Aktualny czas: 18.11.2017, 01:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Ziemia i kosmos - fakty i mity
Autor Wiadomość
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 409
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ziemia i kosmos - fakty i mity
Założyłem ten temat, gdyż wynikła pewna rzecz podczas dyskusji na FB, na stronie Astronomia Szczecin, gdzie w najnowszym poście zachęcali do głosowania na projekt szczecińskiego obserwatorium i planetarium. Mianowicie pan komentujacy ten post, neguje całą naukę związaną z kosmosem. Zamiast się rozpisywać na temat tego, co Ten pan pisał, to wkleje całą dyskusje, też tam się wypowiadałem, aczkolwiek pewnie też dużo rzeczy nie wiem.

Spoiler :
[Obrazek: 2n237o6.jpg]
[Obrazek: 24mvyn5.jpg]
[Obrazek: 21ms2s1.jpg]
[Obrazek: faqyaa.jpg]
[Obrazek: 33kb0ia.jpg]
[Obrazek: 29w9xmt.jpg]
[Obrazek: 14y1ved.jpg]
[Obrazek: 10fcayv.jpg]
Tu chciałbym zapytać się Was, jak Wy to widzicie swoim rozumem. Bardzo tu liczę na Ekicziego, bo wiem że też się tym bardzo interesuje Big Grin A wiem, że stricte samego tematu nie było na forum, tylko pewnie czasem gdzieś tam w spamiliadzie czy coś się znalazło.

Też może fajnie by było, gdybyście zarzucali jakimiś fajnymi dokumentami o kosmosie, bo dla mnie to swojego rodzaju dobranocka, gdyż zawsze jak idę spać, to włączam sobie na lapku dany dokument i oglądam, mimo że już go znam, bo lubię to. Możliwe, że są jeszcze jakieś co nie oglądałem.

PS. ciekawe kiedy w nas znowu uderzy jakiś meteor lub asteroida Tongue

Na zachęte moja ulubiona transmisja na żywo z ISS Smile

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2017 13:35 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
14.01.2017 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,872
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Ziemia i Kosmos - Fakty i Mity
W spoiler, bo tak ;P
Spoiler :
Najlepszy troll ever!

A tak na serio...
Nikogo nie obrażając, poziom tej dyskusji nie umywa się do naszych dyskusji w "tematach kontrowersyjnych".
Ten "pan znawca" jakoś nie zarzucił konkretnych argumentów, by poprzeć swoją "prawdę" [piszę prawda nie teoria specjalnie].
Do tego błędy merytoryczne...
I to jego "pokaż zdjęcia!" by później "zdjęcia to fotomontaż!".
"Ja nie znam odpowiedzi, po prostu szukam dalej niż nam to pokazują...", chciałbym poznać to jego źródło wiedzy! Ponieważ telewizja NIE, książki NIE, internet NIE, bo przecież wszyscy żyjemy w matrixie! Wszystkie informacje są fałszywe!

Co do teleskopu Hubblea... Skąd mu się to perpetum mobile wzięło? Przecież teleskop jest zasilany energią słoneczną... a no tak, Słońca przecież też nie ma! I panele słoneczne, jakie mam na zewnątrz biorę energię nie wiadomo skąd!

Z lądowaniem na Księżycu mogło być różnie i rzeczywiście są z tym kontrowersje.

Nie pochwalam też zachowania innych dyskutujących wpychających słowa w usta tego pana, których nie napisał ;P
WSTYD!
Przechodząc do kosmosu... Przyjmijmy, że jednak istnieje.
Jest tyle niewiadomych i wręcz nieskończona ilość możliwości badawczych!
Od najprostszych [teleskopy] po te najtrudniejsze technicznie [loty ludzi z lądowaniem na powierzchni].
Możliwości z tym związanych też jest sporo! Od unowocześniania technologii, po wydobycie surowców z innych ciał niebieskich.
Podbój kosmosu to zaprawdę wspaniały temat do dyskusji!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
14.01.2017 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Caellion Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 371
Ponury ale on pokazał z jakiej wiedzy korzysta... Wikipedia... ciotka wiki jest wielka i każdy może w niej grzebać... pewnie teorie niebocentryzmu czy tam że ziemia jest płaskim dyskiem i leży na 6 krokodylach... (nie tylko Prachett, bo to wierzenia starożytnego Egiptu na przykład)

Nie wiem czy lądowanie na księżycu rzeczywiście się wtedy udało, zbyt dużo kontrowersji i za szybko jak na mój gust... chcieli za wszelką cenę być pierwsi przed Rosją, ale wtedy Związek radziecki od kilku już lat inwestował w odkrywanie kosmosu... Amerykanie zaczęli szybko po tym jak Związek ogłosił, że niedługo im się uda.

Ale na przykład wydaje się sensowe, że Łajka była w kosmosie i tam zmarła... z wychłodzenia. Jak i wiele innych "ekperymentów" w późniejszych czasach. W sumie... czy po tym "lądowaniu" Apollo XI kiedykolwiek jakaś inna sonda z ludźmi wylądowała na księżycu? Wydaje mi się, że nie... ale nie jestem pewien.

Myślę, że istnieje kosmos ale jest o wiele bardziej tajemniczy niż się nam ludziom wydaje i że nie będzie tak łatwo go podbijać.. lądować na planetach. Można tylko obserwować kosmos za pomocą maszyn. Choć nie neguję, że może w końcu może uda nam się lądowanie na Marsie..

[Obrazek: alj9mx.jpg]

“Do what I do. Hold tight and pretend it’s a plan!”
“This is who I am, right here, right now, all right? All that counts is here and now, and this is me!”
“We’re all stories, in the end. Just make it a good one, eh?”
"Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą cię ranić..."
14.01.2017 17:39
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Kontrowersje co do lądowania mogą być związane z tym, że było ich tylko parę, nigdy potem tego nie kontynuowano, gdyż najpierw skupiono się na misji Mars(bo przecież mieli w 1980 tam wylądować), niestety testy i inne wypadki(np. wahadłowca Columbia) sprawiły, że administracja USA okroiła fundusze na to, a skupiła się na wojnach o "pokój"(czyt. ropę) w krajach typu Wietnam, Irak itd.

Obstawiam, że pierwsze Chiny wylądują na Marsie, nawet mają plan to zrobić w 2030, znając ich zapał do takich rzeczy, pozytywnie podchodzę do tego.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.01.2017 17:59 przez Kotu.)
14.01.2017 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Caellion napisał(a):Ponury ale on pokazał z jakiej wiedzy korzysta... Wikipedia... ciotka wiki jest wielka i każdy może w niej grzebać...

Pewnie mi umknęło XD
Twoja ironia ma rację! Powoływanie się na wikipedię jest tak naprawdę strzelaniem sobie w kolano w takiej dyskusji.

Jeżeli Chińczycy jako pierwsi skolonizują Marsa, wtedy będziemy mogli go nazwać Czerwoną Planetą! Zaraz...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.01.2017 18:03 przez Ponury.)
14.01.2017 18:02
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Kończyły mi się pomysły, to zadałem takie pytanie temu panu:
[Obrazek: w0ooys.jpg]

Co do wybuchu meteorytu, to kojarzy mi się Tunguska, co zmiotło spory obszar Syberii Smile chociaż są teorie spiskowe, że to były początki Car(Tsar) bomby ;P

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.01.2017 18:11 przez Kotu.)
14.01.2017 18:07
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 583
Ten koleś prawie na pewno troluje aczkolwiek miałem kiedyś wielką przyjemność poznać w busie gitarzystę zespołu Tilt. Inteligentny koleś, super o muzyce się gadało ale potem okazało się, że chodzi na spotkania z kolesiem który odbywa podróże międzygalaktyczne w statku który zrobił na podstawie nazistowskich planów. Zrobił zdjęcia innych cywilizacji i planet(i pokazywał mu oczywiście). I teraz przygotowuje kolegę gitarzystę do lotu bo zresztą Ziemia i tak będzie niedługo zniszczona przez Illuminati. I koleś w to zdecydowanie wierzył. Więc nigdy nie wiadomo czy ktoś w to na powarznie nie wierzy ale nie warto sobie głowy takie ludźmi zawracać.
A o kosmosie jak jest ekipa bardzo chętnie podyskutuję jak więcej czasu będzie na dłuższego postaTongue.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
14.01.2017 19:38
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Zastanawia mnie to, że w całym wszechświecie jest tyle galaktyk, w każdej galaktyce "trochę" jest tych gwiazd/układów słonecznych, pytanie czy gdzieś prócz nas jest podobna do nas bądź nawet mądrzejsza cywilizacja, też ciekawi mnie ile nasza ludzkość lat pociągnie jeszcze, bo w porównaniu z tym ile wszechświat istnieje, to nawet nie wiem jak to niski % istnienia jest(zakładając, że jest to prawie 14 miliardów lat Tongue). Temat wszechświata jest tak wielki, że ciężko to ogarnąć.

Myślę, że większym problemem jest przyszłe zderzenie galaktyki Andromedy z Drogą Mleczną, aniżeli problem globalnego ocieplenia Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2017 02:04 przez Kotu. Powód: Poprawiona ortografia)
15.01.2017 01:40
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
To by było zbyt duże marnotrawstwo środków dla jednej inteligentnej rasy.
Czas jaki nasza rasa istnieje jest dosłownie pierdnięciem komara.

Zderzenie galaktyk nie będzie bardzo spektakularne. Po prostu w miarę zbliżania się galaktyk orbity planet będą się zmieniać przez oddziaływanie grawitacyjne. Oczywiście kolizje będą się zdarzały, ale to będzie raczej zmieszanie się, niż jakaś wieka kolizja ;P

15.01.2017 02:02
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 912
(15.01.2017 01:40 )Kotu napisał(a):  Zastanawia mnie to, że w całym wszechświecie jest tyle galaktyk, w każdej galaktyce "trochę" jest tych gwiazd/układów słonecznych, pytanie czy gdzieś prócz nas jest podobna do nas bądź nawet mądrzejsza cywilizacja, też ciekawi mnie ile nasza ludzkość lat pociągnie jeszcze, bo w porównaniu z tym ile wszechświat istnieje, to nawet nie wiem jak to niski % istnienia jest(zakładając, że jest to prawie 14 miliardów lat Tongue). Temat wszechświata jest tak wielki, że ciężko to ogarnąć.
Według mnie błędnie nazywasz inne istnienia cywilizacją. Owszem, na pewno coś istnieje, ale to może być byt, którego nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić. Zawsze jak jest mowa o obcym istnieniu, to widzi się jakieś ufoludki czy inne człekokształtne stworzenia. Tymczasem to może być cokolwiek obdarzonego czymś w rodzaju świadomości, inteligencji. Może to coś niematerialnego, ale coś istniejącego, może to jest materialne, ale jest wielkości całej naszej planety... Możliwości jest nieskończenie wiele. Przynajmniej ja tak to widzę Tongue

[Obrazek: D2kDFZK.png]
15.01.2017 04:43
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama