Aktualny czas: 22.11.2017, 09:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Wybory prezydenckie w U.S.A. 2016
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,866
Poziom ostrzeżeń: 0%
Wybory prezydenckie w U.S.A. 2016
Już za nieco ponad 7h historyczna debata między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem, sama siedzę jak na szpilkach od rana i wyczekuję w napięciu tego, co nam obie strony zaserwują.

Choć zdaje się to być kwestią dotyczącą wyłącznie Stanów, to wynik tych wyborów w dużym stopniu zaważy na tym jak potoczą się przyszłe losy całego świata.

Temat potencjalnie srakosztormogenny, więc proszę mieć na uwadze uczucia innych osób, ale równocześnie nie krępujcie się jeśli chodzi o pisanie dlaczego dany kandydat jest w waszych oczach złym/dobrym wyborem (prosiłabym jednak o konkrety). Ja już sobie opinię wyrobiłam, ale być może ktoś zaskoczy mnie rzeczowymi informacjami, które to zdanie zmienią, bring it on!

[Obrazek: donald-trump-hillary-clinton.jpg]

[Obrazek: screen-shot-2015-06-19-at-3-11-31-pm.png]

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2016 19:01 przez okiren.)
26.09.2016 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 583
RE: Wybory prezydenckie w U.S.A. 2016
Lul, myślałem że to w przyszłym roku te wybory.
Gdybym był Amerykaninem to chciałbym Trumpa. Gość się zna na robieniu biznesu i jest kapitalistom. A ja to w ogóle nie za bardzo wierzę w socializm(że może działać dobrze na ekonomię) toteż Hilary, która się posługuje hasłami "damy tym, damy tamtym" a nie mówi skąd weźmie to przegrywa u mnie. To tak z racjonalnych argumentów a pijarowo to też mnie kręci bo mówi prosto z mostu, media go nie lubią a jak wiadomo kogo nie lubią media ten jest "ten dobry":P. Zresztą to nie taki nieracjonalny argument bo media go nie lubią=koncerny go nie lubią=nie będzie dawał niedemokratycznych przywilejów koncernom=zwykli ludzie mogą z nimi konkurować w biznesie=kraj się bogaciTongue.

A jako Polak mam mieszane uczucia. Bo zależnie od tego czy Murica będzie silna(Trump) czy nie(Hillary) i czy będą mieli dobre stosunki z Rosją(Trump) czy nie(Hillary) to w każdym scenariuszu może się różnie potoczyć los naszego kraiku. Ale by dyskutować na ten temat musiałbym zejść na takie pół teorie spiskowe. Choć nie powiem, lubięTongue.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
26.09.2016 20:56
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Borze, jakim on jest gunwianym dyskutantem xD Jestem zawiedziona. Naprawdę nie ma w czym wybierać Sad Hilaria dużo lepszą formę obrała, ten się zdecydował na ujadacza i napierdzielanie swojego przekazu pomimo pytań (Grzegorz Braun style).
Najgorzej xD

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2016 04:09 przez okiren.)
27.09.2016 04:06
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,441
Poziom ostrzeżeń: 5%
Trump ma taką postawę władczą w dyskusjach. Już na wcześniejszych wystąpieniach z innym kandydatem dobrze to było widać. Jest wyprostowany, nie przechodzi z nogi na nogę, gdy kończy mówić dodatkowo się prostuje, a gdy mówi do kogoś odwraca tylko głowę, ale ciałem dalej jest skierowany do widzów. Nawet jeśli ktoś się na tym nie zna, to całym sobą odczuwa, że rozmawia z osobą charyzmatyczną i nie dającą sobie w kaszkę dmuchać. No i ta gestykulacja, po prostu inny poziom.

Właściwie wolałbym Trumpa, bo po prostu potrzebny jest konkretny człowiek, który weźmie pewnych ludzi za mordy i zrobi też z niektórymi sprawami, jak imigranci porządek. Poza tym on jest biznesmenem, więc wie, jak tworzyć kapitał z własnego doświadczenia. Jest stanowczy, władczy, taki powinien być prezydent USA.
Z drugiej strony nie powiedziałbym, by ten człowiek miał być gwarancją pokoju. Po za tym jest strasznym konserwatystą i może dojść do reperkusji względem mniejszości narodowych czy seksualnych. Nie mówiąc już o tak "przyziemnych" sprawach, jak dbanie o środowisko, gdzie Trump w nosie ma dziurę ozonową i globalne ocieplenie.

Z kolei Hilary nie wygląda mi na takiego konkretnego władcę, ale bliskie są jej sprawy choćby środowiska, co w dzisiejszych czasach też jest ważne. Przyznaję też, że niewiele o niej wiem, gdyż wydawała mi się zwykła, a Trump zaciekawił mnie swoim podejściem zbudowania muru i restrykcyjną polityką wobec imigrantów. Choć trzeba przyznać, że Amerykę zbudowali imigranci, więc Ci akurat nie powinni im tak przeszkadzać. Boję się też o jej powiązania z żydowskimi bogatymi grup nacisku i że chce lobbować ich roszczenia względem Polski. Mam wrażenie, że jest częścią tego żydowskiego spisku, który chce zrobić z Europy multi-kulti. A dodać należy, że te organizacje żydowskie właściwie mają połączenia z Izraelem, a nie faktycznymi rodzinami, które poniosły jakąś tam stratę.

Clinton zarzucała podczas debaty Trumpowi, że niby ma tajny plan do walki z ISIS czyli nie ma żadnego planu, ale on imo po prostu wie, że trzeba to rozegrać agresywnie a nie tak się cackać, jakby to chciało Clinton.
No i też wypominała Trumpowi stare słowa, że ciąża kobiety jest niewygodą dla pracodawcy, co wywołuje oczywiste oburzenia w grupie kobiet, ale czy on, jako biznesmen nie wie tego od niej lepiej? Oczywiście kontrowersyjnym jest nazywać ciążę niewygodą, ale on przecież mówi o punkcie widzenia pracodawcy. Po prostu Trump nie boi się mówić rzeczy, które są dla innych niewygodne.

Także wybieram Trumpa, który zrobiłby z tym wszystkim porządek i kierował się dobrem swego kraju, a nie innych.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2016 12:10 przez Komimasa.)
27.09.2016 10:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
IMO tym, że tak skakał z tematu na temat i zapodawał skrótami myślowymi, zakładając, że rzeczy, o których mówi, są wszystkim znane i nie potrzebują głębszego wyłożenia, trochę strzelał sobie w stopę. Hilaria obiecała mnóstwo rzeczy za darmo, co zamiast podnieść gospodarkę, by ją zabiło, dała mu na tacy świetne argumenty by ją dyskredytować, a ten wcale się do nich nie odniósł, tylko ujadał po swojemu. O ile ogólnie wolę jego, to nie pokazał się w moich oczach z najlepszej strony podczas tej pierwszej debaty, strasznie się miotał chwilami. Ona ewidentnie wykuta, ale dobrze wykuta. Obietnice w większości niewykonalne, ale uderzające tam gdzie trzeba.

27.09.2016 13:50
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,441
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wcale nie twierdzę, że lepiej wypadł w tej debacie od niej, choć Clinton też święta nie była, bo maglowała i maglowała ten temat zeznań podatkowych podczas gdy podejrzane emaile usunęła i nazywa to p prostu "błędem", po prostu nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.
Zgadzam się też z tym, że brakuje jej siły jaką powinien mieć przywódca. Niby coś tam glęgała, że jak poleci z nią do ponad 100 krajów na rozmowy czy wysiedzi przed komisją 11 godzin, to może z nią gadać o wytrzymałości, ale po pierwsze, skoro ona mogła, to on może tym bardziej, a po drugie, ważniejsze jest to, jak inni nas odbierają. Clinton nie wydaje się taka mocna, brak jej tej władczość.

Żeruje ona na takich tanich chwytach jak, ponieważ jest kobietą, że będzie walczyła o równą pensję dla kobiet, bo wciąż średnie wynagrodzenie męskie jest zauważalnie wyższe od wynagrodzenia kobiety. No dobra, tylko z ekonomicznego punktu widzenia to praca wykonana przez mężczyznę jest więcej warta, oczywiście jeśli mówimy o pracy fizycznej czy w produkcji. Pamiętam, że kolega który siedział w ekonomii mówił mi właśnie, że równych płac się żąda a wartość wykonanej pracy nie jest równa.

Clinton też mówiła o współpracy z NATO, a trudno mi się nie zgodzić ze słowami Trumpa, iż USA nie może być światową policją, że wszystkich bronią za nic. Skoro członkowie NATO nie płacą należytych składek, to wcale mnie nie dziwi, że Trump upatruje się w tym start dla Ameryki.

To samo podatek dla najbogatszych. Niby byłoby cudownie móc wykorzystywać wysokie progi podatkowe, ale nie czarujmy się, bogaci przedsiębiorcy i wpływowi ludzie mają konta na Bahamach i w innych miejscach, żeby uciekać od obowiązku płacenia podatku od wysokości dochodu. Clinton chce podnieść ten podatek, bo bogata klasa powinna płacić na rozwój państwa, ale skoro już teraz jak zaznacza Trump wiele firm ucieka z USA by płacić niższe podatki, to jakoś nie wydaje mi się, by jak jeszcze podniosą ten podatek, zachęcili ich do powrotu. Raczej zniechęcą jeszcze więcej firm i do budżetu państwa wpłynie jeszcze mniej pieniędzy. Natomiast jakby obniżyć podatek, to kto wie, może niektóre firmy wrócą z majątkiem do USA. Osobiście jednak uważam, że żadne z tych rozwiązań nie jest dobre, przydałyby się za to stosowne regulacje prawne wydatnie utrudniające odpływ majątku z kraju, zarówno tam jak i u nas.

Trump był trochę zbyt energiczny, ale rzucał więcej konkretów. Mówił o liczbach a nie "co powinniśmy zrobić". Ile osób zostało zabitych w Chicago. Wiadomo, to też jest chwyt psychologiczny, ale ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu. Kontrowersyjny, ale ma, a Clinton gada od rzeczy o zaciśnięciu współpracy.

Wiedziała co mówić, zgoda, ale czy to czyni ją lepszą? Wiarygodniejszą w oczach narodu? Bliższą narodowi?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

28.09.2016 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Komi, ja sie z Toba kompletnie zgadzam, IMO Hitlary to demon, ktory wieszczy kleske, tym bardziej jestem zla, ze wyszedl tak slabo, ze sie rzucal, zamiast wylapywac puste i niewykonalne obietnice typu "college i uniwerek za darmo!". Tak? A kto zaplaci za ogromne pensje nauczycieli i kolosalne koszta operacyjne tych placowek skoro kraj juz w tym momencie jest kosmicznie zadluzony i nie ma pieniedzy na nic? Podatek od najbogatszych niby wytlumaczyl dlaczego nie ma racji bytu, ale nie powiedzial tego wprost, prosci ludzie z klasy sredniej (do ktorych IMO powinien byl kierowac swoje slowa), w duzym stopniu pewno nie zalapali, ze pomysl Hillary polega na podnoszeniu podatku ludziom, ktorzy juz jedna noga sa poza ich rynkiem, czyli w praktyce... nikomu. Ona mu to podawala na tacy, mnostwo takich obietnic bez pokrycia rzucala, a on zamiast zdyskredytowac to, ujadal, rzucal frazesem "nie zrobilas dotad, to niby czemu mialabys zrobic teraz" i zmienial temat zupelnie. Zle to rozegral, powinien jeszcze udowodnic ludziom czemu ona tego nie zrobi, a bylo to naprawde latwe zadanie Sad

Komimasa napisał(a):Clinton też mówiła o współpracy z NATO, a trudno mi się nie zgodzić ze słowami Trumpa, iż USA nie może być światową policją, że wszystkich bronią za nic. Skoro członkowie NATO nie płacą należytych składek, to wcale mnie nie dziwi, że Trump upatruje się w tym start dla Ameryki.

Dlatego dla Polski to bedzie dobre, bo jestesmy chyba 5 najwiekszym platnikiem w NATO, bijemy np. Szwabow jesli o to chodzi na glowe, a demokraci ciagle nas wodza na nos, bo "no nie wiemy czy wam sie nalezy, musimy sie zastanowic". U Trumpa by bylo "zaplacone? No to usluga sie za to nalezy". A przynajmniej jest szansa, ze faktycznie tak bedzie. Z nia nie ma na co liczyc

E: właśnie w radio poleciała wypowiedź Trumpa z dzis podająca Polskę jako jeden z nielicznych członków NATO wywiązujących się ze swoich powinności płatniczych i powiedział, że jeśli zostanie prezydentem współpracowałby z Polską dużo lepiej niż dotychczasowy rząd. No ale politycy, zapewnienia... wiadomo jak z tym jest xd

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2016 00:42 przez okiren.)
29.09.2016 00:42
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,004
I tutaj w grę wchodzi dla mnie największa zaleta Trumpa: on nie jest rodowitym politykiem tylko biznesmenem.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
29.09.2016 07:57
Seatherten Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 125
Uwaga w spoilerze dłuugi obrazek analizy debaty proponuję przejrzeć, proszę się nie bać języka Angielskiego.
Spoiler :
[Obrazek: This+is+my+argument+full+debate+analysis...c3a974.jpg]

[Obrazek: 02uWfAB.png]
29.09.2016 22:51
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Haha XD

https://www.facebook.com/southpark/video...nref=story

Nie wiem czy ten link będzie dobrze działał, w każdym razie fragment southparku z debatą ^ (Cały odcinek podobno tu: http://southpark.cc.com/full-episodes/s20e03-the-damned )
30.09.2016 12:33
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama