Aktualny czas: 25.11.2017, 13:20 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Yu-Gi-Oh!
Autor Wiadomość
Trace Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 589
Yu-Gi-Oh!
Seria opowiadająca o przygodach Yugiego, niskiego w porównaniu do swoich rówieśników chłopca, który pragnie mieć przyjaciela i aby to osiągnąć próbuje ułożyć tajemnicze puzzle pochodzące z Egiptu, bo, jak twierdzi, dzięki temu spełni się jego życzenie.
Głównym motorem napędowym jest karcianka, dlatego fabuły w serii niewiele i to jedno głupie zdanie powinno wystarczyć, aby ją opisać. Nie znaczy, że jest źle. Projekty kart są bardzo ładne, a sama gra ma ciekawe zasady i szybko wciąga.

Ja sam próbowałem wrócić do anime, które oglądałem dawno temu w Polsacie. Niestety nie mogłem znaleźć polskich subów, więc próbowałem zassać zdubbingowaną przez naszą rodzimą stację wersję. Niestety, poległem na pierwszym odcinku. Polskie głosy fatalne... Z wyjątkiem Joey'a który przynajmniej nie drażni.
Zobaczyłem jednak, że jest kilkadziesiąt przetłumaczonych rozdziałów MANGI. Sceptycznie do tego podchodziłem, ale byłem zaskoczony całkiem dobrą kreską, chociaż porównania dużego nie mam i do tego czytam YGO równolegle z Hunter x Hunter, więc może to mnie ogłuszyło Wink.
Jestem dopiero po 5. rozdziale, więc to na razie niewiele, ale...
Spoiler :
Karcianka w ogóle nie została jeszcze wprowadzona. Zamiast tego mamy Yami Yugiego, który gra w jakieś dziwne gry z oprawcami swoich przyjaciół. To gry nieco psychologiczne, np. zabawa "w ciszę" z "muzykiem" - kto pierwszy się odezwie przegrywa, na śmierć i życie Wink
Ogólnie początek mangi jest zupełnie inny niż w anime, na razie nudno, ale już widać, że są sceny, których studio anime dla takiej grupy docelowej nigdy by nie puściło. Jest też trochę fanserwisu, typu majtki dziewczyny o imieniu Téa (wybaczcie, używam tutaj angielskich imion, bo tych oryginalnych nie mogę zapamiętać)
Czytał/oglądał ktoś z Nakamy? Lubi ktoś karciankę? Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2013 19:14 przez Trace.)
30.12.2013 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Yu-Gi-Oh!
O ludzie! Rzeczywiście kiedyś było coś takiego. Sporo kart gdzieś mam upchanych. Kiedyś się trochę grało Big Grin
Anime średnie było. Niezbyt wiele już pamiętam. W pewnym momencie przestali transmitować czy coś. Ale cały mechanizm i możliwość gry niwelowało wszelkie niedociągnięcia.
30.12.2013 20:37
Trace Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 589
RE: Yu-Gi-Oh!
21 czapter mangi - pojedynek na Tamagotchi. WTF?
31.12.2013 15:57
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama