Aktualny czas: 15.08.2018, 13:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mija kolejny poniedziałek, więc pora na następną dawkę One PIece! Rozdział 913 PL
Na portalu pojawił się również najnowszy odcinek 848!
Odpowiedz 
Zakaz sprzedaży alkoholu między 22-6, ustawa podpisana
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,670
Poziom ostrzeżeń: 5%
Zakaz sprzedaży alkoholu między 22-6, ustawa podpisana
Duda niedawno podpisał ustawę, która sprowadzać ma się do tego, że nie będzie można nabyć alkoholu po 22.
Osobiście jestem za tym obiema rękoma i zdziwiło mnie też, jak wiele osób to popiera, powołując się głównie na straszne chamstwo i hałasy po nocy pod monopolowym. Patrząc też po tym, jak wiele osób i tak dokupuje jeszcze później alkohol myślę, że jest to dobre rozwiązanie, gdyż zmniejsza szanse upicia się do nieprzytomności, bo albo człowiek sobie zawczasu kupi, albo nie będzie potem pił. Oczywiście kto lubi zajrzeć często do kieliszka na pewno obejdzie problem, zwłaszcza na wsiach, gdzie pewnie będzie się piło nalewki własnej roboty czy bimber, albo ktoś będzie sprzedawał alko za stodołą, ale generalnie myślę, że prawo to ma same zalety. Ponoć też osoby, które są uzależnione i walczą z tym nałogiem są przyjazne nastawione do tego pomysłu, bo jak ciężej będzie kupić, to łatwiej będzie walczyć z nałogiem.

Rodzi się też jednak pytanie, na ile uda się wprowadzić ten przepis i dystrybucja jakiego alko będzie ograniczona. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że nagle zabraknie mocnych trunków choćby w żabce, która jest otwarta do 23, o zamykaniu całodobowych monopolów nie wspominając.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2018 17:18 przez Devzan. Powód: Poprawiona ortografia)
01.02.2018 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 944
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Zakaz sprzedaży alkoholu między 22-6, ustawa podpisana
jak dla mnie bezsens. ktoś będzie potrzebował, to tak czy inaczej ogarnie. a zaglądanie innym, co robią wieczorem i ile piją to głupota. przecież jak ktoś nie kupi w sklepie, to przeniesie się do baru, który będzie mógł zawołać jeszcze wyższą cenę.
jak się nagle na spontanie będzie chciało z kimś wieczorem umówić, a będzie po magicznej 22, to też będzie problem :v
jak z tą niedzielą handlową - nie chcesz, to sobie wtedy nie kupuj, ale nie mów, kiedy mają kupować inni :v

[Obrazek: D2kDFZK.png]
02.02.2018 07:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 494
(01.02.2018 17:00 )Komimasa napisał(a):  Duda niedawno podpisał ustawę, która sprowadzać ma się do tego, że nie będzie można nabyć alkoholu po 22.
Osobiście jestem za tym obiema rękoma i zdziwiło mnie też, jak wiele osób to popiera, powołując się głównie na straszne chamstwo i hałasy po nocy pod monopolowym. Patrząc też po tym, jak wiele osób i tak dokupuje jeszcze później alkohol myślę, że jest to dobre rozwiązanie, gdyż zmniejsza szanse upicia się do nieprzytomności, bo albo człowiek sobie zawczasu kupi, albo nie będzie potem pił. Oczywiście kto lubi zajrzeć często do kieliszka na pewno obejdzie problem, zwłaszcza na wsiach, gdzie pewnie będzie się piło nalewki własnej roboty czy bimber, albo ktoś będzie sprzedawał alko za stodołą, ale generalnie myślę, że prawo to ma same zalety. Ponoć też osoby, które są uzależnione i walczą z tym nałogiem są przyjazne nastawione do tego pomysłu, bo jak ciężej będzie kupić, to łatwiej będzie walczyć z nałogiem.

Rodzi się też jednak pytanie, na ile uda się wprowadzić ten przepis i dystrybucja jakiego alko będzie ograniczona. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że nagle zabraknie mocnych trunków choćby w żabce, która jest otwarta do 23, o zamykaniu całodobowych monopolów nie wspominając.

Tobie kokos na leb spadl? Po to chodze do pracy, zeby byc WOLNYM po pracym i robic z moimi pieniedzmi to co mi sie podoba. Jezeli jest ktos kto mi ten alkohol chce sprzedac po 22, to co komu do tego? I czemu ow zakaz mialby obejmowac sklepy a nie bary? A jak juz zakazujemy wszystkiego jak leci (handlu w niedziele, alkoholu po 22, hodowli norek) to moze wrocimy do jedzenia na kartki? Rosna problemy z otyloscia, a to z pewnoscia by pomoglo. A to co zostanie, dac biednym, ile bedziesz sie obzeral? Zakazac tych wszystkich pepsi, energetykow, cukierkow czy tam innych chipsow, to szkodzi zdrowiu.
Na wsiach to nie bedzie problem bo i tak wiekszosc sklepow zamykana jest o 8. Panowie zule zaczynaja imprezki o 6 rano.
To jest taka glupota, ze to nie ma co dyskutowac.

[Obrazek: monkey.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2018 08:23 przez Stepi.)
02.02.2018 08:22
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,123
Dla mnie to jest kolejny sposób na wtranżalanie się państwa do spraw obywatela, coraz bardziej się tutaj komuna robi - super. W ogóle to powinni nam godzinę policyjną zrobić by się wszyscy bezpiecznie poczuli bo przecież jesteśmy stadem baranów co potrzebuje pasterza.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
02.02.2018 11:55
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 492
I po co się tak trigerujecie, skoro nawet nie doczytaliście o czym ustawa ma być?
"Zgodnie z nowymi przepisami rada gminy będzie mogła określać maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy (miasta) odrębnie dla poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych, tj.: do 4,5 proc. zawartości alkoholu oraz piwa, powyżej 4,5 proc. do 18 proc. zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa), powyżej 18 proc. zawartości alkoholu.

Ponadto gmina będzie mogą określać maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu do spożycia w miejscu sprzedaży oraz poza miejscem sprzedaży.
Nowe przepisy dają też gminom uprawnienia do ustalania maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych również dla np. sołectw, dzielnic lub osiedli.

Zgodnie z podpisaną ustawą rady gmin będą też mogły wprowadzać ograniczenia w zakresie nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Ograniczenia te będą mogły dotyczyć sprzedaży prowadzonej między godziną 22.00 a 6.00. "

Co do ostatniego zdania, to ja bym to widziała tak, że chodzi o sklepy całodobowe, więc żabki na tym nie ucierpią, bo są do 23. To tak samo jak z tym zakazem handlu w niedzielę, można to obejść. Jak wszystko.
Na pewno nie zabronią sprzedaży na stacjach benzynowych, bo to nieopłacalne. No i ucierpią na tym najbardziej 'alkoholowe' dzielnice dużych miast, gdzie całodobowych jest nasrane jeden na drugim ;p

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2018 12:32 przez Ena.)
02.02.2018 12:29
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,888
Poziom ostrzeżeń: 20%
Devzan napisał(a):A to nie jest tak, że nie tyle co nie można, a gminy będą sobie mogły to ustalać? Tak miało być na początku, przestałem śledzić, może poszli o krok dalej xP
Czyli mniej więcej tak, jak myślałem Tongue

Ena napisał(a):Jak wszystko.
Na pewno nie zabronią sprzedaży na stacjach benzynowych, bo to nieopłacalne
Orlen i tak zaciera rączki na fakt, że stacje nie będą zamykane w niedziele Tongue

Ena napisał(a):No i ucierpią na tym najbardziej 'alkoholowe' dzielnice dużych miast, gdzie całodobowych jest nasrane jeden na drugim ;p
U mnie jest taki obszar, gdzie w promieniu 300m mam Fresh Market, Żabkę, Planetę, Biedronkę i POINT Market XDDD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2018 14:59 przez Devzan. Powód: Poprawiona ortografia)
02.02.2018 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 951
Devzna napisał(a):Orlen i tak zaciera rączki na fakt, że stacje nie będą zamykane w niedziele Tongue

Tak z innej beczki, zawsze nie mogę się nadziwić i zrozumieć tego fenomenu alkoholu dostępnego na stacjach benzynowych. No przecież jak się prowadzi auto, to pić nie można. Więc z jakiej paki alko jest na stacjach?
Ale to tylko taka uwaga, nie pytanie.

Ustawy nie komentuję, bo guzik da. Najlepiej jakby zamknęli całodobowe po 22 i tyle w temacie. W japonii chyba, są takie mądrości że pieniążków z bankomatu nie można wyjąć po 22 i jakoś ludzie żyją. Można kupić sobie wcześniej, mieć na zapas, tyle w temacie. Ja nie mieszkam przy monomolowym, ale jak idę wieczorem to się nie dziwię mieszkańcom tych osiedli. Tyle, że takie pomysły zakazów, przybliżają nas do wprowadzenia komuny, jak to Eikichi podkreślił.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2018 16:12 przez Imithe.)
02.02.2018 16:09
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 944
ale calodobowe sklepy to nie tylko alkohol, ale i żarcie Tongue ile to razy się szło o 2 do sklepu, bo czipsów na film zabrakło. żadne to rozwiązanie.
i nie zawsze można kupić na zapas, czasem po prostu nie ma się czasu, pieniędzy albo się nie wie, że będzie potrzebne :>

[Obrazek: D2kDFZK.png]
02.02.2018 17:39
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 494
(02.02.2018 16:09 )Imithe napisał(a):  Najlepiej jakby zamknęli całodobowe po 22 i tyle w temacie. W japonii chyba, są takie mądrości że pieniążków z bankomatu nie można wyjąć po 22 i jakoś ludzie żyją.

No tak. Jakos se dadza rade. W korei polnocnej dostaja jesc raz nna dziej i ludzie jakos zyja. No, zajebisty argument. Ustawy nie czytalem, odnosilem sie do tego co Komi pisal. Chodzi bardziej o fakt, ze rzad powinien miec uja do powiedzienia co ja robie ze soba, moim czasem i pieniedzmi.

(02.02.2018 16:09 )Imithe napisał(a):  Ustawy nie komentuję, bo guzik da. Najlepiej jakby zamknęli całodobowe po 22 i tyle w temacie.

No tak, bo jak ty nie korzystasz, to inni tez nie moga.

[Obrazek: monkey.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2018 18:11 przez Stepi.)
02.02.2018 17:55
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 951
Stepi napisał(a):No tak, bo jak ty nie korzystasz, to inni tez nie moga.

Mam zapas jak coś^^
Do 22 jest czas by zdecydować, czy potrzeba więcej alko czy nie, od biedy jest zawsze stacja i tyle. Trzeba myśleć też o innych ludziach, tych co mieszkają koło takich monopolowych. Zamknięcie ich po 22, to problem tylko dla meneli, bo nie dojdą na stację, a nie zwykłych ludzi.

Porównanie Korei do Japonii też jest nieadekwatne, bo tam masz reżim, a w Japonii nie.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2018 18:03 przez Imithe.)
02.02.2018 18:02
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama