Aktualny czas: 15.12.2019, 04:26 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Zakaz sprzedaży alkoholu między 22-6, ustawa podpisana
Autor Wiadomość
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 812
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Zakaz sprzedaży alkoholu między 22-6, ustawa podpisana
Ta ustawa to totalny rak. Tak jak powiedzieli poprzednicy, ingerencja państwa w handel to rak. Podobnie jak z zakazem handlu w niedziele (który swoją drogą jest dziurawy jak ser). No i akurat pokazywanie UK jako przykładu gdzie widziałem programy, że angole to tak mordy zachlewają i potem robią takie burdy na ulicach, że polacy to przy nich ministranci xD Piwo w pubie za 6? Średnio po 8 chodzi xD Podobno dzięki pisowi mają podnieść się polskie firmy. Takie ustawy jeszcze bardziej je pogrzebią.

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
02.02.2018 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%
Moim zdaniem gdyby dać ludziom pełną wolność, to by roznieśli ten kraj i tyle by było. Zwłaszcza, ze głupota i egoizm ludzki są nieskończone. Ograniczenia są potrzebne, by zachować ład i porządek, tylko nie należy z nimi przesadzać. Wolności tak naprawdę nie ma, bo gdyby była, zapanowałby chaos. Jeśli wszystko ma być dozwolone, to czemu nie można skopać na śmierć kota? Albo delikatniej, czemu nie można zabrać chleba z piekarni, jak się jest głodnym? No to jest perfidne ograniczenie wolności. Tysiące lat temu pewne zasady zostały ustalone nie dla widzi mi się, a nowe zasady też po prostu odpowiadają na zmiany w zachowaniu społeczeństwa.

To prawda, alkohol jest wyraźnie droższy, ale dzięki temu łatwiej trzymać się tej granicy, bo żeby się upić, trzeba więcej wydać. Nie jedna osoba zrezygnowała z palenia przez ceny jakie osiągają papierosy, jeśli w ten sposób ludzie będą musieli kupować drożej alkohol, mogą dzięki temu bardziej ograniczyć wydatki na alkohol. Poza tym pijany ojciec w domu nie pójdzie do pubu i albo sobie zrobi zapas, albo będzie musiał powoli trzeźwieć.

No niestety, obawiam się, że to będzie działać na dokładnie takiej zasadzie jak przedstawił to Stepi...

Cytat:widziałem programy, że angole to tak mordy zachlewają i potem robią takie burdy na ulicach, że polacy to przy nich ministranci xD

I widzisz i to jest generalnie duży problem, zakłamanie. Przecież na litość boską nikt nie będzie pokazywał, jak ludzie kulturalnie piją, tylko będą szukali sensacji. Nie wiem, może siedziałeś rok w Angli i piłeś z wieloma Anglikami, ale jak rozumiem swój krzywdzący osąd wystosowałeś o zgrozo, po obejrzeniu jakichś filmików. Problem jednak polega na tym, że z kolei osąd o Polakach budujesz już na podstawie obserwacji kolegów/koleżanek, znajomych, gdzie zakładam nie masz zbyt dużo do czynienia z patologią. A nawet jeśli, to siłą rzeczy znasz dużo przykładów, gdzie Polacy potrafią się zachować. Media ogłupiają i zwracają naszą uwagę przeważnie na to, co złe.
Ja ze swojej strony Anglików oceniam jako bardzo kulturalnych, ale też nie miałem jakoś dużo z nimi do czynienia.

Kwestia zakazu handlu w niedzielę to już zupełnie inna liga i myślę że nie ma co mieszać tu tych dwóch spraw. To jest poważny cios dla całej gospodarki. Niby rozumiem intencje, ale daleko nam jeszcze do zachodu, żebyśmy mogli sobie na to pozwolić. Tymczasem przy tej ustawie cierpi tylko przemysł alkoholowy.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2018 02:38 przez Komimasa.)
03.02.2018 02:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 606
(03.02.2018 02:34 )Komimasa napisał(a):  Wolności tak naprawdę nie ma, bo gdyby była, zapanowałby chaos. Jeśli wszystko ma być dozwolone, to czemu nie można skopać na śmierć kota? Albo delikatniej, czemu nie można zabrać chleba z piekarni, jak się jest głodnym? No to jest perfidne ograniczenie wolności. Tysiące lat temu pewne zasady zostały ustalone nie dla widzi mi się, a nowe zasady też po prostu odpowiadają na zmiany w zachowaniu społeczeństwa.
Wolność jednostki nieskończona lecz ograniczona wolnością drugiej jednostki. Nie widzę sensu o tym z Tobą Komi dyskutować ale serio, to jest tak prosty koncept...

Na przykład w tym prawie:
Chcę kupić piwko o 23 i w domu odpalić do filmu. Ograniczam czyjąś wolność? Nie. Prawo niesłuszne.
Chcę kupić w środku nocy wódę, zachlać mordę w parku, porzygać się i przespać na ławce. Ograniczam czyjąś wolność? Nie. Prawo niesłuszne.
Kupuję alko w nocy i śpiewam pod blokiem wehikuł czasu. Ograniczam czyjąś wolność? Tak, ludzi, którzy nie chcą tego słuchać. Prawo dla tego przypadku jest słuszne o ile ograniczana wolność jest odpowiednio duża.
Tylko może można to załatwić innym prawem, które nie kara 2 pierwszych przypadków. A gdyby tak wymyślić coś takiego jak zakaz zakłócania ciszy nocnej....a nie czekaj....jest coś takiego.
Jeśli problem dalej występuje to trzeba poprawić egzekwowanie tego prawa lub zwiększyć kary.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
03.02.2018 04:24
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,921
Poziom ostrzeżeń: 20%
Imithe napisał(a):Do 22 jest czas by zdecydować, czy potrzeba więcej alko czy nie, od biedy jest zawsze stacja i tyle. Trzeba myśleć też o innych ludziach, tych co mieszkają koło takich monopolowych. Zamknięcie ich po 22, to problem tylko dla meneli, bo nie dojdą na stację, a nie zwykłych ludzi.

A jak ktoś pracuje 14-22 i wracając do domu chciałby sobie kupić piwo do domu?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2018 11:48 przez Devzan.)
03.02.2018 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 403
Cytat:Albo delikatniej, czemu nie można zabrać chleba z piekarni, jak się jest głodnym?

Problem jest głębszy, bo właściciel chleba nie ma może nawet wydać głodnemu tego chleba. Tzn. może, ale by musiał podatek płacić. Nawet nie wiemy ile tak naprawdę żywności się marnuje bo sklepy nie mogą wydać żywności przeterminowanej albo blisko takiego okresu. Rola państwa powinna się sprowadzać do ochrony obywateli i stworzenia środowiska, w którym będą się mogli rozwijać. W rzeczywistości państwo tylko przeszkadza. Żadnej anarchii by nie było z nieograniczoną wolnością, bo interwencja stróżów prawa zaczyna się wtedy, gdy druga jednostka jest krzywdzona. Tym nie mniej mimo wszystko jestem za rozwiązywaniem problemów wśród zainteresowanych jednostek, jeśli nie rani osób trzecich. Tzn., że jeśli widzę kolegów bijących się w szkole (a wiem, że normalnie agresywni nie są) to daje im skończyć jeśli fruwają tylko pięści, a nie noże. Po co robić chaos, wzywać rodziców, policję, itd. Rozwiązać problem można szybciej i bez udziału administracji. Brak samoobrony w Polsce też jest problemem. Nie mówię o samosądach, ale jak sprawa jest ewidentna to nie powinno być nawet tematu. Ludzie marnują czas na pierdoły zamiast zająć się sami sobą.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2018 13:42 przez Gosen.)
03.02.2018 13:32
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,040
Devzan napisał(a):A jak ktoś pracuje 14-22 i wracając do domu chciałby sobie kupić piwo do domu?

Taki ktoś jest przecież nienormalny!
Bo każdy normalny człowiek to pracuje na rano, wstaje około 6 i dlatego potem można robić co się chce w mieszkaniu. Powstało takie coś jak cisza nocna z myślą o tych normalnych ludziach, która jest rakiem społeczeństwa.

W ogóle to się lekko zapędziliście, ale trochę to moja wina, bo nie napisałam konkretniej. Ach te myśli skrótowe.
Przez zwrot "Do 22 jest czas by zdecydować, czy potrzeba więcej czy nie", miałam na myśli takie imprezy o których wspomniała Rudzish, by właśnie nie zalewać się w trupa. To samo tyczyło zapasu. Generalnie mnóstwo osób, ma tak barek na alkohol gdzie przeważnie jakaś wódeczka, whisky jest, no ale trudno tego wymagać od wszystkich.
Ogólnie chodziło mi tylko o monopolowe, a przecież chociażby w takiej żabce piwo byście kupili.
O tych monopolowych też nie piszę lekką ręką, bo zdaję sobie doskonale sprawę, że są osoby pracujące w takich sklepach i zastanawiam się właściwie jak taka ustawa ( jeżeli jak to napisał Stepi, właścicielowi nie uda się przekupić odpowiednio zarządu gminy) wpłynie na ich pracę.

Xaton napisał(a):Na przykład w tym prawie:
Chcę kupić piwko o 23 i w domu odpalić do filmu. Ograniczam czyjąś wolność? Nie. Prawo niesłuszne.
Chcę kupić w środku nocy wódę, zachlać mordę w parku, porzygać się i przespać na ławce. Ograniczam czyjąś wolność? Nie. Prawo niesłuszne.
Kupuję alko w nocy i śpiewam pod blokiem wehikuł czasu. Ograniczam czyjąś wolność? Tak, ludzi, którzy nie chcą tego słuchać. Prawo dla tego przypadku jest słuszne o ile ograniczana wolność jest odpowiednio duża. Tylko może można to załatwić innym prawem, które nie kara 2 pierwszych przypadków.

Komu jak komu, ale naprawdę muszę Tobie Xaton, przypominać, że większość ( jak nie wszystkie)ustaw jest pisana tak, by wykluczyć ten jeden przypadek na 1000? Możesz np pracować jako księgowy, ale obowiązuje Cię szereg reguł i przepisów, mimo że chcesz tylko uczciwie zarabiać na życie, bo właśnie może pojawić się taki ktoś, kto zechce śpiewać "wehikuł czasu" pod blokiem. Ustawy często ładnie brzmią, ale wewnątrz zawsze znajdzie się jakiś śmierdzący paragraf. Parę ich przeczytałam.

Xaton napisał(a):Kupuję alko w nocy i śpiewam pod blokiem wehikuł czasu. Ograniczam czyjąś wolność? Tak, ludzi, którzy nie chcą tego słuchać. Prawo dla tego przypadku jest słuszne o ile ograniczana wolność jest odpowiednio duża.

A ten cytat to jeszcze będę mielić. Pomijając noc i śpiewanie pod blokiem, to mam coś podobnego, które mieści się niestety w majestacie prawa, a wynika z egoizmu, braku empatii, choć w tym przypadku nazwę to brakiem myślenia o innych ( że k nie jesteśmy sami) i oczywiście brakami w kulturze. Mam tu na myśli sytuację, gdy jakiś cham totalny wpadnie na idiotyczny pomysł puszczenia sobie muzyki w bloku, na tak zwane pół osiedla. Ja rozumiem, że ktoś lubi sobie posłuchać i oczekiwać by miał wyciszone mieszkanie jest niepoważne. Nawet jak ktoś chce sobie potańczyć w domu, mimo że mi łupie nad głową. Ale godzinkę i tyle. I raz na jakiś czas, a nie pół dnia potrafi walić z dwa bloki dalej, jakaś muza, bo "miłośnik muzyki" ma jeszcze otwarty balkon. I chociażby tego nie normuje cisza nocna, ten bubel. Dlatego są inne przepisy i inne chwyty, których się trzeba chwytać oczywiście w przypadkach znacznie gorszych, np uciążliwe naruszanie miru domowego ( pi razy drzwi tak się to nazywało, chodzi o sytuację, gdy mamy sąsiada który w sposób notoryczny utrudnia nam korzystanie z własnego mieszkania, np odmawiając prawa do ciszy i spokoju).

W ogóle o wolności nie mam ochoty zbytnio pisać, bo mnie to triggeruje nieziemsko, ( nie będę pisać dlaczego, ludzie to egoiści i tyle) najgorsze jeszcze to:

Xaton napisał(a):Prawo dla tego przypadku jest słuszne o ile ograniczana wolność jest odpowiednio duża.

A to znaczy mniej więcej tyle:
Xaton napisał(a):lecz ograniczona wolnością drugiej jednostki.

Oba pojęcia są na tyle mocno ogólne, że różne jego interpretacje są rozpatrywane potem przez sądy.

Prawo po prostu powinno być respektowane, straż miejska powinna interweniować zwłaszcza pod monopolowymi, a skoro jest tak dużo skarg, że aż ustawa musiała wyrosnąć, to znaczy że nie interweniuje, lub kary są za niskie. W ogóle mam wrażenie, że ustawa powstała, by znów nielegalnie zarabiać, ( stwarzamy wrażenie, że chcemy coś zrobić, a tak naprawdę nasi ludzie będą przyjmować łapówki) ale może po prostu mój świat jest okropnym miejscem.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
03.02.2018 17:07
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 497
(03.02.2018 17:07 )Imithe napisał(a):  monopolowymi, a skoro jest tak dużo skarg, że aż ustawa musiała wyrosnąć, to znaczy że nie interweniuje, lub kary są za niskie.

Co jak co, ale mysle, ze pis nie wprowadza ustaw bo obywatelom sie cos nie podoba ;p

[Obrazek: monkey.png]
04.02.2018 03:15
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 449
Poziom ostrzeżeń: 5%
Znając szczecińskie dzielnice, jak będzie to bardzo rygorystycznie przestrzegane i czegoś mocnego po 22 się nie kupi, to wrócą tzw. "mety" czyli meliny z niepewnym alkoholem, gdzie ludzie nie patrzą, że mogą stracić wzrok i kupią.

Co do zachodnich państw, taka Norwegia też jest "rygorystyczna":
Cytat:Widok sklepów monopolowych czynnych 24/h jest obcy dla Norwegów - tutaj zarówno godziny i miejsca sprzedaży alkoholu są ściśle określone. Piwo, choć sprzedawane nie tylko w sieci Vinmonopolet, kupimy od poniedziałku do piątku między 08.00-20.00, a w soboty od 08.00 do 18.00. Sprzedaż w niedziele jest zakazana. Obecnie w całej Norwegii jest 288 sklepów sieci Vinmonopolet, w których kupimy trunki takie jak wino, wódka czy whisky. Sklepy Vinmonopolet są otwarte między 08.30-18.00 w dni powszednie oraz między 08.30-15.00 w soboty.

A wiecie czym to się kończy? To, że pełno "norków" przesiaduje na polskich grupach FB, nonstop pisząc kto im sprzeda wódkę z wolnocłowego, taki spam leci od piątku do niedzieli zawsze i nie chodzi to, że taniej, ale że właśnie nie mają gdzie kupić, do tego państwo tam pilnuje, by ktoś tego alkoholu za dużo nie kupował, bo mogą Cię wysłać na terapie AA Tongue A Norwegowie piją niemalże na równi z Polakami tam Tongue

Ja mam jak Xaton, przez 2 lata większość dni w kerfie, to wracałem po 22 i do filmu lub snu, to 1-2 piwa kupowałem w Żabce o 22:40(bo tak dojeżdżałem), bo wiedziałem że mogę sobie pospać do tej 11-12.

Ja mam tylko nadzieje, że nie dotknie to z piwami takich sklepów jak Żabki czy Małpki, co są otwarte do 23-24, bo to będzie wojna między biednymi kasjerkami, a rozjuszonymi pijaczynami "bo jak to pani nie może mi sprzedać piwa?!".

Alkoholik jak chce się napić, to zawsze znajdzie sposób, a ktoś pijący okazjonalnie, nagle będzie miał problem, bo trzeba zapasy robić.

Jedyny dobry argument, to z tym "flaszka się skończyła, kto leci po następną", często było zgubne w podejmowanej próbie(np. idąc oblodzoną drogą z kumplem, po wypiciu 1L na 2...nie polecam ;d).

Tak jak ustawę o niedzieli, tak i na tę ktoś znajdzie haczyk.

PS. jeszcze argument z oszczędzaniem w pubach/klubach na piciu...z moimi znajomymi, to nigdy nie wyszło, mimo że flacha z napojem to około 70-80zł, to jak się kończyła i była taka potrzeba, to się następną kupowało, nie patrząc na wydatek, ale jest to zuo straszne, tyle wydać na wódę ;P

[Obrazek: 205ee7p.png]
05.02.2018 15:04
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama