Aktualny czas: 23.10.2019, 18:14 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 955 rozdział!
Tłumaczenia wszystkich zaległych są już prawie gotowe (został mi 958),
więc przygotujcie się na mały mangowy spamik:)
Odpowiedz 
[Załogi] Sprawy rekrutacji
Autor Wiadomość
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Sprawy rekrutacji
Umar w butach :<

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
08.01.2014 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,821
Poziom ostrzeżeń: 10%
To ja napiszę tak - wbijajcie do Soge!

A tak na serio ja myślę, że problem leży w czymś innym. Soul jest głównie "babską" załogą, a jak wiadomo dziewczyny ciągną do dziewczyn. Występuje tu syndrom "gimnazjalnej toalety", gdzie dziewczyny ciągały wiele innych na wspólne wypady na... W sumie nie wiem, nigdy nie byłem w damskiej toalecie. W każdym razie dziewczyny zgarniały inne dziewczyny, i widzę, że tutaj jest podobnie. Sporo dziewczyn z Soula zaprasza kolejne do tej załogi, i one tam lecą wabione instynktem stadnym. Ostatnio widziałem taką sytuację na chacie, gdzie któraś z dziewczyn-Duszyczek namawiała ostro Sloyen, aby wstąpiła właśnie do nich. Jeżeli rozciąga się to na PW to rzeczywiście jest to co najmniej zastanawiające. Zresztą w prywatnych rozmowach z jedną z Soulek ta cały czas mnie przekonuje, jak u nich jest bardzo fajnie i zabawnie, i głupi Soge może się schować.

Co do Soge, przyznam się, nie jestem bez winy. Dawno temu zdarzało mi się namawiać niektórych do wstąpienia do nas, jednakże było to robione głównie po starej znajomości i na długo przed reformacją załóg. Obecnie jeżeli gadam z kimś nowym na temat załóg to staram się przedstawić wszystkie załogi, choć nie zaprzeczam, że w najkorzystniejszym świetle Soge (no to w końcu moja załoga, którą uwielbiam). Jednakże jak powiedziała bodaj Ryba - Soge obecnie to praktycznie same stare lisy, z rzadka dochodzą do nas nowi członkowie. Muszę zresztą przyznać, że w armii Sogekinga panuje specyficzna atmosfera, którą nie każdy nowy by załapał (vide śpiewanie Sogesongu kiedy tylko mamy okazję).

Problem z pozostałymi załogami leży gdzie indziej. Mianowicie Feniks i Neomarynarka mają wg. mnie zły PR. Na ten moment Feniksowi brakuje moim zdaniem osobowości. O każdej załodze da się powiedzieć kilka słów, a o Feniksach... Hmmm, że są? Kiedyś Grigo mi opowiadał, że to załoga artystów. Obecnie tę rolę przejął dynamicznie rozwijający się Soul, pozostawiając Feniksów z niczym. poza tym są zupełnie niewidoczni na forum. Dodajmy do tego mało wyrazistego patrona (który był dobrany wyłącznie pod nazwę załogi, jak ja to widzę) i mamy klops.

Neomarynarka strzeliła sobie w stopę nie biorąc udziału w obecnych igrzyskach. Mieli idealną okazję się wypromować, ale z jakichś irracjonalnych powodów zrezygnowali. Dlatego dziwi mnie narzekanie akurat ze strony kapitana tej załogi, skoro sami grzebią swoje szanse na nowych użytkowników. Inna sprawa jest taka, że Was nie widać. Może nie aż tak, jak Feniksów, ale trudno po członkach Neo zauważyć, że są dumni ze swojej załogi, że to jest coś. Kisicie się we własnym sosie na swoje życzenie. Kolejną sprawą jest koncept. Owszem, w załodze nastawionej z definicji wrogo do piratów może być coś pociągającego, ale to niszowy koncept, który może odstraszać nowych ulegających wrażeniu, że naprawdę jesteście wrogo nastawieni do reszty forum. Dodajmy do tego patrona z fillera, co też może nie było najszczęśliwszym posunięciem, ale IMO sprawia, że wasza załoga jest waszą załogą, więc powinien zostać.

Co do Magnetic - nie wiem w czym leży problem. Mają fajny, oryginalny koncept, dobrego patrona, aktywnych użytkowników, biorą udział w konkursach, ba, nawet te paskudne reklamy sobie w podpis wkładają (czego nie lubię u wszystkich załóg, ale o tym może później). Nawet przed reformacją, jako Fallen się wyróżniali. Nie mam więc pojęcia, co idzie nie tak. Z drugiej strony są trzecią najpopularniejszą załogą, więc może nie jest aż tak źle.

Wracając do reklamowania. O ile samo gadanie na chacie nie uważam za nic tak złego (zwłaszcza, że w przypadku Soge nierzadko nie ma na celu werbowania kogokolwiek. Po prostu zebrały się Sogasy i robią swoje sożne figle), tak ogromne reklamy w podpisach mnie zwyczajnie irytują. Kojarzą mi się z agresywną kampanią reklamową, billboardami rozwieszonymi po mieście, które zasłaniają miejsce mogące być wykorzystane na cokolwiek innego. I to również jest forma namawiania "ej, chodźcie do nas, będzie fajnie, jesteśmy najlepsi, a oni be!", bardziej agresywna nawet niż pisanie po privach. A czy skuteczna? Niech dowodem będzie fakt, że ten temat założył kapitan załogi chyba najmocniej się reklamującej w ten sposób.

--

EDIT: Ha, ha, ha, widzę Magnetic przewrażliwieni na swoim punkcie, skoro nawet jakiegoś cieniastego randoma mylą z Kidem i wykorzystują to jako pretekst do najazdu na Nas. xD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2014 18:44 przez Orzi.)
08.01.2014 18:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Orzi napisał(a):A tak na serio ja myślę, że problem leży w czymś innym. Soul jest głównie "babską" załogą, a jak wiadomo dziewczyny ciągną do dziewczyn. Występuje tu syndrom "gimnazjalnej toalety", gdzie dziewczyny ciągały wiele innych na wspólne wypady na... W sumie nie wiem, nigdy nie byłem w damskiej toalecie.

Twoja teoria pada jeśli spojrzeć na ostatnio zrekrutowane osoby:
Wochu, Alien, Zoro xD

Orzi napisał(a):bardziej agresywna nawet niż pisanie po privach.

No tu się nie zgodzę.
PW każdy Ci przeczyta, bo pomyśli, że może coś ważnego, poza tym to tak bardzo bezpośrednio do tej osoby, że może się ona czuć zaszczycona.
Na podpisy często nie zwraca się uwagi, szybko się o nich zapomina. Tak jak o bilbordach w sumie, po prostu są.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
08.01.2014 18:47
xaton Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 605
A dla mnie to wszystko jest strasznie nadmuchwiane. No jak można zabronić ludziom chwalenia się swoją załogą i zapraszania do wspólnej zabawy. Ja rozumiem, że są opisy załóg i ludzie powinni wybierać gdzie ich duszom najbliżej ale tak naprawdę charakter załogi tworzą jej członkowie i jak widzę osobę, z którą chciałbym śpiewać sogesonga to ją zapraszam i tyle. Jak coś to nie pamiętam kiedy kogoś zapraszałem do Soge ale kurde pewnie zapraszałem bo nic złego w tym nie widzę.
I wiecie co, mógłbym nawet odejść z Soge i wstąpić do innej załogi dla dobra zabawy. Kocham Soge ale kocham też całą Nakame a przecież w której załodze nie będę będziemy się razem bawić a może byście nie robili jakichś dziwnym kwasów.
Peace.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
08.01.2014 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Wochu
Unregistered

Ale komi tak narzeka a sam mnie zapraszał do swojej załogi, to ja już w ogóle nie rozumiem jaki jest problem.
08.01.2014 19:00
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Cytat:Twoja teoria pada jeśli spojrzeć na ostatnio zrekrutowane osoby:
Wochu, Alien, Zoro xD

Lecą na cycki i płyną z prądem do najpopularniejszej załogi, ot co xD
08.01.2014 19:02
Wochu
Unregistered

Ej sorry ale jak ja dołączałem do załogi soula to soge był najbardziej popularny. A dołączyłem tam bo ich koncepcja najbardziej mi się spodobała. Ja w ogóle nie rozumiem bo co tworzyć takie nie potrzebne wojny i psuć sobie relacje z innymi.
08.01.2014 19:04
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
(08.01.2014 19:04 )Wochu napisał(a):  Ej sorry ale jak ja dołączałem do załogi soula to soge był najbardziej popularny. A dołączyłem tam bo ich koncepcja najbardziej mi się spodobała. Ja w ogóle nie rozumiem bo co tworzyć takie nie potrzebne wojny i psuć sobie relacje z innymi.

Nope. Soge jest załogą najgłośniejszą (i najlepszą), Soul zaś najpopularniejszy, patrząc ile luda tam dołącza.

I nie bierz tego do siebie co ja piszę, bo ja sobie z tego "lecenia na cycki" żartowałem. Myślałem, że emotka wystarczy Tongue

A co do wojenek, cóż. Przynajmniej coś się dzieje i jest ciekawie Tongue
08.01.2014 19:09
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,904
Chodzi też o to by nowych ludzi nie grzebać w lawinie PW, bo uciekną z forum XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
08.01.2014 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Wochu
Unregistered

Niby masz rację że coś się dzieje ale z drugiej strony załogi zostały chyba stworzone bo to żeby można było wprowadzić trochę zabawy i śmiechu a nie niepotrzebnych kłótni.
08.01.2014 19:16
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama