Aktualny czas: 22.10.2017, 06:50 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Ziemia i kosmos - fakty i mity
Autor Wiadomość
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 401
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Ziemia i kosmos - fakty i mity
Hmm a co myślicie o tej asteroidzie, co ma bardzo blisko Ziemi przelecieć w przyszły czwartek?:> Podobnej wielkości jak ta w Czelabińsku, no i jak teraz nic się nie stanie, to za 2 miesiące znowu ma być blisko, byleby z dala od Europy walnęła Tongue

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2017 20:59 przez Kotu. Powód: Poprawiona ortografia)
05.10.2017 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,419
Poziom ostrzeżeń: 10%
Czemu wstawiłeś ten filmik?

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
05.10.2017 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Tak bonusowo, chyba nie było go przedtem?(nie pamiętam czy było, a nie chciało mi się wertować stron Tongue) Bo tak samo "kontrowersyjna" teoria, jak płaska Ziemia.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2017 21:08 przez Kotu.)
05.10.2017 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Zobaczyłam kontent tego kanału, dlatego pytam. Rak, rak, jeszcze większy rak i średniowiecze umysłowe.

05.10.2017 21:30
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 897
Poziom ostrzeżeń: 0%
kocham stwierdzenie "naukowcy odkryli" wstawiane przed każdą teorią z dupy, jakby to nagle miało jej to nadać jakiejkolwiek wiarygodności. jeszcze mógł dodać, że amerykańscy, to już w ogóle :v wstawianie, oglądanie czy w ogóle jakiekolwiek interesowanie się tymi filmikami jest bez sensu. gdyby coś na podobną skalę faktycznie zostało odkryte, już dawno byłby o tym artykuł z jakiegoś wiarygodnego źródła, a nie kilka filmików na youtube z żółtymi napisami :v no bez sensu po prostu

[Obrazek: D2kDFZK.png]
05.10.2017 22:41
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 567
Poziom ostrzeżeń: 0%
Też kiedyś traktowałem na poważnie termin "naukowcy odkryli" a potem poszedłem na studia. I poznałem tych "naukowców". I odkryłem na laboratoriach, że niezależnie jaką głupotę mi dadzą do udowodnienia bez problemu to udowodnię i na pierwszy, drugi a czasem nawet na trzeci rzut oka będzie to bez zarzutu.

Kotu, coś Ty wrzuciłTongue? To ziemia i kosmos a nie smoleńsk i święty gralTongue.

A asteroidy się nie boję bo nam o niej powiedzieli. Gdyby coś było to by Nasa siedziała cichoTongue.
Natomiast z tą z Czelabińska była śmieszna sprawa. Rok wcześniej już Nasa trąbiła, że wielki meteoryt przeleci obok ziemi, będzie go można obserwować itd. Rok minął, meteoryt przeleciał planowo. A tydzień później był ten czelabiński i go nikt nie wykryłTongue.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
05.10.2017 23:00
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Dziwi mnie, że co jakieś źródło, to inne odległości podają, ogólnie czytałem w Świecie Wiedzy, że przeleci 6800km od Ziemi, jakieś internetowe źródła podają o 12k km, z kolei wp.pl o 50k km...komu tu wierzyć ;P

Co do tych rakowych materiałów, to w końcu masz dopisek w temacie "mity" ;D

W oczekiwaniu na SciFuna, to trochę już ma, ale kekłem z tego ostro:

09.10.2017 20:24
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Kotu napisał(a):Dziwi mnie, że co jakieś źródło, to inne odległości podają, ogólnie czytałem w Świecie Wiedzy, że przeleci 6800km od Ziemi, jakieś internetowe źródła podają o 12k km, z kolei wp.pl o 50k km...komu tu wierzyć ;P

Jeśli potrzebujesz jakiejś wiarygodnej informacji, to najlepiej szukać w źródłach. Sensownym startem poszukiwań kosmicznych informacji wydaje mi się *werble* ta strona: https://www.nasa.gov/

Tu podział z asteroidami i kometami:
https://www.nasa.gov/asteroid-and-comet-watch

A tu info dotyczące 2012 TC4
https://cneos.jpl.nasa.gov/news/news197.html

09.10.2017 20:43
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
To ostatnie co dałaś, to już mi ktoś wczoraj wysłał i to właśnie jest najbliższe tego artykułu ze ŚW ;P

09.10.2017 20:47
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
(09.10.2017 20:47 )Kotu napisał(a):  To ostatnie co dałaś, to już mi ktoś wczoraj wysłał i to właśnie jest najbliższe tego artykułu ze ŚW ;P

Raczej artykuł z ŚW jest najbliżej prawdziwej informacji.

NASA napisał(a):During the close approach on Oct. 12, the space rock will pass no closer than 4,200 miles (6,800 kilometers) from our planet, and more likely much farther away, as far as 170,000 miles (270,000 kilometers) or two-thirds of the distance from Earth to the moon.

Te 6800 km to najbliżej jak może przelecieć, do nawet 270 000km. Nie wiem czy jest się czym przejmować.

NASA napisał(a):From brightness measurements made during the week it was observed in 2012, the size of this asteroid is estimated to be in the range of 30 to 100 feet (10 meters to 30 meters). For comparison, the asteroid that hit Earth’s atmosphere near Chelyabinsk, Russia, in February 2013 was roughly 70 feet (20 meters) across.

I tu znowu, takie meh.

09.10.2017 21:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama