Aktualny czas: 25.11.2017, 00:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wątek zamknięty 
Wyjaśnienie kwestii Filemon-Uisper/Nami
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wyjaśnienie kwestii Filemon-Uisper/Nami
Informowano mnie, z różnych stron, że użytkownicy nie wiedzą tak naprawdę, dlaczego Filemon nagle straciła moda, Uisper dostęp do Załogi i w ogóle są jakieś dziwne insynuacje. Chyba więc trzeba to powiedzieć otwarcie.

Wszyscy chyba wiedzą o wątku w "zwierzyńcu", gdzie to Filemon napisała jak cieszy się z nowych kotków i zaraz poleciał tekst Nami, który w odczuciu wielu wydał się tak kontrowersyjny, że aż nazywa się go atakiem.
Pokutuje wśród niejednego z Was przekonanie, że to Nami zaczęła i ona też powinna zostać ukarana.
Proszę państwa. Mnie nie interesuje czy te kotki się powinny rozmnażać czy nie i jaki kto ma do tego stosunek. Choćby nawet najbardziej kontrowersyjny pogląd/ zdanie, tak długo, póki nie obrazi to kogoś nie ma podstaw, by wyciągać konsekwencje. To przypomina mi temat gdzie mowa była o tym "czy uratowałbyś własnego psa czy dziecko". Poglądy niektórzy mieli mocno delikatnie mówiąc kontrowersyjne, ale moderatorzy podjęli działania wtedy, kiedy zaczęto obrażać niektórych użytkowników. Nie można kogoś karać za swoje zdanie i sposób w jaki je wyraża, póki nikogo nie wyzywa, lub nie obraża w inny sposób, np złośliwymi porównaniami.

Filemon napisała bardzo obraźliwie o Nami, uniosła się gniewem, to jest zrozumiałe, ale powinna była przeprosić Nami. Nie, żeby pokazać kto ma rację, ale za te kilka przykrych słów, które paść nie powinny. Nie wiem, coś w stylu "nie zgadzam się z Tobą, ale nie powinnam była tak powiedzieć i za to chciałam przeprosić". Mnie nie raz zdarza się kogoś przeprosić na stronie, za emocje za wyciąganie pochopnych wniosków, tutaj wielka dama obrażona nie mogła. A gdyby przeprosiła skończyłoby się pouczeniem.

Dochodzi w końcu do drugiego dna, którym jest sytuacja w załodze Filemon. Podejrzewałem, że Filemon podzieliła się ta kwestią w soulu, a żeby się upewnić zapytałem o to. W między czasie inna osoba zwróciła mi uwagę jak wiele osób z soula (tych którzy rzadko się pojawiają na forum) nagle się pojawiło i widziało ten wątek. Wiadomym było, że Filemon coś pisała w Soulu, ale nie wiedzieliśmy co. Z drugiej strony w administracji toczyła się burzliwa dyskusja z Uisperem, który nawet nie miał prawa się tam wypowiedzieć, co już dwa razy podkreślałem. A Filemon milczała.

Argumentacja Uispera była taka, że chyba lepiej załatwić to w administracji, niż publicznie. Niestety nie. Uisper nie mógł bronić Filemon w tamtym temacie, bo zwykły użytkownik nie ma takiej możliwości. No za nic nie mogło to do niego trafić. Drugi raz mu zwróciłem o to uwagę dalej nic w końcu usunąłem mu dostęp.

Zaczęliśmy z Heishim rozumieć, że aby mieć pełny obraz sytuacji musimy zobaczyć, co Filemon pisała w Soulu. I tu wyjaśniam jedną rzecz. My jako administracja nie czytamy waszych tematów, postów w załogach. Nie wchodzimy tam, chyba, że zachodzi wyraźna potrzeba.
Do tej pory miałem nadzieję, że Filemon jeszcze się odezwie w administracji, okaże skruchę, no przeprosi po ludzku, a tu widzimy jak Filemon sobie w Soulu obraża bezkarnie Nmai wyzywając ja od kretynek i najlepsze "Na całe szczęście mam Usiego. Mam nadzieję, że będzie mnie godnie reprezentować."

Nagle wszystko straciło swoje barwy. Osoba, w którą wierzyliśmy, po prostu zachowała się po chamsku. Może z dwulicowością przesadziłem, ale brak słów. Nagle wszystko zaczęło się układać w logiczną całość, czemu Filemon milczy czemu Uisper drze z nami koty. Ktoś taki nie ma prawa dłużej być moderatorem. Nie dość, że bardzo obraziła moderatora, nie przeprosiła, to jeszcze takie rzeczy za plecami...

Teraz może lepiej zrozumiecie czym ja i Heishi (Slawo z oczywistego powodu nie brał udziału w tej dyskusji) się kierowaliśmy wymierzając tak surową karę.

Niedługo potem padł temat w Imperatorach "pomysły", gdzie ja po całej tej sytuacji napisałem, że zastanawiam się nad rozwiązaniem załóg.
Po kilku dniach, trochę mi ten smutek przeszedł i na tę chwilę mogę powiedzieć, że na pewno powstanie w regulaminie osobny podpunkt poświęcony załogom, ale chciałbym zapewnić w tym miejscu, że nic nie grozi załogom, a na pewno nikt nie chce ich rozwiązywania. Trzeba jednak pewne rzeczy sprostować, uświadomić, że niektóre sprawy wymknęły się spod kontroli, a tak nie może niestety zostać.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 11:55 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
09.06.2014 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Uisper Offline
ლ(ಠ益ಠლ)
Tom's Workers

*
Liczba postów: 231
RE: Wyjaśnienie kwestii Filemon-Uisper/Nami
Komi, chyba sobie żartujesz:
Komimasa napisał(a):Filemon napisała bardzo obraźliwie o Nami, uniosła się gniewem, to jest zrozumiałe, ale powinna była przeprosić Nami.
Cytuje twojego posta :
Komimasa napisał(a):Cóż, zdecydowanie powinieneś przeprosić Nami. Filemon może nie bo fakt, napisała obraźliwy tekst, ale tego nie drążyła, a Nami też dość agresywnie napisała, więc powiedzmy jest fifti fifti
Piszesz tutaj, że Filemon nie musi przepraszać Nami, po czym nagle tego od niej oczekujesz. Do tego wywaliłeś ją bez słowa wytłumaczenia. Do tego tekst "Polecam zakup mózgu. Przydatna sprawa." uważasz za bardzo obraźliwy. Serio?

Komimasa napisał(a):Dochodzi w końcu do drugiego dna, którym jest sytuacja w załodze Filemon.
Co to ma być? Nawet w załogach nie można się swobodnie wypowiadać? Zero prywatności? Poza tym, wszedłeś tam, żeby zobaczyć, czy Filemon w jakiś sposób nakręcała ludzi do pisania w tym temacie, stawienia się po jej stronie. Nic takiego nie było. Napisała jedynie coś w rodzaju "Jezu, kłócę się z Nami", a to, że włączyli się do dyskusji, bazując na własnych doświadczeniach z tym zagadnieniem to źle? Równie dobrze, mogła napisać coś takiego na czacie. Twoja stronniczość w całej tej sprawie jest straszna. Uparłeś się na tego Soula i mu nie odpuścisz. Zrozum, że Soul ma strasznie dużo aktywnych użytkowników i to, że parę osób z tej załogi zaczyna się wypowiadać nie musi być od razu jakimś spiskiem. Zrozum też, że można kogoś po prostu nie lubić, bo tego chyba nie rozumiesz. Tutaj "przypadkowe wyzwisko pod wpływem emocji" traci sens. Obrażając osobę której nie lubię, nie mam potem zamiaru jej przepraszać, tym bardziej, jeśli nie udowodnicie mi, że się mylę.

Komimasa napisał(a):Argumentacja Uispera była taka, że chyba lepiej załatwić to w administracji, niż publicznie. Niestety nie. Uisper nie mógł bronić Filemon w tamtym temacie, bo zwykły użytkownik nie ma takiej możliwości. No za nic nie mogło to do niego trafić. Drugi raz mu zwróciłem o to uwagę dalej nic w końcu usunąłem mu dostęp.
To akurat rozumiem, pisałem, będąc przygotowanym na karę. Nie rozumiem jedynie braku skruchy. Przeprosiłem, za to, że użyłem obraźliwych słów, ale ty chyba oczekiwałeś ode mnie płaszczenia się przed nią i błagania o wybaczenie. Nie.
09.06.2014 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
Poziom ostrzeżeń: 0%
Nie lubić kogoś to jedno, a wyzywać go ( sorry, dla mnie test o mózgu jest obraźliwy, uwłacza inteligencji) na forum to jedno. To nie jest miejsce, gdzie możesz kogoś zjechać tylko dlatego, że Cię wkurzył. I jeśli ktoś uważa, że to go nie obliguje do przeprosin, to powinien sobie powtórzyć zasady społecznego współżycia.

I sorry, nie po to załogi powstały, żeby bezkarnie obrabiać dupę osobom trzecim. Nie dziw się, że admnistracja ma już mało cierpliwości do Soula, bo żadna załoga dotąd nie wypaczyła w takim stopniu ideii załogi, żeby nie tylko zamykać się we własnej grupie, lecz także podsycać w niej wrogość do osób trzecich.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

09.06.2014 14:46
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Jezu Komi, jakbyś już nie mógł tego zostawić w spokoju... Rozgrzebywanie kupy patykiem, naprawdę...

Tak czułam swoją drogą, że nie zdzierżyłeś i przyszedłeś do Soula na przeszpiegi Smile Co w tym przepraszam bardzo dziwnego, że jak ktoś Cię wk*rwia to idziesz się pożalić swoim kumplom? Brzydze się tym co robisz. Na łeb Ci się rzuciło z tym Soulem i jeszcze na forum publicznym piszesz takiego stronniczego paszkwila, żeby całą resztę forum do nas zrazić. Zamiast zostawić to w spokoju, poczekać ten miesiąc jak prosiłam i dać się ludziom na CC poznać i pozbyć tej napinki dziwnej, która panuje na łamach forum, to nie, trzeba to dalej drążyć i rzeźbić w gunwie. PO CO NA LITOŚC BOSKĄ?! =.=

Ja się już wypowiadałam w tej w kwestii, to też się wypowiem publicznie: uważam że obie strony zawiniły tak samo. Zarówno Nami jak i Filemon. Z każdą sobie pogadałam, żadnej nie mam za złe, obie nadal lubię, z obiema się w pewnym stopniu w tej kłótni zgadzałam. Przedstawiłam nawet w Soulu później racje Nami w sposób obrany z uszczypliwości i podpisałam się pod tym. Część się zgodziła, część nie - kontrowersyjna sprawa, więc nie dziwne. Kłótnie między ludźmi się zdarzają, już nie raz się zdarzały, nawet jednej z bohaterek tej całej awantury, ale tylko w tym przypadku zostały wyciągnięte tak daleko idące konsekwencje. Tak jak nie mam żalu do żadnej z dziewczyn, tak sposób załatwienia sprawy przez administrację wzbudził we mnie niesmak.

Nami ma po prostu taki zadziorny sposób bycia czasami, który w sytuacji gdy mówimy o czyimś skarbie (jak tutaj kiciaki Filemon), jest zupełnie nietrafiony. Gdyby mi ktoś wyskoczył z tekstem takim jaki poleciał do Lamonki, też by mi ciśnienie skoczyło i też bym pewno się wdała w zażartą dyskusję. Trzeba trochę brać uczucia ludzi pod uwagę jak się wkracza na takie delikatne tematy.
Tekst o braku mózgu był przesadzony, ale w emocjach i gorsze rzeczy się mówi...

I PISZĘ TO JAKO JA, OLKUS, OKIREN, ALEKSANDRA ZALEWA! Proszę zdjąć klapki z oczu i nie wrzucać mi tego do worka "A BO SOUL", bo jestem też indywidualną jednostką i jako taka się wypowiadam.

Szczery napisał(a):I sorry, nie po to załogi powstały, żeby bezkarnie obrabiać dupę osobom trzecim.
Szczery, o czym ty piszesz do diabła? Na podstawie czego?
W dodatku o obrabianiu dupy ludziom przez Sogesów też nie raz słyszałam, albo byłam świadkiem w ogóle, więc to tak trochę przyganiał kocioł garnkowi.
Filemon napisała, że Nami ją drażni i KILKA osób z załogi poszło przeczytać awanturę, po czym podpisało się pod Filemonowymi postami, że to co się tam dzieje jest głupie. Bo było. I nie mówię tylko o tym co Nami pisała. W ogóle cała ta awantura była bez sensu. I nikt nie podsycał do wrogości co ty piszesz do cholery >< Nami już nie raz dała w kość tej czy innej osobie, to się do niej zraziły. Pewne sympatie i antypatie już się dawno powykształcały na forum publicznym i SĄ, a nie to, że ktoś je tworzy za zamkniętymi drzwiami podżegając. Nie pochwalam tego że są, ale przecież nie zabronie ludziom mieć własnego zdania.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 15:13 przez okiren.)
09.06.2014 15:10
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Cytat:Tak czułam swoją drogą, że nie zdzierżyłeś i przyszedłeś do Soula na przeszpiegi

Widocznie ktoś nie dopełnił obowiązków kapitana skoro administracja została zmuszona do wejścia do prywatnego działu. Wcale bym tego "przeszpiegami" nie nazywał. I wybacz, ale czekać nie można było, bo teraz wyszła ta cała sprawa, a nie "za miesiąc".
Tu nic stronniczego nie ma, tu są czyste fakty. Nikogo nie chcę zrażać, ale teraz myślę np Ryba lepiej rozumie moje intencje w Imperatorach. Poza tym Heishi cały czas był pytany o tę kwestię, czyli co? Lepiej było przemilczeć? Dalej mamy być zasypywani pytaniami "a czemu Filemon straciła moda" i pocztą pantoflową mają się dalej plotki roznosić? Nie, wolałem postawić sprawę jasno.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 15:26 przez Komimasa.)
09.06.2014 15:23
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Komimasa napisał(a):Widocznie ktoś nie dopełnił obowiązków kapitana skoro administracja została zmuszona do wejścia do prywatnego działu
To na przyszłość czego ode mnie oczekujesz w takiej sytuacji? Ludzie dawali upust emocjom w zamkniętym dziale zamast publicznie, chyba tak lepiej? W przyszłości gdy się ktoś z kimś pokłóci mam ich wyganiać na TSa/fejsa? Cóż.. zmieni to tyle, że nie będziesz mógł sobie poczytać i nic poza tym.

09.06.2014 15:32
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Odp: Wyjaśnienie kwestii Filemon-Uisper/Nami
Pisze z telefonu bo nie nam jak wejść, więc mimo szczerych chęci bdzie krótko.
Otóż przede wszystkim jest mi przykro od samego początku, że taka sytuacja zaistniała. Nie miałam zamiaru sprawić by całe forum wrzało. Dlatego chciałam przeprosić userow oraz administracje, że wgl doszło doszło do takiej nieprzyjemnej sytuacji, która niemilo sie ciągnie. Następnie nadmienie, że ani filo ani uisper nie dali mi wcześniej znakow, że mnie nie lubią, bynajmniej. Na Cc wydawało sie wręcz, że lubią, tak to okazywali, także nie sądziłam, że odbiorą proste pytanie jak atak. Trudno, odebrali, stało sie. Nie lubią też ok, nikt mnie lubić nie musi. Mogłabym napisać więcej, ale nie chce by cokolwiek w moim tekście stało sie podstawą do komentowania. Po prostu przepraszam, że tak wyszło, mi jest przykro jak patrzę na ta szerzaca sie niechęć i awersję.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 15:36 przez Nami.)
09.06.2014 15:35
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Ty byłaś uszczypliwa z tymi przeszpiegami, więc i ja napisałem w taki sposób. Niemal pewny jestem, że po prostu nie widziałaś/ nie widzisz nic w tym złego, więc też nie jest tak, że mam Ci coś do zarzucenia. Nigdzie nie jest czarno na białym napisane, że w załodze nie można kogoś obrazić, co nie znaczy, że pisząc regulamin idzie wszystko przewidzieć. Z drugiej strony załogi to część forum, więc właściwie wydaje się oczywiste, że te same zasady tyczą załóg.
Zresztą nie łączmy naraz dwóch tematów. Dopiero z admirałami rozmawiamy o regulaminie dla załóg, dopiero będzie to przedstawiane kapitanom, będzie też możliwość na życzenie kapitana danej załogi omówienia danego podpunktu w dziale załogi. Chcemy uświadomić Was, że po prostu takie zachowanie jak wyzywanie kogoś w dziale zamkniętym nie może być tolerowane. Powiem więcej, w ogóle obrażanie innych gdzieś publicznie nie jest dozwolone, jak np na asku. Tak było na ftnakamie gdzie jedna gildia obrażała drugą na asku, i powoływali się na anonimowość, no ale to było dziecinne.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 15:45 przez Komimasa.)
09.06.2014 15:39
szogu3 Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 386
Poziom ostrzeżeń: 55%
Wybaczcie jestem głupi i nie umiem cytować...

Komi:
W między czasie inna osoba zwróciła mi uwagę jak wiele osób z soula (tych którzy rzadko się pojawiają na forum) nagle się pojawiło i widziało ten wątek.

Jestem ciekawy kto? Poza tym czy to musiało oznaczyć, że Filemon coś napisała? Ja np. na miejscu założyciela strony cieszyłbym się, że ludzie jednak wchodzą, a to, że wyszła taka, a nie inna sytuacje to mógł być zbieg okoliczności (bo jakby nie patrzeć nie można takiej opcji odrzucać i pisać, że to sprytnie obmyślona intryga).

Komi: A co jeszcze czytałeś w załogach? Big Grin Soulowe problemy też? Big Grin

(P.S. z postu Nami wnioskuje, że lepiej oprzędzać kto kogo nie lubi więc napisze, że nie lubię[/quote] dwóch osób z forum. Kto zgadnie dostanie ciastko :3 )

"Ja zawsze mam rację, aż mnie to przeraża." - Herkules Poirot
Wierze w pomidory bardziej niz w cokolwiek innego na świecie.

[Obrazek: 317288_405136879557501_1715073538_n.jpg]
09.06.2014 15:47
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
A że tak jeszcze nawiążę do posta szogu3:
szogu3 napisał(a):Komi: A co jeszcze czytałeś w załogach? Soulowe problemy też?
Mam nadzieję, że tam was nie było - sporo tam spraw natury bardzo osobistej/niezwiązanych z forum i byłabym mocno wkurzona jakby się okazało, że ktoś to sobie czytał :/

Haha, ta rozmowa, do której się Komi odnosi jest właśnie z "Problemów" xD Przeczytałam ją sobie jeszcze raz i sorry Komi ale tam nie ma obrabiania dupy ludziom. Kilka osób napisało że ma uraz do tej czy innej osoby. Fakt, w pierwszym poście padł wrzut o którym wspominasz, ale zapomniałeś napisać, że to było jedyne brzydkie słowo, które padło na przestrzeni dwóch stron, a reszta była konwersacjami pokroju opinii ludzi o sterylizacji zwierząt. W dodatku potraktowałeś pod siebie wybiórczo słowa Filemon, zapominając zacytować powodu, dla którego napisała, że ma Usiego:
Filemon napisał(a):Co ja zrobiłam. Zapomniałam, że nienawidzę się kłócić :0

Na całe szczęście mam Usiego. Mam nadzieję, że będzie mnie godnie reprezentować.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 17:16 przez okiren.)
09.06.2014 17:16
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama