Aktualny czas: 21.10.2017, 16:06 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Zbiórka na serwer
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,373
Poziom ostrzeżeń: 5%
Zbiórka na serwer
Nie wiem jak wam o tym napisać ale będziemy musieli wyłączyć chat albo jakoś dotkliwie go przemodelować. Chat w obecnej formie z auto-odświeżaniem, historią obciąża serwer znacznie bardziej niż całe forum razem wzięte. Żeby utrzymać takiego potwora kolega, który zna się trochę na serwerach powiedział mi, że potrzebny będzie serwer nie za np 400zl jak ogólnie powinno być pod portal i forum, ale za około 900zł. W tej chwili nie możemy zostać dłużej tam gdzie do tej pory byliśmy (płaciłem wtedy nie wielkie sumy a pierwszy rok był za darmo) podejrzewam właśnie przez chat.
Okazuje się, że wykopywanie nieaktywnych osób było wcale nie takie głupie, bo zawsze trochę obniżało zużycie. Obecnie nie widzę przyszłości dla chatu w takiej formie jakiej jest bo nie stać mnie na taki serwer, zwłaszcza, że to będą opłaty coroczne co przy plus serwer na multi, domenę wychodzimy około 1500zł, chyba, że z multi akurat będzie zniżka. Jeżeli jesteście w stanie co roku przesłać te 600zł no to można ryzykować, ale nie mogę tego pokrywać z własnej kieszeni, mogę dać ja wiem z 200zł ale wiecie.

I proszę bez mądrowania się osób trzecich "dajcie reklamy". Pogadałem z kolegami z com i wiem, że dochód z reklam po bokach jest szalenie niski. Groszowe sprawy. Co widać, bo ciągle ogłaszają składkę jak trzeba opłacić serwer. A oni mają znacznie więcej użytkowników niż my. Shippuden utrzymuje się z reklam ale pop upów. Ja sobie nie wyobrażam, bym co i rusz musiał zamykać wyskakującą mi reklamę. Tylko te reklamy są naliczane za wejścia nie kliknięcia. Także ogólnie dupa nie robota.

Alternatywy jakie mamy do wyboru to shoutbox, którego trzeba jak wiemy odświeżać. Albo chatango, którego całym sercem nienawidzę, bo sobie może wejść jakiś dupek pokląć popisać spoilery a usunąć takiego to nie taka prosta sprawa. Sławetny przykład, na portalu ktoś pisał o śmierci Ace'a, gdy Luffy go jeszcze nawet nie uwolnił.
Nawet jeśli mamy nadwyżkę około 300zł łącznie za multi i domenę wtedy (124) to i tak by utrzymać chata potrzeba jeszcze z 600zł, ja mogę dać 200 czyli musielibyście się złożyć na 400zł. Pytanie tylko jest jedno, acz bardzo ważne. Czy to się naprawdę opłaca. Owszem, przyzwyczailiśmy się do naszego chatu, pokochaliśmy go, ale czy aż do tego stopnia, by utrzymać drogi serwer?

Tak czy inaczej, żeby nie denerwować kolegi Raziela, u którego na razie siedzimy i prosił nas o przenosiny chat zostanie niestety wyłączony z dniem jutrzejszym.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2012 00:30 przez Komimasa.)
28.07.2012 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,633
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Koniec Chatu
Bleh, wszyscy wiemy, jak ważny dla integracji Nakama jest chat, nienawidzę tego, co piszesz całym sercem. Ale jeżeli jest to konieczne, to nic nie poradzimy...

Ale w takim razie shoutbox to konieczność.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
28.07.2012 11:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Poziom ostrzeżeń: 0%
No myślę, że shoutbox lepszy niż nicSmile

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
28.07.2012 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,734
Poziom ostrzeżeń: 20%
Akurat jak zacząłem korzystać z chata xD Złośliwość rzeczy martywch~~

Wydaje mi się, że zniesiemy "wielki ból" ręcznego odświeżania, jeśli to jedyne rozwiązanie.

[Obrazek: c2DKloo.png]
28.07.2012 12:04
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,536
Poziom ostrzeżeń: 0%
Smutności, żałości i niewyslowiona żałoba! Ale mus to mus... Sad Ciężko będzie się przyzwyczaić :/

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

28.07.2012 12:47
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Rozumiem więc, że nie damy radę go opłacić?Sad

28.07.2012 13:15
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,633
Przed chwilą narzekałeś, że pieniędzy nie ma - nie zmotywujesz nikogo fatalistyczną gadkę Tongue . A więc umawiamy się tak - kasujesz pierwszy post, piszesz nowy, w którym oznajmiasz, jaki ważny dla forum jest chat, jak wspaniałymi forumowiczami jesteśmy i że na pewno damy radę się złożyć. Wtedy z checią prześlę Ci pieniądze xD (i tak z chęcią bym na ten cel je przesłał, tylko ująłeś to tak, jakby i tak nie było szans na skuteczną zbiórkę)

[Obrazek: Z6ihek4.png]
28.07.2012 13:18
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,734
Poziom ostrzeżeń: 20%
Właśnie! Big Grin Gdybyśmy nie wiedzieli o wyjściu awaryjnym jakim jest inny chat (shoutbox/chantago) to może byłyby wpłaty Smile

[Obrazek: c2DKloo.png]
28.07.2012 13:25
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Przecież w pierwszym poście napisałem wyraźnie, że można opłacić zwłaszcza teraz, bo była nadwyżka, tylko że ja sam nie mogę tego sponsorować. Napisałem też, że są alternatywne wyjście ale dupne w nadziei że powiecie "jak tak to mogę się złozyć":P Pewnie, że razem byśmy dali radę, ale nie mogę ryzykować, bo potem będę musiał z własnej kieszeni wykładać więc wiesz.

Dobra czyli założenie jest takie składamy się i ratujemy chata a ja się dowiem ile dokładnie i gdzie będzie kosztował serwer który go udźwignie.

28.07.2012 13:32
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,419
NIE CHCE!

Dam wam moje biedne kieszonkowe, całe 50zł... Jak nie będzie chatu, to idę sobie z tego forum i nie wracam. ;_;

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
28.07.2012 14:00
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama