Aktualny czas: 23.05.2018, 14:56 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wątek zamknięty 
Wyjaśnienie kwestii Filemon-Uisper/Nami
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,789
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Wyjaśnienie kwestii Filemon-Uisper/Nami
(09.06.2014 18:50 )Orzi napisał(a):  Powiem tak - nie zgadzam się do końca z postępowaniem Komiego z różnych przyczyn, ale nie zauważyłem, aby był jakoś wybitnie antysoulowy. Komi jest po prostu neutralny i postępuje wg. swoich przekonań. Niejednokrotnie bronił załóg, także i Soula.

To akurat racja. Nawet pamiętam naprawdę długą rozmowę z Komim, której celem było wymyślić jakieś metody, żeby członkowie Soula którzy czują się niekoniecznie akceptowani przez inne załogi, mogli się poczuć lepiej na forum, jak ograniczyć te wybryki międzyzałogowe, spory i tak dalej. Komi wtedy naprawdę stawał po stronie Soula i tłumaczył pewne zachowania, nie chcąc by cokolwiek się na tej załodze źle odbijało, czy ktokolwiek źle ją zapamiętał. Więc to, że teraz tak go traktujecie... No szkoda słów Sad

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

09.06.2014 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,916
Szczery napisał(a):To czemu nie założycie sobie własnego, osobnego forum?
Wyganiasz nas? :> Jak czytam takie teksty to w sumie czemu nie? Będziecie w końcu mieli od nas święty spokój Smile Z całym szacunkiem Szczery, ale nie Tobie decydować co sobie w załodze piszemy. Piszemy mając w pamięci zasady jakie powinny w tym dziale obowiązywać, a nie ewentualności z nimi sprzeczne.

I odwracasz Szczery kota ogonem, bo oni nigdy na forum nie pisali, a teraz właśnie zaczynają wychodzić z gniazda i się odzywać. Więc izolacja JUŻ BYŁA ZANIM POWSTAŁ SOUL. Najpierw piszesz "zróbcie sobie własne forum" jakbyś nas wyganiał, a potem się żalisz, że ludzi poznać nie możesz? XD Na pewno ich w ten sposób zachęcasz do tego, żeby się otworzyli na resztę forum... (sarkazm tak btw)

Yoh napisał(a):A że wy wylewacie między sobą boleści(Problemów) to oznacza że izolujecie się od reszty forum - Ani w Feniksie ani w Neomarynarce nie widziałem, by ktoś coś takiego robił.
Yoh na litość boską co ty chrzanisz >< To że napisałam swoim załogantom dajmy na to, że w związku mi się nie układa i myślę czasem o rozwodzie, to znaczy że się izoluję? Weź ty się puknij w czoło.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 19:21 przez okiren.)
09.06.2014 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,198
Na początek zaznaczę, że nie mam pojęcia o co poszło i w sumie nie interesuje mnie to.

Ale to co się tu dzieje to jest jakiś absurd, masakra i brak słów. Komi to co zrobiłeś dla mnie jest nie do zaakceptowania. W normalnym świecie gdy jest jakiś zgrzyt między dwoma osobami to między nimi się to zaczyna i między nimi kończy (ew. w sądzie), nie ważne czy w realu czy na forum. Żebym ja, który śledzę na forum tylko dwa tematy, dowiadywał się o dramie w nakamie, o której nie powinienem wiedzieć, jeszcze na dodatek z facebooka? Szok. Wchodzę tu i co widzę? Jakiś temat do publicznego prania CUDZYCH brudów. No kurwa mać (sorry innych słów na to nie znajdę), jakbym już nie siedział to chyba bym padł. Abstrakcją jest dla mnie również inwigilacja w te całe załogi (och chyba dobrze, że się w to nie bawię). Nie znam zamysłu tej zabawy, ale po to chyba jest to forum zamknięte, żeby nikt poza jakimś tam kręgiem nie mógł tego czytać, no nie? Jakby cokolwiek co zostało tam napisane miało trafić do kogoś innego to byłoby napisane na forum ogólnym. Ja to widzę, tak jakbyś hakował komuś kompa żeby sobie przejrzeć jego archiwum GG, czy FB. I tu naprawdę najmniejszego znaczenia nie ma to, czy ktoś tam komuś obrabiał dupę, chwalił Allaha, czy rozdawał przepisy na domowej roboty bombę. Konwersacja prywatna to taka, w którą się nie zagląda. SKANDAL! Żebyś to lepiej zrozumiał odnieśmy to do reala. To tak jakbyś zakładał podsłuch albo ukrywał się w domu wspólnoty świadków jehowy i słuchał sobie ich spowiedzi (która jest jawna dla wszystkich), stary nie pracujesz w CSI Maiami żeby się w takie rzeczy bawić. Albo se zróbcie to otwarte dla wszystkich, albo nie właźcie tam ludziom z buciorami.
Po co się tu w ogóle wypowiadam skoro to nie mój problem? Dlatego, że makabrycznie mnie irytuje ta napięta sytuacja w nakamie, a szczególnie na miesiąc przed CC. Jak ostatnio rzuciłem propozycję zrobienia załóg na CC, to było podobnie. Nie chciałem tego tam pisać, ale tu już muszę, niektórzy się zachowali jakby tylko czekali na kawał mięsa do rozszarpania. Myślałem, że to jednorazowa sytuacja, dlatego to przemilczałem. ale widzę że bez mocnej reprymendy się nie obejdzie. Czuje się tak, jakby każdy tu chciał każdemu dojebać, albo porozwiązywać trochę nie swoich problemów. CC lada chwila, a tu taka PATOLOGIA! Co w takiej miłej atmosferze chcecie się bawić!? Enjoy...
Mam nadzieję, że ten temat zniknie tak szybko jak się pojawił, bo samo jego istnienie mocno uwłacza temu miejscu...

Amen.

09.06.2014 19:29
kassztan Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 170
Również nie wierzę żeby Komi czytał coś czego nie powinien Tongue Bo przecież nie patrzył na każdego posta z osobna w poszukiwaniu jakiejś obraźliwej kwestii. W życiu nie zrobiłby czegoś podobnego, wiec nie musicie się martwić Smile
Ale gadanie że nie powinniśmy pisać naszych problemów w załodze jest bez sensu.... nie można mówić komuś żeby nie podzielał się swoimi zmartwieniami z załogantami.... jeśli miał zaufanie do tajności tego materiału (która została pogwałcona- nie ważne czy zostało zobaczone czy nie- ta osoba nie ma takiej pewności).... nikt nie mógł przewidzieć że zaistnieje taka sytuacja. Więc równie dobrze miałby nie ufać nikomu? Otóż niektóre rzeczy można mówić w temacie ogólnym, a niektóre wśród przyjaciół... Nie czepiajcie się wyboru czym ktoś chce się podzielić ogólnie, a czym w mniejszym gronie :T
Z drugiej strony można bylo to załatwić na osobności bez potrzeby wchodzenia w tematy, bo wiem że gdyby zapytał wprost co było napisane w tej kwestii otrzymałby odpowiedź szczerą, a teraz każdy broni swoich racja i jak sam napisał Komi w pierwszym poście- nie da się nikomu wmówić swoich przekonań Tongue
Każda strona postąpiła niefajnie względem drugiej.... Więc po co się sprzeczać kto powiedział coś bardziej "niefajnego" =-= Bez sensuuuuuuu~~~ A Komi chce tylko wyjaśnić sytuację, chociaż zrobił to niezbyt prawidłowo to jednak starał się pomóc Smile

Dinkalu dinkala kasztan to czym jestem ja. Dinkala dinkalu ostry kasztan gra jak z nut.
09.06.2014 19:33
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Okiren, też byłem sarkastyczny Tongue Właśnie mi chodzi o to, żeby załoga się otwierała na resztę forum, zamiast w nieskończoność zgłębiać podział, bo wtedy równie dobrze mogliby być na innym forum, a tego byśmy nie chcieli Tongue I nie krzycz mi tu proszę w oczy, że IZOLACJA JUŻ BYŁA, bo przecież ja sam napisałem: "Bo ta izolacja nie jest jedynie skutkiem waszego nieodnalezienia się w środowisku forum, lecz także jego powodem." I skutek i powód, czyli uwzględniam obydwa kierunki, starając się zachować subiektywne spojrzenie. A jak ktoś w miarę świeży do was trafia, to nic dziwnego, że najpierw pisze u was a potem się otwiera na resztę forum ;P Sama zresztą kiedyś potwierdzałaś w prywatnej rozmowie mój punkt widzenia, trochę dziwnie, że teraz brzmisz jakbyś chciała się od tego odciąć, nie pamiętała o tym Sad No ale cóż.

Wypowiedź RdRa zaczynająca się od potwierdzenia, że absolutnie nie wie o co chodzi, jest dla mnie trochę słabą wartością merytoryczną w dyskusji, ale jednak coś jest w tym co pisze, ten temat powinien w sumie zostać zamknięty już parę godzin temu Sad

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 19:41 przez Szczery.)
09.06.2014 19:40
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,617
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kurwa mać. Kiedy zrozumiecie, że ja do Soula NAWET nie wchodziłem?! Musze pisać wielkimi literami, by dotarło?! A zresztą...
Dobra nie jest sprecyzowane, że Heishi wchodził, ja nie chciałem, bo jestem zrzeszony i uważałem, by to byłoby wtedy nie fair.
Przykład Redreya zdecydowanie nie pasuje. To jest tak jakbyśmy mieli szkołę - forum i np przebieralnie dziewcząt - załogę. Przebieralnia jest dalej terenem szkoły.
Poza tym całe te wypowiedzi "z budowaniem napięcia" tez nie są trafione. Moim celem było wyjaśnienie sytuacji, wyklarowanie jej, by nie łaziły jakieś dziwne plotki, a wina nie spadała na jedną osobę, a nie, żeby zaogniać spory i szerzyć nienawiść, jak to tu wiele osób bardzo mylnie interpretuje.

I jeszcze odnośnie tej waszej "prywatności". Jakoś "dziwnym trafem" wcześniej Heishi rozmawiał sobie jak gdyby nic w soulu. Teraz wielka prywatność.

Rozważam zrezygnowanie z pełnienia funkcji admina, dziękuję.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 20:25 przez Komimasa.)
09.06.2014 20:20
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,198
Komi ja tylko napisałem jak z perspektywy osoby trzeciej nie znającej szczegółów wygląda to wszystko. I farsa to łagodne określenie. Nie wiem kto wchodził, kto nie wchodził w każdym razie, gdyby coś powiedzianego w przebieralni było przeznaczone dla uszu szkoły, to było by powiedziane również w szkole i przykład nie ma tu większego znaczenia.
Komi, jeśli już chciałeś pokazywać wszystkim (choć moim zdaniem powinno zostać między Tobą i stronami) to wystarczyło napisać Filemon - konsekwencje, Nami - konsekwencje, dziękuję dobranoc. Tak ogromny tekst ze spekulacjami na temat tego kto tu jest winny a kto nie i z jakich powodów jest zbyteczny, niech sobie każdy sam spekuluje we własnej głowie, a nie tutaj, bo do niczego dobrego to nie doprowadzi. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten temat jest otwarty i mogę tu pisać, to powinien być zamknięty wątek z krótką informacją i właśnie dlatego, że nie jest wszystko wygląda tak jak wygląda.
Nie od dziś się znamy i na ślepo wiem że w żadnym wypadku nie chciałeś źle i o żadne sianie nienawiści bym Cię nigdy nie posądził. To kwestia kilku błędnych decyzji i tak wyszło, każdemu się zdarza. Jeszcze tylko tego brakuje, żebyś przez to wszystko poświęcił bardzo ważną część swojego życia jaką jest adminowanie tej strony. Jestem pewien, że lepszego na tym miejscu nie było i nie będzie.

PS. Usuń ten temat Komi.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 21:23 przez Redrey.)
09.06.2014 21:23
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Redrey, ale tu nie chodziło o to, żeby sprawę publicznie tu rozwiązać i skończyć - bo ta była skończona już - lecz żeby ukrócić plotki o powodach utraty moda przez Filemon, bo plotki często ulegają skrzywieniu i fałszują rzeczywistość, nieraz w przykry sposób. Więc ja tam rozumiem Komiego.

W tym poście chciałbym dodać jeszcze jedną rzecz. Przepraszam Okiren, za to że nie wiedzieć kiedy z broniącego Nami i Komiego, w pewnym momencie chwilami stałem się - jak rzadko kiedy - atakującym instytucję Soula. Jakoś tak w złą stronę poszedłem, co przyznaję i za co mi autentycznie zrobiło się głupio.

09.06.2014 21:32
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,617
Poziom ostrzeżeń: 5%
W ogóle to zapomniałem po prostu zamknąć tego tematu, a dłużej mi zeszło i spieszyłem się na seminarium. Jak wróciłem padło już zbyt wiele słów i wątek nie mógł zostać zamknięty. Trudno się mówi. Jeszcze raz mi ktoś zamknięte ten temat...

Notatka od Nami, 09.06.2014 21:36 :

Przepraszam, myślałam, że ma być zamknięty, bo wcześniej był ;_;

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 21:38 przez Komimasa.)
09.06.2014 21:34
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Uno, Soul Children, naprawdę nikogo nie interesują Wasze intymne wynurzenia. Jeżeli nawet po drodze natknąłbym się przypadkiem na coś innego niż gify z kotami, to uwierzcie mi, nawet bym tego nie czytał, bo liczył się czas. Poza tym serio myślicie, że żeby znaleźć konkretne posty, trzeba przeczytać wszystko w temacie, zwłaszcza jeśli wie się orientacyjne w jakich godzinach zostały napisane wiadomości, których się szuka?

Dos, nie, nie będę stosował żadnych porównań do przebieralni. To jest forum i tak to traktuję. W żadnym dziale, czy to zamkniętym, czy publicznym, nie ma przyzwolenia na obrażanie innych użytkowników i nigdy nie będzie. Skąd w ogóle pomysł, że skoro jakaś grupa znajduje się za zamkniętym drzwiami, to można tam bezkarnie obrażać innych? Do każdej załogi należał co najmniej jeden moderator, teoretycznie to on wraz z kapitanem/vice-kapitanem powinien tego pilnować. Takie rozwiązanie nie wypaliło? Trudno, wymyśli się coś innego.

Tres, nikt nie jest w stanie zagwarantować, że to, co dzieje się w załogach, zawsze będzie widoczne tylko dla ich członków. Pamiętacie sytuację, w której niektórzy przez przypadek otrzymali dostęp do pozostałych grup? Niczego Was to nie nauczyło? Już wyobrażam sobie czarny scenariusz, w którym kiedyś nagle padną zabezpieczenia prywatności, a Cichy nie będzie mógł niezwłocznie zareagować. Wtedy dopiero będą jaja.

Quatro, Komi, nie chcę wpływać na Twoją decyzję, bo wiem, że obecnie jesteś między młotem a kowadłem, ale wiedz, że mimo swoich paru potknięć dla wielu z nas jesteś niezastąpioną, integralną częścią tego forum.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2014 22:01 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
09.06.2014 22:00
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama