyba niepotrzebnie się o to obawiam... Ale każdy też inaczej takie rzeczy jak "magia spotkania" odbiera.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2016 02:00 przez Komimasa.)
07.05.2016 02:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,029
@RdR: jest w tym sporo sensu "reklamowego" IMO, niektórzy nie wiedzą czego się spodziewać po takich spotkaniach, więc są mniej skłonni pojawiać się na nich, a uchylając rąbka tajemnicy, można ich zachęcić do spotkania, mój hajp na CC wynikł z krukonowych wycieków np. Tongue

Takie kompletne zamykanie się na forum ze zdjęciami ze spotkań tworzy taki troszku efekt "wyższej kasty". No i wypadałoby wspomnieć, że zdjęcia takie już niejednokrotnie pojawiały się w "Kto się czai po drugiej stronie ekranu"! Więc to nie tak, że Komi wyskoczył z jakimś kompletnie innowacyjnym pomysłem, który zmienia dotychczasowy stan rzeczy. Po prostu zasugerował, by robić to częściej.

Myślę, że od pytania ludzi PO fakcie, czy można zdjęcie wrzucić, lepszym rozwiązaniem byłoby informować przed cyknięciem fotki. Np. siedzi stadko i gra w planszówki? Zapytać czy można uwiecznić i wrzucić na forum. Się zgodzą - cyknąć, nie wszyscy przytakną - odpuścić, bez zbędnych "twardych uczuciów", po prostu zwykłe pytanie tak/nie. Albo przy cykaniu grupowej fotki zrobić najpierw taką dla Nakamów, a potem powiedzieć "dobra, niech teraz zostaną ci, którzy chcą być na zdjęciu na forumcie". Czyli po prostu ograniczyć zdjęcia publiczno-forumowe do kilku dedykowanych tej sprawie fotek. Wilk syty, owca cała Big Grin

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2016 02:41 przez okiren.)
07.05.2016 02:41
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,151
Szczerze, to mam wrażenie, że wprowadza to niepotrzebny dodatkowy level komplikacji. Mi by się odechciało robić zdjęć na CC, jakbym przed cyknięciem fotki musiał pytać każdą z tych kilkunastu osób, czy wyrażają zgodę na fotkę na forum. Zanim ostatnią osobę się spyta, to czasem może się już całkiem kadr zmienić i trzeba od nowa zaczynać. Myślę, że po prostu wybranie zdjęć już po fakcie, wiedząc kto chce kto nie, będzie łatwiejsze, bo może nie będzie wcale tylu osób "niefotogenicznych". Bo też do celów tej promocji chyba nie potrzebujecie bogowie wiedzą jak przepastnej galerii?

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2016 03:29 przez Szczery.)
07.05.2016 03:23
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,262
Poziom ostrzeżeń: 15%
Ty masz Szczery po prostu za duże kompleksy co do siebie. Ja mam bęben ma brzuchu, wręcz broiler a Ty jesteś szczupły, po prostu przesadzasz jak dla mnie z "niefotogenicznością". Oczywiście to nie jest tak, że nie rozumiem Twojej niechęci do zdjęć czy coś. Smile

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
07.05.2016 10:49
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,969
Poziom ostrzeżeń: 5%
Okiren, chlip, to jest dokładnie to, o czym myślałem [Obrazek: rgBnaEg.png]

Ale muszę się zgodzić ze Szczerym. Co innego jak wiemy, że dana osoba nie chce być na zdjęciach, ale pytanie się co i rusz, czy w danym momencie może być uwieczniona... nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić zbytnio.
Natomiast dobrym rozwiązaniem wydaje mi się to :
Cytat:Albo przy cykaniu grupowej fotki zrobić najpierw taką dla Nakamów, a potem powiedzieć "dobra, niech teraz zostaną ci, którzy chcą być na zdjęciu na forumcie".

Plus, po spotkaniu wrzucić kilka fotek zdaniem fotografa "bezpiecznych" i poczekać, czy ktoś będzie miał coś naprzeciw. Na razie wiemy, że Szczery, Redrey i chyba Orzi, nie chcą w ogóle, by zdjęcia z ich udziałem pojawiały się na forum. No to jeszcze nie jest aż tak źle, gorzej jakby pół nakamy tak stwierdziło, to by nie było sensu się w to bawić.

Albo w ogóle, jak ktoś chce zrobić zdjęcie powiedzieć, że byłoby na forum, by kto nie zainteresowany zdążył wyjść spoza kadru. Bo to też jak mówi Okiś, zdjęcia z naszych zjazdów już przecież pojawiały się w Kto się czai po drugiej stronie, to nie jest nic nowego, a jedynie krok do usystematyzowania tego zjawiska. Szczery też dobrze pisze, przecież to ma być raptem kilka-kilkanaście zdjęć (W zależności od wielkości spotkania)

W tym temacie warto też myślę poruszyć jeszcze jedną sprawę, mianowicie, niektórzy nie lubią jak się im zdjęcie robi z zaskoczenia, a potem takie zdjęcia lądują na fejsie. Tutaj wychodzi trochę przekraczanie uprawnień, jeśli tak mogę powiedzieć naszych forumowych paparazzi. Nie bijcie, nie pamiętam kto to mówił, ale jestem pewien, że tak było.

Cytat:Ty masz Szczery po prostu za duże kompleksy co do siebie. Ja mam bęben ma brzuchu, wręcz broiler a Ty jesteś szczupły, po prostu przesadzasz jak dla mnie z "niefotogenicznością".

Myślę, Fufu, że na te wody to nie warto wpływać.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2016 11:03 przez Komimasa.)
07.05.2016 10:57
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama